2

Cracovia

1

• Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

• Ważne i zasłużone zwycięstwo Lecha w dzisiejszym meczu. Długo zanosiło się na podział punktów, bo poznaniacy nie wykorzystywali stwarzanych sytuacji, jednak w końcówce szalę zwycięstwa przechylił Maciej Gajos. Lech wygrywa z Cracovią i jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w górnej połówce tabeli.

• KONIEC MECZU! Lech wygrywa z Cracovią 2:1!

• Druga połowa przedłużona o cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w Cracovii: Jakuba Wójcickiego zastępuje debiutant Hubert Adamczyk.

• Powinna być kolejna bramka! Lovrencsics z prawej strony zagrał do Gajosa, ten wycofał do Tetteha, a czarnoskóry pomocnik huknął nad bramką!

• Miał nosa ze zmianą trener Jan Urban! Gajos świetnie znalazł się w polu karnym Cracovii, nie upilnowali go Polczak i Wołąkiewicz, dzięki czemu miał sporo miejsca i pokonał Sandomierskiego! Wszystko wskazuje na to, że trzy punkty zostaną w Poznaniu!

• Zmiana w zespole Cracovii. Bartosza Kapustkę zmienił Anton Karachankov.

• GOOOOOOOOL!!! MACIEJ GAJOS!!!

• I znów Lech! Arajuuri niecelnie po dośrodkowaniu z rożnego.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa, strzał głową Trałki i wyśmienia interwencja Sandomierskiego! Golkiper Cracovii wyciągnął się jak struna i uratował swój zespół!

• Ostatnia zmiana w Lechu: Gajos zastępuje Kownackiego.

• Bardzo ważna interwencja Arajuuriego, który wybił piłkę, zmierzającą od Jendriska do Vestenickiego.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry niecelnie strzelał Marcin Kamiński.

• Jóźwiak powstrzymany na skrzydle przez Wołąkiewicza, będzie rzut rożny dla Lecha.

• Pierwsza zmiana w Cracovii: na boisko wchodzi Tomas Vestenicky, zastępując Boubacara Dialibę.

• Kolejna sytuacja dla Lecha, do bramki nie trafia jednak Lovrencsics!

• W starciu z rywalem ucierpiał Dąbrowski. Zawodnik Cracovii na chwilę musiał opuścić boisko, jednak już wrócił do gry.

• ...a Sisi ustępuje miejsca Kamilowi Jóźwiakowi.

• Dwie zmiany w Lechu: z boiska schodzi Darko Jevtić, a w jego miejsce wchodzi Abdul Aziz Tetteh...

• Kędziora nieudolnie wybijał piłkę z własnego pola karnego, bo przeszkodził mu Gergo Lovrencsics. Na szczęście dla Lecha obyło się bez konsekwencji, jednak komunikacja szwankuje.

• Sisi wyłożył piłkę Lovrencsicsowi, ten zwodem minął Polczaka, jednak strzelił prosto w Sandomierskiego!

• Deleu do Budzińskiego, ten jednak źle uderzył piłkę i posłał ją obok bramki.

• Strzał Budzińskiego nad bramką Lecha.

• Ponownie Lovrencsics, ponownie Kownacki, któremu tym razem przeszkadzał Wołąkiewicz. Zrobił to na tyle skutecznie, że obędzie się nawet bez kornera.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa Kownacki został powstrzymany w polu karnym Cracovii przez Polczaka. Rzut rożny dla poznaniaków.

• Centnarski idealnie zagrał do Dialiby, ten miał bardzo dobrą okazję, ale nie trafił do bramki Buricia! Takie sytuacje trzeba wykorzystywać!

• Po rozegraniu rzutu wolnego przez krakowian było trochę zamieszania w polu karnym Lecha. Najpierw Burić wypiąstkował piłkę, jednak ta wróciła do rywali, dopiero chwilę później skutecznie wybił ją Kamiński.

• Dialiba ruszył lewą stroną boiska, nie za bardzo mógł dośrodkować, bo blokował go Kownacki, więc postanowił wywalczyć rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł wielkiego zagrożenia pod bramką Buricia.

• Dobre zachowanie Deleu w defensywie. Zahamował ofensywne chęci Kownackiego.

• I mamy odpowiedź Lecha! Sandomierski broni uderzenie Kownackiego!

• Groźny strzał głową Jendriska broni Jasmin Burić!

• Żółta kartka dla Gergo Lovrencsicsa.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Po pierwszej połowie lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze Lecha. Podopieczni Jana Urbana błyskawicznie odpowiedzieli na straconą bramkę, a później stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, by wyjść na prowadzenie. Dwie sytuacje miał Darko Jevtić, jednak nie trafił do bramki Grzegorza Sandomierskiego.

• Przerwa.

• Sędzia Stefański doliczył minutę do pierwszej połowy spotkania.

• Ależ była okazja dla Lecha! Lovrencsics do Jevticia, a ten nie trafia!

• Lovrencsics nieco za mocno wypuścił sobie piłkę, przez co zamiast celnie dośrodkować w zasadzie musiał ratować ją przed wyjściem za linię końcową i zagrał wprost na głowę Polczaka.

• Dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu rożnego i niezły strzał Polczaka, po którym piłka mija bramkę Lecha.

• A teraz kiks Buricia, który po zagraniu od Arajuuriego wywalił piłkę na rzut rożny.

• Super podanie Kadara w tempo do Jevticia, ten wpadł w pole karne i huknął nad bramką Sandomierskiego! To powinien być gol, choć pewnym usprawiedliwieniem dla strzelca jest fakt, że do końca mocno przeszkadzał mu Budziński.

• Błąd Jevticia, który zamiast zagrać do czającego się na lewej stronie Sisi podał prosto do Deleu.

• Jevtić dobrze do Kownackiego, młodemu napastnikowi Lecha tuż przed polem karnym Cracovii piłkę spod nóg wybił Budziński.

• Jevtić przedarł się środkiem i dostrzegł nadbiegającego Kownackiego. W tempo posłał do niego piłkę, lecz młody napastnik został zatrzymany przez Wójcickiego.

• Kędziora wybił długie dośrodkowanie Polczaka w kierunku pola karnego.

• Wójcicki ucierpiał w starciu z Tomaszem Kędziorą, ale nie była potrzebna nawet interwencja sztabu medycznego.

• Prawą stroną boiska przedzierał się Jendrisek, został jednak powstrzymany przez obrońców Lecha. Po tej sytuacji miał ogromne pretensje do arbitra, sugerując, że był faulowany.

• Trałka zagrał długą piłkę na lewą stronę boiska w kierunku Jevticia. Szwajcar był na spalonym i nie ruszył do niej, natomiast sprint uruchomił będący dużo dalej Sisi i naprawdę niewiele brakło, by do niej doszedł.

• Jevtić świetnie przedarł się prawą stroną boiska i skierowal piłkę do Lovrencsicsa. Ten znalazł się w naprawde dobrej sytuacji. Niekryty przez obrońców, trafił prosto w Sandomierskiego. Golkiper Pasów wybił piłkę przed siebie, lecz tam już czekał na nia Polczak.

• Było groźnie pod bramką Sandomierskiego! Dobre dośrodkowanie Kędziory z prawej strony, jednak we własnym polu karnym bardzo dobrze zachował się powracający Jendrisek, wybijając piłkę. A czaili się na nią SIsi oraz Kownacki.

• Wysoki pressing Kolejorza nie pozwala Cracovii rozkręcić się na połowie Buricia. Pasy próbują przedostać się pod pole karne krótkimi podaniami, lecz w skutek skutecznych interwencji Arajuuriego czy Kędziory, wciąż pozostają bezsilni.

• Linetty dobrze przejął piłkę na własnej połowie, zagrał do Jevticia, który z kolei próbował błyskawicznie uruchomić wychodzącego lewą stroną Tamasa Kadara. Pomysł dobry, wykonanie nie - podanie było zbyt mocne i piłka wyszła w aut.

• Jendrisek wyminął pod polem karnym Kadara oraz Kamińskiego, po czym uderzył na bramkę. Prosto w ręce Sandomierskiego.

• Po stałym fragmencie gry Kolejorza z kontratakiem wybiegł Cetnarski. Kędziora czysto wślizgiem zahamował go na swojej połowie

• Sisi próbował przedrzeć się prawą stroną, lecz w starciu z Deleu wywalczył jedynie rzut rożny.

• Lovrencsics dobrze zatrzymał Kapustkę, ale później sam nadział się na Polczaka.

• Po podaniu Diabanga, w pole karne wedrzeć się usiłował Cetnarski. Nie zaskoczył Kędziory

• Kapustka z dystansu. Bardzo niecelnie

• A teraz Trałka dobrze zatrzymał Dialibę na swojej połowie boiska.

• Kapustka przegrał pojedynek powietrzny z Kędziorą i tym samym akcja Pasów zakończyła się w zarodku.

• Linetty bezpardonowo powstrzymany przez Dąbrowskiego na boku boiska, obyło się jednak bez faulu.

• Linetty dobrze do Kownackiego, ten jednak dośrodkował zupełnie do nikogo. W sumie w tym miejscu, w które zagrywał powinien być wysunięty napastnik, czyli... on sam.

• Sandomierski trochę ryzykownie, ale ostatecznie zdołał wybić piłkę przed tym, jak dopadł do niej Lovrencsics.

• Wójcicki odebrał przerzut na lewą stronę, lecz jego dośrodkowanie zatrzymał Lovrencsics

• Wspaniałeo podanie w kierunku diabanga odebrał Arajuuri. Fin wygrał starcie w powietrzu.

• Ależ wspaniale rozpoczęło nam się to spotkanie! Oby poziom został utrzymany do końca!

• Po stracie gola Lech od razu ruszył do ataku. Stworzył sporo chaosu pod bramką Sandomierskiego.Wykorzystał to Darko Jevtić który uderzył z bliska.

• GOL! Darko Jevtić daje remis

• Prawym skrzydłem przedarł się Cetnarski. Wyminął Kadara i bez kłopotu dośrodkował w pole karne. Futbolówka minęła Jendriska i dotarła do Kapustki, który umieścił ją w siatce

• GOL! Kapustka po podaniu Cetnarskiego daje Cracovii prowadzenie

• Trałka wszedł na połowę rywali po czym podał piłkę do Lovrencsicsa. Ten jednak przegrał pojedynek z Cetnarskim

• Sisi przedarł się lewą stroną boiska, lecz skuteczna interwencja Deleu nie pozwoliła mu się przedostać w pole karne

• Gramy!

• Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Vladimir Volkov, Maciej Gajos, Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Kamil Jóźwiak, Abdul Aziz Tetteh.