Korona Kielce zremisowała z Motorem Lublin 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Pokora. Grali Xavier Dziekoński i Mateusz Czyżycki

Dorota Kułaga
od 16 lat
Piłkarze Korony Kielce na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach rozegrali mecz kontrolny z Motorem Lublin. Odbyły się dwie połowy po 70 minut. Pierwsza, w której grał mocniejszy skład, zakończyła się bezbramkowym remisem, a w drugiej było 1:1. Jedyna bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Pokora.

Korona Kielce rozegrała sparing z Motorem Lublin

Korona Kielce - Motor Lublin 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Pokora - Dariusz Kamiński.
Korona (I połowa): Dziekoński (50. Forenc) - Podgórski, Malarczyk, Trojak, Briceag - Łukowski (50. Czyżycki), Takać, Petrow, Deaconu, Nono - Szykawka.
Motor (I połowa): Budziłek - Wójcik, Szarek, Rudol, Luberecki (58. Romanowski) - Scalet, Wolski, Wojtkowski (54. Kusiński) - M. Król (54. Kamiński), Wełniak, Ceglarz.
Korona (II połowa): Forenc (31. Mamla) – Przybysławski, Kośmicki, Kiercz (31. Jaskot), Konstantyn – Kucharczyk, Strzeboński, Gałązka, Czyżycki (31. R. Turek), Pokora – Szulc.
Motor (II połowa): Rosa - Staszak (47. Romanowski), Zbiciak, Magnuszewski, Palacz - Kosior (53. Koziej), Złomańczuk, Lis (53. Kisiel), Król, Rybicki (47. Kamiński) - Śpiewak.

Zobacz zapis transmisji z meczu

Pierwsza połowa trwająca 70 minut zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej padły dwa gole. Prowadzenie dla Korony uzyskał Michał Pokora, a wyrównał Dariusz Kamiński.

– Powoli zbliżamy się do półmetka przygotowań do sezonu. Coś zaczyna się krystalizować. Podpisujemy umowy z nowymi zawodnikami. To na pewno cieszy. To pierwsze 70 minut z Motorem było bardzo wartościowe. Przeciwnik był dobrze zorganizowany, my też nieźle funkcjonowaliśmy. Czasami zmęczenie bierze górę, nawet w tych prostych sytuacjach, skąd biorą się błędy. Jestem jednak zadowolony ze sparingu, szczególnie z chęci realizacji naszego pomysłu na grę

– powiedział Kamil Kuzera, trener Korony.

W piątek i sobotę Korona Kielce zakontraktowała dwóch wartościowych zawodników. Hiszpański napastnik Adrian Dalmau podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Jest wyceniany na 600 tysięcy euro.

Belgijski pomocnik Martin Remacle został nowym zawodnikiem ekstraklasowej Korony Kielce. Jest wyceniany na 500 tysięcy euro.