Stal Stalowa Wola wygrała w derbach Podkarpacia

Marcin Trzyna
Stal Stalowa Wola wygrała w derbach Podkarpacia Krystyna Pączkowska/WKS Śląsk Wrocław
Stal Stalowa Wola pokonała w derbach Podkarpacia zespół Stali Rzeszów 3:1. Bramki dla Stalówki zdobyli dwaj byli Resoviacy - Tomasz Płonka i Damian Łanucha oraz były piłkarz Stali Rzeszów - Wojciech Reiman. Dla rzeszowian bramkę zdobył Rafał Lisiecki.

Stalówka objęła prowadzenie już w 10. minucie spotkania, kiedy to sytuację sam na sam z bramkarzem Stali Rzeszów wykorzystał Tomasz Płonka. Gospodarze już kilka minut wcześniej mogli zdobyć pierwszego gola, jednak Damian Łanucha trafił w poprzeczkę.

Rzeszowianie chcieli odmienić obraz gry, ale gospodarze mądrze rozgrywali piłkę. W 33. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stali Stalowa Wola. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Łanucha, który pewnym strzałem pokonał Miłosza Lewandowskiego.

Stal Rzeszów od początku drugiej połowy mocno przycisnęła gospodarzy i mogła szybko strzelić kontaktową bramkę, jednak piłka po strzale Piotra Prędoty poszybowała nad bramką. W 59. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał kapitan rzeszowian, Arkadiusz Baran, ale już cztery minuty później "biało-niebiescy" strzelili bramkę kontaktową. Wprowadzony w drugiej połowie Szczoczarz dograł do Lisieckiego, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Na boisku zrobiło się ostro, a w 72. minucie Radosław Mikołajczak wdał się w przepychankę z Maciejem Maślanym. Ci zawodnicy mieli już na swoim koncie żółte kartki, więc po tej szarpaninie obaj piłkarze musieli opuścić plac gry. Stalowa Wola grała od tej pory w dziesiątkę, natomiast podopieczni Krzysztofa Łętochy musieli radzić sobie grając w dziewięciu.

Stal Rzeszów próbowała strzelić bramkę na 2:2, lecz "Hutnicy" bardzo groźnie kontratakowali. W 87. minucie gospodarze wyszli ze świetną kontrą, którą wykorzystał były zawodnik Stali Rzeszów - Wojciech Reiman. W doliczonym czasie gry Łukasz Szczoczarz uderzał na bramkę Wietechy, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Stalówka awansowała po derbowym zwycięstwie na 6. pozycję w lidze z dorobkiem 48 punktów. Rzeszowianie mają 44 "oczka" i zajmują 11. miejsce, które oznacza spadek do III ligi. Do zakończenia sezonu w 2. lidze pozostały dwie kolejki. Stal Rzeszów w najbliższej podejmie na własnym stadionie Garbarnię Kraków, natomiast piłkarze ze Stalowej Woli będą grać ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3:1
10' Tomasz Płonka, 33' Damian Łanucha (karny), 87' Wojciech Reiman - 63' Rafał Lisiecki