• Długo zbierał się Pogba, ale trafił do bramki!

• Ale szybko wyrównuje Vidal pewnym strzałem po ziemi!

• Kapitanowie wybierają strony, za chwilę zaczynamy "wojnę nerwów"!

• Niesamowity pojedynek dwóch Argentyńczyków. Będziemy mieli rzuty karne!

• Higuain! REMIS!

• Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Juventusu.

• Piłkarze Napoli domagają się rzutu karnego, jednak nie ma o tym mowy. Skuteczna interwencja Chielliniego.

• Rzut wolny w środkowej strefie boiska, faulowany Morata.

• Buffon! Ależ parada! Higuain kopnął piłkę z powietrza, ale nawet z bliskiej odległości nie był w stanie pokonać Włocha!

• Kompletnie rozbici goście, Juventus nie zwalnia tempa.

• Strzelec bramki ukarany żółtą kartką.

• Ależ bajeczna akcja Juventusu! Morata podał do Pogby, ten kapitalnym zwodem minął rywali, odegrał do Teveza, który równie fantastycznym zwodem oszukał obrońców i posłał piłkę w róg bramki!

• TEEEEEEEEVEEEEEZ!!!

• Zaczynamy drugą część dogrywki.

• Morata w miejsce Llorente.

• Jorginho w miejsce De Guzmana...

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Ghoulam ukarany żółtą kartką.

• Zbyt wolni przemieszczali się pod bramkę rywala piłkarze Napoli, akcja zwolniła.

• Tym razem skuteczna interwencja Juventusu w defensywie. Piłkarze Bianconerich mają chyba dodatkowe płuca i nie dają żadnych szans Azzurrim.

• Evra... Nie wpada dzisiaj nic Bianconerim!

• W dogrywce wyraźnie lepszy jest Juventus, jednak czy to wystarczy by strzelić bramkę? Tym razem skutecznie interweniował Koulibaly.

• Llorente! Kolejna zmarnowana okazja Juventusu po strzale z dystansu...

• Raz jeszcze Rafael! Tym razem broni strzał głową Pogby!

• Rafael! Pewnie chwyta piłkę po kąśliwym uderzeniu Pereyry!

• Juventus rozgrywa piłkę w środkowej części boiska.

• Zwarte szyki Napoli nie przepuszczają rywala w okolice pola karnego Azzurrich.

• Spokojnie rozgrywają piłkę piłkarze Napoli. Zalatuje z deka nudą...

• TEVEZ! Dobra próba Carlito, który z dystansu uderza ponad bramką Napoli.

• Rozpoczynamy pierwszą część dogrywki!

• Inler zmieni Davida Lopeza.

• KONIEC! Będzie dogrywka!

• Ostatnie minuty należą do graczy Juventusu, ale Ci bezskutecznie próbują zdobyć bramkę rzutem na taśmę.

• Zmarnowana okazja Juventusu! Zamieszanie w polu karnym kończy się niecelnym strzałem Teveza z około 11 metrów!

• Pogba złapany na ofsajdzie.

• Faulowany Chiellini, gra została jednak szybko wznowiona.

• Rzut wolny dla Napoli, słabo rozegrany. Piłkę odzyskują rywale.

• VIDAL!!! Co on zrobił?! Genialne zagranie na wolne pole do pozostawionego zupełnie bez opieki Vidala, ale Chilijczyk fatalnie to rozegrał - zwolnił i oddał strzał z dystansu. Mocno niecelny strzał z dystansu.

• Cisza i spokój na trybunach, spokój na boisku. Sytuacja rozwija się w żółwim tempie.

• Nieśmiałe próby ataków z obu stron, piłkarze myślą już chyba o przerwie przed dogrywką.

• Skutecznie powstrzymany w polu karnym Tevez, Azzurri oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• ... i Simone Padoim w zamian za Stephana Lichtsteinera. Po jednej zmianie w obu ekipach.

• Dries Mertens w miejsce Hamsika...

• Nie potrafią znaleźć skutecznego sposobu na zdobycie bramki gospodarze. Kolejna próba spełzła na niczym.

• Zablokowane dośrodkowanie Carlosa Teveza, mamy korner dla Juve.

• Niecelny strzał głową Llorente po dośrodkowaniu Lichtsteinera.

• Bianconeri wciąż niezbyt przekonująco zbierają się do ataków. Jeśli tak dalej pójdzie, to mecz może nie skończyć się po ich myśli.

• Rzut wolny dla Napoli, ale nie było większego zagrożenia.

• Znakomita indywidualna akcja De Guzmana na skrzydle, który minął Pereyrę i dośrodkował wprost na głowę Higuaina - on w takich sytuacjach się nie myli!

• HIGUAIN! NAPOLI WRACA DO GRY!!!

• Żegnany oklaskami Pirlo zostaje zastąpiony przez Pereyrę.

• Dobra interwencja Rafaela po strzale jednego z zawodników Juventusu.

• Goście próbują swoich szans na skrzydłach, bramka wisi w powietrzu...

• Evra oddał strzał z niemalże linii końcowej, ale szczęśliwie obronił go Rafael!

• Starcie w środku pola, faulowany Tevez.

• NIEWIARYGODNE! Hamsik kapitalnie przerzucił piłkę nad obrońcami, Higuain z ostrego kąta zdecydował się lobować Buffona i trafił w SŁUPEK!

• Coraz bardziej widoczna przewaga Napoli, Azzurri utrzymują się pod bramką rywala i próbują wypracować okazję do strzelenia bramki.

• Juventusowi w drugiej połowie brakuje kogoś, kto da sygnał do ataku.

• CALLEJON! Hiszpan dostał znakomite podanie za dwójkę obrońców, ale uderzył obok słupka!

• Na boisku trwa walka o piłkę w środku pola, nikt nie potrafi jednak zyskać tego terenu dla siebie.

• Ajajaj! Znakomita piłka od Pirlo minęła całą szesnastkę, najbliżej szczęścia był Evra, ale ostatecznie grę wznowi golkiper Azzurrich.

• Trafił w mur, będziemy mieli rzut rożny.

• Rzut wolny dla Juventusu, około 30 metrów do bramki Rafaela. Czy Pirlo przymierzy w swoim stylu?

• Bianconeri w posiadaniu piłki, rozgrywają ją jednak bardzo spokojnie i nie kwapią się do szybkiego ataku.

• Mam nadzieję, że z biegiem czasu spotkania znów się "rozkręci". Druga połowa zaczęła się wręcz usypiająco.

• Spokojnie zaczynają Azzurri, Juventus trzyma się defensywnego szyku.

• Wracamy do Doha! Drugą połowę rozpoczęli przed chwilą piłkarze Napoli.

• Koniec! Do przerwy Juventus prowadzi z Napoli po bramce Carlosa Teveza. Widzimy się za 15 minut!

• Pierwsza kartka w dzisiejszym spotkaniu - obejrzał ją Higuain za powalenie Teveza.

• Imponuje dziś ambicją Vidal, który za każdym razem walczy o piłkę nie odstawiając nogi przed rywalem.

• Strzał, a nawet jego dobitka, zatrzymują się na murze.

• Tymczasem mamy rzut wolny dla Napoli w odległości około 20 metrów od bramki Juventusu. Będzie okazja do oddania strzału.

• Kapitalnie broni Buffon! Kolejny strzał z dystansu, świetnie przymierzył Higuain, ale Włoch popisał się znakomitą paradą!

• Tym razem grę z narożnika boiska wznowią Azzurri.

• Korner dla Bianconerich, szybko piłkę odzyskują jednak goście.

• Ależ była teraz okazja dla Napoli! Wyszli z kontrą Azzurri, ale sędzia podjął kontrowersyjną decyzję i odgwizdał spalonego, gdy Callejon wychodził na czystą pozycję!

• LICHTSTEINER! Szwajcar wpadł w pole karne po świetnym rozegraniu piłki na skrzydle i oddał mocny strzał, ale bramkarz wyczuł jego intencje i sparował piłkę na rzut rożny!

• Bardzo dobre wejście Evry do ataku, ale Francuz był na spalonym.

• Higuain! Argentyńczyk obrócił się z piłką i huknął zza pola karnego ponad bramką Buffona...

• Koulibaly minął się z dobrze dograną piłką, nie było zagrożenia dla Buffona.

• Piłkarz Napoli faulowany w bocznej strefie boiska, okazja do dośrodkowania.

• Gra wznowiona, stadion skanduje nazwisko rozgrywającego piłkę Pirlo!

• Chwila przerwy w grze, opatrywany jest Llorente.

• Juventus świetnie wychodzi spod pressingu na własnej połowie i rusza z atakiem na skrzydle.

• Swojej szansy próbował Pogba, ale niezbyt dobrze mu to wyszło.

• Przenosimy się już pod drugą bramkę, znów próbował Hamsik, który wymianę podań zakończył minimalnie niecelnym strzałem z 16 metrów!

• Niebezpiecznie było również po rzucie rożnym dla Starej Damy, ale ostatecznie na raty łapie futbolówkę Rafael.

• Ponownie on! Tym razem Tevez zamiast odgrywać do wchodzącego rywala zdecydował się oddać strzał sprzed pola karnego i o mały włos, a zaskoczyłby Rafaela, który rzucił się i sparował piłkę!

• TEVEZ! Kapitalny strzał! Argentyńczyk uderzył z woleja zgarniając piłkę przed polem karnym, ale nie przymierzył dokładnie i trafił wprost w intuicyjnie interweniującego Rafaela!

• Mecz stracił swoje tempo. Buffon wznawia grę, Juventus konstruuje akcję od podstaw.

• Zepchnięci do defensywy Bianconeri, Maggio szuka okazji na skrzydle, ale piłka szybko przemieszcza się wzdłuż boiska.

• HAMSIK! Tym razem błąd popełnił obrońca Juventusu, który głową podał wprost do Słowaka. Pomocnik Napoli przyjął piłkę i huknął po ziemi zza pola karnego, ale trafił w słupek!

• Wciąż przy piłce Napoli, wciąż jednak nie znaleźli sposobu na przedostanie się w szesnastkę rywala.

• Piłkarze w jednolitych błękitnych strojach rozgrywają piłkę szukając luki w defensywie Starej Damy. Ciężko jednak znaleźć wolną przestrzeń na połowie rywala.

• David Lopez nieprzepisowo powstrzymywał Vidala. Napoli zupełnie bezradne w defensywie...

• Szansa dla Azzurrich, Marek Hamsik bardzo niecelnie uderza z dystansu.

• Nie było zagrożenia, spokojnie poradziła sobie defensywa Napoli. Piłka wraca jednak w posiadanie rywala.

• Brzydki faul Koulibalego w okolicy narożnika boiska. Rzut wolny dla Juventusu.

• Stara Dama wciąż w natarciu, widać że Juventino chcą udowodnić dobrą formę.

• Argentyńczyk wykorzystał błąd obrońcy, który zagrał głową za siebie, wyprzedził go i ruszył z piłką w stronę bramki. W czystej sytuacji z Rafaelem uderzył pewnie, obok bramkarza i otworzył wynik spotkania!

• TEEEEEVEEEEEEZ!!!

• Przy piłce utrzymują się Azzurri, jednak nic z tego nie wynika.

• Faul w środku pola, rzut wolny dla Napoli.

• Skuteczna interwencja Chielliniego powstrzymuje Higuaina. Korner dla Napoli.

• Wysoki pressing Napoli na połowie rywala, ale Bianconeri radzą sobie bez problemu.

• Grę ze środka zaczynają piłkarze Juventusu!

• Już za chwilę początek spotkania, piłkarze wychodzą na boisko!

• Początek spotkania już za piętnaście minut. Jaki wynik typujecie? Zapraszamy do dzielenia się swoją opinią w komentarzach.

• Juventus natomiast Superpuchar wygrywał już sześciokrotnie, w tym w poprzednim sezonie. Jeśli dziś zwycięży Napoli zostanie samodzielnym liderem klasyfikacji zespołów, które najczęściej sięgały po to trofeum - do tej pory Bianconerim kroku dotrzymuje jedynie Milan.

• Ostatni triumf Napoli w Superpucharze Włoch miał miejsce prawie 25 lat temu. 1 września 1990 roku trofeum odebrał Diego Maradona. Czy dziś Azzurri ponownie sięgną po tytuł?

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania -> KLIK!

• Fotka z szatni Juventusu.

.

• Ławka rezerwowych Juventusu:

Storari, Rubinho, Ogbonna, Romagna, Padoin, Mattiello, Pepe, Pereyra, Coman, Giovinco, Morata.

• Witamy i zapraszamy na relację ze spotkania o Superpuchar Włoch! W tym roku wyjątkowo gości on w Katarze i to w dodatku w grudniu. Powodem tej decyzji był udział Napoli w eliminacjach Ligi Mistrzów, które zajęły termin tego meczu.