2

Górnik Łęczna

0

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Korona może nie była dzisiaj jakoś szczególnie lepsza, mecz był dość wyrównany, ale na pewno kielczanie byli bardziej skuteczni. Jacek Kiełb kończy ten mecz z golem i asyst

• KONIEC! Korona ogrywa Łęczną 2:0!

• Przemysław Trytko wchodzi na boisko i zmienia Rafaela Porcellisa

• I było groźnie pod bramką Korony! Bonin dobrze dograł do Bożoka, a ten przestrzelił nieznacznie!

• Bohater spotkania, Jacek Kiełb, opuszcza murawę. W jego miejsce melduje się Pilipczuk

• Sylwestrzak próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale wyjechał z piłką za linię końcową

• Malarczyk dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niezbyt dokładnie i goście wybili piłkę

• Filip Burkhardt schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi były piłkarz Korony, Paweł Sasin

• Druga żółta i czerwona kartka dla Kalkowskiego! Obrońca Korony faulem zatrzymał wychodzącego z kontrą Porcellisa, dobra decyzja sędziego!

• Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego, a Kapo przepuścił piłkę dalej. Ta jednak nie odnalazła żadnego z kielczan i goście wybili ją z własnej szesnastki

• Bożok oddał teraz niezły strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy

• Veljko Nikitović schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Rudik

• Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego, a Sylwestrzak uprzedził jednego z rywali w walce o piłkę i wpakował ją do bramki! Czy gości stać jeszcze na jakąś odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kamil Sylwestrzak, 2:0!

• Burkhardt! Świetny strzał sprzed pola karnego, jeszcze lepiej broni Cerniauskas!

• Mraz dośrodkował przed chwilą z narożnika boiska, ale gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki

• Kiełb otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, nie dał jej sobie odebrać i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka poleciała prosto do bramki Prusaka, który nie miał żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jacek Kiełb wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!

• Jovanović faulował Bożoka w środkowej strefie boiska

• Brakuje dokładności jednym i drugim w ostatnich minutach. Teraz niedokładnym podaniem Dejmek zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję Korony

• Kiełb zagrał krótko do Kapo z tego rzutu wolnego, a strzał, jaki oddał Francuz był już niecelny

• Kalkowski faulował na własnej połowie boiska Fertovsa i dostał za to żółtą kartkę. To będzie dobra okazja dla gospodarzy

• Shpetim Hasani schodzi z boiska i wchodzi Miroslav Bożok.

• Burkhardt! Zawodnik Łęcznej starał się zaskoczyć bramkarza z dystansu i pomylił się nieznacznie!

• Zawahali się Cerniauskas i Sylwestrzak, co starał się wykorzystać Hasani, ale bramkarz Korony ostatecznie wybił piłkę

• Hasani otrzymał piłkę na połowie gospodarzy i próbował zagrozić ich bramce, ale faulował przy tym jednego z rywali

• A teraz Porcellis spróbował z dystansu, ale przestrzelił. Mocny początek drugiej części gry!

• Szmatiuk oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zrobił to za lekko, by pokonać bramkarza

• Cerniauskas! Tomasz Nowak zebrał wybitą piłkę z pola karnego Korony i zdecydował się na strzał, z którym świetnie poradził sobie Litwin!

• Burkhardt oddał strzał z dystansu, ale Cerniauskas nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki. To było pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu

• Olivier Kapo! Francuz otrzymał piłkę po zgraniu Sylwestrzaka w polu karnym gości i oddał nieznacznie niedokładny strzał z powietrza!

• To mogła być bramka! Rafael Porcellis oddał strzał sprzed pola karnego i piłka minimalnie minęła bramkę!

• Jacek Kiełb oddał strzał z rzutu wolnego, z około 28 metrów, ale tym razem piłka wyraźnie minęła bramkę Prusaka

• Arbiter daje znak i goście z Łęcznej zaczynają drugą połowę

• Nie jest to najbardziej porywające widowisko, jakie moglibyśmy sobie wymarzyć, ale kilka ciekawych akcji mogliśmy oglądać. Niemniej po przerwie czekamy na dużo więcej jakości i okazji podbramkowych

• I teraz pan Tomasz Kwiatkowski zaprosił piłkarzy na przerwę

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Jovanović dośrodkował z prawej strony boiska, ale we własnej szesnastce spokojnie sobie goście poradzili

• Carlos zaatakował lewą stroną boiska, zagrał przed pole karne do Jovanovicia, a strzał Bośniaka został już zablokowany

• Odpowiadają goście! Mierzejewski podał w pole karne do Bonina, a ten zagrał wzdłuż bramki do Cernycha. Ten ostatni nie zdołał już opanować piłki

• Kapo znowu narobił zamieszania pod bramką gości, ale tym razem nikt nie przejął piłki po jego dośrodkowaniu z lewej strony boiska

• Naciska Korona! Kapo zaatakował indywidualnie, podał do Carlosa, on odegrał do Porcellisa, a Brazylijczyk nieznacznie przestrzelił z okolic 16. metra!

• Nieco dłużej utrzymują się teraz przy piłce goście, ale rozgrywają dość daleko od bramki Cerniauskasa

• To powinien być gol! Kapo mocno wstrzelił piłkę z lewej strony w pole karne, a stojący przed pustą bramką Carlos nie potrafił w nią trafić!

• Cernych zaatakował lewą stroną boiska i tam był faulowany przez Malarczyka

• Jacek Kiełb! Bardzo dobry strzał pomocnika Korony z rzutu wolnego, piłka nieznacznie mija bramkę!

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Burkhardta, ale ten nie zdołał przejąć piłki i padła ona łupem obrońców

• Mraz nieźle dośrodkował z rzutu rożnego, ale cała akcja goście skończyła się faulem Cernycha na Sylwestrzaku

• Sporo chaosu mamy teraz na boisko. Fertovs faulował w środkowej strefie boiska Filipa Burkhardta

• Luis Carlos zaatakował indywidualnie, ale zaplątał się we własnym dryblingu i stracił piłkę na rzecz obrońcy

• Malarczyk oddał strzał z dystansu, ale był on tyle mocny, co i niecelny

• Cernych dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym nie było żadnego z jego kolegów i koroniarze przejęli piłkę. Tymczasem Burkhardt już wrócił na boisko i zdążył faulować Malarczyka na własnej połowie

• Długie zagranie Sylwestrzaka z głębi pola w kierunku Porcellisa, ale niedokładne. Piłkę przejęli goście

• Troszkę spokoju mamy od początku spotkania na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią szybciej przedostać się pod bramkę przeciwnika i czekają na to, co zrobi przeciwnik

• Leandro zaatakował lewą stroną boiska, ale zanim rozpędził się na dobre, to faulem powstrzymał go Grzegorz Bonin, były piłkarz Korony

• Cernych tym razem oddał strzał sprzed pola karnego, jednak piłka poleciała dość daleko od bramki jego rodaka

• Cernych dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłka padła łupem Cerniauskasa

• I już mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Fertovs przymierzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Pan Tomasz Kwiatkowski daje znak i zaczynają gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn już są na boisku i właśnie przybijają piątki. Pierwszy gwizdek za kilka chwil!

• Kiedy obie te drużyny mierzyły się ze sobą w tym sezonie po raz pierwszy, to przed własną publicznością wygrał Górnik. Jedynego gola zdobył Fedor Černych, a Tomasz Nowak nie wykorzystał karnego. A jak będzie dzisiaj?

• Jeśli chodzi o mecze rozgrywane tylko w tym roku, to lepiej wyglądają podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. W sześciu spotkaniach zdobyli oni łącznie dziesięć punktów, a Łęczna o dwa mniej.

• Obie drużyny wciąż są w grze o grupę mistrzowską. W tabeli wyżej są dzisiejsi gości, którzy zajmują dziewiąte miejsce i mają trzy oczka straty do ósmego. Korona jest 12. i ma jeden punkt mniej od Górnika.

• Ławka gospodarzy: Małecki, Pilipczuk, Klemenz, Trytko, Ouattara, Sierpina, Aankour

• Ławka gości: Rodić, Sasin, Rudik, Kalinowski, Božok, Razulis, Josu Currais Prieto

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania.

• Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego dzisiejszego spotkania T-Mobile Ekstraklasy. Korona Kielce podejmie Górnika Łęczna, a początek już za około pół godziny!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - GÓRNIK ŁĘCZNA

Górnik Łęczna - Korona Kielce

Korona Kielce rozgrywa bardzo dobre zawody wiosną. Zespół Ryszarda Tarasiewicza nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej, dzięki czemu ze strefy spadkowej, w której znajdował się jeszcze do niedawna, wywindował się już na jedenastą pozycję.

Rywalem „Scyzorów” będzie Górnik Łęczna, który wciąż walczy o awans do pierwszej ósemki. Na ten moment podopieczni Jurija Szatałowa zajmują dziewiątą pozycję, a do ósmego Górnika Zabrze traci trzy punkty.