Korona Kielce

0

Zagłębie Lubin

2

• Nie ulega wątpliwości, że goście zasłużenie zdobyli komplet punktów. Przeważali w niemal każdym aspekcie gry, stworzyli więcej klarownych sytuacji, z których wykorzystali dwie. Korona nie pierwszy raz udowodniła, że ma problem w ofensywie - do przerwy nie miała ani jednego celnego strzału, tutaj co prawda cztery, ale skuteczność na przestrzeni 17 kolejek nie straszy nikogo. Zaledwie 12 strzelonych bramek czyni kielczan najsłabszą drużyną pod względem strzelonych bramek.

Relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania NA ŻYWO w Ekstrakasa.net

• Kolejna pewna interwencja Martina Polacka na przedpolu.

Mariusz Złotek spojrzał na zegarek i kończy mecz! Zagłębie pokonało w Kielcach Koronę po golach Łukasza Janoszki i Jarosława Jacha. Tym samym piłkarze Piotra Stokowca awansowali na piątą lokatę. "Miedziowi" mają tyle samo punktów co "oczko" wyżej Ruch Chorzów (24).

• 4 331 kibiców przyszło na Kolporter Arena.

Strzał Bartłomieja Pawłowskiego broni bez trudu Martin Polacek.

• Airam Cabrera strzela z lewej strony pola karnego w boczną siatkę!
    A sędzia doliczył w sumie trzy minuty.

• Paweł Żyra na ostatnie minuty pojawia się na murawie. Zmienia Krzysztofa Janusa.

• Tak blisko i tak daleko była Korona od strzelanie bramki honorowo-kontaktowej! Po zamieszaniu w polu karnym Martin Polacek szczęśliwie łapie piłkę!

• Korona zamknęła rywala przed jego polem karnym. Dwie próby Tomasza Zająca - pierwsza zablokowana ofiarnym wślizgiem Lubormira Guldana, drugą wypiąstkował Martin Polacek. Korona ma jeszcze rzut rożny.

• Centrostrzał Kamila Sylwestrzaka ma swój finał na górnej siatce bramki Martina Polacka.

• Kontra Zagłębia spaliła na panewce. Ruszyli Adrian Rakowski i Eryk Sobków na trzech obrońców Korony. Drugi z wymienionych za mocno wypuścił sobie piłkę. Nie miał szans by do niej dobiec.

• Lubomir Guldan na spalonym. Nie zdążył wrócić po wyrzucie piłki z autu i podaniu kolegi z zespołu.

• Adrian Rakowski zastępuje Krzysztofa Piątka.

• Jęk zawodu na Kolporter Arena po strzale Vladislavsa Gabovsa! Łotysz ograł na zamach rywala i mając idealną pozycję strzelił z kilkunastu metrów obok bramki!

• Lubomir Guldan zdołał wygarnąć piłkę wślizgiem spod nóg Bartłomieja Pawłowskiego. Nie ma nawet rzutu rożnego.

• Michał Przybyła zagrał ręką w polu karnym Zagłębia. Sędzia zauważył to nieprzepisowe zagranie i podyktował rzut wolny dla gości.

• Martin Polacek, mimo że nie był atakowany, nieczysto wypiąstkował piłkę. Trafił w czuły punkt kolegi z zespołu. Krótka przerwa w grze.

• Bartłomiej Pawłpwski skoszony przez Jarosława Kubickiego i Jarosława Jacha w pobliżu lewego narożnika pola karnego Zagłębia. Może być groźnie.

• Maciej Wilusz strzela głową tuż nad poprzeczką po dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego z rzutu rożnego! Brakowało naprawdę niewiele!

• Korona gra bez jaj do tego bojaźliwie ,bez zaangażowania, bez żadnej koncepcji i myśli przewodniej. Tysiące podań przeważnie w szerz i do tyłu , z których nic nie wynika. Podania niecelne szczególnie pod polem karnym przeciwnika. Korona przegrywa 0 : 2 a tak gra jakby to ona wygrywała. Totalnie drużyna źle nastawiona. Nic dodać, nic ująć.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Eryk Sobków melduje się na murawie. Schodzi Michal Papadopoulos.

• W odpowiedzi Vlastimir Jovanović huknął z dystansu. Martin Polacek z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczką! Pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu!

• To powinien być gol! Krzysztof Janus pognał prawą stroną i "złamał" akcję w pole karne. Podał na 14. metr do Michala Papadopoulosa, który dokonał niebywałej sztuki strzelając obok pustej bramki!

• Piłka skozłowała tuż przed Zbigniewem Małkowskim po uderzeniu Krzysztofa Janusa z dystansu. Rzut rożny dla gości. Bez zagrożenia.

• Michal Papadopoulos na spalonym. Czech niczym nie wyróżnia się w dzisiejszym meczu poza kartką i tą akcją.

• Zagłębie przycisnęło. Jednak strzał Łukasza Piątka z tych na wiwat. Posłał piłkę w górne rzędy trybuny za bramką Zbigniewa Małkowskiego.

• Djordje Cotra strzela bezpośrednio - piłka minęła prawe spojenie o ok. metr!

• "Krzesełko" w wykonaniu Radka Dejmka w walce o górną piłkę z Krzysztofem Piątkiem. Do bramki gospodarzy ok. 25-28 metrów.

• Martin Polacek niepewnie interweniuje po dośrodkowaniu Tomasza Zająca z prawej stronie. Szczęście jednak było po stronie gości.

• ... a za Marcina Cebulę pojawia się Tomasz Zając.

• Trener gospodarzy wystawia kolejne działa. Łukasza Sierpinę zmienia Michał Przybyła...

• Vladislavs Gbovs centruje z linii końcowej. Djordje Cotra wybija piłkę na rzut rożny.

• Jarosław Jach strzela z woleja wysoko nad poprzeczką! A do bramki miał ok. 9-10 metrów!

• Ostre dośrodkowanie Krzysztofa Janusa w pole karne. Jako ostatni piłkę trącił Radek Dejmek. Siódmy rzut rożny dla Zagłębia (Korona z zerem w kornerach, celnych strzałach i bramkach).

• Marcin Brosz natychmiast reaguje - wpuszcza Bartłomieja Pawłowskiego za Siergieje Pilipczuka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek Lubomir Guldan przedłuża piłkę, gdzie Jarosław Jach z bliska pakuje ją główką do siatki!

Co ciekawe, Łukasz Janoszka i Jarosław Jach strzelali w ostatnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała

• GOL, JAROSŁAW JACH!!!

• Zagłębie z kolei wywalczyło rzut rożny. Nieporozumienie Radka Dejmka ze Zbigniewem Małkowskim.

• Akcja Korony została przerwana ok. 30 metrów od bramki Zagłębia. Gospodarze grają dość wolno, rywale bez trudu ustawiają się oraz odpierają zapędy graczy Marcina Brosza. Brakuje jakiegokolwiek elementu zaskoczenia.

• Krzysztof Piątek zapędzony w kozi róg przez Kamila Sylwestrzaka. Zdołał jednak zagrać w pole karne. Zbigniew Małkowski łapie piłkę.

• Marcin Celuba strzela z ok. 25 metrów nad murem i bramką Martina Polacka.

• Podanie Łukasza Sierpiny do Airama Cabrery było słabe, ale Hiszpana sfaulował Lubomir Guldan, który ogląda żółtą kartkę. Obrońca Zagłębia nie zagra w następnej kolejce.

• Anemiczne podanie na prawą flankę do Łukasza Sierpiny przeciął wślizgiem Djordje Cotra. Nici z akcji Korony i kontry gości - obrońca Zagłębia posłał futbolówkę za linię boczną.

• Krzysztof Piątek skutecznie powstrzymany na prawej stronie. Gospodarze mieli aut w pobliżu własnego pola karnego i szybko stracili piłkę. Ta trafiła do Łukasza PIątka, lecz jego podanie w "szesnastkę" kielczan nie znalazło adresata.

• Druga polowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Pierwsze trzy kwadranse, szczególnie w wykonaniu Korony, nie rozpieszczały. Klarownych sytuacji było jak na lekarstwo (Korona nie oddała ani jednego celnego strzału). Zagłębie prowadziło grę, ale gospodarze ograniczali się do (nieudanych) kontr. Na kilka minut przed końcem Djordje Cotra udanie "nawinął" Vladislavsa Gabovsa i dośrodkował w pole karne, które na bramkę zamienił Łukasz Janoszka.

W "kieleckim tunelu" jest jednak światełko - do tej pory Zagłębiu nie udało się dowieźć prowadzenia do końca spotkania.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Bez doliczania nawet minuty.... i upominania Kamila Sylwestrzaka za "wykoszenie" Krzysztofa Janusa sędzia kończy pierwszą połowę. W Kielcach Zagłębie prowadzi z Koroną po golu Łukasza Janoszki.

• Strzał Vlastimira Jovanovicia z 20 metrów zostało zablokowane przez Jarosława Jacha. Korona przycisnęła w ostatnich minutach, ale niewiele z tego wynika.

• Kamil Sylwestrzak chciał zagrać klepkę z Vlastimirem Jovanoviciem. Jednak kapitan gospodarzy nie poszedł za akcją. Po chwili Marcin Cebula strzela w stylu kung-fu wyżej niż dalej. Martin Polacek chwyta piłkę.

• Aleksandar Todorovski udanie podłączył się do akcji ofensywnej, tworząc przewagę. Dobrze dośrodkował, ale Maciej Wilusz skoczył wyżej od Krzysztofa Piątka.

• Vladislavs Gabovs skutecznie powstrzymany przez Djordje Cortę. Korona od kilku minut ma problem by zbliżyć się do pola karnego rywala.

• Maciej Wilusz strzela głową wysoko nad bramką Martina Polacka. Bramkarz gości wznawia grę od bramki.

• Pomocnik Zagłębia zamknął akcję po dośrodkowaniu Djordje Cotry! Zagłębie zasłużenie prowadzi.

• GOL, ŁUKASZ JANOSZKA!!!

• Aleksandar Todorovski skoszony na prawej przez Sergieja Pilipczuka. Ukrainiec przyjął z uśmiechem decyzję sędziego o podyktowanie rzutu wolnego w pobliżu pola karnego gości.

• Podanie do Łukasza Sierpiny, który nie był rozpędzony, było skazane na porażkę. Zagłebie wznawia grę od autu ok. 10 metrów od własnej bramki. Korona jest nastawiona na kontry. Póki co nie miała klarownych okazji.

• Atak gości prawą stroną. Strzał Łukasza Janoszki nie sprawił problemu Zbigniewowi Małkowskiemu.

• To mogła być groźna kontra Zagłębia! Mogła, gdyby Jarosław Kubicki lepiej podał w stronę Michala Papadopoulosa. Piłkę przechwycił Vlastimir Jovanović.

• Udane piąstkowanie Zbigniewa Małkowskiego. Goście mają jednak jeszcze jeden korner. Po nim nie było zagrożenia.

• Krzysztof Piątek strzela z linii 16. metra. Piłka trafiła w Vladislavsa Gabovsa i wyszła poza linię końcową.

• Vlastimir Jovanović nie zrozumiał się z Sergiejem Pilipczukiem. Od bramki grę wznawia Martin Polacek.

• Łukasz Sierpina szczęśliwie przedarł się prawą stroną i dośrodkował za krótko w pole karne Zagłębia. A na piłkę czekali Airam Cabrera oraz Sergiej Pilipczuk.

• Dobre, ostre dośrodkowanie Kamila Sylwestrzaka z lewej flanki. Sęk w tym, że zagrał w takie miejsce pola karnego, w którym nie było żadnego zawodnika w złocisto-krwistym stroju.

• Faul Aleksandara Todorovskiego w środku pola. Sędzia upomniał Macedończyka... werbalnie.

• Kontra Zagłębia lewą stroną zakończona dośrodkowaniem. Zbigniew Małkowski łapie piłkę, a potem lekko staranował Krzysztofa Piątka. Michal Papadopoulos domagał się rzutu karnego, a zamiast tego ujrzał żółtą kartkę

• Łukasz Sierpina zablokowany na 20. metrze. Piłka wychodziła na rzut rożny, ale Łukasz Piątek zdołał wślizgiem skierowac ją na aut. Wyrzut do Macieja Wilusza, który trącił futbolówkę, a ta wpada do rękawic Martina Polacka.

• Słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego. Korona próbuje atakować, ale goście mądrze przesuwają się w kierunku piłki. Płaskie zagranie Łukasza Sierpiny z prawego narożnika pole karnego nie minęło stojącego 2 metry dalej Jarosława Jacha.

• Atak prawą stroną Krzysztofa Piątka przerwany przez Aleksandrsa Fertovsa. Łotysz otrzymał żółtą kartkę, więc będzie pauzował w następnej kolejce

• Rzut wolny dla gospodarzy ok. 35 metrów od bramki Martina Polacka. Miękka wrzutka w pole karne nie sprawiło problemów obronie Zagłębia.

• Minimalnie spóźniony Michal Papadopoulos nie sięgnął piłki zagranej z prawego skrzydła przez Krzysztofa Janusa.

• W odpowiedzi uderzenie Michala Papadopoulosa został zablokowany. Po ciekawie rozegranym rzucie rożnym Łukasz Janoszka strzela zza pola karnego, lecz został zablokowany.

• Vlastimir Jovanović zupełnie nieatakowany pociągnął akcję przez ponad 10 metrów. Uderzył obok bliższego słupka bramki gości.

• Gospodarze chcą zbyt szybko wejść w pole karne Zagłębia i kończyć akcję strzałem. Wkrada się niepotrzebna nerwowość, po której akcja spaliła na panewce. Martin Polacek od bramki.

• Jarosław Jach strzela głową obok słupka bramki Zbigniewa Małkowskiego!

• Lubormi Guldan bez trudu powstrzymał Sergieja Pilipczuka na lewej stronie. Kontra Zagłębia, po którym strzały Michala Papadopoulosa oraz Krzysztofa Janusa zostały zablokowane. Goście będą mieli rzut rożny.

• Airam Cabrera dostał piłkę w "szesnastce" gości. Chciał uderzyć, ale został skutecznie zablokowany przez dwóch kielczan.

• Kamil Sylwestrzak uprzedził na prawej stronie Krzysztofa Piątka. Kapitan gospodarzy wybił piłkę poza linię boczną.

• Gwizdek sędziego Mariusza Złotka i Zagłębie rozpoczyna spotkanie!

• Obie jedenastki wychodzą na murawę przy dźwiękach The Final Countdown zespołu Europe.

Korona - Zagłębie

• Coraz większe oczekiwanie kibiców na to spotkanie. Ciekawe, czy poziom sportowy i emocje wynagrodzą przybycie na stadion najbardziej wytrwałym.

• W rundzie jesiennej Korona wygrała w Lubinie po golach Pilipczuka (33') i Przybyły (62'). Jak będzie dzisiaj?

• Nieco ponad kwadrans dzieli nas do starcia "sąsiadów". Po 16 kolejkach Korona jest w tabeli siódma z dorobkiem 23 punktów. Piętro niżej są "Miedziowi", którzy tracą zaledwie dwa "oczka" do gospodarzy.

Przewaga psychologiczna jest jednak po... obu stronach. Pięć dni temu Zagłębie wygrało w Bielsku-Białej 2:1 (mimo że przegrywało do 45. minuty). Korona zaś uległa dzień wcześniej Jagiellonii na wyjeździe.

• I rezerwowi Korony Kielce: Trela, Marković, Pawłowski, Zając, Kiercz, Sobolewski, Przybyła.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Trenerzy za mocno nie mieszali w "jedenastkach" od ostatnich ligowych spotkań.

Zobaczmy kogo Marcin Brosz oraz Piotr Stokowiec mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Zagłębia Lubin:Kalinowski, Dąbrowski, Rakowski, Sobków, Woźniak, Żmijewski, Żyra.

• Witamy relacji NA ŻYWO ze spotkania Korona Kielce - Zagłębie. Ten mecz rozpocznie 17. kolejkę Ekstraklasy.

• KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE LUBIN LIVE!

Zapowiedź: Korona – Zagłębie Lubin LIVE! Kielczanie w końcu wygrają u siebie?

W tabeli ligowej obie drużyny są bardzo blisko siebie - Korona z 23 punktami jest siódma, Zagłębie z dwoma oczkami mniej jest ósme. Dzisiaj możemy więc spodziewać się bardzo wyrównanego widowiska, niekoniecznie jednak okraszonego dużą liczbą goli.

Dlaczego? W siedmiu ostatnich meczach z udziałem kielczan padło zaledwie pięć goli, a żadne spotkanie nie skończyło się rezultatem wyższym, niż 1:0. To zwiastuje nam raczej toporne widowisko, z małą liczbą okazji podbramkowych. Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:2