Stalówka pewnie pokonała Okocimskiego 3:0

Łukasz Myszka
Stal Stalowa Wola pokonała Okocimskiego Brzesko 3:0
Stal Stalowa Wola pokonała Okocimskiego Brzesko 3:0 Dominika Przybyło
W meczu 16. kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola pewnie ograła przy własnej publiczności Okocimskiego Brzesko 3:0. Znów swoim instynktem strzeleckim błysnął Łukasz Sekulski, który na swoim koncie ma już 13 trafień.

Mecz w Stalowej Woli rozpoczął się od bardzo dobrej sytuacji dla gości. Ślęczka przestrzelił z trzynastego metra nad bramką strzeżoną przez Wietechę. Chwilę później Łukasz Sekulski otworzył wynik ładnym strzałem głową, po dobrym dośrodkowaniu. W 20. minucie mogło być 2:0 dla Stali. Jeden z zawodników Stalówki dograł piłkę na piąty metr a tam, minimalnie spóźniony był Sekulski.

Później mecz nieco się uspokoił, gra toczyła się w środku boiska bez klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w 54. minucie spotkania książkową akcją popisali się zawodnicy ze Stalowej Woli. Najpierw dobrze zrozumieli się Michałek z Sekulskim, który świetnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Łanuchę, ale ten zamiast uderzyć technicznie zdecydował się uderzać na siłę, niestety nieskutecznie. W 59. minucie padł kolejny gol dla Stali Stalowa Wola, tym razem piłkę głową w siatce umieścił Michał Czarny. Chwilę później Płonka mógł podwyższyć na 3:0, lecz golkiper gości popisał się niezłą paradą, broniąc strzał tego zawodnika. W 68. minucie właśnie Tomasz Płonka umieścił piłkę w siatce rywali, po bardzo dużym zamieszaniu w polu karnym gości. Zaraz po bramce ataki Stali nasilały się, zespół przyjezdnych ratowali defensorzy, którzy ofiarnie wybijali piłkę z linii bramkowej! W 71. minucie doskonałą okazję zmarnował Michałek. Pięć minut przed końcem to Okocimski mógł pokusić się o bramkę kontaktową, lecz to obrońcy Stali bez problemu wyszli z opresji.

Stal Stalowa Wola - Can-Pack Okocimski Brzesko 3:0 (1:0)

Bramki: 10' Sekulski, 59' Czarny, 68' Płonka

Kartki: 36' Bogacz, 45+1' Tur (Stal) – 7' Wawryka, 21' Ryś, 45+1' Białkowski, 63' Dziadzio (Okocimski)

Stal Stalowa Wola: Wietecha, Czarny, Kantor, Michałek, Łanucha (81'Żmuda), Bartkiewicz, Samołyk (86'Kloc), Tur (55'Argasiński), Bogacz, Sekulski, Płonka (79'Kałat).

Okocimski Brzesko: Kozioł, Baran (72'Tokarz), Jacek, Wawryka, Ślęczka, Ryś, Wojcieszyński (61'Dziadzio), Pyciak (69'Bryła), Białkowski, Glushko, Guja (60'Lewiński).

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)