2

Palermo

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. O ile Palermo próbowało się "odgryzać" w pierwszych trzech kwadransach, to po zmianie stron miała tylko jeden celny strzał Paulo Dybaly, który nie sprawił kłopotów GIanluigi Buffonowi. Juventus umacnia się na pierwszym miejscu w tabeli, mając 3 punkty więcej od drugiej Romy.

• Efektowna akcja Juventusu na koniec spotkania. Gwizdek sędziego oznajmiający zakończenie meczu. Gospodarze wygrywają z Palermo 2:0 i jest to 23. triumf Starej Damy w lidze z rzędu. Palermo na wyjazdowe zwycięstwo czeka od... 27 spotkań

• Piłka po strzale Sebastiana Giovinco leci w sam środek bramki, więc nie sprawiła problemów w interwencji bramkarzowi Palermo.

• Podanie z pominięciem drugiej linii do Paulo Dybali. Ten przejmuje piłkę, ale był na spalonym.

• Fernando Llorente uprzedzony przez wychodzącego z bramki Stefano Sorrentino.

• Gianpaolo Calvarese dolicza cztery minuty do drugiej połowy.

• Tym razem bez zagrożenia pod bramką Stefano Sorrentino.

• Rzut rożny dla Juventusu.

• Atak pozycyjny Juventusu i strzał zza pola karnego Sebastiana Giovinco! Piłka zatrzymuje się na lewym słupku!

• Prostopadłe podanie do Fernando Llorente, który chciał uderzyć z półobrotu, ale w decydującej fazie piłka odskakuje na nierówności.

• Jest już na boisku, więc Juventus gra w... 10,5.

• Obrońca Juventusu, wyraźnie kulejąc i z grymasem bólu na twarzy, opuszcza murawę. Nie wiadomo czy dogra te pięć minut.

• Leonardo Bonucci zwija się z bólu. Przerwa w grze.

• Stefano Sorrentino na raty broni strzał Sebastiana GIovinco.

• Nieudane dośrodkowanie Sebastiana Giovinco w pole karne. Fernando Llorente nie miał szans by dojść do centry kolegi z zespołu.

• Faul Erosa Pisano kwalifikuje się na żółtą kartkę, ale sędzia zdecydował się nie upominać zawodnika Palermo.

• I też ostatnia roszada w Palermo. Robin Quison za Franco Vazqueza.

• Massimiliano Allegri przeprowadza ostatnią zmianę. Sebastian Giovinco za Carlosa Teveza.

• Arturo Vidal pomaga sobie ręką i zostaje za to upomniany żółtą kartką.

• Strzał od niechcenia Paulo Dybali z dystansu. Gianlugi Buffon notuje bodaj pierwszą interwencję w drugiej połowie.

• Ależ zakotłowało się pod bramką Palermo! Goście zamknięci w hokejowym zamku przez blisko minutę. Na zakończenie akcji Claudio Marchisio strzela technicznie tuż nad spojeniem

• Druga zmiana w ekipie gości. Przywitany brawami Enzo Maresca wchodzi na murawę za Lukę Rigoniego.

• Giorgio Chiellini niespodziewanie pojawia się w polu karnym Palermo, a nie było stałego fragmentu gry. Goście z problemami, ale skutecznie, powstrzymują kolejny atak Juventusu.

• Carlos Tevez najpierw dośrodkowuje z narożnika, a potem uderza niecelnie w obu przypadkach.

• Centra Paula Pogby w pole karne nie znajduje adresata, piłka po interwencji obrony wychodzi na rzut rożny.

• Gubią się obrońcy Palermo gdy piłka jest w pobliżu pola karnego. Wypychany z "16" Carlos Tevez pada na murawę, ale zdaniem sędziego nie ma podstaw do odgwizdania faulu.

• PIERWSZY LIGOWY GOL FERNANDO LLORENTE W TYM SEZONIE

• Andrea Pirlo nie powiększy swojego dorobku z asystami. W jego miejsce pojawia się Paul Pogba.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z narożnika Andrei Pirlo i hiszpański napastnik strzela głową po dalszym słupku nie do obrony.

• GOL, FERNANDO LLORENTE!!!

• Odpowiedź Juventusu. Giancarlo Gonzalez przerywa atak wybiciem na rzut rożny.

• Indywidualna akcja Zuihara Feddala zakończona podaniem w ciemno w pole karne rywala. Andrea Belotti nie miał szans by dojść do piłki.

• Ezequiel Muno radzi sobie z pressingiem Fernando Llorente. Obaj napastnicy "Starej Damy" są mało widoczni w drugiej połowie. To samo po stronie gości. Walka głównie w środku pola.

• Pierwsza akcja świeżo wprowadzonego zawodnika przerwana faulem taktycznym Claudio Marchisio. Żółta kartka dla pomocnika gospodarzy.

• Za Edgara Baretto na boisku melduje się Andrea Belotti.

• Claudio Marchisio mocno poskrobany przez rywala. Rzut wolny z prawej strony boiska.

• Kwadwo Asamoah na lewej stronie! Podaje na środek pola karne do Claudio Marchisio, który przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Pojedynek w "16' Juventusu Paolo Dybaly z Angelo Ogbonną. Górą obrońca gospodarzy.

• Piłka przypadkowo trafia pod nogi Arturo Vidala na siódmym metrze, który strzela z woleja nad poprzeczką. Fatalny kiks Zouhaira Feddala o mały włos nie zakończył się utratą drugiej bramki!

• Atak Juventusu lewą stronę i szybkie przejście do drugiego skrzydła. Gospodarze nie forsują tempra. Kwadwo Asamoah strzela zza pola karnego, lecz Eros Pizano ciałem blokuje piłkę.

• Stephan Lichtsteinter zastępuje Roberto Pereyrę.

• Paulo Dybala strzela zza pola karnego nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Nieprzepisowy atak Edgara Barreto na Roberto Pereyrę i sędzia upomina zawodnika gości żółtą kartką.

• Niebezpieczna gra w poprzek boiska w wykonaniu gości. Niewiele brakowało by Robert Pereyra przejął podanie i zaczął kontrę Juventusu.

• Giancarlo Gonzalez wybija piłkę na aut. Uprzedził Fernando Llorente.

• 4 piłkarzy Palermo wywierało pressing na obronie Juve. Nieskutecznie. Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Pierwsza połowa toczyła się w dość sennym tempie, a przewaga Juventusu jest niezaprzeczalna. Palermo przeprowadziła kilka groźnych akcji, których jednak nie potrafiła wykorzystać. W przeciwieństwie do gospodarzy - ci mieli tak naprawdę 1-2 akcje w tym Arturo Vidala. Jak będzie w drugiej połowie? Wracamy za kilkanaście minut.

• Claudio Marchisio próbuje strzelać z przewrotki. Nie trafia w piłkę, a Gianpaolo Calvarese kończy pierwszą połowę. Juventus prowadzi z Palermo po bramce Arturo Vidala.

• Siła złego na jednego. Carlos Tevez chciał ograć dwóch rywali na wysokości lewej krawędzi pola karnego Palermo. Bezskutecznie.

• Kontra Palermo zastopowana przez obronę Juventusu.

• Faulowany ok. 28 metrów od bramki Kwadwo Asamoah. Miękkie, ale za krótkie dośrodkowanie Andrei Pirlo.

• Piłkarze szukają podaniami Fernando Llorente, ale zagrania zdają się być niedokładne w stronę Hiszpana. Czwarta-piąta próba nieudana.

• GOL ARTURO VIDALA

• Bardzo złe uderzenie z dystansu Leonardo Bonucciego.

• Giancarlo Gonzalez wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Wcześniej Juve długo utrzymywało się przy piłce, po czym nagle przyspieszyło.

• Akcja gospodarzy lewą stroną i piłka trafia przed "16" do Arturo Vidala. Chilijczyk decyduje się na uderzenie z woleja, ale nieczysto uderza w piłkę, która doturlała się do stojącego na spalonym Carlosa Teveza.

• Pojedynek Fernando Llorente z Sinisą Andelkoviciem. Problemy obrońcy Palermo, więc gra zostaje na moment przerwana.

• Roberto Pereyra przechwytuje bezpańską piłkę na prawej stronie i podaje od razu do Carlosa Teveza. Ten podprowadził piłkę kilkanaście metrów, po czym podaje w "16" do Arturo Vidala, a ten uderzeniem po dalszym rogu daje Juventusowi prowadzenie!

• GOL, ARTURO VIDAL!!!

• Kapitalne prostopadłe do Roberto Pereyry, który wychodził sam na sam z bramkarzem Palermo! Podniesiona chorągiewka - spalony.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek i efektownie strzela potylicą Franco Vazquez. Piłka szybuje tym razem nad poprzeczką!

• Akcja Palermo. Paulo Dybala trochę przypadkowo podaje do Franco Vazqueza, który strzela pod poprzeczkę! Gianluigi Buffon paruje uderzenie na rzut rożny.

• Długie rozgrywanie piłki w środku pola przez gości. Po czym następuje dalekie podanie do Paulo Dybali, który opanowuje piłkę pomagając sobie ręką.

• Rajd prawą stroną Roberto Pereyry przerwany przez Zouhai Feddala. Na tyle skutecznie, że jako ostatni piłkę dotknął skrzydłowy Juve.

• Piłka leci w pole karne, ale najwyżej wyskakuje obrońca Palermo. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Atak Juve lewą stroną przerwany faulem na Arturo Vidalu. Piłkę ustawia Andrea Pirlo...

• Kolejne nieudane podanie do Carlosa Teveza. Chaotyczna gra gospodarzy jest wodą na młyn dla Palermo. Z "piątki" Stefano Sorrentino.

• Luca Rigoni faulowany w środku pola przez wracającego za akcją Fernando Llorente. Do bramki Juve nieco ponad 35 metrów, więc nie ma co się spodziewać bezpośredniego uderzenia.

• Indywidualna akcja na lewej flance Kwadwo Asamoah zakończone płaskim zagraniem za 11. metr w stronę Fernando Llorente. Połapał się w tym Giancarlo Gonzalez i wybija piłkę na uwolnienie.

• Prostopadłe podanie Claudio Marchisio nie znajduje adresata w polu karnym Palermo. Początek należy do "Starej Damy".

• Arturo Vidal wrzuca z lewej strony i Fernando Llorente strzela w stronę bramki! Jakby piłka leciała bardziej do boku, to Stefano Sorrentino miałby problem ze skuteczną interwencją!

• Pojedynek na lewej stronie Giorgio Chiellinieego z Erosem Pisano na korzyść defensora Juve. Ostatecznie grę od bramki wznawia Gianluigi Buffon.

• Kolejna próba Claudio Marchisio. Prostym podbiciem chciał posłać piłkę w stronę bramki, ale ta poleciała w wyższe rzędy trybuny.

• Dośrodkowanie z prawej strony Roberto Pereyry w pole karne i Fernando Llorente strzela, a piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Uderzenie Claudio Marchisio bardzo niecelne.

• Zdecydowane wyjście z bramki pod linię 16. metra Stefano Sorrentino przerywa akcję Juve.

• Prostopadłe podanie Carlosa Teveza w "uliczkę" do Arturo Vidala za mocne.

• Carlosowi Tevezowi nie udało się opanować piłki po podaniu z głębi pola. Kontra Palermo zaprzepaszczona przez niedokładne podanie Franco Vazqueza do Paulo Dybali.

• Claudio Marchisio decyduje się na uderzenie zza pola karnego, jednak blok. Ostatecznie gospodarze wznawiają grę z autu na wysokości "16".

• Podanie z pominięciem drugiej linii do Fernando Llorente, który pomaga sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Wychwycił to liniowy i akcja gospodarzy spaliła na panewce.

• Nieudane podanie z prawej strony Roberto Pereyry zapoczątkowało kontrę gości. Prostopadłe podanie do Franco Vazqueza, który biegnie w stronę bramki Juve, lecz akcja przerwana wybiciem piłki poza linię boczną przez Leonardo Bonucciego.

• Ostre wejście Andrei Pirlo w nogi rywala w środku pola. Sędzia mógł pokazać żółtą kartkę.

• Odpowiedź gości, lecz Luca Rigoni zostaje skutecznie przyblokowany przez Leandro Bonucciego, który pozwala piłce wyjść na boisko.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości, ale przeciągnięte. Od bramki Stefano Sorrentino.

• Gianpaolo Calvarese daje znać gwizdkiem i pierwszą połowę zaczynają gospodarze, którzy grają w jednolitych niebieskich strojach.

• Przenosimy się na stadion Juventusu. Obie drużyny już na murawie. Losowanie stron...

• Asystentami Gianpaolo Calvarese ą dzisiaj Daniele Iori oraz Andrea Marzaloni. Sędzią technicznym jest za to Gianmatia Tasso.

• Rezerwowi Palermo: Belotti, Chochev, Daprela, Lazaar, Makienok, Maresca, Morganella, Quaison, Silva, Terzi, Ujkani (Br), Vitello.

• Tym bardziej, że ostatnie cztery spotkania bezpośrednie kończyły się zwycięstwami Juventusu. Ale żeby było ciekawiej, to jeszcze wcześniejsze spotkania wygrywało Palermo. Jak będzie dzisiaj?

• Piłkarze "Starej Damy" nie potrafią "przenieść" ligowej formy na Ligę Mistrzów. W trzech spotkaniach zanotowali dwie porażki - z Atletico Madryt i w środę z Olympiacosem Pireus (po 0:1). Beniaminek ma ogromną szansę by wykorzystać zmęczenie rywala, ale raczej grając tak jak do tej pory, to może być problem.

• Rezerwowi Juventusu: Coman, Giovinco, Lichtsteiner, Mattiello, Morata, Pogba, Romulo, Rubinho (Br), Storari (Br).

• Szymon Jarczyk przygotował na to spotkanie zapowiedźL Juventus - Palermo LIVE! Beniaminek postraszy mistrza kraju?

• Tylko pół godziny dzieli nas do spotkania 8. kolejki Serie A, gdzie w Turynie lider Juventus podejmie przed własną publicznością 18. w tabeli Palermo. Tomasz Górski, witam serdecznie i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania.