Kolejarz lepszy od Wisły w Płocku

Rafał Kamieński / Gazeta Krakowska
Kolejarz mógł cieszyć się po kolejnej wyjazdowej wygranej
Kolejarz mógł cieszyć się po kolejnej wyjazdowej wygranej Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
Piłkarze Kolejarza Stróże pokonali wczoraj niespodziewanie na wyjeździe płocką Wisłę. To kolejne wyjazdowe zwycięstwo stróżan, i kolejna w sezonie porażka płocczan.

Wisła Płock - Kolejarz Stróże 0:2 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Spotkanie rozpoczęło się od obustronnego badania sił. Jedni i drudzy chcieli narzucić swój styl gry już od początkowych fragmentów spotkania, ale przez dziesięć minut nie udało się żadnej ze stron i gra toczyła się raczej w środku pola.

Po tym czasie rozpoczęła się dominacja Kolejarza Stróże. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza częściej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce przeciwnika. Już w 12. minucie powinno być 1:0 dla Kolejarza. Wolański oddał dwa strzały na bramkę Kamińskiego. Za każdym razem piłka odbijała się od obrońców Wisły. Gdyby nie oni, byłoby szybkie prowadzenie stróżan. Zawodnik Kolejarza w bardzo stylowy sposób potrafił sobie wypracować sytuacje do strzału, ale Wisłę ratowali z opresji defensorzy. Warto w tym miejscu odnotować także uderzenie Kowalczyka, któremu w tej sytuacji zabrakło precyzji.

Napór gości trwał w najlepsze. W 19. minucie Kolejarz przeprowadził bardzo składną akcję. Futbolówka powędrowała w pole karne, ale nie dopadł do niej żaden piłkarz Kolejarza. A szkoda, bo z interwencją spóźnił się Kamiński i można było ten błąd wykorzystać. Kolejne fragmenty meczu przebiegały w środkowej strefie boiska z lekką przewagą przyjezdnych. Jeszcze w 27. minucie Cebula uderzał niecelnie, ale niespełna kwadrans później Chrapek się nie pomylił i było 1:0 dla Kolejarza. Sprowadzony z krakowskiej Wisły piłkarz oddał bardzo ładny strzał zza linii pola karnego i futbolówka ugrzęzła w bramce. Interwencja Kamińskiego na nic się zdała. Golkiper miejscowych nie mógł tego obronić.

W 81. minucie padła druga bramka dla stróżan - i to jaka. Goście egzekwowali rzut rożny. Do futbolówki dopadł Stefanik, który oddał strzał przewrotką. Gol stadiony świata, można rzec, i fantastyczne przypieczętowanie zwycięstwa.