0

Dolcan Ząbki

6

• Koniec meczu! Dolcan rozgromił w Brzesku Okocimskiego.

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry. Po rzucie rożnym główkował jeszcze Jakub Grzegorzewski, ale strzał minął słupek.

• W końcówce Dolcan bawi się z gospodarzami. Piłkarze Okocimskiego są zupełnie bezradni. Najprawdopodobniej sędzia Szrek nie będzie się pastwił nad Piwoszami i wkrótce zakończy ten jednostronny pojedynek.

• Kamil Mazek, który bardzo dobrze wprowadził się do gry, popędził na lewym skrzydle, dograł w pole karne, ale defensor Okocimskiego wybił piłkę na rzut rożny.

• Jeden z zawodników Dolcanu został delikatnie potrącony w polu karnym. Niejeden arbiter podyktowałby rzut karny za to zagranie, ale gwizdek sędziego Szreka tym razem milczał.

• Po raz kolejny rozklepana obrona Okocimskiego, strzał z dystansu Grzegorza Piesio, ale minął on bramkę Pączka.

• Żółta kartka dla Bruno Żołądzia.

• Najlepszy strzelec 1 ligi pognębił obrońców Okocimskiego. W Brzesku defensywa gospodarzy jest kompletnie bezradna.

• GOOOOOOL! Zjawiński

• Przewaga Dolcanu nie podlega dyskusji. Gospodarze próbują skonstrować jakiś atak, który dałby im honorwego gola, ale jak na razie nie za bardzo im to wychodzi.

• Efektowny rajd przeprowadził Kamil Mazek dograł piłkę do Pawła Tarnowskiego, który pokonał Marka Pączka.

• GOOOOOL! 5:0

• Kolejna akcja Dolcanu. W ostatniej chwili obrońca Okocimskiego zabrał futbolówkę Łukaszowi Sierpinie.

• Okazja na honorową bramkę dla Okocimskiego. Z dystansu uderzył Michał Nawrot, Humerski nie zdołał utrzymać piłki w rękach, powstało spore zamieszanie, ale ostatecznie obrońcy Dolcanu wybili futbolówkę.

• Bartosz Osoliński wchodzi za Adriana Łuszkiewicza.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Zjawiński, ale jego uderzenie było niecelne.

• Konrad Cebula wchodzi za Daniela Bruda.

• Mimo tego, że Bruno Żołądź nie popisał się i zaliczył samobójcze trafienie można go pochwalić. To właśnie on jest jedynym defensorem, który przeszkadza Dolcanowi w stwarzaniu groźnych sytuacji.

• Jakub Grzegorzewski oddał strzał z półobrotu, ale był on niecelny.

• Za Długołęckiego wchodzi Kamil Mazek.

• Za Kacpra Tatarę wchodzi Nawrot.

• Katastrofalnie grająca obrona Dolcanu dopuściłą do kolejnej sytuacji. Damian Jakubik był w sytuacji sam na sam z Markiem Pączkiem. Golkiper Okocimskiego w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg zawodnika Dolcanu.

• Zmiana w Dolcanie. Za Wiśniewskiego wchodzi Tarnowski.

• Piłkę po rzucie rożnym otrzymał Łukasz Sierpina, który z dość ostrego kąta z lewej strony zaskoczył Pączka. Zapowiada się pogrom Okocimskiego.

• GOOOOOL! 4:0

• Sędzia Marcin Szrek wskazał na rzut karny dla Dolcanu, ale po chwili po konsultacji z liniowym zmienił decyzję i nakazał rozpoczęcie gry od rzutu wolnego. Strzał ze stałego fragmentu gry z około 17 metrów obronił Pączek.

• Fatalnie zachował się Bruno Żołądź, który interweniował tak nieszczęśliwie, że wpakował piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Marka Pączka.

• GOOOL! Bruno Żołądź

• Dariusz Zjawiński mógł strzelić bramkę na 3:0. Bruno Żołądź odpuścił akcję, myśląc, że najlepszy strzelec 1 ligi jest na pozycji spalonej. Zjawiński przegrał jednak pojedynek z Pączkiem.

• Piłkarze rozpoczęli drugą połowę.

• Piłkarze Dolcanu zupełnie zdominowali przebieg gry w pierwszej połowie spotkania. Stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji. Dwie bramki, które strzelili Okocimskiemu gracze Roberta Podolińskiego to i tak najniższy wymiar kary. Jeśli gospodarze dalej tak beztrosko będą grać w obronie, to skończy się pogromem.

• Koniec I połowy.

• Kompletnie posypała się obrona Okocimskiego po zejściu Radosława Jacka. Grzegorz Piesio na lewej stronie robi, co chce z obrońcami gospodarzy.

• Bartosz Wiśniewski silnie uderzył pod poprzeczkę, ale Marek Pączek wyłapał ten groźny strzał.

• Zółta kartka dla Piotra Klepczarka.

• Grzegorz Piesio z prawej strony zagrał kapitalnie w pole karne do Zjawińskiego, ale ten w doskonałej pozycji skiksował.

• Łukasz Tymiński uderzał z rzutu wolnego z około 19 metrów. Strzał zawodnika Okocimskiego minimalnie nad poprzeczką.

• Dynamiczna akcja bardzo aktywnego dzisiaj Grzegorza Piesio leą stroną boiska. Pomocnik Dolcanu został jednak powstrzymany.

• Składna akcja Okocimskiego. Tymiński podał piłkę do Kwieka, ten oddał ją Sobotce. Pomocnik Okocimskiego wrzucił ostro futbolówkę w pole karne, ale żaden z piłkarzy gospodarzy nie zdołał jej sięgnąć.

• Zjawiński otrzymał podanie z lewej strony. Wyszedłby na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale arbiter przerwał grę. Odgwizdana pozycja spalona.

• Żółta kartka dla Bartosza Wiśniewskiego za dyskusję z arbitrem.

• Łukasz Sosnowski otrzymał żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska.

• Grzegorz Piesio dokładnie dograł piłkę z lewej strony do Bartosza Wiśniewskiego, a ten w precyzyjnym strzałem pokonał Marka Pączka.

• GOOOOL! Bartosz Wiśniewski

• Po 25 minutach można powiedzieć, że to Dolcan jest stroną przeważającą. Goście dłużej utrzymują się przy piłce i stworzyli więcej strzeleckich sytuacji. Ich prowadzenie jest w pełni zasłużone.

• Bartosz Sobotka bardzo ostro dośrodkował w pole karne, ale zabrakło zawodnika, który wykończyłby tą sytuację.

• Składna akcja piłkarzy Dolcanu, jeden z zawodników gości wygrał pojedynek jeden na jeden i futbolówkę otrzymał Grzegorz Piesio. Miał przed sobą tylko bramkarza, ale Marek Pączek wygrał pojedynek "jeden na jeden".

• Bardzo sprytne uderzenie Adrian Łuszkiewicza wewnętrzną częścią stopy, ale piłkę wyłapał Marek Pączek.

• Trzy rzuty rożne po rząd wykonywali piłkarze Dolcanu, ale dośrodkowania piłkarzy z Ząbek pozostawały wiele do życzenia.

• Od momentu strzeleniu bramki przez Dolcan w 6 minucie, żadna z drużyn nie stworzyła sobie groźniejszej sytuacji. Oba zespoły próbują przeprowadzać akcje skrzydłami, jednak dośrodkowania w pole karne są nieprecyzyjne.

• Mateusz Dłogołęcki ukarany żółtą kartką.

• Rajd lewą stroną Sobotki, zatrzymany w nieprzepisowy sposób przez Mateusza Długołęckiego.

• Rzut rożny dla Okocimskiego po którym jednak nie było większego zagrożenia pod bramką Dolcanu

• Radosław Jacek kontuzjowany. W jego miejsce na murawie pojawił się Łukasz Sosnowski.

• GOOOOOL! Szymon Matuszek! Dolcan prowadzi 1:0

• W pierwszych fragmentach gry walka toczy się przede wszystkim w środku polu, minimalną przewagę osiągnęli piłkarze Okocimskiego Brzesko.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz w Brzesku!

• Ławka rezerwowych Okocimskiego: Aleksander Kozioł, Konrad Cebula, Jakub Kapsa, Michał Nawrot, Dariusz Sosnowski, Patryk Stefański, Łukasz Sosnowski.

• Ławka rezerwowych Dolcanu: Rafał Leszczyński, Łukasz Matuszczyk, Kamil Mazek, Bartosz Osoliński, Damian Świerblewski, Paweł Tarnowski, Rafał Zembrowski.

• Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w meczu ligowym 15 września ubiegłego roku. Wówczas Dolcan wygrał z Okocimskim 3:2, a po tamtym meczu zespół Roberta Podolińskiego objął fotel lidera.

• Co ciekawe Okocimski tylko z szesnastoma trafieniami jest najgorszą drużyną w lidze pod względem skuteczności. Dla porównania, najlepszy snajper Dolcanu, Dariusz Zjawiński sam czternaście razy wpisywał się na listę strzelców.

• W zupełnie innych nastrojach do rywalizacji przystąpią gospodarze, który walczą o utrzymanie się w lidze. Piłkarze Okocimskiego po do tej pory zgromadzili tylko dwadzieścia dwa punkty, co daje im aktualnie ostatnią pozycje w ligowej tabeli. Jeśli gracze z Brzeska chcą wydostać się ze strefy spadkowej dziś muszą sięgną po komplet trzech punktów.

• Faworytem dzisiejszego spotkania niewątpliwie jest drużyna Dolcanu, która bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie na zapleczu Ekstraklasy. Po dwudziestu czterech rozegranych kolejkach ekipa z Ząbek ma na swoim koncie 37 punktów i zajmuje w tabeli czwarte miejsce.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze pół godziny, zatem zachęcamy Was do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego meczu.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 25. kolejki 1. ligi. Dziś na stadionie w Brzesku miejscowy Okocimski zmierzy się z Dolcanem Ząbki.