Stomil Olsztyn

1

Miedź Legnica

2

• Pan Zbigniew Dobronin zakończył spotkanie, gdzie przeważający Stomil nie potrafił wykorzystać swojej przewagi, za co dostał ukarany przez piłkarzy Miedzi. Stomil odnosi pierwszą porażkę w tym sezonie. Kolejne spotkanie w Olsztynie, już za dwa tygodnie z liderem z Niecieczy ! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Zespoły jakby czekają na ostatni gwizdek sędziego.....

• Duży pośpiech a co za tym idzie dużo niedokładności w poczynaniach olsztynian, do końca spotkania zostały ostatnie sekundy.

• Rzut rożny dla Stomilu, jedna z ostatni akcji dla gospodarzy, których ataki nie przynoszą w dalszym ciągu oczekiwanych efektów.

• Zamieszanie pod bramką Ptaka, i ostania zmiana w druzynie Miedź schodzi Kakoko a w jego miejsce Keon

• Sędzia spotkania, przedłuża mecz o 5 minut

• Akcja za akcję, po szybkiej kontrze Feruga ładnym strzałem sprawdza czujność Skiby który z największym trudem paruje piłkę na słupek.

• Piekna akcja zapoczątkowana przez Mroczkowskiego, który dograł do boku gdzie padło dośrodkowanie na nogę Kovala który jednak marnuje sytuację.

• Za przedłużanie spotkania żółtą kartką ukarany Lafrance.

• kolejne zmiany.

• Kolejne zmiany w obydwu drużynach, a na boisku trwa dominacja Stomilu który stara się doprowadzić do wyrównania wyniku spotkania.

• W ostatnich minutach bardzo aktywny w drużynie Miedzi jest Lenkiewicz, jednak postawa gości daje do zrozumienia, że zależy im na spokojnym dowiezieniu wyniku do końca.

• Wszystko w porządku, zdaje się mówić Ptak, który ukradł kilka jakże cennych dla "Miedzianki" sekund.

• Ależ zmarnowana wspaniała okazja do zdobycia bramki po dośrodkowaniu Bucholca, piłka, bardzo blisko bramki Ptaka który w jej wyniku odnosi uraz, widzimy rozgrzewającego się rezerwowego bramkarza Miedzi Budzyńskiego.

• Za Szymonowicz ana boisku melduje się Mroczkowski.

• Stomil w ataku, kolejna groźna akcja jednak spokojnie zażegnana przez obronę miedzi

• Za faul, przed polem karnym.

• Od kilku minut mecz stoi na naprawdę wysokim poziomie, obydwie drużyny walczą w dzisiejszym spotkaniu o punkty. Kolejny atak "Biało-Niebieskich", mamy faul, rzut wolny 17 metrów od bramki Ptaka, żółta kartka dla piłkarza miedzi.

• Piłkarze Stomilu nie zdążyli jeszcze nacieszyć się zdobytą bramką gdy zaledwię minutę później, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Woźniczka, który dopadł do bez pańskiej piłki i nie dał szans Skibie.

• Gol dla Miedzi !!!!! Cóż za niesamowity przebieg wydarzeń na stadionie w Olsztynie !!!!!

• Pewnie w lewy róg brami piłkę posyła Darmowchwał, mamy bramke dla Stomilu !!!!!!! Euforia na trybunach.

• Faul w polu karnym, 11 dla Stomilu !!!!

• Fatalnie wykonany rzut rożny, piłka wędruje w okolice 40 metra gdzie Ptaka próbował zaskoczyć Szymonowicz.

• Stomil bardzo aktywny na połowie Miedzi, kolejny rzut rożny.

• Ręką zagrywał Zgarda, kolejny rzut wolny na wysokości około 20 metrów od bramki, jednak, bez problemów zażegnany przez Miedź, rzut rożny dla Stomilu.

• Strzał Kovala z 30 metrów, z trudem broni bramkarz "Miedzianki", Stomil po chwilowym szoku spowodowanym stratą bramki, znowu aktywny.

• Wrzutka Maczulenko w pole karne Ptaka, jednak kolejna kiepska próba, piłkarzy Stomilu.

• Bramka Łobodzińskiego uśpiła obydwie drużyny, Miedź spokojnie buduje ataki na własnej połowie a "Duma Warmii" nie potrafi przerwać akcji piłkarzy z Legnicy.

• Stomil, mimo przewagi na boisku, nie potrafił wykorzystać swoich okazji, co skutkowało bramką Łobodzińskiego, który w dzisiejszym meczu, robi różnice jednak dogodna sytuacja której piłkarz tego formatu nie mógł zmarnować wystarczyła, aby zespół trenera Stawowego wyszedł na prowadzenie.

• GOLLLLLLLLL !!!!!!!! Piekna indywidualna kacja Łobodzińskiego, który zakręcił w polu karnym obrońców, z pozoru niegroźnie zapowiadająca się akcja, zakończona nieudolnością Olsztyńskich obrońców w efekcie daje prowadzenie Miedzi.

• Po okresie szybszej gry z obydwu stron, przyszedł fragment spokojnego rozgrywania piłki, jednak, optyczną przewagę wciąż zachowuje Stomil.

• Kolejna groźna akcja Stomilu ! Jednak z piłką miną się Łukasik, który przed chwilą zameldował się na placu gry.

• Łobodziński fatalnie wrzuca w pole karne, a w tym czasie mamy zmianę w drużynie Stomilu.

• Głowacki opatrywany poza boiskiem, przy piłce Miedź, która po składnej akcji wywalczyła rzut rożny.

• Groźnie atakuje Darmochwał, jednak zbyt długo indywidualnie prowadził akcję co skutkowało stratą piłki.

• Kolejna groźna akcja bardzo aktywnego Kovala, jednak niecelny strzał Darmochwała. Stomil od początku drugiej połowy bardzo aktywny.

• Do piłki podchodzi Koval, piękne uderzenie, jednak fantastyczną interwencją popisuje się Ptak.

• Rzut wolny na wysokości pola karnego, piłkę ekspediował Berezowski, co zaowocowało kolejnym faulem tym razem na 20 metrze przed bramka Ptaka.

• Mamy gwizdek sędziego, zaczyna Stomil.

• Na boisku pojawiła się już drużyna gospodarzy, czekamy na drużynę gości. Liczymy na bardziej udane 45 minuty niż miało to miejsce w pierwszej połowie.

• Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania w której wyraźną przewagą mają piłkarze gospodarzy do usłyszenia, za 15 minut.

• W ataku Miedź, jednak strzał zza pola karnego Cierpki bez problemu łapie Skiba, gramy dwie minuty dłużej.

• Fatalnie sytucję zmarnował Głowacki przeją piłkę pod polem karnym Miedzi i w akcji sam na sam uderzył fatalnie po ziemi bez problemów broni Ptak, gorąco pod polem karnym Miedzi, ostatnie minuty pierwszej połowy pod dyktando olsztynian.

• Stomil w Ataku bardzo aktywny z prawej strony boiska Bucholc kolejny rzut rożny dla Stomilu, jednak nie przynosi on żadnych korzyści.

• Piłkarze Stomilu, w ataku, piekna wrzutka Bucholca, jednak aktywny Koval nie był w stanie pokonac Ptaka, spore zamieszane w polu karnym gości.

• Kolejny faul tym razem piłkarza Miedzi żółtą kartką został ukarany Woźniczka ,natomiast na boisku leży Maczulenko

• Faul Berezowskiego, który będzie pauzował w kolejnym spotkaniu, przegrał pojedynek biegowy z Łobodzińskim, ratując się taktycznym faulem.

• Ostatnie minuty ze wskazaniem na Miedź która śmiało poczyna sobie na połowie Stomilu, jednak pewna gra w obronie, piłkarzy gospodarzy przynosi oczekiwane efekty.

• Na zbyt wiele pozwolili piłkarze Stomilu, którzy dopuścili do groxnej sytuacji w swoim polu karnym, jednak piłkarze Miedzi, nie zdołali wykorzystać dogodnej sytuacji, po raz kolejny przy piłce "Miedzianka".

• Za faul taktyczny w środkowej strefie boiska ukarany młody piłkarz z Ukrainy.

• Kolejny rzut rożny tym razem z drugiej strony boiska dla Stomilu, jednak nie celenie strzela Darmochwał.

• Słabe dośrodkowanie w wykonaniu Garucha piłka w rękach Skiby, kontra w wykonaniu Stomilu, jednak błyskawicznie przerywa Miedź, mamy rzut rożny dla Stomilu.

• Na 30 metrze faulowany, Łobodziński, kolejna okazja do stworzenia groźnej sytuacji dla piłkarzy Miedzi.

• Spokojnie rozgrywają piłkę piłkarze Miedzi, którzy szukają w polu karnym swojego lidera Łobodzińskiego.

• W środkowej strefie boiska, leży piłkarz Miedzi, dużo zamieszaniach w tym okresie meczu, czas na uzupełnienie płynów dla drużyn.

• Wrzutka z prawej strony boiska, jednak powstrzymany przez Wełnę, od rzutu rożnego goście, kolejny raz pewny w swoim polu karnym Skiba łapie piłkę.

• Wrzutka w wykonaniu piłkarza Miedzi pewnie powstrzymana przez Skibę który piąstkuje poza strefę boiska, przy piłce Miedź która stara się przejąć środkową strefę boiska.

• Atak pozycyjny buduje drużyna Miedzi, co owocuje rzutem wolnym milimetry od pola karnego Skiby.

• Z każdą minutą rosnie przewaga Stomilu drużyna gości zamknięta na swojej połowie, czy zobaczymy dziś "Tiki-Takę" w wykonaniu podopiecznych trenera Stawowego .

• Piękna wrzutka z lewej strony boiska do główki wyszedł Koval, jednak Ptaka i drużynę Miedzi ratuje poprzeczka, dobra akcja w wykonaniu gospodarzy.

• Na boisku leży Głowacki, piłka wybita poza obręb boiska.

• Mocny atut olsztynian, w postaci stałych fragmentów gry nie przynosi dzis oczekiwanych rezultatów po raz kolejny, kontra piłkarzy miedzi, jednak pewnie przerwana przez obrońców Stomilu.

• Ręka Cierpki na wysokości Pola karnego, z prawej strony boiska piłkę dośrodkowuje Głowacki.

• "Biało- Niebiescy" nadają rytm spotkaniu rozgrywając, piłke na swojej stronie boiska, sędzia upomina trenera Stawowego, który od początku spotkania wydaje się być najbardziej aktywną postacią klubu z Legnicy.

• rzut rożny nie stworzył jednak zagrożenia pod bramką miedzi, w ostatnich minutach spotkania to zespół Stomilu przeją inicjatywę nad spotkaniem.

• Faul w środkowej strefie boiska, piłka rozegrana do lewej stronyi po wrzutce piłkarza Stomilu, mamy rzut rozny po interwencji Cierpki.

• Stomil od początku spotkania, bardzo pewnie w obronie, powoli rozprowadzając piłkę, stara się przystępować do ataków pozycyjnych, szkoda, że obydwu drużynom brakuje dziś dokładności.

• Po błędach ze strony piłkarzy Miedzi, dogodną sytuację do strzału miał Jegliński jednak uderzył zbyt lekko i jedo strzał został bez problemów złapany przez Ptaka.

• Bardzo aktywny od początku spotkania były piłkarzy Wisły Kraków Wojciech Łobodziński, który oddał swój drugi strzał w tym spotkaniu, jednak nie stworzył tym zagrożenia bramki Skiby.

• Od początku spotkania oprócz aktywnej gry piłkarzy, wspaniałym dopingiem zagrzewają do boju swoich piłkarzy kibice "Dumy Warmii".

• Groźna wrzutka z lewej strony boiska, piłkę dogrywał kapitan Stomilu, Bucholc jednak pewnym chwytem zaimponował bramkarz gości Ptak.

• Kolejny atak "Miedzianki", jednak dużo niedokładności w poczynaniach zespołu z Legnicy, Stomil jak w większości spotka, od początku pojedynku pewna gra w obronie i nastawienie na komnty.

• Warto zauważyć, że piłkarze Stomilu są jedną z trzech niepokonanych w tym sezonie drużyn obok, Niecieczy i Ząbek.

• Pierwszy groźny strzał Miedzi, jednak w porę zatrzymany przez piłkarzy Stomilu, od początku spotkania piłkarze Miedzi wykazują sporą chęć go gry piłką.

• Pierwsza minuta spotkania piłkę w środkowej strefie boiska rozgrywaja piłkarze Miedzi

• Pierwszy gwizdek sędziego Dobrynina, od środka boiska rozpoczynają piłkarze gości.

• Drużyny pojawiają się na boisku, przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności, a także płynącym z głośników hymnie kibiców Stomilu Olsztyn czas na wybór stron.

• Zespół gospodarzy udał się już do szatni, chwilę po nich rozgrzewkę zakończył zespół Miedź czekamy na pojawienie się drużyn na murawie boiska, oraz pierwszy gwizdek sędziego Dobrynina. do rozpoczęcia spotkania pozostało około 8 minut.

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie Pan Zbigniew Dobrynin, który jest szczęśliwym sędzią dla zespołu "Dumy Warmii", gdyż w ostatnim prowadzonym przez tego arbitra spotkaniu, Stomil wygrał 22 marca na własnym obiekcie z Kolejarzem Stróże.

• Trener olsztynian Mirosław Jabłoński, jest jednak stonowany przed pierwszym od trzech tygodni spotkaniem przed własną publicznością :

Miedź była szykowana na awans i na pewno nie grają tam przypadkowi zawodnicy. Wiadomo jak ułożył się dla niej początek sezonu, jednak ta drużyna ma duże możliwości i w każdej chwili może "odpalić". To jeden z lepszych jakościowo zespołów na zapleczu ekstraklasy

• W przedmeczowej wypowiedzi trener Stawowy powiedział :

Z Łodzi przywieźliśmy punkt i zagraliśmy tam na zero z tyłu. A więc jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, to coś drgnęło. To może cieszyć, choć zaznaczę, że punkt z Widzewem zdobyliśmy po średnim meczu i gra, jaką tam pokazaliśmy, na pewno mnie nie zadowala. W innych meczach graliśmy lepiej, a nie zdobyliśmy punktów. Dużo czasu w bieżącym tygodniu poświęciliśmy na to, by na wyjazdach grać tak, jak u siebie. A mecze u siebie grać jeszcze lepiej, niż do tej pory

. via. http://www.miedzlegnica.eu . Z wypowiedzi trenera Stawowego wnioskujemy, że w Olsztynie będziemy świadkami słynnej hiszpańskiej Tiki-taki.

• Na boisku trwa intensywna rozgrzewka obydwu drużyn, kibice co raz liczniej zapełniają siedzenia stadionu MOSiR-u.

• Goście pod wodzą trenera Stawowego w ostatnich spotkaniach wykazują się bardzo zmienną lecz słabą formą gdyż w ostatnich trzech meczach odnieśli 2 remisy i jedną porażkę. Odwrotną sytuację możemy zanotować w zespole gospodarzy, którzy w ostatnich 5 spotkaniach wygrali 3 krotnie a także remisując w dwóch ostatnich kolejkach, wykazując się przy tym olbrzymim zaangażowaniem, gdyż w zeszłym tygodniu udało im się zremisować, z faworyzowanym Zagłębiem w ostatnich minutach spotkania.

• Stomil - MiedźStomil - Miedź

• Stomil jest tegoroczną sensacją rozgrywek, po 7 meczach zajmują 3 miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do vice lidera z Lubina, który swoje spotkanie 8 kolejki rozgrywał wczoraj pokonując na własnym terenie Chrobrego. Kibice z Olsztyna bardzo optymistycznie podchodzą do dzisiejszego spotkania licznie wybierający się na stadion, aby głośnym dopingiem wesprzeć swoją drużynę w tym ciężkim pojedynku.

• Witani oklaskami na przedmeczowej rozgrzewce pojawiają się pierwsi piłkarze oraz trenerzy gospodarzy.

• Witamy Państwa ze stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, gdzie zostanie rozegrane spotkanie 8 kolejki 1 ligi pomiędzy miejscowym Stomilem, a drużyną Miedzi Legnica. Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało około godziny.