Kolejarz Stróże

0

Piast Gliwice

1

• Koniec spotkania. Piast pokonał w Stróżach Kolejarza 1:0. Zdobywcą zwycięskiej bramki Ruben Jurado.

• Na ostatnie sekundy Jan Buryan w miejsce Mariusza Zganiacza.

• Żółtą kartką ukarany Witold Cichy.

• Trzy minuty doliczone.

• Szymon Matuszek zastępuje zmęczonego Rubena Jurado.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Podgórskiego. To nie był jego mecz.

• Na boisku leży Ruben. Po chwili podniósł się i powrócił do gry.

• Aktywny Ruben faulowany przez polem karnym. Do piłki podszedł etatowy wykonawca rzutów wolnych, Podgórski, lecz uderzył w mur.

• Gospodarze więcej sił angażują do ataku. Tym razem zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Ostatnia zmiana w Kolejarzu: Dariusz Zawadzki za Cebulę.

• Ruben urwał się obrońcy na lewej stronie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOLLLLL!!!! 1:0 dla Piasta! Ruben Jurado wyprowadza gości na prowadzenie!

• Kwadrans do zakończenie. Czy któraś z drużyn jest w stanie przechylić szalę na swoją stronę?

• Niemal od razu wprowadzony Bzdęga stworzył zagrożenie. Na prawym skrzydle Pavol Cicman wystawił mu piłkę na linii pola karnego, ale mocne uderzenie przeszło nad poprzeczką.

• Schodzi z boiska niewidoczny Wojciech Kędziora. Na murawie melduje się Tomasz Bzdęga.

• Kolejna próba z dystansu Podgórskiego. Poza strzałem z rzutu wolnego przed przerwą, skrzydłowy Piasta nie może wstrzelić się w bramkę.

• Mecz nadal bezbarwny, ale szybszy niż w pierwszej połowie. Z trudem przychodzi jednak obu zespołom konstruowanie akcji i wykańczanie ich strzałem.

• Faul Łukasza Krzyckiego przed polem karnym. Janusz Wolański uderzył w mur obrońców.

• Druga zmiana w zespole miejscowych. Plac gry opuszcza Michał Gryźlak. W jego miejsce Rafał Zawiślan.

• Zakotłowało się teraz pod bramką Kolejarza! Po rzucie rożnym najszybciej w sytuacji zorientował się Ruben, ale jego strzał trafił prosto w obrońcę. Gospodarze mogą mówić o sporym szczęściu.

• Piast stara się teraz przedzierać skrzydłami. Środek pola jest dobrze zagęszczany przez zawodników Kolejarza.

• Na lewym skrzydle Ruben zagrał piłkę do Podgórskiego, pomocnik Piasta zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Jednak bardzo niedokładny.

• Gra toczy się w środku pola. Dominuje niedokładność. Obie ekipy stosunkowo łatwo przedostają się pod pole karne przeciwnika, ale nie są w stanie stworzyć zagrożenia.

• Rzut rożny wykonywali goście, po dobrym dośrodkowaniu do główki złożył się jeden z zawodników w czerwonej koszulce, ale po lekkim muśnięciu, piłka wyszła na aut boczny.

• Cheikh Niane ostro potraktował teraz Rubena Jurado. Będzie kartka.

• Bez zmian w obu zespołach.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Miejmy nadzieję, że zobaczymy bramki.

• Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Stróżach.

• Kolejny kartonik, dla Matrasa.

• Rzut wolny dla gospodarzy z okolic szesnastki. Dośrodkowanie z prawej strony wybite na aut przez zawodników przyjezdnych.

• Mecz niezwykle wyrównany. Brakuje efektownych wymian między piłkarzami, ale i tak widowisko rozkręciło się, porównując do tego co oglądaliśmy przez pierwszy kwadrans.

• Obraz gry nie zmienia się. Gra toczy się głównie w środku pola, żaden z zespołów nie jest w stanie zdominować przeciwnika i przejąć inicjatywy.

• Maciej Kowalczyk jednak nie mógł kontynuować gry z powodu zatrucia pokarmowego. Zawodnik miał dzisiaj nie wychodzić w podstawowym ustawieniu.

• Groźna akcja Piasta! Uderzenie z około 20 metrów zawodnika przyjezdnych z najwyższym trudem wybił Lisak! Piłka ładnie zmierzała w prawy dolny róg.

• Tomasz Podgórski przewrócił się polu karnym. Zawodnik Piasta ukarany kartką za symulowanie.

• Powinno być 1:0 dla Kolejarza! Dariusz Walęciak płasko dośrodkował z prawej strony, piłka trafiła na 5 metr do Konrada Cebuli, który nie trafił w znakomitej sytuacji do pustej bramki!

• Kontuzji nabawił się Maciej Kowalczyk. Były gracz m.in. Korony Kielce nie może kontynuować gry. W jego miejsce Mariusz Mężyk.

• Doczekaliśmy się pierwszego strzału. Janusz Wolański uderzał z 18 metrów, ale zbyt lekko i w sam środek bramki. Bramkarz Piasta bez problemu złapał piłkę.

• Kolejarz próbował stworzyć zagrożenie długim wyrzutem z autu. Jednak i tym razem najwyżej do piłki wyskoczył obrońca gości, Gadiminas Paulauskas.

• Zarówno Łukasz Lisak jak i Dariusz Trela - bezrobotni. Brakuje sytuacji i efektu zaskoczenia, by sprawdzić umiejętności golkiperów. Posiadanie piłki rozkłada się mniej więcej po równo.

• Niezwykle nudne jest jak na razie dzisiejsze spotkanie. Gra często przenosi się spod jednej bramki pod drugą, brakuje jednak strzałów. Nie oglądaliśmy jeszcze żadnego niecelnego, ani tym bardziej celnego uderzenia.

• Na meczu nie pojawili się żadni kibice z Gliwic. Na spotkanie w autokarze przyjechała jedynie drużyna i kierownictwo.

• Użytkownik o nicku kks pyta o doping. Już odpowiadam: mecz toczony jest praktycznie w ciszy, przerywanej pokrzykiwaniami z ławek rezerwowych.

• Będzie rzut wolny na miejscowych. Dośrodkowanie bez problemu wyjaśnione przez defensora przyjezdnych.

• Oczywiście na trybunach nie ma też nowo utworzonego klubu kibica Kolejarza, gdyż jego członkowie nie wrócili jeszcze z pobliskiej szkoły.

• Od początku spotkania Piast przebywa częściej na połowie gospodarzy. Spokojnie wymieniają piłkę między sobą zawodnicy z Gliwic. Jak na razie bez zagrożenia.

• Z uwagi na to, że mecz rozgrywany jest w dzień powszedni, nie cieszy się praktycznie żadnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Na trybunach zasiada ok. 100 osób.

• Początek spotkania.

• Kolejarz w jednolitych białych strojach, a Piast w czerwonych.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Za chwilę zaczynamy.

• Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę. Za 10 minut początek spotkania.

• Rezerwowi wśród Piasta to: Korbecki, Buryan, Matuszek, Bzdęga, Nalepa, Pietroń, Pietrzak.

• Na ławce Kolejarza znaleźli się: Zarychta, Zawadzki, Gruca, Mężyk, Basta, Kantor i Zawiślan.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Kolejarz wziął rewanż w rundzie wiosennej. Przed własną publicznością pokonał gliwiczan 2:1. Bramki w tym meczu dla Stróżan zdobyli Mężyk i Cichy, a dla Piasta Podgórski.

• Dotychczas oba zespoły grały ze sobą dwukrotnie. Miało to miejsce w ubiegłym sezonie. Pierwszy mecz został rozegrany w Wodzisławiu Śląskim (tam Piast grał mecze jako gospodarz). Goście środowego meczu po bramkach Smektały i Pietronia wygrali z ówczesnym beniaminkiem 2:0.

• Witamy w relacji live z Stróż, gdzie miejscowy Kolejarz podejmuje Piasta Gliwice.