Lech Poznań i Legia Warszawa ukarane za zachowanie kibiców podczas Superpucharu Polski

Monika Wantoła
Zadymienie boiska wywołane odpaleniem rac przez kibiców Kolejorza wymusiło wstrzymanie gry, za co głównie zdecydowano się wymierzyć karę Lechowi Poznań. własne
Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła decyzje o ukaraniu Lecha Poznań i Legii Warszawa za zachowanie kibiców podczas meczu o Superpucharu Polski. Na oba kluby nałożono kary finansowe.

Jak czytamy w komunikacie Komisji Dyscyplinarnej PZPN, przyczyną nałożenia kary na mistrza Polski było nie samo odpalenie rac, ale w szczególności doprowadzenie do przerwy w meczu i używanie petard hukowych. Także wspomniane petardy spowodowały, że ukarana została również warszawska Legia. Podczas gdy poznaniacy będą musieli za zachowanie kibiców zapłacić 15 tys. zł, w przypadku stołecznego klubu jest to niższa kwota, wynosząca tylko 5 tys. zł.

W rozegranym 10 lipca meczu o Superpuchar Polski Lech Poznań pokonał przed własną publicznością Legię Warszawa 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński i Karol Linetty, zaś w samej końcówce kontaktowego gola dla warszawian strzelił Michał Żyro. Podczas gdy zawodnicy Kolejorza szaleli na boisku, na trybunach kibice zdecydowali się na ubarwienie widowiska z wykorzystaniem rac, które spowodowały spore zadymienie, uniemożliwiające kontynuowanie gry, w związku z czym sędzia musiał na chwilę przerwać spotkanie.