Kolejne zwycięstwo Ajaksu. Milik wszedł na ostatnie 20 minut

jac
Ajax Amsterdam dzielnie ściga się z PSV Eindhoven o fotel lidera ligi holenderskiej. W spotkaniu 23. kolejki wygrał na wyjeździe z FC Groningen 2:1 (0:0). Dzięki wygranej awansował na pierwsze miejsce. PSV ma jednak jeszcze swój mecz do rozegrania.

Do siatki piłkarze Ajaksu trafili dopiero po przerwie. Najpierw w 59 minucie na 1:0 strzelił Anwar El-Ghazi (dziesiąty gol w sezonie). Dziewięć minut po nim na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Lasse Schone. Groningen stać było jedynie na bramkę honorową. W 93 minucie wynik ustalił bowiem Danny Hoesen.

Arkadiusz Milik zaczął mecz z ławki rezerwowej. Podniósł się z niej dopiero w 70 minucie, gdy zmienił Amina Younesa. Polak nie zdążył wpłynąć na wynik. W obecnych rozgrywkach zdobył dziewięć bramek i zaliczył sześć asyst. To najlepsze indywidualne statystyki w zespole Ajaksu. Drugi jest Davy Klaassen z siedmioma trafieniami i siedmioma asystami.

FC Groningen - Ajax Amsterdam 1:2 (0:0)
Bramki: Hoesen 93' - El-Ghazi 59', Schone 68' (k.)

Żółte kartki: Payne, Rusnak, Hateboer - van der Hoorn, Klaasen
Czerwona kartka: van der Hoorn (za drugą żółtą)

FC Groningen: Padt - Hateboer, Reijnen, Lindgren, Payne (76' Hoesen) - Maduro (51' Rusnak), de Leeuw, Tibbling - Linssen (14' Idrissi), Sorloth, Drost.

Ajax Amsterdam: Cillessen - Veltman, van der Hoorn, Viergever, Dijks - Bazoer, Klaassen, Gudelj - Schone (83' Fischer), El-Ghazi (77' van Rhijn), Younes (70' Milik).