Lech Poznań

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Dobry mecz w Kielcach, wprawdzie druga połowa słabsza niż pierwsza, ale i tak warto było zobaczyć to spotkanie. Korona kontynuuje fatalną passę na własnym obiekcie, Lech natomiast kontynuuje...świetną passę. 8 meczów bez porażki z rzędu, 5 wygrana pod rząd. Jedyną bramkę zdobył Kasper Hamalainen i to wystarczyło na pokonanie Korony. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze dzielnie walczyli i w pierwszej połowie tylko przez pecha lub Buricia piłkarze Marcina Brosza nie zdobyli bramki.

• I KONIEC! Lech wygrywa w Kielcach 1:0!

• CÓŻ ZA SZANSA DLA LECHA! Piłkarze Jana Urbana wyszli 3 na 1, Formella znalazł się sam na sam i nie trafił w bramkę!

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Tetteh odbiera piłkę, ale zrobił to w bardzo niebezpieczny sposób, co dostrzegł sędzia i odgwizdał faul.

• Wrzutka Cebuli na głowę Kiercza, ale to uderzenie lepiej przemilczeć..

• Faulowany Zając, Barry Douglas ukarany kartonikiem.

• Tetteh niebezpiecznie zagrywał do Buricia, ale bramkarz Kolejorza czujny i wybiegł do piłki.

• Ostatnia zmiana, Dariusz Formella wbiega na plac gry, zmieniając Macieja Gajosa.

• Kilka minut "kopaniny". Dużo przypadku, piłka niczym w pinballu.

• Dośrodkowanie Cebuli bardzo słabe, ale błąd popełnił Gajos, lecz zdążył wybić piłkę nim przejął ją jeden z graczy Korony.

• Douglas miał miejsce na strzał, ale mądrze chciał zagrać do wbiegającego Kownackiego, ale zrobił to niedokładnie i piłka w rękawicach Treli.

• Zmiana w Koronie, Bartłomieja Pawłowskiego zastąpi Tomasz Zając.

• Cabrera pada jak długi w polu karnym, ale nie ma jedenastki! Niesamowite protesty graczy Korony, przy okazji kartką ukarany Przybyła. Powtórka pokazuje, że mieliśmy jedynie próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Druga zmiana w Lechu, Darko Jevtić opuszcza murawę, a w jego miejsce Karol Linetty.

• Lech wychodził z kontrą 3 na 4, ale Gajos fatalnie zagrywał na prawo do Jevticia. Tymczasem gra przerwana, na murawie leży Cebula, który ucierpiał w pojedynku powietrznym z Barrym Douglasem.

• I wreszcie doczekał się zmiany Marcin Cebula, który zmienia Łukasza Sierpinę.

• KOWNACKI! Ależ błąd Korony i później - błąd Kownackiego! Fatalnie zachował się Kiercz, który próbując wybić piłkę nie trafił w nią, Kownacki znalazł się sam na sam, ale zwlekał ze strzałem. Zdążył wrócić Dejmek, a piłkarz Lecha próbując strzelić...pośliznął się i nie trafił!

• Kolejny rzut rożny, ponownie Dejmek główkuje, ale tym razem dużo gorzej! Zawodnik Korony reklamuje, że był pociągany za koszulkę, a powtórka pokazuje, że miał rację!

• BLISKO!! Dejmek wyskoczył najwyżej, ale główkuje metr obok słupka!

• Wrzutka Przybyły, Kadar główkuje za linię końcową - korner!

• I będzie zmiana, Dawid Kownacki zmienia Kaspera Hamalainena.

• Była szansa dla Korony! Wrzutka z prawej strony, piłkę podbił Kadar, Pawłowski zamykał akcję, ale nie zdążył!

• Szykują się 2 zmiany, po jednej w obu ekipach. Do wejścia gotowi są już Kownacki i Cebula.

• Akcja Sierpiny i Gabovsa, ale ten drugi stracił piłkę przed szesnastką gości i zaraz sfaulował jednego z graczy Lecha.

• Zmiana w ekipie gospodarzy, plac gry opuszcza Nabil Aankour, w jego miejsce wchodzi Airam Cabrera.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego bardzo słabe, ale jeszcze słabiej zachował się Aankour, który stracił piłkę na własnej połowie, piłkę przechwycił wykonawca rzutu wolnego i oddał strzał, ale obok bramki!

• Douglas do Pawłowskiego, ten już padając na murawę uderzył, ale obok słupka! Ale na uwagę zasługuje przytomność obrońcy Lecha!

• Świetna, bardzo szybka akcja Korony, momentalnie piłka przemieściła się pod pole karne Lecha, a mianowicie do nóg Sierpiny, który próbował ograć Douglasa, ale asekuracja Kadara uniemożliwiła mu to.

• Wśród piłkarzy rezerwowych, którzy przebywają na rozgrzewce, rozgrzewa się też...Mikołaj.

• Gajos i Hamalainen zaczynają drugą odsłonę meczu!

• Piłkarze już na placu gry, zaraz zaczynamy.

• Bardzo żywy mecz, bardzo przyjemny dla oka. Obie drużyny miały swoje okazje, ale to goście wykorzystali jedną z nich. Kasper Hamalainen wykorzystał dobre zagranie Barry'ego Douglasa i dał prowadzenie Kolejorzowi. W ekipie gospodarzy bardzo aktywny jest Łukasz Sierpina, ale nie ma on dziś szczęścia, choć warto zaznaczyć, że dochodzi on do sytuacji. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie równie ciekawie!

• Arbiter Złotek pokazał jeszcze żółtą kartkę, na razie nie wiadomo dla kogo i za co..

• Koniec pierwszej połowy! Bez doliczonego czasu, Lech prowadzi z Koroną 1:0! Wracamy za kwadrans!

• Pawłowski do Aankoura, ten uderza z 25 metrów ale obok! Ale brawa za ładną akcję i decyzję!

• Ciekawa akcja gości, ale Hamalainen fatalnie zagrywa na prawą stronę do Kędziory - od bramki zacznie Trela.

• Wrzutka Pawłowskiego, piłkę wybija Dejmek, ale niefortunnie i rzut rożny dla Lecha.

• ALEŻ SZANSA!! GAJOS FATALNIE PUDŁUJE! Jevtić z prawej strony wrzucił piłkę, tę zgarnął na linii pola karnego Gajos, położył Kiercza i miał przed sobą tylko Trałkę, ale huknął wysoko nad bramką!

• Przybyła do Sierpiny, Burić wybiega do piłki i jest przy niej pierwszy, ale doszło do zderzenia.. Burić poszkodowany, doszło do przepychanek między Trałką a graczem Korony.

• Świetna akcja Lecha! Douglas miał na lewej stronie okazję do dośrodkowania, ale wypatrzył wbiegającego Hamalainena, więc zagrał mu krótką piłkę do nogi, ten będąc w polu karnym przymierzył na dłuższy słupek i dał prowadzenie Lechowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL KASPER HAMALAINEN!! 1:0 dla LECHA!

• Kadar faulowany przez Pawłowskiego na środku pola, drobne spięcie między obydwoma, zupełnie niepotrzebne.

• SIERPINA!! TRAFIA W POPRZECZKĘ! Najpierw dostał piłkę od Aankoura, zszedł do środka i oddał potężny strzał, ale Burić sparował na poprzeczkę!

• Fertovs! Ładne uderzenie z ponad 20 metrów, ale Burić zdołał sparować na korner!

• Przy każdym wyprowadzeniu ataku przez gości, widać wielką przestrzeń, jaką gracze Marcina Brosza zostawiają na prawej flance i w środku pola. Dzięki temu Kolejorz tak łatwo dostaje się pod pole karne Korony.

• W oczy rzuca się zaskakująca łatwość, z jaką piłkarze Lecha konstruują akcje ofensywne.

• Dobra akcja Lecha, piłka na prawo do Kędziory, ale obrońca Lecha zawahał się, mimo to dośrodkował na głowę Hamalainena, ale ten uderza prosto w Trelę.

• Świetna akcja Hamalainena z Trałką, ale odegrania tego drugiego nie odczytał Jevtić i cała akcja zepsuta.

• TRELA!! Kapitalna obrona golkipera Korony!! Wrzutka Douglasa na głowę Kamińskiego, który z 6 metrów świetnie główkował, ale Trela fantastycznie, instynktownie odbił piłkę!!

• Gajos faulowany na połowie Korony, do piłki podbiega już Barry Douglas by wrzucić w szesnastkę gospodarzy.

• Była fantastyczna okazja dla Korony! Pawłowski wrzucił w pole karne, Przybyła otrzymał piłkę na 5. metrze i trafił w słupek!

• Pawłowski przechwycił piłkę na połowie Korony, zagrał na prawo do Hamalainena, ale zawodnik Lecha nie sięgnął piłki! A błąd popełnił Dejmek.

• Ciekawa akcja, Serpina wpadł w pole karne, interweniował Kadar, zawodnik Korony pada na murawę, ale nie ma rzutu karnego!

• Pierwszy gwizdek Mariusza Złotka i zaczynają gospodarze!

• Piłkarze i sędziowie weszli na murawę w czapkach mikołaja :) A sędzia Złotek z worka mikołaja wylosował...chorągiewki i piłkę.

• 6 stopni Celsjusza, lekki wiatr - można grać :)

• W dzisiejszym meczu szczególnie uważać muszą Radek Dejmek i Vladislavs Gabovs z Korony, oraz Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Tomasz Kędziora i Darko Jevtić z Lecha - wszyscy ci panowie w przypadku otrzymania żółtej kartki będą pauzować w następnej kolejce.

• Jak wyglądały 3 ostatnie mecze obu zespołów? Korona wszystkie trzy przegrała, a Lech.. wygrał.

• Warto zaznaczyć, że Lech jest aktualnie autorem najdłuższej serii bez porażki w tym sezonie. Może to nieco dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że Kolejorz początkowo przegrywał mecz za meczem, jednak ostatnio forma Mistrza Polski rośnie. Obecnie seria bez przegranej to 7 spotkań. Dziś będzie 8. czy Korona się postawi i zgarnie komplet punktów?

• Tymczasem nie Szymon Marciniak, jak było to zapowiadane na początku, a Mariusz Złotek będzie rozjemcą dzisiejszego spotkania.

• W ostatniej kolejce, która rozegrana została w środku tygodnia, Korona uległa Ruchowi Chorzów 1:2, natomiast Lech ograł Wisłę Kraków 2:0.

• Przed nami mecz sąsiadów z tabeli. Gospodarze dzisiejszego meczu znajdują się na 8. miejscu, goście z Poznania natomiast po fatalnym początku rozpoczęli marsz w górę tabeli i aktualnie okupują 9. lokatę, ze stratą zaledwie 1 "oczka" do dzisiejszego rywala.

• Dzień dobry! Witam i zapraszam serdecznie na relację live z meczu Ekstraklasy, w którym to Korona Kielce na własnym obiekcie podejmie Mistrza Polski - Lecha Poznań. Początek meczu za niespełna pół godziny!