Korona górą w starciu rewelacji rozgrywek. Podbeskidzie nie wstało po nokaucie

Piotr Szymański
Mocny początek spotkania i szybko zdobyte 2 bramki przesądziły o końcowym triumfie Korony. Goście z Bielska-Białej podjęli rękawicę dopiero w samej końcówce i zasłużenie wrócili do domu bez punktu.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli zdecydowanie gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Ich determinacja szybko opłaciła się, bowiem jeszcze w pierwszym kwadransie wyszli na prowadzenie. Maciej Korzym wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową zaskoczył stojącego w miejscu Richarda Zajaca. Biernie zachowała się cała defensywa Górali, a doświadczony golkiper już wtedy dał sygnał, że nie jest dzisiaj w wysokiej dyspozycji.

Minęło kilka minut i Słowak praktycznie wpadł z piłką do bramki, po zaskakującym, lecz lekkim strzale piętą Jacka Kiełba. - Na pewno jesteśmy zadowoleni, wygraliśmy trzeci mecz z rzędu na wiosnę. Trzy punkty są, zrobiliśmy to, co założył trener Leszek Ojrzyński - przyznał po meczu strzelec drugiej bramki dla kielczan.

Zobacz zdjęcia prosto ze stadionu w Kielcach!

Po przerwie Scozory wyraźnie spuściły z tonu, lecz nie byli w stanie wykorzystać tego przyjezdni. W poczynaniach zawodników beniaminka nie było już wiary w odrobienie dwóch bramek straty. Na murawie dominowała niedokładność, a piłkarze zbierali kolejne kartki.

W ostatnim kwadransie kolejną bramkę, lecz nieuznaną zdobył Korzym. Kilka minut później kontaktowe trafienie mógł uzyskać Sebastian Ziajka, lecz jego uderzenie z efektownych nożyc przeszło tuż obok okienka.

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0) - czytaj zapis naszej relacji live