Korona Kielce 3 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Korona Kielce

3

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• KONIEC MECZU. Korona była dziś wyraźnie lepsza i zasłużenie pokonuje Podbeskidzie 3:1. Kielczanie utrzymują się w T-Mobile Ekstraklasie!

• Carlos był o włos od hat-tricka! Po dośrodkowaniu Jovanovicia Brazylijczyk świetnie przyjął sobie piłkę, ale z pięciu metrów przeniósł ją nad poprzeczką!

• Trzy minuty dolicza sędzia.

• Kontra Korony, Porcellis zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Carlosa, ale "Górali" od straty bramki uchroniła interwencja Koniecznego.

• Porcellis z dystansu, piłka nieznacznie mija spojenie!

• Konieczny zagrał piłkę ręką przy ciele, ale sędzia nie dość, że przerwał grę, to jeszcze... wyciągnął żółtą kartkę.

• Owacja na stojąco od kieleckiej publiczności! Z boiska schodzi Jacek Kiełb, zastępuje go Serhij Pyłypczuk.

• Groźnie po rzucie rożnym Podbeskidzia. Po główce Stano piłka ostatecznie ląduje na górnej siatce.

• Pierwsza zmiana Ryszarda Tarasiewicza. Trytko schodzi, wchodzi Rafael Porcellis.

• Ładna akcja i dobry strzał Kołodzieja z dystansu zbija do boku Cerniauskas. Oprócz pomocnika Podbeskidzia trudno wśród "Górali" wyróżnić dziś jakąś pozytywną postać.

• Ładny strzał z dystansu Trochima nieznacznie nad poprzeczką bramki Korony.

• Po akcji najlepszego na boisku Carlosa znów zamieszało się w polu karnym Podbeskidzia. Tym razem bez skutków dla gości.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości - Piotr Malinowski wchodzi za beznadziejnego dziś Śpiączkę.

• Ależ okazja Korony! Na skrzydle fatalnie stracił piłkę Górkiewicz, z kolejną akcją pognał Luis Carlos, który podał wychodzącemu sam na sam z bramkarzem Trytce. Zajac wygrywa jednak pojedynek z napastnikiem Korony!

• Kołodziej z rzutu wolnego - tym razem wprost w ręce dobrze ustawionego Cerniauskasa.

• Znów przycisnęła Korona i to się opłaciło! Decyzja o rzucie karnym nieco kontrowersyjna. Wydaje się, że sędzia mógł równie dobrze nie dyktować jedenastki, ale Górkiewicz sam się o nią prosił ryzykownym wejściem w walce o piłkę.

• GOOOOOOOL, JACEK KIEŁB NA 3:1!

• RZUT KARNY DLA KORONY! Górkiewicz kopnął w polu karnym Fertovsa i sędzia Złotek wskazał na wapno!

• Luis Carlos ograł Górkiewicza jak dziecko, wpadł w pole karne, zagrał przed bramkę, ale Trytko nie zdołał skierować piłki w światło bramki!

• Po rzucie rożnym gospodarzy niesamowicie zamieszało się w polu karnym "Górali". W kotle pod ich bramką najlepiej odnalazł się Zajac, który złapał piłkę.

• Dynamiczną akcję lewą stroną Leandro zakończył dobrym dośrodkowaniem w pole karne do Trytki. Napastnika Korony w ostatniej chwili ubiegł Konieczny.

• Druga zmiana w szeregach gości. Niewidocznego dziś Demjana zmienił Idrissa Cisse.

• Jednak nie "Koło", a Trochim oddał strzał. Nad bramką.

• Jovanović sfaulował przed polem karnym Trochima i Kołodziej będzie miał kolejną okazję z rzutu wolnego.

• W pole karne wszedł Jacek Kiełb, ale zbyt długo zwlekał z podaniem piłki do lepiej ustawionych kolegów i przegrał starcie z Tomasikiem.

• Jedna zmiana w Podbeskidziu - Adama Deję zastąpił Wojciech Trochim.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Korona Kielce prowadzi z Podbeskidziem 2:1.

• Dariusz Kołodziej być może właśnie uratował nam mecz! Pomocnik Podbeskidzia z rzutu wolnego na wysokości pola karnego z prawej strony boiska oddał mocny strzał po ziemi i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku bramki Korony!

• Carlos nie nadążył za Górkiewiczem i ratował się faulem na wysokości pola karnego. Strzelec dwóch goli dla gospodarzy ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOOL DLA GOŚCI!! ALEŻ SZYBKA ODPOWIEDŹ!

• Fatalny błąd popełnił Tomasik, który przed polem karnym stracił piłkę na rzecz Kapo, ten sprytnie zagrał do Carlosa i po strzale z pierwszej piłki Zajac był bezradny!

• GOOOOOOOOL!!! LUIS CARLOS PO RAZ DRUGI!!

• Pierwszy celny strzał w wykonaniu gości. Zza pola karnego uderzał Kołodziej, ale prosto w litewskiego bramkarza Korony.

• Śpiączka zszedł na prawą stronę, zagrał płasko w pole karne, Pazio wyprzedził Golańskiego ale będąc pięć metrów od bramki fatalnie skiksował - tak, że po jego strzale piłka... została w boisku. To jest dopiero sztuka.

• Próba ataku Podbeskidzia, Pazio do Tomasika i... od bramki Korona.

• Jak na razie kibice Korony mogą być spokojni. "Złocisto-krwiści" prowadzą, a w Chorzowie Zawisza przegrywa 0-1 z Ruchem.

• Wydaje się, że Korona póki co kontroluje przebieg meczu. Podbeskidzie po utracie bramki jeszcze nie zagroziło bramce Cerniauskasa.

• I przycisnęła Korona! Zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia, Carlos zagrywa do Kapo, ale w ostatniej chwili wślizgiem ratuje gości Górkiewicz!

• Korona przyspieszyła i wydawałoby się z niczego objęła prowadzenie! Z lewej strony boiska akcję rozpoczął Kapo, zagrał do Jovanovicia, a ten przekazał piłkę czekającemu przed polem karnym Luisowi Carlosowi, który pięknym strzałem w długi róg bramki pokonuje Zajaca!

• GOOOOOOOOL!!! 1:0 DLA KORONY!

• Mieliśmy przerwę w grze, bo w jednym ze starć ucierpiał Śpiączka. Napastnik Podbeskidzia jest już gotowy do dalszej rywalizacji.

• Inicjatywę w ostatnich minutach przejęli "Górale", którzy atakują głównie po stałych fragmentach gry, ale żaden z nich nie przynosi zagrożenia pod bramką Korony.

• Płaskie dośrodkowanie Dei mogło trafić do stojącego na piątym metrze Górkiewicza, ale Jovanović skutecznym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo.

• Po szybkim początku tempo meczu trochę nam spadło. Podbeskidzie dobrze ustawia się na własnej połowie i w środku pola, a Korona póki co nie ryzykuje frontalnych ataków.

• Nieudana próba rozegrania ze strony gości - Kołodziej podał na skrzydło do Pazia, ale zbyt mocno, by ten zdążył dobiec do piłki.

• Po centrze Golańskiego ryzykowne piąstkowanie Zajaca trafiło pod nogi Jovanovicia, ale ten był w zbyt trudnej sytuacji, by oddać precyzyjny strzał w światło bramki.

• Aktywny Kiełb faulowany przez Koniecznego. Korona będzie miała rzut wolny jakieś 25 metrów od bramki Zajaca.

• Jovanović świetnym podaniem wypuścił w uliczkę Kapo, ten z lewej strony zagrał w pole karne, ale Trytkę w porę uprzedził Tomasik.

• Ładna, dynamiczna akcja Kapo, który wszedł w pole karne i ograł Koniecznego, ale nie zdołał dośrodkować zanim piłka wyszła poza linię końcową.

• Kiełb w pole karne do Trytki, ale ten z obrońcą na plecach nie zdołał opanować piłki.

• Kołodziej wykonywał dwa kornery w odstępie kilkudziesięciu sekund - najpierw trafił w pierwszego obrońcę, a potem przerzucił całe pole karne. Może następnym razem znajdzie złoty środek...

• Z prawej strony dośrodkowywał Demjan, piłkę na rzut rożny wybija Malarczyk.

• Dośrodkowanie Golańskiego na głowę Kapo w ostatniej chwili powstrzymał na przedpolu Zajac!

• Po błędzie Dei skrzydłem przedarł się Trytko, ale jego zagranie w pole karne do Kiełba było zbyt niedokładne.

• Bielszczanie utrzymanie mają już zapewnione, ale widać, że nie zamierzają łatwo oddać pola gry Koronie. Ale nie ma się co dziwić - w zależności od wyniku w Kielcach Podbeskidzie może zająć 10. lub 14. miejsce, a więc gra idzie o 800 tys. złotych do kasy klubu.

• Mogło być groźnie! Dobrze z rzutu rożnego wrzucał piłkę Kołodziej, ale Górkiewicz nie sięgnął piłki głową.

• Kontra Podbeskidzia. Pazio zagrywał w pole karne do Śpiączki, ale ten nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym.

• Zgodnie z oczekiwaniami, niesieni głośnym dopingiem gospodarze od razu rzucili się do ataku.

• Pierwsza akcja gospodarzy! Carlos dośrodkowywał w pole karne do Kapo, ale piłkę wybił poza pole karne obrońca Podbeskidzia.

• GRAMY! Od środka rozpoczęli kielczanie.

• Przy Ściegiennego wybrzmiał już hymn gospodarzy, za moment zaczynamy!

• Jeśli mecz w Kielcach nie ułoży się po myśli Korony i wygrają goście, to utrzymanie dla żółto-czerwonych wciąż będzie możliwe. Wtedy jednak będą oni musieli liczyć, że swojego meczu nie wygra ktoś z dwójki Zawisza i Górnik Łęczna.

• Rezerwowi Podbeskidzie: Pesković, Adu, Horoszkiewicz, M. Sokołowski, Trochim, P. Malinowski

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Korona Kielce: Mazur, Klemenz, Pilipczuk, Cebila, Kiercz, Porcellis, Sierpina

• W rundzie finałowej Korona wygrała tylko jedno spotkanie i o świetnej formie z ostatniej części rundy zasadniczej wszyscy zdążyli już zapomnieć. Problemy z kontuzjami i wymuszone rotacje w obronie mocno osłabiły poczucie pewności siebie w szeregach ekipy ze Świętokrzyskiego, co miało przełożenie na wyniki. Nikt już nie pamięta, że naprawdę niewiele zabrakło do awansu do grupy mistrzowskiej, wszyscy mają przed oczami obraz nieporadnych kielczan, którzy notują wpadkę za wpadką. Czy dzisiaj w starciu z Podbeskidziem uratują Ekstraklasę?

• Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania w Kielcach, gdzie broniąca się przed spadkiem Korona zagra z pewnym już utrzymania Podbeskidziem Bielsko-Biała.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Podbeskidzie

W piątek Korona Kielce niewątpliwie zagra jeden z najważniejszych meczów sezonu. "Scyzory" mają na ten moment 25 punktów na koncie i muszą wygrać, jeśli chcą zapewnić sobie utrzymanie. Każdy inny wynik sprawi, że piłkarze Ryszarda Tarasiewicza będą musieli oglądać się na wyniki innych drużyn.

- Chcieliśmy już Bełchatowie zapewnić sobie utrzymanie, ale troszeczkę nam nie wyszło. Trzeba jednak szanować ten remis. W piątek mamy ostatnią szansę i trzeba to wykorzystać. Nie możemy zawieść ludzi i kibiców – powiedział Jacek Kiełb.

Rywalem Korony będzie Podbeskidzie, które w środę zwycięstwem z Górnikiem Łęczna zapewniło sobie utrzymanie.