3. liga lubelsko-podkarpacka: Remis w derbach Rzeszowa

Marcin Trzyna
Stal Rzeszów zremisowała z CWKS Resovią
Hitem kolejki w 3. lidze lubelsko-podkarpackiej było spotkanie pomiędzy CWKS Resovią i Stalą Rzeszów. Mecz nie stał na wysokim poziomie, a pojedynek zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla Resovii zdobył Szymon Kaliniec, natomiast "biało-niebieskich" w końcówce uratował Łukasz Szczoczarz.

77. derby Rzeszowa zapowiadały się niezwykle interesująco. Obie drużyny walczą w obecnym sezonie o awans, więc trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Więcej szans na zwycięstwo dawano jednak Stali Rzeszów, która mimo gry w roli gościa, grała na "swoim" stadionie. Dodatkowo "biało-niebiescy" w ostatnich tygodniach grali koncertowo i zwyciężyli w czterech poprzednich ligowych spotkaniach.

Już w 8. minucie CWKS Resovia mogła wyjść na prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się golkiper Stali. Dodatkowo sędzia w tej sytuacji dopatrzył się spalonego, tak więc bramka i tak nie zostałaby uznana.

W 34. minucie było niezwykle gorąco pod bramką Stali. Najpierw Lewandowskiego uratowała poprzeczka, a następnie w zamieszaniu defensorzy wybili piłkę na rzut rożny. Trzy minuty później Resovia dopięła swego i zdobyła gola na 1:0. Piłkę odbitą przez Miłosza Lewandowskiego skierował do pustej bramki Szymon Kaliniec.

Po zmianie stron częściej próbowali atakować piłkarze Stali Rzeszów, jednak większość akcji kończyło się fiaskiem. Dwie dobre sytuacje miał Kacper Rop z Resovii, jednak jego strzały minimalnie mijały bramkę Stalowców.

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Piotr Murawski, który na boisku pojawił się... kwadrans wcześniej. Stal jednak nie poddała się i w 89. minucie zdobyła wyrównującą bramkę. Łukasz Szczoczarz otrzymał świetną piłkę w polu karnym i wyszedł na sytuację sam na sam z Marcinem Pietryką. Doświadczony napastnik strzelił po rękawicach golkipera Resovii i piłka wpadła do bramki ku uciesze kibiców Stali Rzeszów.

Po chwili faulu dopuścił się strzelec wyrównującej bramki i na boisku powstała niemała awantura, w której brali udział piłkarze oraz ludzie z obu sztabów szkoleniowych. Arbitrzy uspokoili sytuację i zakończyli derbowe spotkanie, które ostatecznie zakończyły się remisem 1:1.

Stal Rzeszów ma na swoim koncie 13 punktów, co daje obecnie pozycję lidera 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, natomiast CWKS Resovia z 12 punktami w dorobku zajmuje pozycję wicelidera.

CWKS Resovia - Stal Rzeszów 1:1
37' Szymon Kaliniec
89' Łukasz Szczoczarz