Liga Mistrzów, 1/2 finału, pierwszy mecz

1

• Pierwsza runda dla Juventusu, ale kwestia awansu przed rewanżem na Santiago Bernabeu jest wciąż otwarta. Zapowiada się fantastyczna walka. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Buffon łapie długą piłkę od Kroosa i koniec! Juventus pokonuje Real 2:1!

• Casillas dobrze piąstkuje piłkę po centrze Lichtsteinera. Jeszcze Chiellini ostro fauluje Ronaldo. Żółta kartka.

• Nieprawdopodobne! Po doskonałym dośrodkowaniu Pirlo, Llorente w idealnej sytuacji główkował nieczysto i broni ten strzał Casillas!

• Vidal faulowany blisko narożnika boiska. Jeszcze szansa dla Juve z rzutu wolnego.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Fatalne zagranie w pole karne Andrei Pirlo pewnie przejmuje Casillas.

• Ostre dośrodkowanie Jamesa przed samą bramkę Buffona minęło wszystkich zgromadzonych w szesnastce.

• Fatalny błąd Varane'a! Do bezpańskiej piłki w polu karnym dobiegł Llorente, minął Casillasa i z bardzo ostrego kąta szukał zagrania w pole karne do Pereyry, ale zagrał niecelnie!

• W Realu z kolei Jese zmienia słabiutkiego Bale'a.

• Trzecia zmiana w Juventusie. Pereyra za Teveza.

• Żółta kartka dla Jamesa za faul na Llorente.

• 10 minut do końca. Czy Real jest jeszcze w stanie doprowadzić do remisu? A może to Juve strzeli jeszcze trzeciego gola? Wynik 2:1 przed rewanżem sprawiłby, że na Santiago Bernabeu Juve z Realem zagra praktycznie od nowa.

• Hymn Włoch odśpiewują kibice na Juventus Stadium.

• Zmiana w Juventusu. Schodzi znakomity, ale wyczerpany Morata, a w jego miejsce Llorente.

• Rzut rożny dla Królewskich po interwencji Chielliniego.

• Seria dośrodkowań gości w polu karnym Juventusu pada łupem stoperów Starej Damy. Real naciska.

• Żółta kartka dla Carvajala za faul na Moracie.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu Toniego Kroosa. Piłka poszybowała w trybuny.

• Starcie Chielliniego z Ronaldo przypomniało rywalizację sprzed półtora roku, gdy po symulce Portugalczyka Włoch wyleciał niesłusznie z boiska.

• Małe zamieszanie w polu karnym Realu. Sytuację wyjaśnia jednak Pepe, a po chwili nieudanym dośrodkowaniem popisał się Evra.

• Chiellini z bandażem na głowie wraca do gry.

• Beznadziejne dośrodkowanie Garetha Bale'a wychodzi poza boisko. Tymczasem Chiellini ma rozcięty łuk brwiowy i potrzebuje pomocy medycznej.

• Barzagli wchodzi w miejsce Sturaro.

• Zakotłowało się w polu karnym Juve, ale Ronaldo nie doszedł przed bramką do zgrania Chicharito!

• Schodzi z boiska Isco, a w jego miejsce Hernandez.

• Vidal w starciu z Carvajalem chciał wymusić rzut karny. Sędzia nawet nie pomyślał o jedenastce.

• Będą zmiany w obu drużynach! W Juve wejdzie Barzagli, w Realu Chicharito. Tymczasem odbity strzał z dystansu Sturaro wychodzi na korner.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Pirlo, ale jeden z piłkarzy Realu wyskoczył wyżej od dobrze ustawionych dwóch graczy Juve!

• Odważne wejście w pole karne Evry przynosi gospodarzom rzut rożny.

• Lichtsteiner wygrał na skrzydle pojedynek siłowy z atakującym Marcelo. Dobra interwencja Szwajcara.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! CARLOOOOOS TEVEZ!!! Argentyńczyk strzela w środek, Casillas poszedł w swój lewy róg, piłka w siatce, Juve na prowadzeniu!!!

• i Marcelo.

• Żółte kartki dla Vidala (za protesty)...

• Rzut karny!!! Korner dla Realu poskutkował zabójczą kontrę, po której Tevez został sfaulowany w polu karnym przez Carvajala!!!

• Dośrodkowanie Kroosa z rzutu wolnego, Bonucci wybija piłkę na korner.

• Tevez pogubił się przy próbie wejścia między obrońców w pole karne. Prosta strata Argentyńczyka.

• Nieudane dośrodkowanie Marcelo. Piłka wychodzi poza plac gry.

• Tevez! Argentyńczyk celnie uderzył z 20 metrów, ale w sam środek bramki i Casillas nie miał problemów z dobrą interwencją!

• Brzydkie wejście Teveza na nogi Sergio Ramosa. Żółta kartka.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę Juventus Stadium. Nie ma zmian w żadnym z zespołów.

• Żywe ciekawe widowisko w Turynie. Pierwsze 20 minut zdecydowanie dla Juventusu, co zaowocowało bramką Moraty, ale gospodarze zbyt głęboko w kolejnych minutach się cofnęli, z czego Real skrzętnie wykorzystał. Po przerwie czekamy na kolejne emocje!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Ależ szansa dla Realu!!! Po doskonałym dośrodkowaniu przed bramkę Isco, strzał głową Jamesa Rodrigueza z około 2 metrów na pustą bramkę trafia tylko w poprzeczkę! Dobitka Marcelo poszybowała ponad bramką!

• Płaskie dośrodkowanie Evry nie dociera do ustawionego w polu karnym Teveza. Mecz nieco się zamknął.

• Marchisio z dystansu uderzył nieznacznie obok bramki Casillasa! Dobry strzał Włocha.

• Nic nie zapowiadało tego wyrównania, ale Juventus cofnął się zbyt głęboko i został za to ukarany. Remis 1:1 jest dobrym wynikiem dla Królewskich, czekamy więc na reakcje Juventusu.

• Cristiano Ronaldo zdobywa 76. bramkę w historii swojej gry w Lidze Mistrzów! Wyprzedza w ten sposób Leo Messiego!

• Mamy remis w Turynie! Real doskonale rozegrał piłkę przy bierności obrońców Juve! James zagrywa na pustą bramkę do niepilnowanego Ronaldo, a ten głową pakuje piłkę do siatki! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! CRISTIANO RONALDOOOOO!!!

• Lichtsteiner fantastycznie na skrzydle ośmieszył Marcelo, wpadł w pole karne, ale uderzył bardzo niecelnie!

• Ronaldo dostał długie płaskie podanie na wolne pole. W trudnej sytuacji Portugalczyk uderza płasko obok bramki Juve.

• Kolejne dośrodkowanie Marcelo pewnie wyłapuje Buffon.

• Dobrze rozegrany rzut wolny przez Real, James dośrodkowuje na głowę Varane'a, ale Francuz uderza wysoko ponad bramką!

• Znakomicie kontrę Juventusu wyprowadził Sturaro, który zagrał w pole karne do Teveza, ale ten uderzyl z kilkunastu metrów niecelnie! Po chwili Argentyńczyk spróbował szczęścia z dystansu, ale uderzył obok bramki!

• Teraz z kolei szczęścia z dystansu spróbował Isco, ale uderzył w sam środek bramki i prosto w ręce Buffona.

• Buffon!!! Bardzo mocny, kąśliwy strzał z dystansu Toniego Kroosa doskonale na rzut rożny odbija legendarny golkiper Juve!

• Nie najlepsze wyjście z bramki Buffona, piłkę zgarnia na 16. metrze Isco, ale nie zdołał nic zdziałać w szesnastce gospodarzy.

• Cristiano Ronaldo w walce z Bonuccim wywalczył rzut rożny dla Królewskich.

• Marcelo usiłował zagrać długie podanie w pole karne w kierunku Jamesa Rodrigueza, ale zagrał zbyt mocno, poza pole gry.

• 1:0 dla Juve!!! Morata doskonale dobija z bliska odbity przez Casillasa płaski strzał Teveza i mamy prowadzenie Juventusu! Lepiej to nie mogło się zacząć!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ALVAROOOOO MORATAAAA!!!

• Morata!!! Hiszpan poradził sobie z Pepe i próbował z 35 metrów przelobować Casillasa, ale ten zdołał złapać piłkę!

• Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego uderza prosto w mur!

• Zdaniem sędziego Bonucci faulował pędzącego środkiem Garetha Bale'a. Żółta kartka!

• Centra Marcelo pada łupem Buffona.

• Morata nie sięgnął długiego podania za linię obrony Realu, w którym przecież się wychował i z którym zwyciężył w poprzednim sezonie w Lidze Mistrzów.

• Sturaro! Mocny płaski strzał z dystansu pomocnika Juve pewnie broni Casillas!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jamesa Rodrigueza pewnie łapie Gianluigi Buffon.

• Katastrofalne wybicie Casillasa i Marchisio od razu zagrał piłkę w pole karne, gdzie Vidal upadł w starciu z Pepe! Nie ma karnego i to chyba dobra decyzja sędziego!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!!

• Kapitanami obu drużyn są dwaj doświadczeni bramkarze, Gianluigi Buffon (Juventus) oraz Iker Casillas (Real).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Sędzią tego spotkania będzie doświadczony Anglik, Martin Atkinson.

• W drużynie Juventusu brakuje dzisiaj kontuzjowanego Paula Pogby oraz Kwadwo Asamoah, Martina Caceresa, Angelo Ogbonny oraz Romulo. W zespole Realu Madryt z kolei nie zobaczymy kontuzjowanych Luki Modricia i Karima Benzemy, a także Nacho, Samiego Khediry.

• Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas, Fabio Coentrao, Alvaro Arbeloa, Asier Illarramendi, Lucas Silva, Jese Rodriguez, Javier Hernandez.

• Rezerwowi Juventusu: Marco Storari, Andrea Barzagli, Simone Padoin, Roberto Pereyra, Simone Pepe, Alessandro Matri, Fernando Llorente.

• Prezentujemy składy obu drużyn! Juventus zagra dzisiaj czwórką w obronie i ze Sturaro w środku pola, z kolei Real już z Garethem Balem w miejsce Javiera Hernandeza.

• Real Madryt o tytuł mistrza Hiszpanii wciąż musi zaciekle walczyć ze świetnie dysponowaną Barceloną, ale to nie przeszkadza drużynie Carlo Ancelottiego rywalizować również o drugi z rzędu triumf w Lidze Mistrzów, co jeszcze nikomu w historii się nie udało. To właśnie Królewscy, choć grają bez kontuzjowanych Modricia i Benzemy, są faworytami dwumeczu z Juve, ale to trzeba jeszcze potwierdzić na boisku.

• Dla Juventusu walka o mistrzostwo Włoch zakończyła się spektakularnym sukcesem już w ostatnią sobotę, kiedy to bianconeri po zwycięstwie 1:0 nad Sampdorią zapewnili sobie czwarte z rzędu Scudetto. Teraz piłkarze Massimiliano Allegriego mogą się skupić na walce w Lidze Mistrzów, gdzie czeka ich bardzo wymagający rywal. Zawodnicy Juve zdają sobie sprawę, że nie są faworytami konfrontacji z Realem, ale wierzą, że grając z odpowiednią determinacją są w stanie powalczyć o finał w Berlinie.

• Czas na decydujące pojedynki w walce o finał Champions League, który odbędzie się 6 czerwca w Berlinie. W pierwszym z półfinałów, aktualny mistrz Włoch, Juventus, zmierzy się z aktualnym klubowym mistrzem świata i Europy, Realem Madryt. Na Juventus Stadium w Turynie, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie obu drużyn, zapowiadają się wielkie piłkarskie emocje w obecności ponad 40 tysięcy kibiców.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu półfinałowego piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Juventus Turyn zmierzy się z Realem Madryt.

• "Stara Dama" jest naprawdę stara

Starcie pokoleń w meczu Juve - Real

Spoglądając na metryki graczy Juventusu można stwierdzić, że "Stara Dama" jest naprawdę stara. Kadra bianconeri na mecz z Realem liczy 23 piłkarzy, z czego aż 12 ma 30 lub więcej lat. 20-osobowa drużyna "Królewskich", chociaż pozbawiona nastolatków, czy nawet graczy 20-21-letnich, jest o wiele młodsza. Który zespół będzie górą w wieczornym meczu na Juventus Stadium?