Okocimski KS Brzesko 0 - 0 Błękitni Stargard

Okocimski KS Brzesko

0

Błękitni Stargard

0

• Może to lepiej, żeby Okocimski myślał już tylko o nadchodzącym meczu z Cracovią - "Piwosze" mieli zadatki ku temu, żeby odesłać Błękitnych z niczym. Piłkarze gospodarzy nie są zadowoleni z tego wyniku - tradycyjna pogadanka przy ławce rezerwowych po końcowym gwizdku dawno nie była tak nasycona sportową złością. To wszystko z Brzeska, zapraszamy na relację z pucharowego hitu z "Pasami" w środę!

• Koniec! Tylko bezbramkowy remis Okocimskiego z Błękitnymi!

• Wojciech Wojcieszyński upadł w narożniku boiska - arbiter uznał, że to piłkarz gospodarzy faulował.

• Wolej Fijałkowskiego jeszcze skozłował przed Koziołem, jednak bramkarz "Piwoszy" wyczekał piłkę i złapał ją w rękawice.

• Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

• Ostatnia już zmiana u gości - Michał Magnuski (Błękitni) nie strzeli dzisiaj gola, w jego miejsce Krzysztof Filipowicz.

• Bez faulu na Macieju Pawliku na prawym skrzydle. Na minuty przed końcem spotkania obie drużyny starają się przeprowadzić decydującą akcję.

• Do Radosłąwa Jacka już ruszyło trzech zawodników Błękitnych, kapitan Okocimskiego pod presją wybija piłkę na aut.

• Ostatnia zmiana w ekipie "Piwoszy"- Mateusz Kasprzyk nie dał dziś rady, w jego miejsce Aleksander Ślęczka.

• Żółta kartka dla debiutanta Macieja Pawlika (Okocimski).

• Wojcieszyński tylko rozkłada ręce! Bryła nie ryzykował strzału z ostrego kąta i wyłożył futbolówkę Wojcieszyńskiemu - ten wślizgiem nie trafił w piłkę przed pustą bramką!

• Czysty wślizg Garła na szarżującym Fadeckim - gdyby nie ta interwencja, rezerwowy Błękitnych wyszedłby sam na sam z Koziołem!

• Szansa Hłuszki! Wolej Ukraińca przytomnie wybronił dobrze dysponowany Marek Ufnal. Czas ucieka, a Okocimski traci kontrolę nad wydarzeniami na boisku - kiedy już przychodzi co do czego, skuteczność "Piwoszy" jest zwyczajnie słaba.

• Patryk Bryła zastąpi na boisku Wojciecha Dziadzio (Okocimski).

• Podobna sytuacja do tej z pierwszej połowy - wyłożenie piłki tym razem dla Magnuskiego i napastnik Błękitnych przenosi piłkę za wysoko nad poprzeczką.

• Kolejny rzut rożny dla Błękitnych, płaska repeta dośrodkowania Wawszczyka wychodzi na aut. Goście powoli przejmują dowodzenie na boisku.

• Fijałkowski dojrzał nie do końca właściwe ustawienie Kozioła i spróbował dalekiego loba z 25 metrów, bramkarz Okocimskiego skorygował pozycję i złapał piłkę w ręce.

• Jest i druga zmiana, zszedł Kamil Białkowski (Okocimski), na boisku zameldował się Jurij Hłuszko.

• Schodzi Robert Gajda (Błękitni), za niego Bartłomiej Poczobut.

• Próba strzału z ostrego kąta Arkadiusza Rysia, w bok odbija Ufnal! Nie było nikogo, kto mógłby dobić uderzenie piłkarza "Piwoszy"!

• Kasprzyk zdecydowanie za łatwo ograny przed Fadeckiego, rezerwowy gości zdecydował się na niski strzał tuż po wejściu w pole karne. Na posterunku jest Aleksander Kozioł.

• Wojciech Dziadzio kopany w łydkę w środku boiska, pretensje trybun do sędziego Śmietanki - faul bez konsekwencji kartkowych dla zawodnika Błękitnych.

• Okocimski żmudnie konstruuje akcję, obrona gości jest jednak na tyle przytomna, żeby nie dopuszczać "Piwoszy" pod bramkę Ufnala.

• Jest i roszada w zespole Okocimskiego. Z boiska zszedł Sylwester Tokarz, w jego miejsce Maciej Pawlik.

• Druga zmiana w ekipie Błękitnych, to koniec występu Łukasza Kosakiewicza - zmienił go Wojciech Fadecki.

• Rzut rożny dla Okocimskiego wykona Wojciech Wojcieszyński.

• Błyskawiczny atak Błękitnych kończy się wybiciem Garła i rzutem rożnym. Przytomna interwencja któregoś ze stoperów i mamy kolejny korner, tym razem wypiąstkowany przez Kozioła.

• W przerwie Piotr Wojtasiak zmienił Bartosza Flisa (Błękitni).

• Początek drugiej połowy! W ekipie Błękitnych została przeprowadzona jedna zmiana.

• Piłkarze wracają na boisko, miejmy nadzieję, że podczas drugiej połowy się nie ściemni... Stadion Okocimskiego nie ma sztucznego oświetlenia, a warunki zaczynają się pogarszać.

• Może trochę udziela nam się ponura pogoda i nieciekawa atmosfera na spotkaniu, ale mecz w Brzesku i tak nie jest najgorszy. Doskonała okazja Wojciecha Dziadzio w 27. minucie powinna skończyć się pierwszym golem dla Okocimskiego. Błękitnym brakuje argumentów, żeby wykorzystać nieporadność obrony gospodarzy.

• Koniec pierwszej połowy! Bez bramek w Brzesku!

• Litości! Przy okazji składnej akcji Błękitnych piłka dotarła do Michała Magnuskiego, ten niemal z jedenastego metra huknął wysoooko nad bramką Kozioła! Jak można było to zepsuć?!

• Wspaniały wolej Białkowskiego uderza tylko w poprzeczkę bramki Błękitnych! Do dobitki zbierał się Tokarz, lecz potknął się i poprawka minęła słupek!

• Po rzucie wolnym z głębi boiska na bramkę Okocimskiego główkował Fijałkowski - bez skutku. Wybicie Kozioła pozostawiło wiele do życzenia i omal nie sprokurowało ataku Błękitnych.

• Nudy na pudy... Okocimski zdominował lekko oklapłych Błękitnych, chociaż na razie nie rozpieszcza swoich kibiców. Bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu - miejmy nadzieję, że padnie i ożywi senne spotkanie.

• Aleksander "Aut" Kozioł. Obrona Okocimskiego znowu wprowadziła na minę swojego bramkarza, który nie ryzykując odkopnął piłkę za linię boczną.

• Mocna wrzutka Białkowskiego z rzutu wolnego minęła główkę Kasprzyka i omal nie zaskoczyła czujnego Marka Ufnala. Od własnej bramki rozpocznie golkiper Błękitnych.

• Tokarz padł jak ścięte drzewo po wejściu Ariela Wawszczyka, żółta kartka dla zawodnika Błękitnych.

• Śmiesznostka - znowu korner, tym razem Garzeł dokonał niebywałej sztuki i zagłówkował w kierunku przeciwnym do bramki. Powtórka też niecelna, co nie zmienia faktu, że Okocimski przeważa!

• Na piłkę nabiegał Arkadiusz Garzeł, strzał głową obrońcy Okocimskiego obok bramki Ufnala.

• W pole karne wrzucał Wojcieszyński, główka stopera gości sprezentowała "Piwoszom" kolejny rzut rożny.

• Żółta kartka dla Tomasza Pustelnika (Błękitni) za faul w okolicach boku pola karnego.

• Ufnal w opałach! Bramkarz Błękitnych musiał na chwilę opuścić bramkę, ale był już między słupkami, gdy oko w oko z nim znalazł się Dziadzio! Zawodnik Okocimskiego miał czas, żeby spytać golkipera gości, w który róg bramki posłać piłkę, ale jakimś cudem spudłował obok słupka!

• Wrzutka z rzutu rożnego spada na głowę Pustelnika i prześlizguje się po stoperze gości obok bramki!

• Bez rzutu karnego! Jacek wpadł w Magnuskiego, aż zatrzeszczało, ale zdaniem arbitra wejście było czyste! Tylko korner dla Błękitnych!

• Wspaniała klepka Błękitnych na małej przestrzeni, piłka w końcu trafia do Gajdy - ten urywa się lewą flanką i oddaje do Gutowskiego. Podkręcony strzał zawodnika gości za lekki, żeby zaskoczyć Kozioła.

• Główkował Jacek, dośrodkowanie było zbyt silne żeby główka kapitana "Piwoszy" również nie okazała się zbyt mocna.

• Który to już rzut rożny dla Okocimskiego? Wojciech Dziadzio próbował przedrzeć się w pole karne - bez skutku.

• Goście wypracowali szybką kontrę, lecz Mateusz Wawryka nie pęka i mądrze radzi sobie z odbiorem piłki i wyprowadzeniem jej ze strefy zagrożenia.

• Kolejny faul Fijałkowskiego kończy się rzutem wolnym z narożnika boiska dla gospodarzy. Do piłki już podchodzi Wojcieszyński.

• Skandaliczne przyjęcie piłki Garła na własnej połowie kończy się kłopotami Kasprzyka. Młody obrońca był zmuszony salwować się odegraniem do Kozioła, ten kopnął mocno w aut.

• Kapitan Radosław Jacek zdołał sięgnąć mocnej centry, jednak już za linią końcową. Od bramki Ufnal.

• Kamil Białkowski za długo zwlekał z rozrzuceniem piłki na skrzydła i z obeicującego kontrataku Okocimski ma tylko rzut rożny.

• Tylko jęk zawodu na trybunach po tym, jak przy okazji prostopadłego podania Marek Ufnal dobiegł do piłki szybciej niż Kamil Białkowski.

• Przytomny wślizg Arkadiusza Lewińskiego przecina dobre podanie z prawego skrzydła Błękitnych. Goście odpowiadają na huraganowy początek Okocimskiego zawziętym pressingiem już na połowie brzeszczan.

• Piłkarze "Piwoszy" sami przeszkodzili sobie przy okazji kornera i zgranie głową Radosława Jacka zaplątało się gdzieś między dwójką zawodników gospodarzy. Szansa na kontrę Błękitnych zepsuta przez nieprzemyślane zagranie Gutowskiego.

• Okocimski znowu w natarciu, będzie korner dla podopiecznych Dariusza Sieklińskiego.

• Ścigany przez Magnuskiego bramkarz Aleksander Kozioł wprawdzie nie zdecydował się na drybling w stylu Mariusza Pawełka z wczorajszego meczu Śląska, zamiast tego musiał ratować się podaniem do obrońcy.

• Gospodarze po prostu okupują pole karne Błękitnych. Po złym rozegraniu piłka trafia do Marka Ufnala - cenna chwila oddechu dla piłkarzy ze Stargardu Szczecińskiego.

• Wojcieszyński ostemplowuje słupek bramki Błękitnych! Ładny zwód Lewińskiego, wyłożenie do najlepszego strzelca Okocimskiego i bomba tylko w słupek!

• Przewinienie Oskara Fijałkowskiego w środku pola, pomocnik Błękitnych podniósł ręce w geście niewinności, ale sędzia tym razem miał inne zdanie.

• Okocimski - Błękitni, czas start! Od koła środkowego rozpoczęli gospodarze - "Piwosze" spróbują powalczyć dziś o czwarte jesienne zwycięstwo.

• Błękitnych wspiera dzisiaj grupka sześciu kibiców. Szacunek!

• A ligowa tabela wygląda tak:

• 5. Błękitni Stargard Szczeciński (15 punktów; 5 zwycięstw i 3 porażki)
    • 10. Okocimski Brzesko (13 punktów; 3 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażka)
  • Sędzia Łukasz Śmietanka z Radomia zaprasza piłkarzy do wyjścia z szatni. Obie jedenastki za moment pojawią się na płycie boiska.

• Kapitanem Błękitnych jest dzisiaj drugi najstarszy bramkarz na drugoligowych boiskach, Marek Ufnal. Starszy od golkipera ze Stargardu Szczecińskiego jest tylko Bogusław Wyparło ze Stali Mielec.

• Pogoda w Brzesku nie zachęca dzisiaj... ech, nie zachęca chyba do niczego. Siąpiący deszcz skutecznie odstraszył potencjalnych kibiców i dlatego na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem frekwencja nie powala. Taka pogoda to również zła wiadomość dla piłkarzy - nasiąknięta murawa jest bardzo grząska.

• Spiker przypomina, że w zespole Błękitnych zobaczymy dzisiaj Bartosza Flisa. Były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów i Arki Gdynia ma za sobą epizod w barwach Okocimskiego - bilans Flisa w ekipie "Piwoszy" to 14 spotkań i dwie bramki wiosną 2013.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM adresem.

• Rezerwowi Okocimskiego: Robert Błąkała, Aleksander Ślęczka, Maciej Pawlik, Taras Jaworśkyj, Patryk Bryła, Daniel Duszyk i Jurij Hłuszko.

• Nie, ławki rezerwowych to nie informacja "top secret". Rezerwowi Błękitnych to dzisiaj: Andrzej Budnik, Patryk Baranowski, Wojciech Fadecki, Krzysztof Filipowicz, Barłomiej Poczobut, Piotr Wojtasik i Bartłomiej Zdunek.

• Beniaminek ze Stargardu Szczecińskiego idzie przez ligę jak burza. Błękitni wygrali trzy ostatnie spotkania, odprawiając z kwitkiem Legionovię, Stal Mielec i Puszczę Niepołomice.

• Za "Piwoszami" średnio udana eskapada na Mazowsze. Piłkarze z Małopolski w meczach z Legionovią i Zniczem ugrali jedynie dwa remisy. Chluby nie przynosi im zwłaszcza podział punktów w Pruszkowie, gdzie grali przeciwko... dziewiątce rywali.

• Najpoważniejsza absencja w zespole gości to brak Macieja Więcka. Pomocnik Błękitnych wypadł z meczu w Brzesku zaraz po zwycięstwie nad Legionovią z powodu kontuzji śródstopia.

• Dariusz Siekliński i Krzysztof Kapuściński odkryli karty przed dzisiejszym meczem - znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. W składzie "Piwoszy" nie zmieścili się m.in. Sani Goringo Abubakar i Paweł Pyciak.

• Sobotnie popołudnie z 2. ligą zaczynamy w Brzesku - jeszcze przed pucharowym hitem z Cracovią piłkarzy Okocimskiego czeka ligowy pojedynek z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO z tego spotkania!