Cały mecz Mateusza Kuchty w reprezentacji do lat 18

Jakub Podsiadło
Mateusz Kuchta
Mateusz Kuchta okocimski.com
Bramkarz Okocimskiego Brzesko, Mateusz Kuchta, rozegrał 90 minut w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 18 przeciwko Armenii. Kadra Rafała Janasa wygrała w Erewanie ze swoimi rówieśnikami 4:1 (1:1).

W czwartkowym spotkaniu Kuchta skapitulował tylko raz - tuż przed przerwą z rzutu karnego pokonał go Karen Esajan. Wypożyczony z Górnika Zabrze golkiper "Piwoszy" nie zagrał w pierwszym spotkaniu z młodzieżówką Armenii, rozegranym we wtorek - między słupkami zastąpił go bramkarz rezerw Sunderlandu, Maksymilian Stryjek. Pod jego nieobecność młodzi Polacy wygrali 2:0.

Już w sobotę Kuchta może wystąpić w ligowym meczu Okocimskiego - kandydat do spadku z pierwszej ligi zmierzy się na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Jeden z najmłodszych golkiperów na zapleczu Ekstraklasy wystąpił już cztery razy w kadrze do lat 18, na swoim koncie ma również występy w kadrach U-19 i U-17.

[WYWIAD] Mateusz Kuchta dla Ekstraklasa.net: W 1. lidze nie ma miejsca na presję