Wybrzeże Kości Słoniowej

1

• To już koniec zmagań grupowych, ale od soboty zapraszamy na mecze ćwierćfinałowe! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

• Piłkarze Renarda w ćwierćfinale zmierzą się z Algierią, a Kamerun wraca do domu. Volker Finke prawdopodobnie pożegna się z posadą

• Grupę D wygrywa ekipa "Słoni", a o drugiej lokacie zadecyduje losowanie pomiędzy Gwineą i Mali. Obie te ekipy wszystkie swoje mecze zremisowały 1:1.

• Wybrzeże Kości Słoniowej było dziś zespołem dojrzalszym i lepszym piłkarsko. Kamerunowi nie można odmówić woli walki, atakowali jednak bardzo nieporadnie

• Koniec meczu! Wybrzeże przechodzi dalej!

• A Iworyjczycy dalej leżą, tym razem na murawę padł Serey Die

• Aboubakar bardzo groźnie z dystansu! Strzał przeszedł minimalnie nad poprzeczką

• Żółta kartka dla Sylvaina Gbohouo za grę na czas

• Sędzia z Gabonu dolicza 4 minuty

• Aboubakar groźnie uderzał z wolnego. Strzał w środek, bramkarz "Słoni" dość pewni piąstkuje

• Cóż za niecodzienna sytuacja. Toure zastawiał piłkę, jednak zanim bramkarz do niej doszedł ruszył z nią do boku. Gbohouo już się rzucił do piłki i podciął Kweuke. Czy to nie powinien być karny?

• Kameruńczycy bardzo chcą, jednak liczne błędy indywidualne wykluczają przeprowadzenie składnej akcji

• Tallo zabawił się rywalami, żonglując w polu karnym. Przerzucił piłkę nad Chedjou i doszedł do dobrej sytuacji, jednak z ostrego kąta nie dał rady pokonać bramkarza

• Ładne uderzenie Moukandjo z półwoleja, ale trafił wprost w Kolo Toure

• Kamerun jest ustawiony bardzo ofensywnie, ale póki co nie ma pomysłu na sforsowanie obrony rywali.

• Modibo Maiga zdobywa bramkę dla Mali i w drugim meczu mamy remis 1:1

• Za niskie dośrodkowanie Moukandjo wybija Bony

• Dobre dośrodkowanie Gradela marnuje Doumbia złym przyjęciem

• Rozpoczynamy drugie 45 minut!

• Na drugą połowę nie wyszedł już Edgar Salli, jest za to Vincent Aboubakar

• Na chwilę obecną z grupy D awansują Wybrzeże Kości Słoniowej i Gwinea, ale wciąż możliwy jest scenariusz remisowy - ewentualne losowanie ma się odbyć jutro w godzinach porannych

• Jak zwykle w przerwie zapraszam do komentowania i głosowania na najlepszego gracza meczu!

• To była ostatnia akcja pierwszej połowy, sędzia zaprosił obie ekipy na przerwę.

• Kolejna świetna szansa Kameruńczyków! Moukandjo zagrał do Salliego, który dobrze przyjął ale uderzył nieczysto i "Nieposkromione Lwy" wciąż przegrywają

• Choupo-Moting założył siatkę Sereyowi Die, ale piłka nierówno się odbiła i Jerome zagrał nieczysto

• 3 minuty doliczone do pierwszej części meczu

• Bony wykończył kontrę Iworyjczyków niezłym strzałem, Ondoa broni z małymi problemami

• Moukandjo nieźle wrzucał z wolnego, ale dobrze piąstkuje Gbohouo

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Jerome'a, które pewnie wyłapał bramkarz "Słoni"

• Już wszystko w porządku, wznawia Kamerun

• Ostre starcie Gradela z Choupo-Motingiem, Iworyjczyk nie podnosi się z murawy

• Kamerun powinien wyrównać! M'Bia fantastycznie zagrał do Salliego, który znalazł się sam na sam z Gbohouo, ale zmarnował idealną szansę!

• Fatalna strata Jerome'a, Gradel odebrał mu piłkę i uderzył z ponad 20 metrów tuż przy słupku. Piękna bramka!

• GOOOOOOOOOOOOL! Piękne uderzenie Gradela!

• Choupo-Moting bardzo ładnie przyjął klatką uderzył z woleja, wszystko jednak na marne bo sędzia raczej niesłusznie odgwizdał spalonego

• Yaya Toureotrzymał żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie, Salli ucierpiał w tym starciu

• Aurier ładnie chciał zagrać prostopadle do Doumbii, podał jednak odrobinę za mocno i piłkę złapał Ondoa

• Centra Siaki Tiene w pole karne, ale żaden z kolegów nie ruszył za piłką i szansa przepadła

• Dobra akcja Salliego lewą stroną, najlepiej ustawiony był Kolo Toure, który oddala zagrożenie

• W jego miejsce Ousmane Viera

• Eric Bailly nie może kontynuować gry, ale schodząc zarobił jeszcze żółtą kartkę.

• Obie ekipy zagrywają dziś bardzo dużo długich piłek, różnicę robi Wilfried Bony, który wygrywa większość pojedynków i zgrywa piłki do swoich kolegów.

• Przerwa w grze, Eric Bailly trzyma się za plecy, udzielana jest mu pomoc medyczna

• Kolejne pewne wyjście Ondoi

• Yaya Toure w trudnej sytuacji dobrze nabił rywala i wywalczył rzut rożny

• Kolejne dobre wyjście kameruńskiego bramkarza oddala zagrożenie z rożnego.

• Świetne dośrodkowanie Gradela z wolnego, Aurier świetnie wyszedł do piłki i uderzył przy słupku, jednak Ondoa popisał się świetną paradą!

• A w równoległym meczu Seydou Keita marnuje jedenastkę dla Mali.

• N'Koulou wybija dośrodkowanie Gradela na rzut rożny. Dośrodkowanie Gradela zatrzymało się na pierwszym obrońcy rywali.

• Taktyczny faul Stephana M'Bii na Doumbii, Kameruńczyk miał szczęście, że nie dostał żółtej kartki

• A tymczasem Kevin Constant zdobywa gola z karnego dla Gwinei w meczu z Mali.

• Dośrodkowanie z rożnego pewnie wychwycone przez Ondoę

• Dobre wejście Auriera w pole karne, zagranie do Bonego i napastnik gości z bliskiej odległości uderza wprost w bramkarza Kamerunu!

• Etoundi próbował przedrzeć się lewą stroną, ale popełnił prosty błąd techniczny i stracił piłkę

• Nerwowy początek z obu stron, obie drużyny rażą niedokładnością

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczyna Kamerun!

• Hymny obu państw już za nami, za chwilę początek obu spotkań

• Oprócz Gervinho, za kartki w ekipie Wybrzeża pauzuje także Cheick Tiote

• I zmiennicy w ekipie "Słoni": Barry, Viera, Assale, Doukoure, Kalou, Tallo, Akpa Apro, Diomande, Traore, Sayouba

• Wyjściowe jedenastki znajdują się w panelu po lewej stronie. Czas przedstawić ławkę rezerwowych Kamerunu: Assembe, Kweuke, Loe, Oyongo, N'Jie, Bagnack, Aboubakar, Enoh, Djeugoue, Kom Ekeng i Abogo

• Obydwa zespoły spotkały się już w kwalifikacjach do głównego turnieju: w Kamerunie górą byli gospodarze, wygrywając 4:1, w rewanżu padł remis 0:0

• Sytuacja w grupie D jest niezwykle skomplikowana - wszystkie mecze zakończyły się remisem 1:1. Przypomnę, że o kolejności w przypadku tej samej liczby punktów decyduje bezpośredni mecz, dalej różnica i ilość bramek. W sytuacji, gdy wszystkie te czynniki będą równe, o awansie zadecyduje losowanie.

• Zachęcam do przeczytania zapowiedzi tego spotkania

• Już za niespełna godzinę rozpocznie się afrykański klasyk: Kamerun zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Na relację live z tego meczu zaprasza Wojciech Adamczak