Okocimski KS Brzesko

1

Wisła Płock

2

• Postscriptum do meczu - w 92. minucie, przy okazji przepychanki, swoją drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Tymiński (Okocimski).

• Brak nam słów - ostatnie pierwszoligowe minuty w Brzesku przerodziły się w istną jatkę, w wyniku której aż dwóch piłkarzy gospodarzy wyleciało z boiska w odstępie kilkudziesięciu sekund. Aż do samej końcówki mecz obfitował w bramki i sytuacje i na pewno rozpieszczał tych nielicznych kibiców, którzy dzisiaj oglądali ostatni mecz "Piwoszy" u siebie przed degradacją. To już wszystko ze stadionu w Brzesku - kłaniamy się nisko i do zobaczenia w następnym sezonie!

• Koniec spotkania! Wisła Płock pokonuje Okocimskiego 2:1 po bramkach Grudnia i Sielewskiego!

• Dantejskie sceny w Brzesku! Mateusz Kuchta przy okazji dośrodkowania z rzutu wolnego powędrował w pole karne Wisły, błyskawiczna kontra "Nafciarzy", David Kwiek wycina w pień Janusa i wylatuje z boiska!

• Dombrowski za Burkhardta (Wisła).

• Arbiter wyrzuca z boiska Konrada Cebulę (Okocimski)! Pomocnik "Piwoszy" dopiero co wszedł na murawę, ale odpychał sędziego Marciniaka przy okazji kłótni!

• Żóła kartka dla Krzysztofa Janusa (Wisła).

• Mała przepychanka na boisku po kolejnej wątpliwej decyzji sędziego Marciniaka, do kłótni z arbitrem przyłączył się nawet Mateusz Kuchta.

• Spotkanie w Brzesku potrwa jeszcze 3 minuty.

• Rzadki obrazek - Sani urwał się doświadczonemu Magdoniowi i jakimś cudem faulował rosłego kapitana "Nafciarzy".

• Jacek Góralski nie czeka i wybija piłkę ze strefy zagrożenia, prędka kontra kończy się strzałem Hiszpańskiego w Kuchtę!

• ...ale już chwilę później strzał Kwieka nad poprzeczkę przenosi Kiełpin! "Piwosze" mają rzut rożny!

• Rzut wolny dla Okocimskiego z narożnika boiska bez niebezpieczeństwa pod bramką Kiełpina...

• Mateusz Wawryka (Okocimski) powędrował na ławkę rezerwowych, zastąpił go pomocnik Konrad Cebula.

• Sani dostał piłkę w prezencie od zagapionych obrońców Wisły, dwójka stoperów doskoczyła w porę do Nigeryjczyka i zażegnała zagrożenie.

• Płaskie uderzenie Burkhardta ściągnęło Kuchtę do parteru, młody bramkarz z Brzeska odbija strzał piłkarza "Nafciarzy"!

• David Kwiek (Okocimski) z żołtą kartką, Wisła ma rzut wolny z 20 metrów - podobna pozycja do tej, z której całkiem niedawno świetnym uderzeniem popisał się tu Marcin Smoliński.

• Niebywała sztuczka techniczna Łukasza Tymińskiego - pomocnik Okocimskiego tak przełożył sobie piłkę, że ta uciekła mu spod buta i została przejęta przez rywala.

• Michał Sadowski zmienił aktywnego dzisiaj Pawła Kaczmarka (Wisła).

• Po serii zmian piłkarzy znienacka obudziła główka Sielewskiego, szczęśliwy strzelec z 66. minuty tym razem spudłował.

• I słowo ciałem się stało - Jakub Kapsa (Okocimski) schodzi z boiska, na murawie melduje się Patryk Stefański.

• Do wejścia w zespole gospodarzy już szykuje się Patryk Stefański, boisko najprawdopodobniej opuści Jakub Kapsa.

• Tomasz Grudzień (Wisła) odniósł uraz i musi opuścić murawę, zastępuje go Dawid Jabłoński.

• Strzał rozpaczy Żołądzia z dalszej odległości, efekt uderzenia bardzo mizerny - piłka wysoko nad bramką.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu, za Daniela Bruda (Okocimski) na boisko wszedł Robert Smoliński.

• Tomasz Grudzień podcięty przez Łukasza Tymińskiego w środku boiska, sędzia pokazuje zawodnikowi gospodarzy żółtą kartkę.

• GOOOL! 2:1 dla "Nafciarzy"! Oblężenie gości przyniosło efekt i dzięki celnej główce Bartłomieja Sielewskiego Wisła po raz drugi w dzisiejszym meczu prowadzi.

• Wielkie zamieszanie pod samą bramką Okocimskiego, akrobatyczne wybicie Żołądzia na chwilę wybawia gospodarzy z opałów.

• Centymetry uratowały Okocimskiego od straty trzeciego gola po potężnym strzale Grudnia z ostrego kąta! Piłka pofrunęła poza zasięg ramion Kuchty, ale jednocześnie obok słupka jego bramki.

• Stefańczyk ofiarnym wślizgiem wygarnia piłkę spod nóg Davida Kwieka, Okocimski krótko rozgrywa rzut rożny, całe zamieszanie kończy pudło Kwieka z 25 metrów.

• Burkhardt długo czekał na Grudzienia, lecz gdy w końcu zagrał mu piłkę, jego partner z zespołu był na pozycji spalonej.

• Kapsa nie zrobił nawet kroku do prostopadłego podania Żołądzia, myśląc, że jest na spalonym. Gdy kibice i opuszczona chorągiewka sędziego liniowego wyprowadziła go z błędu, było już za późno - piłka przechodzi w posiadanie gości.

• Grudzień błyskawicznie odwrócił się z piłką i huknął na bramkę, Kuchta nie dał się zaskoczyć i pewnie "ściągnął" strzał do siebie.

• Kwiek próbował wykorzystać nienajlepsze ustawienie Kiełpina i mocno uderzył z dwudziestu kilku metrów, strzał skrzydłowego gospodarzy ląduje prosto w rękawice bramkarza Wisły.

• Bodiczek Tymińskiego w Góralskiego, sędzia zarządza rzut wolny dla Wisły na połowie gospodarzy.

• Kwiek za mocno naciskał Stefańczyka, faul skrzydłowego "Piwoszy".

• Imponująca długa piłka Magdonia do Grudzienia, napastnik Wisły nie zdołał jej przyjąć mimo, że był przodem do zagrania kapitana "Nafciarzy".

• Brud przepuszcza dośrodkowanie Sobotki, piłka pada łupem Pawła Magdonia.

• Jakub Kapsa na spalonym, piłka dla gości.

• Początek drugiej połowy meczu! Od środka rozpoczęli wiślacy, po przerwie bez zmian w składzie. Gospodarze również w tym samym składzie, w którym rozpoczęli dzisiejsze spotkanie.

• Postronny obserwator mógłby stwierdzić, że na boisku mierzą się dwie drużyny walczące o awans, a w żadnym wypadku pewny spadkowicz i niewalczący o nic goście - spotkanie obfituje w sytuacje bramkowe i póki co stoi na wysokim poziomie. Do zobaczenia za kwadrans!

• Sędzia Marciniak z niemal aptekarską dokładnością kończy pierwszą połowę spotkania w Brzesku. Po pierwszych 45 minutach Okocimski remisuje z Wisłą Płock 1:1.

• Kaczmarek zakłada efektowną "siatkę" Wawryce, Hiszpański też próbuje ciekawego zwodu, jednak traci piłkę już w polu karnym gospodarzy.

• Defensywa Okocimskiego przysnęła przy długim zagraniu do Grudnia, napastnik "Nafciarzy" pudłuje z ostrego kąta.

• Brud włożył w uderzenie z dwudziestu metrów więcej siły niż precyzji - piłka szybuje daleko od bramki Wisły.

• Kiełpin wypuszcza piłkę z rąk po rzucie wolnym Wawryki, bez konsekwencji dla gości - któryś z "Piwoszy" przy walce o bezpańską piłkę naruszył przepisy.

• Jakub Kapsa (Okocimski) ukarany żółtą kartką za "wiązankę" w kierunku sędziego liniowego.

• Kibice w Brzesku właśnie zastanawiają się, czemu nie jest 2:1 dla gospodarzy! Błyskawiczna akcja Okocimskiego rozwiązana przez Kwieka, skrzydłowy "Piwoszy" wykłada piłkę Brudowi, ten w idealnej sytuacji uderza obok bramki!

• Wspaniałe, podkręcone uderzenie Tymińskiego trafia tylko w poprzeczkę! Gdyby piłka wpadła do bramki, mielibyśmy murowanego kandydata do bramki kolejki, jeśli nie rundy!

• Jacek i Sosnowski dopilnowali, żeby Grudzień nie obrócił się z piłką w "szesnastce" gospodarzy. Strzelec jedynego gola dla gości gubi piłkę, kontratak Okocimskiego.

• Szansa na skuteczną kontrę Okocimskiego zepsuta przez złe zagranie Mateusza Wawryki do Bruda. Gdyby podanie było celne, były wiślak prawdopodobnie miałby przed sobą tylko Kiełpina.

• Bartosz Sobotka w desperackim rajdzie środkiem boiska, nie miał szans sam na kilku obrońców Wisły.

• Tymiński był już w polu karnym Wisły, jego centra odbita przez Radicia. Korner dla Okocimskiego.

• Kaczmarek! Kuchta w bramce nawet nie drgnął, a piłka uderzona z rzutu wolnego wędruje obok słupka!

• Grudzień pada na murawę faulowany przez zawodnika gospodarzy, ktoś z dwójki Kaczmarek-Burkhardt za moment uderzy z rzutu wolnego z 20. metra.

• Filip Burkhardt próbował zgrać piłkę w pole karne, płaskie podanie wybija Łukasz Tymiński i gra przenosi się pod bramkę płocczan.

• Piłka po głowie Żołądzia wychodzi na korner dla Wisły Płock.

• Stefańczyk faulowany na 30. metrze od bramki Okocimskiego, goście mają szansęna centrę w pole karne.

• Co zaśsię tyczy wyrównującego gola, to chyba jeszcze była akcja po rozpoczęciu od koła środkowego - centra z lewej strony boiska minęła wszystkich obrońców "Nafciarzy". Czyhający na piłkę Sani Goringo Abubakar z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gości.

• Chwila oddechu i opisujemy, jak w odstępie kilkudziesięciu sekund padły dwie bramki. Jeśli chodzi o "Nafciarzy", cała sytuacja rozegrała się w mgnieniu oka - po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Paweł Kaczmarek główkował w poprzeczkę, przy wybiciu zagapiła się obrona Okocimskiego. Kuchta obronił strzał Janusa, ale przy dobitce, którą zaserwował Tomasz Grudzień był już bez szans.

• Błyskawiczne wyrównanie Okocimskiego! 1:1! Szczęśliwym strzelcem bramki Nigeryjczyk Sani Goringo Abubakar!

• GOOOL! 1:0 dla "Nafciarzy"! Do piłki odbitej przez Kuchtę najszybciej podbiega Tomasz Grudzień i kieruje piłkę do siatki!

• Mocne dośrodkowanie Wawryki sprawiło trochę problemów Kiełpinowi, bramkarz Wisły musiał odbić sobie piłkę od murawy, zanim złapał ją w ręce.

• Na sektorze gości jest kilkunastu kibiców z Płocka, póki co nie dopingują swojej drużyny.

• Magdoń jeszcze próbował zgrać górną piłkę w pole karne, bez powodzenia.

• Przewinienie Sosnowskiego na szarżującym Janusie kosztuje gospodarzy rzut wolny dla rywali.

• Tymiński popełnia faul na własnej połowie, Wisła nie spieszy się z piłki i spokojnie wymienia podania w linii obrony.

• Do futbolówki najwyżej wyskakuje Żołądź, a chwilę później wybija również poprawkę Kaczmarka.

• Pierwszy rzut rożny dla Wisły Płock. Do piłki ustawionej w rogu boiska podchodzi Paweł Kaczmarek.

• Grudzień do końca walczył o piłkę w ofensywie, arbiter zakwalifikował to jako faul napastnika gości.

• Po nieudanym rozegraniu rzutu wolnego z błyskawiczną kontrą popędził Tymiński, dobrze powstrzymany przez cofniętego Radicia.

• Groźne wejście Sosnowskiego w Burkhardta, "ofiara" obrońcy gospodarzy przez chwilę leżała na murawie - bez konsekwencji kartkowych dla sprawcy.

• Filip Burkhardt oddał dwa strzały w gąszczu obrońców Okocimskiego, oba ugrzęzły gdzieś między defensorami gospodarzy. W międzyczasie pomocnik Wisły znalazł się na pozycji spalonej.

• Krótkie rozegranie, piłka wraca do Sobotki, który dośrodkowuje w pole karne. Sytuację tylko na moment wyjaśnia Magdoń, próba Tymińskiego z dalszej odległości wysoko nad bramką.

• Pierwszy korner dla gospodarzy. Z narożnika boiska dośrodkuje Bartosz Sobotka.

• Charakterystyczny "zwód koziołka" w wykonaniu Saniego i Okocimski ma rzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

• Zaczynamy! Okocimski walczy o godne pożegnanie z pierwszą ligą przed własnymi kibicami - płocczanie już tylko o lepszy bilans punktowy na finiszu sezonu. Od środka rozpoczęli gospodarze, ubrani dzisiaj na zielono-biało. "Nafciarze" w całości na niebiesko.

• Sędzia Robert Marciniak z Krakowa wyprowadza obie jedenastki na murawę, do początku spotkania zostało kilka chwil.

• Ostatni mecz Okocimskiego na własnym stadionie przed spadkiem zobaczy garstka kibiców. Nad Brzeskiem zbierają się również chmury burzowe, co może odstraszyć potencjalnych niezdecydowanych widzów.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania w Brzesku można przeczytać pod TYM adresem.

• Rezerwowi Okocimskiego: Aleksander Kozioł, Arkadiusz Ryś, Konrad Cebula, Robert Smoliński, Patryk Stefański, Kacper Tatara, Konrad Wieczorek.

• Rezerwowi Wisły: Damian Szczepankiewicz, Damian Dombrowski, Kamil Hempel, Dawid Jabłoński, Adam Radwański, Michał Sadowski.

• W zespole "Nafciarzy" zabraknie dzisiaj jego najlepszego strzelca, Marcina Krzywickiego. Kontuzjowani są również Piotr Wlazło i Łukasz Kacprzycki.

• Za kilka chwil zaprezentujemy wyjściowe jedenastki i ławki rezerwowych obu zespołów.

• Serdecznie witamy z Brzeska, gdzie już za pół godziny w swoim ostatnim meczu przed własną publicznością wystąpi Okocimski. Po niedawnej porażce ze Stomilem Olsztyn "Piwosze" są już oficjalnie zdegradowani z I ligi, natomiast dzisiejsi goście - drużyna Wisły Płock - mają iluzoryczne szanse na zajęcie trzeciego miejsca na podium ligowej tabeli. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!