Korona II Kielce - GKS Rudki 1:0 w meczu RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej. Zwycięską bramkę zdobył Miłosz Strzeboński. Zobacz zdjęcia

Jaromir Kruk
Korona II Kielce pokonała GKS Rudki po bramce Miłosza Strzebońskiego.
Korona II Kielce pokonała GKS Rudki po bramce Miłosza Strzebońskiego. Dawid Łukasik
W meczu RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej rozegranym w sobotę, 20 kwietnia, Korona II Kielce pokonała GKS Rudki 1:0. Zwycięska bramkę zdobył Miłosz Strzeboński w 55 minucie, który sfinalizował indywidualną akcję Jakuba Konstantyna.

Korona II Kielc pokonała GKS Rudki

Korona II Kielce – GKS Rudki 1:0 (0:0)
Bramka: Miłosz Strzeboński 55.
Korona II: Mamla – Przybysławski (73 Błaszczyk), Kiercz, Klimek, R. Turek – K. Turek – A. Zawierucha (67 E. Szymański, 89 Kabat), Chojecki (46 Gałązka), Strzeboński, Konstantyn – Ł. Jamróz (46 Szulc)
GKS: Sz. Pietras – M. Sala, Skrzypek, T. Stefański, D. Szymański (74 Turngoboev) – Jedlikowski, Małaczek (79 Baka), Lyczak, J. Stachura (57 B. Wiecha), F. Anduła – M. Matysek (60 Halik).
Żółte kartki: Ł. Jamróz, Przybysławski, K. Turek, Strzeboński – F. Anduła, T. Stefański, J. Stachura, Halik.
Sędziowali: Krzysztof Wiśniewski + Jacek Kubicki, Dawid Mochocki.
Widzów: około 80.

Zobacz zdjęcia z meczu

Dobrze zorganizowany zespół GKS Rudki postawił twarde warunki mocno przetrzebionemu kadrowo liderowi. W pierwszej odsłonie przy sytuacji Adama Zawieruchy wykazał się Szymon Pietras, a po chwili golkiperowi GKS w sukurs przyszedł jeden z kolegów wybijając piłkę sprzed linii po strzale Łukasza Jamroza. W odpowiedzi niezłą okazję miał Filip Anduła, który przejął futbolówkę po stracie gospodarzy w środku pola. Gola powinien zdobyć Adam Chojecki, lecz po wygraniu pojedynku biegowego z Maciejem Salą nie trafił w bramkę.

Na początku drugiej odsłony bliski zdobycia prowadzenia dla Korony II był Jakub Przybysławski. Co nie udało się jemu dokonał w 55 minucie Miłosz Strzeboński, który sfinalizował indywidualną akcję Jakuba Konstantyna. Po stracie gola GKS Rudki próbował się odgryzać, po rzucie rożnym strzał Karola Skrzypka niemal w ostatniej chwili zablokował jeden z koroniarzy. W 74 minucie kunszt pokazał Szymon Pietras, odbijając uderzenia Huberta Szulca i Eryka Szymańskiego. Goście walczyli ambitnie do końca, ale już zdołali wyrównać.