KS Polkowice

0

Arka Gdynia

1

• Gospodarze opadli z sił po przerwie, nie atakowali już z takim impetem, a indywidualne umiejętności gości z Gdynii zadecydowały o ich zwycięstwie. Polkowiczanie wiedzieli już chyba też jakim wynikiem zakończył się mecz w Ząbkach i, że bez względu na rezultat żegnają się z 1. ligą.

• Koniec meczu! Polkowice przegrywają z Arką 0:1 i są w drugiej lidze!

• Piotrowski ładnie podcinką dograł w pole karne, a tam Podstawek musnął tylko piłkę, ale ta nie trafiła w światło bramki. To była ostatnia akcja meczu!

• Już troszkę na czas grają piłkarze Arki.

• Bryła strzelał z 20 metrów obok słupka.

• 3 minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

• A Tomasik tak mocno się cieszył, że za zdjęcie koszulki dostał żółtą kartkę.

• W środku pola piłkę stracił Bancewicz. Prostopadłe podanie do Tomasika, który po lewej stronie ładnie przymierzył w długi słupek. 1: 0 dla gości.

• GOL dla Arki! Tomasik!

• Flis z prawej strony pola karnego uderzył kąśliwe z 14 metrów.

• Podstawek zmienia Kuświka.

• Rzut rożny dla Arki, ale bardzo słabiutko zagrana piłka na krótki słupek i bez problemów wybijają ją obrońcy.

• Zmiana też w Arce. Zmęczonego Charlesa Nwaogu zmienia Bartosz Flis.

• Patryk Bryła zmienia Janusa.

• Żółta kartka dla Szromnika, który wybiegł przed pole karne i coś nawrzeszczał w kierunku sędziego.

• Jarzębowski starł się w powietrzu z Więzikiem, który upadając na boisko spadł na Jarzębowskiego. Wyglądało to groźnie, ale chyba nic się nie stało.

• Doskonała szansa dla Jakuba Więzika! Po długiej piłce z głębi pola piłka bramkarz Arki wyszedł daleko, ale minął się z piłką! Więzik trochę przestraszył się bramkarza gości, dlatego to nie on, a obrońcy dopadli do tej piłki. Bramka była pusta...

• Kuświk w środku pola cwanie przytrzymał piłkę ręką. Obyło się bez żółtej kartki.

• Piłka za plecy obrońców do Charles Nwaogu, który pięknie zgasił piłkę na klatkę piersiową. Obrońcy wybili jednak piłkę Nigeryjczykowi. Ta spadła na 18 metr, gdzie dopadł do niej Radosavljević, który strzelił jednak niecelnie.

• Piotrowski dośrodkowuje do Janusa, a ten strzela głową, jednak niecelnie.

• Kuświk szturmuje bramkę Arki, niepotrzebnie chciał wedrzeć się jednak między dwóch obrońców Arki i goście wybijają piłkę.

• Groźny rzut wolny dla Arki na wysokości linii pola karnego. Dośrodkowanie łapie jednak Kazimierczak.

• Zmiana też w Polkowicach. Za Piątkowskiego wchodzi Więzik.

• Pierwsza zmiana w ekipie Arki. W miejsce Petra Benata wchodzi Mateusz Szwoch.

• Koniec meczu w Ząbkach! Dolcan wygrał 1:0 z Termalicą, co oznacza, że KS Polkowice spadły do 2. ligi!

• Piątkowski zagrał dobrą piłkę do Kuświka, ten odegrał do boku, do Janusa. Piłkarz gospodarzy dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybili obrońcy z Gdynii.

• Charles Nwaogu na spalonym. Mogło być groźne, bo napastnik Arki dostał dobrą prostopadła piłkę za plecy obrońców.

• Niecelny strzał z 18 metrów Milosa Radosavljevicia.

• Długa piłka niemal z połowy boiska zagrana na 16 metr w pole karne Polkowic. Tomasz Salamoński wybija piłkę.

• Na razie nic ciekawego po przerwie się nie dzieje. Obraz gry nie uległ zmianie.

• Tymczasem Dolcan prowadzi w Ząbkach z Termalicą 1:0. Jeśli takim wynikiem zakończy się ten mecz, to nawet zwycięstwo Polkowic z Arką nic już nie da...

• Jakub Kowalski zmienia Niedzielę.

• Zaczynamy drugą połowę meczu.

• Arka gra dziś niskim pressingiem, czyli jak tłumaczy nam ekspert, atakuje rywali dopiero na własnej połowie. Goście nastawieni są na kontratak, a że obrona Polkowic jest bardzo niepewna, jedna taka akcja może dziś dać gola gdynianom. - Jak tylko dobrą piłkę dostanie Nwaogu to może być gol - komentują kibice w Polkowicach. Tymczasem gospodarze atakują coraz większą ilością graczy, więc akcje Arki będą pewnie coraz groźniejsze.

• Nie udało się w pierwszej połowie polkowiczan strzelić bramki, która da im nadzieje na utrzymanie w 1. lidze. Gdyby takim wynikiem zakończył się ten mecz i inne, Polkowice spadłyby z 1. ligi. Zobacz tabelę 1. ligi na żywo.

• Koniec pierwszej połowy!

• 1 minuta doliczona do pierwszej połowy meczu.

• Kolejny uraz Radzewicza, ale raczej niegroźny.

• Gospodarze przeważają, starają się grać w ataku pozycyjnym. Arkowcy nastawieni na kontratak.

• Znów groźny strzał Piotrowskiego, ale piłka o około 2 metry mija słupek bramki Arki.

• Żółta kartka dla Marcina Bochenka.

• Rzut wolny z lewej strony pola karnego, z około 25 metrów na bezpośredni strzał zdecydował się Piotrowski. Kazimierczak broni.

• Dość przypadkowo, ale goście mogli strzelić gola. Niedziela zagrał piłkę w pole karne, a ta po rykoszecie poleciała w kierunku dalszego słupka bramki Polkowic. Kazimierczak jednak ją złapał.

• Damian Piotrowski zszedł z piłką do środka boiska, gdzie chciał zaskoczyć bramkarza Arki. Uderzenie z 28. metrów bardzo niecelne.

• W pole karne z prawej strony dograł Janus. Znalazł się tam Kuświk, który dobrze przyjął piłkę, minął obrońcę i próbował strzelać. Futbolówka chyba otarła się gdzieś o rękę obrońcy gości, ale gwizdek sędzie milczy.

• Rzut wolny dla Arki z prawej strony boiska z około 20 metrów. Piłka dorzucona na piąty metr, ale bez problemu łapie ją bramkarz.

• Dość ostry ten początek meczu. Kolejna kartka, tym razem dla gości. Ukarany Milos Radosavljević.

• Długie podanie do Nwaogu, który miał szansę na 5 metrze, ale został zablokowany przez miejscowych obrońców.

• O tą wybitą piłkę chciał powalczyć Kuświk, ale zagrał niebezpiecznie łokciem i kolejna żółta kartka.

• Rzut wolny po faulu Ałdasia z ok. 23 metrów. Piłka dograna na środek pola karnego, powalczyli o nią piłkarze obu zespołów i ostatecznie gospodarze wybili ją daleko, na uwolnienie.

• Ałdaś faulował Niedzielę i jest żółta kartka.

• Ciekawa akcja Polkowic. Piotrowski z lewej strony zszedł z piłką do środka, zagrał na wolne pole do Piątkowskiego, ale tego uprzedził bramkarz Arki, który wyszedł odważnie na 14 metr łapiąc piłkę.

• Z prawej strony zagranie na jeden kontakt piłkarzy Arki, dorzucenie piłki w pole karne, ale Przemysław Kazimierczak na raty, ale jednak złapał piłkę.

• Inicjatywę przejmują gospodarze, którzy mają nóż na gardle i chcą dziś wygrać za wszelką cenę.

• Rzut wolny z 30 metrów dla gospodarzy. Damian Piotrowski zdecydował się na bezpośredni strzał i z kłopotami Michał Szromnik sparował tę piłkę do boku.

• Groźna kontra polkowiczan, ale niedokładne podanie przeciął obrońca Arki.

• Rzut rożny dla gospodarzy i pierwsza groźna sytuacja w tym meczu. Piotr Kucharzak dostał idealnie podanie w pole karne i stojąc na piątym metrze skiksował. Szkoda tej akcji.

• Radzewicz blokował dośrodkowanie Ałdasia i ucierpiał w tym starciu. Gra jest przerwana, potrzebna jest pomoc służb medycznych.

• Rysuje się delikatna przewaga Arki.

• Trwa badanie przeciwnika z obu stron. Oba zespoły nie mogą wymienić na razie więcej niż dwóch, trzech podań w środku pola.

• Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Wajdy.

• W Polkowicach dziś chłodno, około 10 stopni. Zawodnicy już są na murawie. Zaraz zaczynamy.

• Ławka rezerwowych Arki: Maciej Szlaga, Wallace Benevente, Patryk Jędrzejowski, Piotr Kasperkiewicz, Jakub Kowalski, Bartosz Flis.

• Ławka rezerwowych Polkowic: Sebastian Szymański, Patryk Bryła, Damian Dąbrowski, Grzegorz Podstawek, Jakub Więzik, Marcin Nowak, Mateusz Peroński.

• W zespole Arki pauzują dziś za kartki Sławomir Mazurkiewicz, Omar Jarun i Piotr Kuklis. Kontuzjowani są Damian Krajanowski i Janusz Surdykowski. Dlatego Petr Nemec zabrał do Polkowic Piotra Kasperkiewicza, Patryka Jędrzejowskiego i Wallace Benevente. Cała trójką zasiądzie na ławce rezerwowych.

• Po porażce z Olimpią w Grudziądzu szanse na utrzymanie w lidze zmalały w Polkowicach niemal do zera. - Nie zamierzamy odpuszczać, będziemy walczyć do samego końca - zapowiedział szkoleniowiec "Górników" Janusz Kudyba.

• Goście zagrają dziś tylko o honor, bo w nieudanym dla siebie sezonie na pewno nie awansują do ekstraklasy. Tymczasem polkowiczanie walczą wciąż o utrzymanie. Szanse są naprawdę niewielkie, a żeby je podtrzymać trzeba dziś bezwzględnie wygrać.

• Witamy z Polkowic, gdzie KS zagra dziś prestiżowy mecz z Arką Gdynia.