Stal Rzeszów - Radomiak Radom 1:0 [WIDEO]

Marcin Trzyna
Stal Rzeszów pokonała Radomiaka
Stal Rzeszów pokonała Radomiaka Jakub Hereta/Kurier Lubelski
Stal Rzeszów wygrała 1:0 z Radomiakiem Radom w sobotnim meczu 23. kolejki 2. ligi grupy wschodniej. Gola na wagę 3 punktów dla Stali zdobył Rafał Lisiecki w 85. minucie spotkania.

Stal Rzeszów w rundzie wiosennej rozegrała do dzisiejszego meczu dwa spotkania na własnym stadionie i oba przegrała (0:1 z Concordią i Pelikanem). Dziś wreszcie podopieczni Krzysztofa Łętochy wygrali mecz i sięgnęli po 3 punkty przed własną publicznością. Radomiak przystępował do tego spotkania jako przedostatnia drużyna w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 19 punktów.

Radomiak dość odważnie poczynał sobie na początku pojedynku. Przed szansami do strzelenia bramki dwukrotnie stawał Leandro, jednak najlepszy strzelec Radomiaka nie potrafił pokonać Miłosza Lewandowskiego, który w drugim meczu z rzędu zachował czyste konto.

W 50. minucie Szymon Kaźmierowski wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem Radomiaka, jednak napastnika Stali w polu karnym sfaulował Maciej Świdzikowski. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a Świdzikowskiego ukarał czerwoną kartką. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Aleksejs Kolesnikovs, jednak strzał wybronił golkiper gości, Michał Kula.

Zwycięska bramka dla Stali Rzeszów padła w 85. minucie. Świetne zagranie Dominika Bednarczyka wykorzystał Rafał Lisiecki, który przelobował wychodzącego z bramki Kulę. W końcówce gospodarze bardzo starali się o utrzymanie wyniku, co spowodowało żółte kartki dla Szczoczarza i Kaźmierowskiego. Dla Kaźmierowskiego była to druga żółta kartka w tym spotkaniu, dlatego musiał opuścić boisko w doliczonym czasie gry i oba zespoły mecz kończyły grając w dziesiątkę.

Stal dzięki zwycięstwu wciąż liczy się w walce o utrzymanie, natomiast Radomiak może powoli żegnać się z drugą ligą. W następnej kolejce rzeszowianie rozegrają wyjazdowe spotkanie z Limanovią Limanowa.