Miedź Legnica

1

Chrobry Głogów

1

• Derbowe starcie w Legnicy nie zachwyciło poziomem. Gospodarze do końca walczyli o pełną pulę, ale muszą zadowolić się jednym punktem. Dziękujemy za uwagę.

• Koniec meczu. W derbowym starciu Miedź zremisowała z Chrobrym.

• Piłkarze Miedzi próbują już prostymi środkami przedostać się na pole karne Chrobrego. Dośrodkowują piłki na tzw. aferę. Bez skutku.

• Arbiter doliczył tylko dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Gospodarze wciąż mają nadzieję na strzelenie zwycięskiego gola. Przed chwilą Matuesz Szczepaniak uderzał z ostrego kąta na bramkę Sławomira Janickiego. Uderzenie piłkarza Miedzi było jednak niecelne.

• Piłka wstrzelona w pole karne Chrobrego w kierunku Mateusza Szczepaniaka. Obrońcy gości wybijają na uwolnienie, daleko poza własną szesnastkę.

• Zawodnicy Miedzi próbują wykorzystać grę w przewadze. Cały czas atakują bramkę gości.

• Zza lini pola karnego strzelał Radosław Bartoszewicz. Bramkarz Chrobrego Głogów złapał piłkę.

• Żółtą kartką obejrzał natomiast Kevin Lafrance.

• Puściły nerwy zawodnikom obu drużyn. Doszło do przepychanek. Sędzia postanowił ukarać czerwoną kartką Damiana Piotrowskiego. Chrobry gra w dziesiątkę.

• Mateusz Szałek zastąpił na murawie Krzysztofa Ulatowskiego.

• Yannick Kakoko bardzo precyzyjnie dograł piłkę z rzutu rożnego do Tomasza Midzierskiego. Obrońca Miedzi po strzale głową wpakował futbolówkę do siatki Sławomira Janickiego.

• GOOOOOL. Tomasz Midzierski!

• Jeszcze jeden rzut wolny i kolejny raz do piłki podszedł Yannick Kakoko. Zawodnik Miedzi uderzył ponad murem, a Sławomir Janicki z najwyśzym trudem odbił futbolówkę na rzut rożny.

• Yannick Kakoko tym razem podszedł do rzutu wolnego. Niemiecki zawodnik Miedzi dograł futbolówkę w szesnsatkę, ale obrońcy Chrobrego po raz kolejny wyekspediowali piłkę poza pola karne. Od autu rozpocznie Miedź.

• Druga zmiana w ekipie Chrobrego. Za Karola Danielaka wchodzi Damian Ałdaś.

• Gospodarze mieli rzut rożny. Piłkę z narożnika dośrodkował Yannick Kakoko. Jego centra była kompletnie nieudana i futbolówka opuściła plac gry.

• Daniel Feruga opuścił boisko. Jego miejsce na murawie zajął Bartosz Nowak.

• Kontratak gości zatrzymany dzięki skutecznej interwencji Radosława Bartoszewicza.

• Pierwsze 20 minut drugiej połowy rozczarowuje poziomem. Mało jakości w drużynie Miedzi, piłkarze Chrobrego cały czas schowani za podwójną gardą.

• Pierwsza zmiana w drużynie Miedzi. Radosław Bartoszewicz wchodzi za Adriana Cierpkę.

• Teraz w końcu piłkarze Miedzi szybciej zagrali piłką. Wojciech Łobodziński wymienił na jeden kontakt piłkę z Danielem Ferugą. W ostatniej chwili futbolówkę wybili Łobodzińskiemu obrońcy gości.

• Na strzał tuż zza pola karnego zdecydował się Wojciech Łobodziński. Uderzenie pomocnika Miedzi obronił Słwomir Janicki.

• Zawodnicy Miedzi długo utrzymują się przy piłce. Za mało grają jednak na jeden, dwa kontakty, powoduje to, że ich akcje są zbyt przewidywalne dla gości.

• Piłkarze Miedzi rozpoczęli od rzutu rożnego. Z narożnika piłka wrzucał Daniel Feruga, defensorzy Chrobrego oddali zagrożenie spod własnego pola karnego.

• Było groźnie pod bramką gospodarzy. Kontratak piłkarzy Chrobrego i uderzenie jednego z piłkarzy gości wyłapał Andrzej Bledzewski.

• Druga połowa jak na razie nie zachwyca. Sporo walki, ostrzejszych wejść, ale mało składnych akcji.

• Karol Danielak ukarany przez sędziego Pskita żółtą kartką.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Koniec I połowy! Miedź do przerwy przegrywa z Chrobrym 0:1.

• Karol Danielak strzelał z rzutu wolnego. Futbolówkę pewnie złapał Andrzej Bledzewski.

• Arbiter Paweł Pskit doliczył dwie minuty do pierwszej części spotkania.

• Chrobry nastawił się w tym spotkaniu na kontratak i jak na razie dobrze na tym wychodzi.

• Coraz groźniej pod bramką Chrobrego. Prostopadła piłka Wojciecha Łobodzińskiego do Adriana Cierpki. Piłkarz Miedzi w doskonałej sytuacji, będąc 11 metrów od bramki, strzelił minimalnie niecelnie.

• Najbardziej chyba aktywny w szeregach Miedzi Marcin Garuch podawał w pole karne do Wojciecha Łobodzińskiego. Były reprezentant Polski uderzył z ostrego kąta. Sławomir Janicki nie dał się zaskoczyć.

• Golkiper Chrobrego Sławomir Janicki ucierpiał w starciu z Tomaszem Midzierskim. Bramkorzowi udzielana jest pomoc medyczna.

• Miedź mogła wyrównać. Po rzucie rożny główkował Tomasz Midzierski. Jego uderzenie dosłownie z linii bramkowej wybił obrońca Chrobrego.

• Podanie do wbiegającego w szesnastkę Wojciecha Łobodzińskiego. Zagranie było jednak trochę zbyt mocne i zawodnik Miedzi nie doszedł do futbolówki.

• Marcin Garuch oddał strzał z dalszej odległości. Został on jednak zablokowany przez defensora Chrobrego.

• Piłkarze Miedzi po stracie gola zaczęli grać nieco chaotycznie. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale nie są w stanie skonstruować jakiejś ciekawszej akcji.

• Michał Szałek zastąpił kontuzjowanego Michała Michalca.

• Potrzebna pomoc medyczna. Mateusz Szczepaniak zderzył się z Michałem Michalcem. W starciu bardziej ucierpiał piłkarz Chrobrego.

• Co za gol! Co za strzał! Łukasz Szczepaniak kapitalnie uderzył z 16. metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!

• GOOOOOOL! Łukasz Szczepaniak

• Piłka w polu karnym Miedzi, ale skuteczna interwencja Kevina Lafrance'a wyjaśniła sytuację.

• Teraz swoją techniką błysnął Wojciech Łobodziński. Doświadczony zawodnik zagrał ciekawą piłkę wzdłuż bramki. Żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji.

• Tomasz Midzierski przerwał kontratak Chrobrego. Obrońca Miedzi wygrał pojedynek z Łukaszem Szczepaniakiem.

• Aktywny od początku spotkania Marcin Garuch dograł piłkę w pole karne, Sławomir Janicki pewnie złapał futbolówkę.

• Kibice Miedzi prezentują właśnie efektowną oprawę. Brawa na stadionie w Legnicy.

• Arbiter Pskit odgwizdał pozycję spaloną Daniela Ferugi.

• Piłkarze Chrobrego mieli rzut rożny. Z kornera futbolówkę dogrywał Karol Danielak, skuteczną interwencją wykazał się Marcin Garuch.

• Skuteczna interwencja Adriana Cierpki, który w ten sposób przerwał kontratak piłkarzy Chrobrego.

• Gospodarze stworzyli sobie kolejną sytuację. Daniel Feruga dosrodkował piłkę, którą głową strącił Mateusz Szczepaniak. Golkiper Chrobrego Sławomir Janicki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

• Na boisku dominują zawodnicy Miedzi. Marcin Garuch przegrał pojedynek o piłkę w narożniku boiska.

• Nie było zagrożenia po stałym fragmencie gry. Gospodarze szybko jednak po raz kolejny przedostali się na pole karne Chrobrego. Wojciech Łobodziński nie opanował jednak futbolówki w szesnatce.

• Pierwsze minuty spotkania ze wskazaniem na gospodarzy, którzy dłużej utrzymują się przy piłce. Tym razem z dystansu strzelał Daniel Feruga. Piłka po rykoszecie opuściłą boisko i zawodnicy Miedzi zaczną od rzutu rożnego.

• Udana akcja na prawym skrzydle Michała Ilkowa-Gołąba. Dośrodkowanie nie było jednak zbyt dokładne i piłkę pewnie złapał Andrzej Bledzewski.

• Po raz drugi groźnie było pod bramką Chrobrego. Daniel Feruga dograł piłkę w szesnastkę. W polu karnym powstało spore zamieszanie, ale defensorzy Chrobrego wybili futbolówkę.

• Poważny błąd popełnił defensor Chrobrego, który zbyt lekko zagrał do bramkarza Sławomira Janickiego. Daniel Feruga miał okazję, aby dać Miedzi prowadzenie, ale strzelił niecelnie.

• Mecz bardziej zdecydowanie rozpoczęli gospodarze. Długa piłka adresowana była do Mateusza Szczepaniaka, ale zawodnik Miedzi znalazł się na pozycji spalonej.

• Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Pskita i piłkarze Chrobrego rozpoczęli spotkanie!

• Dzisiejszy mecz będzie 45. konfrontacją legnicko-głogowską. Do tej pory Miedź wygrywała 18 razy, Chrobry 9, a na remis oba zespół zagrały 17 razy.

• Głogowianie w zeszły weekend wygrali u siebie z Widzewem Łódź 3:2. Po jednej bramce z RTS-em strzelili ofensywnie usposobieni: Łukasz Szczepaniak i Damian Piotrowski. Pierwszy w tym sezonie strzelił już 7, a drugi 6 bramek.

• - Po wygranej w Lubinie nasz zespół wreszcie zyskał trochę pewności siebie, dlatego wierzę, że w ostatnich trzech meczach w tym roku solidnie zapunktujemy. Zazwyczaj zwycięskiego składu nie zmieniam, choć teraz jest kilka małych urazów w zespole - przyznał trener Janusz Kudyba. I rzeczywiście jest jedna roszada w składzie Miedzi. Lekko kontuzjowanego Grzegorza Bartczaka zastąpił na prawej obronie Ireneusz Brożyna.

• Rezerwowi Chrobrego: Amadeusz Skrzyniarz, Damian Ałdaś, Jakub Ałdaś, Maciej Rybak, Mateusz Szałek, Jakub Kiełb, Michał Szałek

• Ławka rezerwowych Miedzi: Aleksander Ptak, Grzegorz Bartczak, Radosław Bartoszewicz, Jakub Księżniakiewicz, Damian Lenkiewicz, Bartosz Nowak, Przemysław Wichłacz

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 17. kolejki 1. ligi, w którym Miedź Legnica zmierzy się z Chrobrym Głogów. Legniczanie przed tygodniem w derbach sensacyjnie wygrali w Lubinie z Zagłębiem 2:0, dzisiaj piłkarzy Janusza Kudyby czeka kolejne derbowe starcie.