Korona Kielce

1

Legia Warszawa

3

• Koniec!!!! Legia w ostatnim meczu tego roku pokonuje na wyjeździe Koronę 3:1, co nie jest specjalnie wyczynem, przy statystykach Korony u siebie. Tyym samym zbliża się do Piasta, który w Gliwicach rozpocznie batalię z Lechem już o 18. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na relacje z rundy wiosennej Korony i Legii.

• 2 minuty - tyle dolicza sędzia Stefański!

• Korona próbuje atakować, ale wyraźnie je to nie wychodzi. Najpierw na spalonym był Sierpina, następnie Cabrera faulował bez sensu Furmana. Ostatnie minuty na Kolporter Arena.

• Niewiele już dzieje się w Kielcach. Gospodarze są całkowicie rozbici, a Legia próbuje jeszcze czasem poszukać czwarte bramki.

• Do końca meczu jeszcze 10 minut. Jeśli wynik się nie zmieni, a wiele na to wskazuje, Korona spadnie na 12. miejsce. Legia będzie mieć tylko 2 oczka straty do Piasta.

• Druga zmiana w Legii! Furman zmienia Vranjesa.

• Korona stawia wszystko na jedną kartę - defensywnego Gabovsa zmieni Przybyła.

• Seria kornerów dla Legii. Za drugim razem piłka trafia pod nogi Jodłowca, który uderza zza pola karnego. Gabovs skutecznie blokuje strzał.

• W Legii też zmiany - za Nikolicia wchodzi Piech.

• ... a Aankour'a zmieni Pyłypczuk.

• Pierwsza zmiana z podwójnej w Koronie! Pawłowskiego zastąpi Cebula...

• Tempo meczu wyraźnie spadło. Piłkarze Korony próbują samotnymi rajdami coś wskórać, ale defensywa Legii jest nie do ruszenia.

• 9136 osób - tylu kibiców zagościło dziś na Kolporter Arena w Kielcach.

• To już 21. bramka w... 21 spotkaniu w Ekstraklasie dla napastnika Legii.

• Niiiiikoliiiiić!!! Napastnik Legii dostał piłke od Guilherme i pokonał bezradnego Trelę w pojedynku sam na sam!

• Piłkarze Korony w tarapatach. Legia nie zamierza się cofać po objęciu prowadzenia.

• Goooollllllllllllllll.!!! Legia Warszawa udokumentowała swoją przewagę! Guilherme tym razem z asystą po zagraniu do Kucharczyka, który z ostrego kąta pakuje piłkę do bramki!

• Tym razem z większym animuszem do meczu przystępuje Legia, która atakuje nieustannie i próbuje kombinacyjną grą w polu karnym zaskoczyć zepchniętych do defensywy gospodarzy.

• Najlepszym dowodem na poniższą tezę jest strzał Kucharczyka, który wylądował... na aucie.

• Podobnie jak w pierwszej połowie początek niemrawy z ogromną dozą niedokładności.

• Jovanović ukarany za faul na Jodłowcu. To jego trzecia kartka w sezonie.

• Legia zaczyna druga połowę!

• Co za mecz w Kielcach! Do 35 minuty wydawało się, że będzie to kolejna partia szachów bez emocji, tymczasem końcówka 1. połowy była najlepszą reklamą (miejmy nadzieję) 2. połowy!

• Koniec pierwszej połowy!

• Oba zespoły idą na wymianę ciosów. Najpierw jednak Kuciak zatrzymuje Cabrerę, a potem Trela z najwyższym trudem Prijovicia. Dobra okazję miał Nikolić, udało mu się nawet wpakować piłkę do bramki, ale ze spalonego.

• Sędzie doliczył aż 5 minut do 1. połowy.

• Gooooooolllllllll! Co za odpowiedź Legii! Jdłowiec wrzucił w pole karne, tam Guilherme dopadł do niej i precyzyjnym strzałem pokonuje Trelę. 1:1!

• Gooooooolllll!!!! Korona Kielce strzela bramkę. Aankour potężnie uderza na bramkę Kuciaka, ten odbija piłkę, ale Sierpina dopada do niej i wbija futbolówkę do bramki. 1:0!

• Jodłowiec nieprzepisowo powstrzymuje Pawłowskiego.

• Pawłowski ukarany kartonikiem, choć to Brzyski faulował zawodnika Korony.

• Brzyski i Pawłowski obolali po zderzeniu. Przerwa w grze.

• Co za akcja Korony! Sierpina ruszył lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a tam Pawłowski uderzył na bramkę Kuciaka. Bramkarz Legii ratuje gości przed utratą bramki!

• Korona znów z rzutu rożnego. Sierpina wrzuca w pole karne, tam chwilowo zakotłowało się, jednak przytomni Legioniści wybili futbolówkę w porę.

• Kuciak swoim podaniem wsadził na wysokiego konia Pazdana. Ten traci piłkę, ale ratuje się wślizgiem.

• Legia zaczyna dochodzić do głosu. . Wilusz rozpaczliwym wślizgiem blokuje Nikolicia wychodzącego sam na sam z Terelą.W kolejnej akcji Guilherme rozegrał dwójkową akcję z Kucharczykiem, ten uderzył na bramkę Korony, ale jego strzał zablokowany.

• Legia nieco się zaktywizowała, a konkretnie jej prawe skrzydło, gdzie Bereszyński w duecie z Prijoviciem próbują wziąć ciężar gry na siebie.

• Niezła szansa dla Legii, a w roli głównej Prijović. Napastnik warszawskiej ekipy najpierw wywalczył aut, a po wznowieniu gry przejął piłkę, wparował w pole karne i uderzył, ale obok bramki Treli.

• Pazdan wybija piłkę z pola karnego, ale robi to na tyle nieskutecznie, że ta trafia do Cabrery. Ten jednak nie robi z tego użytku i traci futbolówkę.

• Już 20 minut za nami, a Legioniści wciąż nie potrafią znaleźć patentu na obronę Korony. Środek pola gości wygląda fatalnie. Gospodarze szukają raz po raz szansy podaniami po ziemi w kierunku bramki Kuciaka. Póki co bramkarz Legii jest najbardziej żwawym piłkarzem wicemistrzów Polski, mimo swej roli na boisku.

• Legia rusza z atakiem, ale Nikolić... na spalonym.

• Dejmek znów doszedł do piłki po kornerze dla gospodarzy. Jego uderzenie (póki co) są jednak niecelne.

• Korona póki co pokazuje więcej woli zwycięstwa. Legia póki co lekko zamroczona.

• Aankour opatrywany po starciu z Prijoviciem.

• Cabrera nie trafia do pustej!!! Gabovs fantastycznie podaje prostopadle pod nogi napastnika Korony, ten mija Kuciaka, ma przed sobą pustą bramke i... nie trafia.

• Aankour i Sierpina próbowali pojedynczymi akcjami poderwać Koronę. Obaj jednak przegrali indywidualne pojedynki.

• Legia odpowiada niezła kontrą. Brzyski wypuszcza na wolne pole Kucharczyka, ale Dariusz Trela w porę uprzedza Legionistę.

• Pawłowski strzela, ale jego uderzenie zablokowane. Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, ale wrzutka po raz kolejny zablokowana. Korona znów zaczyna z narożnika, Dejmek uderza, ale niecelnie.

• Pierwsze minuty spokojne i wyrównane. Bez szaleństwa z obu stron.

• Legia postanowiła zaatakować jako pierwsza. Michał Kucharczyk poszukał dośrodkowaniem zawodników Legii w polu karnym. Najwyżej wyskoczył Prijović, który uderzył głową, ale niecelnie.

• Sędzia Daniel Stefański rozpoczyna mecz w Kielcach!

• Piłkarze wyszli już na murawę. Za chwilę rozpocznie się ostatnia w tym roku batalia obu zespołów.

• Korona po raz ostatni wygrała u siebie w...1. kolejce z Jagiellonią. Legia z kolei od 25 października jest nie do pokonania.

• Potwierdzeniem tezy o gościnności innych klubów wobec kielczan jest chociażby fakt, iż Korona pokonała Legię tej jesieni na jej obiekcie przy Łazienkowskiej 1:2. Każdy chyba pamięta, jak w doliczonym czasie gry Michał Przybyła odebrał piłkę Rzeźniczakowi i wbił ją do bramki obok bezradnego Kuciaka.

• Argumentem do zwycięstwa Legii jest także to, iż... grają w Kielcach. Korona u siebie zdobyła zaledwie (!) 5 punktów w 9 spotkaniach i jest najgorszą pod tym względem drużyną w lidze. Kiedy jednak zamienimy dom na wyjazdy okazuje się, iż Korona... jest najlepiej punktującą drużyną ligi.

• Faworytem tego spotkania będzie zdecydowanie drużyna gości. Podopieczni Stanisława Czerczesowa są na 2 miejscu z dorobkiem 37 punktów. Jeśli dziś wygrają, zbliżą się do gliwickiego Piasta na odległość 2 punktów. Z perspektywy Piasta, który ma przed sobą mecz o 18 z kapitalnie grającym Lechem, Legia jest wręcz zobligowana do zwycięstwa.

• Witamy serdecznie na relacji z meczu Korony Kielce, której przeciwnikiem będzie dziś Legia Warszawa. Mecz rozpocznie się już za niespełna pół godziny na stadionie w Kielcach! Zapraszamy do śledzenia relacji!