Okocimski KS Brzesko 1 - 1 Puszcza Niepołomice

Okocimski KS Brzesko

1

Puszcza Niepołomice

1

• Marne tempo meczu skoczyło do góry w ostatnich dwudziestu minutach głównie dzięki bramkom. Oprócz tego, obie drużyny mają czego żałować - spotkanie wcale nie przypominało walki na śmierć i życie. Dla obu ekip ten wynik to żaden sukces - i Okocimski, i Puszcza do samego końca sezonu będą walczyć o utrzymanie. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia!

• Koniec meczu! W małych derbach Małopolski remis 1:1 po bramkach Sobotki dla gospodarzy i Nowaka dla podopiecznych Dariusza Wójtowicza.

• W ostatnich sekundach meczu obie drużyny wymieniają się długimi, desperackimi piłkami. Jedna z ostatnich szans na zmontowanie ataku dla Puszczy.

• Żółta kartka dla Davida Kwieka (Okocimski). Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Sobotka nie skopiował swojego udanego strzału z 70. minuty - bomba obrońcy "Piwoszy" wywołuje tylko jęk zawodu na trybunach.

• Fatalna próba dośrodkowania Marcina Biernata. Do końca spotkania zostało niewiele czasu, mecz w Brzesku nadal bez rozstrzygnięcia!

• W natarciu Puszcza, Moskwik płasko zagrywa w pole karne, fatalny kiks obrony Okocimskiego... na miejscu już jest Zaremba, ale nie jest w stanie oddać mocnego strzału! Piłka w rękach Kuchty!

• Biel miał szansę uderzyć ze słabszej, lewej nogi - strzał pomocnika Puszczy pozostawia wiele do życzenia.

• Daniel Brud (Okocimski) ukarany żółtą kartką za ostre wejście w Biernata.

• David Kwiek zastąpił na boisku Jakuba Kapsę (Okocimski).

• Daniel Brud akrobatycznie nabiegał na dośrodkowanie z kornera, strzela obok bramki.

• Ostatnie minuty meczu upłyną pod znakiem sporych emocji, teraz szansa dla Okocimskiego - gospodarze mają rzut wolny. Obie drużyny mają nóż na gardle - remis w ogóle ich nie urządza.

• Druga zmiana w Okocimskim - boisko opuścił Konrad Wieczorek, w jego miejsce Mateusz Wawryka.

• Żółtą kartkę za faul w środku pola obejrzał Kacper Tatara.

• ...a Strózik zmienił Marcela Kotwicę.

• Łukasz Staroń wszedł za Mateusza Cholewiaka...

• Potrójna zmiana w zespole Puszczy, strzelec bramki Nowak opuszcza boisko - zmieni go Paweł Moskwik.

• GOOOOL! 1:1!!! Puszcza dopina swego, piłka jak po sznurku do Łukasza Nowaka, kapitan Puszczy z Wieczorkiem na plecach posyła futbolówkę obok Kuchty! Jest wyrównanie!

• Zdradliwe dośrodkowanie Borovićanina w bok odbija Kuchta, bramkarz "Piwoszy" był zasłonięty przez obrońców i piłka od Serba go zaskoczyła!

• Desperacki strzał Biernata z pierwszej piłki poprzedza pierwszą zmianę w Okocimskim - Stefański wszedł za Grzegorzewskiego.

• GOOOOOL! 1:0 dla Okocimskiego! Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym do piłki dopada Bartosz Sobotka i wyprowadza "Piwoszy" na prowadzenie!

• Sędzia liniowy nie zauważył kilkumetrowego spalonego Kacpra Tatary. Tatara nie zdążył złamać do środka i oko w oko ze Stępniowskim z ostrego kąta strzela wprost w bramkarza Puszczy!

• Dobre zagranie Biela na lewym skrzydle, dośrodkowanie Borovićanina wybite przez Żołądzia. Przy poprawce nabiegającego Cholewiaka pierwszy do piłki był Kuchta.

• Grzegorzewski sprytnie przepuszcza podanie, Kapsa przejmuje i fenomenalnie zagrywa piętą, szkoda tylko, że Kacper Tatara był na spalonym.

• Dobre dośrodkowanie Tymińskiego z rzutu wolnego zasiało popłoch w polu karnym, pod samą bramką Puszczy zabrakło ruchu któregoś z "Piwoszy" i żaden nie sięgnął piłki.

• Uf... wreszcie mamy czas napisać coś o bramkach. Przy golu dla "Piwoszy" ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Sobotka - etatowy wykonawca stałych fragmentów gry zmieścił futbolówkę tuż przy bramce Puszczy. Niepołomiczanie ze stratą bramki błyskawicznie ocknęli się z letargu - Wieczorek pozwolił Nowakowi bezceremonialnie wejść w pole karne i zdobyć wyrównującego gola dla gości.

• Uwakwe w odstępie kilku sekund zaliczył dwa kluczowe odbiory piłki. Nigeryjczyk to ostatnimi czasy jeden z najsolidniejszych piłkarzy Puszczy, w Brzesku też gra bez większych błędów.

• Zagranie ręką Cholewiaka 20 metrów od bramki Okocimskiego.

• Kolejny rzut wolny dla Puszczy z dogodnej odległości, Nowak odsuwa Mateusza Cholewiaka i sam wymierza sprawiedliwość "Piwoszom". Płaski strzał grzęźnie w nogach brzeskiej obrony, poprawka Uwakwego dalego od bramki.

• Dośrodkowanie młodego stopera Puszczy było zdecydowanie za mocne, mimo tego Kuchta zdołał złapać piłkę w ręce.

• Ostre wejście Bruda w Biernata, rzut wolny dla Puszczy wyjątkowo wykona Tomasz Wełna.

• Cholewiak zgrywał piłkę głową już w polu karnym, przy odbiorze groźnie pomylił się Brud, na całe szczęście dla gospodarzy - bez konsekwencji.

• W pole karne gospodarzy przebojem wdziera się Biel, jego podanie przerywa Arkadiusz Ryś. Puszcza odzyskuje inicjatywę w meczu - podopieczni Dariusza Wójtowicza wiedzą, że muszą kontrolować grę.

• Niektórzy kibice już cieszyli się z gola, ale główka Krzysztofa Zaremby też powędrowała obok bramki!

• Zaremba wykorzystuje wyrwę w szykach obronnych Okocimskiego i strzela z prostego podbicia, piłka po rykoszecie wychodzi obok słupka!

• Petar Borovićanin (Puszcza) zagrywa ręką w środku boiska i ogląda żółtą kartkę za to zagranie.

• Sytuacja w meczu powoli się odwraca, teraz to Puszcza jest zmuszona kontrować gospodarzy. Zaremba psuje podanie do czekającego w polu karnym Łukasza Nowaka.

• Zderzyć się z Tomaszem Wełną to tak, jakby wejść pod pędzącą lokomotywę. Kacper Tatara przez chwilę leżał na murawie, ale już wrócił na płytę boiska.

• Wieczorek sprytnie ogrywa dwóch rywali na prawym skrzydle, do piłki dochodzi Tymiński, po jego centrze głowka Grzegorzewskiego nad poprzeczką!

• Brud znowu podaje niecelnie, tym razem w kierunku Kapsy. Strata i piłka znowu po stronie gości z Niepołomic.

• Okocimski znowu pod wysokim pressingiem, gospodarze nie mogą wydostać się z piłką poza własną połowę.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka rozpoczęli "Piwosze" - Jakub Grzegorzewski i Kacper Tatara. Oba zespoły bez zmian w składach.

• Piłkarze wracają na boisko, za kilka chwil początek drugiej części meczu.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Okocimski bezbramkowo remisuje z Puszczą - obu zespołom brakuje klarownych sytuacji bramkowych, a sam mecz wcale nie przypomina pojedynku drużyn walczących o utrzymanie.

• Spalony Krzysztofa Zaremby - skrzydłowy Puszczy gra dzisiaj poniżej oczekiwań. Do rozgrzewki ruszył Łukasz Staroń, bardzo możliwe, że zobaczymy go na boisku już po przerwie.

• Wieczorek szybko wraca do obrony po tym, jak dośrodkował w jedną wielką pustkę - partnerów z zespołu znowu nie było w polu karnym.

• W powietrznej walce o piłkę w polu karnym Wełna udanie uprzedza Tatarę i Grzegorzewskiego.

• Będzie korner dla Okocimskiego, Marcel Kotwica wyszedł z piłką za linię. Dośrodkowanie Grzegorzewskiego wybite bez większych problemów.

• Rzuty rożne nie idą dzisiaj niepołomiczanom, piłkę przejmuje Mateusz Kuchta.

• Bartosz Biel zwija się jak w ukropie w narożniku boiska i zdobywa kolejny korner dla Puszczy.

• Brud jednym wejściem nokautuje Zarembę i Biernata. Ostatecznie pomoc medyczna nie będzie potrzebna, obaj zawodnicy gości już wstali z murawy.

• Wełna trochę na siłę zagrywał w kierunku partnerów z ataku, piłka poza boiskiem.

• Okocimski robi wszystko, żeby dostać się pod bramkę rywala. Sobotka teraz centrował niemal z koła środkowego, Grzegorzewski na spalonym.

• Mocna centra z prawego skrzydła, Zaremba główkuje nieczysto, ale i tak obok bramki! Dobra okazja na objęcie prowadzenia dla Puszczy!

• Pod bramką Puszczy pokazał się Łukasz Tymiński - były ekstraklasowiec miał w polu karnym dwóch kolegów, lecz dośrodkował fatalnie.

• Nici z okazji po tym kornerze - faulowany był Kacper Tatara.

• Sobotka nie tracąc czasu nieatakowany wybija piłkę na rzut rożny dla Puszczy.

• Zaremba na raty zabiera się z piłką na skrzydle, wybicie gospodarzy i Puszcza ma rzut z autu na wysokości pola karnego.

• Sekundy później główkował Cholewiak, piłka łagodnym łukiem opada nad poprzeczką bramki Mateusza Kuchty.

• Pierwszy poważniejszy błąd Żołądzia, do centry Zaremby wyskakuje Nowak i z ostrego kąta główkuje wzdłuż bramki. Gdyby ktoś zamykał akcję, bramka dla Puszczy byłaby pewna!

• Tatara nie poczekał na kolegów z zespołu i dośrodkował w pole karne prosto w ręce Stępniowskiego.

• Konrad Wieczorek popisuje się inteligentnym zagraniem do Tatary, jego partner z zespołu był na spalonym.

• Wallace sięga centry kapitana niepołomiczan i oddaje niecelną główkę.

• Wieczorek zagrywa piłkę ręką na skraju własnego pola karnego, Puszcza za moment dośrodkuje pod bramkę Kuchty z rzutu wolnego.

• Żołądź jest dzisiaj nie do przejścia, teraz w patowej sytuacji wyłuskuje piłkę spod nóg Zaremby. Gdyby szybki skrzydłowy Puszczy urwał się z futbolówką przy nodze, "Piwosze" byliby w sporych opałach.

• Grzegorzewski nie był w stanie dobiec do piłki pod linią końcową - zdołał dośrodkować prawie leżąc na murawie, za słabo i niecelnie.

• Cholewiak sam popędził przez połowę Okocimskiego i złamał do środka, ale ofiarnym wślizgiem zatrzymał go Bruno Żołądź. Młody stoper "Piwoszy" póki co rozgrywa świetne spotkanie.

• Lewym skrzydłem szarżuje Zaremba, dobrze powstrzymany przez Żołądzia.

• Kolejna długa piłka za obrońców niepołomiczan kończy się niepowodzeniem - była za silna, żeby Grzegorzewski mógł zrobić z niej użytek.

• Nerwowe wybicia piłki w obronie Okocimskiego kończą się przejęciem futbolówki przez czujnego Zarembę, skrzydłowy Puszczy jednak znajdował się na spalonym.

• Krystian Stępniowski bez większych problemów łapie dośrodkowanie Grzegorzewskiego z bliskiej odległości. Gospodarze marnują szansę na pierwszy strzał na bramkę w tym meczu.

• Wełna umiejętnie oszukał Cebulę, pomocnik Okocimskiego karykaturalnie mija się z piłką pod polem karnym Puszczy.

• Cholewiak już szykował się do odbioru podania od Kotwicy, piłka za kołnierz obrońców Puszczy ląduje również nad głową skrzydłowego z Niepołomic.

• Po kolejnej centrze Nowaka na posterunku znowu jest Kuchta. Dominacja Puszczy rośnie, "Piwosze" odgryzają się tylko improwizowanymi kontratakami.

• Nowak wywalczył korner dla Puszczy po walce z Żołądziem przy linii końcowej.

• Borovićanin nie przejął długiej piłki z przeciwległego krańca boiska. Puszcza zdecydowanie skupia się na atakach lewym skrzydłem, hasający po prawej stronie Cholewiak prawie w ogóle nie jest wykorzystywany.

• Efektowna klepka Zaremby z Nowakiem, płaska centra w pole karne tego drugiego wybite przez stoperów Okocimskiego.

• Petar Borovićanin nie patyczkuje się z Cebulą i siłą odbiera mu piłkę we własnym polu karnym bez przekroczenia przepisów.

• Daniel Brud próbuje uruchomić któregoś z partnerów z przodu prostopadłą piłką, podanie byłego wiślaka nie trafia do celu.

• Do dośrodkowania Nowaka najwyżej wyskakuje bramkarz "Piwoszy", Mateusz Kuchta i to on rozpocznie od własnej bramki.

• Dokładny przerzut Wallace'a przejmuje Borovićanin, sfaulowany przez Wieczorka na skraju pola karnego. Do rzutu wolnego już podchodzi Łukasz Nowak.

• Teraz Żołądź "kasuje" Borovićanina przy okazji jego szarży w okolicach linii bocznej. Okocimski pod wysokim pressingiem ze strony Puszczy.

• Żołądź lepszy od Cholewiaka w biegowym pojedynku o piłkę.

• Długa piłka Wallace'a nie znajduje adresata i wychodzi za boisko, od bramki rozpocznie Mateusz Kuchta.

• Po starciu z Borovićaninem Tatara przewraca się na linii pola karnego, w padzie skrzydłowego Okocimskiego było więcej udawania niż przewinienia jego rywala. Sędzia Krasny nie daje się na to nabrać i puszcza grę.

• Kapsa wywrócił się na piłce, nici z kontry Okocimskiego.

• Niecelne prostopadłe podanie Bruda, Borovićanin pewnie wyczekuje naciskającego go Tatarę i wybija piłkę z pola karnego.

• Niewiele brakowało, żeby Grzegorzewski doszedł do dośrodkowania, które minęło kotłujących się w polu karnym piłkarzy Okocimskiego i Puszczy. Doświadczony snajper był jednak na spalonym.

• Teraz przepisy przekracza Uwakwe, Okocimski ma rzut wolny na połowie Puszczy. Szykuje się dośrodkowanie w pole karne.

• Wełna fauluje Grzegorzewskiego, błyskawiczne rozegranie rzutu wolnego przez Okocimskiego przerywa gwizdek sędziego. "Piwosze" zaczęli za wcześnie.

• Zaczynamy! Losowanie wygrał kapitan Okocimskiego, więc od koła środkowego rozpoczęli piłkarze Puszczy. Rozpoczynamy arcyważny mecz o utrzymanie!

• Pod nieobecność pauzującego za kartki Radosława Jacka kapitanem "Piwoszy" będzie Bruno Żołądź.

• Sędzia Sebastian Krasny wyprowadza obie jedenastki na boisko. Okocimski zagra w na zielono-biało, Puszcza w całości na niebiesko.

• Jesienią Puszcza rozgromiła Okocimskiego 4:0. Bramki dla "Żubrów" strzelali Łukasz Nowak, Mateusz Cholewiak i Paweł Strózik. Pierwsza dwójka wyjdzie dzisiaj w wyjściowym składzie.

• Kwadrans do pierwszego gwizdka sędziego Krasnego z Krakowa. Oba zespoły zeszły już do szatni. "Tylko zwycięstwo, MKS tylko zwycięstwo" - śpiewa kilkunastoosobowa grupa kibiców Puszczy.

• Niedzielne małe derby Małopolski będą debiutem przed własną publicznością dla świeżo upieczonych szkoleniowców "Piwoszy", Roberta Orłowskiego i Krzysztofa Przytuły. Porządek, w jakim ich podaliśmy jest nieprzypadkowy - oficjalnie to Orłowski jest trenerem Okocimskiego, Przytuła figuruje jako jego asystent.

• Na sektorze gości pojawiają się pierwsi kibice z Niepołomic, którzy przywieźli ze sobą dwie flagi.

• W Brzesku wiosna w pełnej krasie - świeci słońce i wieje ciepły wiatr. Frekwencja nie zapowiada się powalająca, głównie z tego względu, że "Piwosze" nie rozpuszczają kibiców swoimi ostatnimi wynikami.

• Zapowiedź dzisiejszego spotkania jest dostępna pod TYM linkiem.

• Rezerwowi Okocimskiego: Marek Pączek, Aleksander Ślęczka, Łukasz Sosnowski, Mateusz Wawryka, David Kwiek, Dariusz Sosnowski, Patryk Stefański.

• Rezerwowi Puszczy: Andrzej Sobieszczyk, Paweł Moskwik, Damian Szymonik, Paweł Strózik, Michał Kiełtyka, Jarosław Lizak, Łukasz Staroń.

• Zapraszamy do zapoznania się z wyjściowymi jedenastkami na dzisiejszy mecz. Za moment podamy rezerwowych.

• Obie drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska.

• Puszcza plasuje się na 13. pozycji, jednak w wypadku straty punktów w Brzesku i niekorzystnych wyników może znowu znaleźć się w strefie spadkowej.

• Wynik spotkania w Brzesku będzie miał duże znaczenie dla końcowego układu dolnej części tabeli. Obie ekipy z Małopolski walczą bowiem o utrzymanie w I lidze. W zdecydowanie gorszej sytuacji jest zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Okocimski.

• Na wyjściowe jedenastki obu drużyn musimy jeszcze chwilę poczekać, ale już wiadomo, że w pierwszym składzie Puszczy zobaczymy Wallace'a (przed spotkaniem zmagał się z kontuzją) i Krystiana Stępniowskiego, który między słupkami bramki gości zastąpi Andrzeja Sobieszczyka.

• Witamy serdecznie ze stadionu w Brzesku, gdzie już za 45 minut rozpoczną się małe derby Małopolski pomiędzy Okocimskim a Puszczą Niepołomice. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!