3 1 połowa

Jagiellonia Białystok

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Bartek Grzelak!

• Koniec meczu. Sędzia nie doliczał już minut dodatkowych. Lech miażdży Jagiellonię, 6:1! Kapitalny występ Teodorczyka, świetne wejście Kownackiego. Takiego Kolejorza chcieliby oglądać kibice! Z kolei Jaga musi poważnie zastanowić się czy z taką grą jak dziś mogą o coś walczyć w grupie mistrzowskiej...

• Hiszpan zdobywa gola choć bliski obrony był Kotorowski!

• Zamieszanie w polu karnym i ostatecznie sędzia dyktuje jedenastkę. Ktoś zagrał ręką. Quintana przed szansą na gola honorowego!

• Faul przy linii pola karnego. Będzie okazja do wrzutki dla Jagi.

• Wołąkiewicz zszedł do środka i ładnie rozrzucił do Lovrencicsa. Węgier płasko, ale niecelnie.

• Z daleka obok bramki Plizga uderzył.

• Piłkę na długim słupku dogonił Teodorczyk, ale trafił nieczysto.

• Kownacki dał piłce wyjść poza boisko. Róg dla Lecha.

• Quintana w mur.

• Faulowany Quintana przed polem karnym przez Arajuuriego. Będzie szansa dla Jagi.

• Wrzutkę Plizgi na dużym spokoju łapie Kotorowski.

• Injac za Hamalainena.

• Kownacki przyjął piłkę po lewej stronie boiska. Zagrał po ziemi na środek pola karnego gdzie Lovrencics z pierwszej piłki prawą nogą władował futbolówkę do bramki. Pogrom w Poznaniu!

• 6:0!! Gol Lovrencicsa, asysta Kownackiego!

• Kapitalna kontra. Wrzucał Lovrencics. Idealną okazję miał Claasen, ale nie trafił czysto w piłkę. Ta trafiła jednak do Kownackiego, który z półobrotu pakuje ją do bramki. Co za wejście smoka!

• No i złoty chłopak z Poznania podwyższa na 5:0!

• Zmieniają się młode wilki w Lechu, Kownacki za Linettego.

• Teraz Plizga sam na sam, ale broni Kotorowski! Co za mecz!

• Co za szansa Możdżenia. Trochę z przypadku dostał piłkę pięć metrów od bramki ale nie potrafił umieścić jej w bramce!

• Hamalainen do Lovrencicsa, ten wrzuca, ale poślizgnął się Claasen i nici z tej akcji.

• Teraz błąd Trałki, który omal nie wyprowadził Perovuo oko w oko z Kotorowskim. Na szczęście dla gospodarzy ich golkiper zdołał uprzedzić rywala.

• Do wybitej przed pole karne piłki dopada Linetty. Uderza z pierwszej piłki, ale zablokowany strzał wypada poza linię końcową. Po rogu spokojnie łapie Baran.

• Ależ akcja Claasena. Spokojnie mija rywala i wchodzi w pole karne zmierzając ku bramce. Zagrywa wzdłuż linii a Ukah omal nie zaskakuje Barana.

• Faulowany w środku boiska Quintana. Zaczną goście.

• Rajalakso za Dźwigałę. Ostatnia zmiana Piotra Stokowca.

• Gdyby dziś Lech ambicją obdzielił całą ligę to i tak byłby w tym elemencie lepszy niż Jagiellonia. Kapitalny występ gospodarzy.

• Zmiana w Lechu. Aktywnego Pawłowskiego zmienia Claasen.

• I znów akcja Lecha. Teodorczyk wyskoczył przed obrońcę i strzela wprost w Barana!

• Teraz ładnie z lewej strony podryblował Linetty. Odwdzięczył się Pawłowskiemu zagrywając mu piłkę. Skrzydłowy bez wahania zdecydował się na strzał z daleka. Minimalnie niecelnie!

• Kontra Lecha nieco spowolniona. Ostatecznie Pawłowski wycofuje przed pole karne do Linettego, ale młody lechita poślizgnął się w decydującej chwili i oddał niecelny strzał.

• Korner dla Jagi wykonywał Perovuo. Zawodników gości uprzedza jednak Trałka.

• Ukah leży na boisku. Po chwili jednak się podnosi i gramy dalej.

• Teraz kilka razy dośrodkowywali lechici. Jaga zamknięta w polu karnym. W końcu zagranie Pawłowskiego trafiło na głowę Hamalainena, który przeniósł futbolówkę ponad bramką.

• Piłkę do napastnika Lecha głową zgrywał Lovrencics. Teodorczyk wpadł w pole karne i pewnym strzałem w długi róg podwyższył wynik!

• Teodorczyk i 4:0! Hat-trick!

• Kolejne niepewne zagranie Popkhadze. Zgrywał do Ukaha w taki sposób, że futbolówki omal nie przejął Teodorczyk.

• Z rożnego wrzucał Lovrencics. Piłka wprost na głowę Arajuuriego który trafia w wewnętrzną stronę słupka. Ostatecznie futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej. Ratuje się Jaga!

• Oskrzydlająca akcja Lecha. Podłączył się Możdżeń lecz tym razem nie był tak precyzyjny jak w 14. minucie. Zagrał za linię końcową.

• Zaczynają piłkarze z Poznania.

• ...a Dawid Plizga wszedł za Macieja Gajosa.

• W przerwie nastąpiły dwie zmiany w zespole Jagiellonii: Jakuba Tosika zastąpił Nika Dzalamidze...

• Piłkarze obu ekip już na boisku. Czekamy na równie emocjonujące drugie 45 minut!

• Piłkarzom Jagi wiary może dodać fakt, że w poprzednim meczu z Górnikiem również przegrywali 0:3 by doprowadzić do remisu 3:3. Impossible is nothing.

• Świetny mecz w wykonaniu Lecha. Gospodarze całkowicie dominują. Prowadzą 3:0 choć wynik mógł i powinien być znacznie wyższy. Widać, że porażka w Warszawie podziałała na podopiecznych Mariusza Rumaka mobilizująco.

• Po upływie doliczonych 60 sekund arbiter kończy pierwszą połowę.

• Wrzutkę Lovrencicsa przedłużył Kamiński i trafia w poprzeczkę! Ależ blisko!

• Teraz z lewej strony faulowany aktywny Wołąkiewicz. Okazja by przed przerwą podwyższyć wynik.

• Możdżeń do Teodorczyka, piłka na aucie. Nie wyszło.

• Ręką zagrywał Martin Baran. Wolny dla Lecha.

• Teraz oko w oko z Baranem Pawłowski, przenosi piłkę nad bramkarzem ale wybijają obrońcy. Po chwili płaska wrzutka Wołąkiewicza mogła trafić do bramki, ale nogami interweniował golkiper Jagi! Lech blisko czwartej bramki.

• Nie upiekło się też Pazdanowi.

• Dla przykładu żółta kartka dla Trałki.

• Spięcie na środku boiska Pazdana z Trałką. Zakotłowało się, ale sędzia radzi sobie z emocjami zawodników.

• Popularny Kotor już gotów do gry.

• Strzał z daleka w wykonaniu Perovuo omal nie zaskoczył Kotorowskiego! Golkiper Lecha w ekwilibrystyczny sposób odbił piłkę przed siebie, ale ucierpiał przy tej interwencji i teraz leży na murawie. Było groźnie!

• Pawłowski chciał spróbować swoich sił strzałem z dystansu lecz został przyblokowany.

• Próbowała zaatakować Jaga. Perovuo ładnie rozrzucił do Popkhadze, ale Gruzin po raz kolejny zagrał za linię końcową. To nie jest dobry mecz tego zawodnika.

• Teraz Lech prawą stroną. Pawłowski wycofał do Lovrencicsa a ten strzałem z rogu pola karnego chciał zaskoczyć Barana. Uderzył jednak dość słabo i niezbyt celnie.

• I kontra Lecha, blisko samobója Jaga! W ostatniej chwili interwencja Barana ratuje gości!

• Wolny z okolic koła na środku boiska wykonywał Quintana. O piłkę powalczył Ukah, szybsi jednak lechici.

• W pole karne przedarł się Quintana. Zagrał wprost na nogę stojącego tuż przed bramką Dźwigały. Piłkarz Jagiellonii po chwili ukrył jednak twarz w dłoniach trafiając tylko w słupek!

• Nieudany strzał z dystansu Macieja Gajosa.

• Ponownie Pawłowski. Tym razem z lewej strony zszedł do środka wzdłuż linii pola karnego. Nie atakowany przez nikogo oddał strzał. Po raz kolejny nie udało mu się trafić w światło bramki.

• Kontra Lecha. Pawłowski długo prowadził piłkę. W końcu zdecydował się zagrać do Hamalainena, ale zagranie przeciął Ukah. Futbolówka znów trafiła do skrzydłowego Lecha, który zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzał jednak niecelnie.

• Pięknie rozklepali lechici. W pole karne niedokładnie zagrywał jednak Możdżeń. Po chwili poprawił Pawłowski. Piłka trafiła na głowę Teodorczyka, który przełamał ręce Barana i strzałem w krótki słupek podwyższa wynik!

• Teodorczyk i 3:0! Zanosi się na nokaut jeszcze w pierwszej połowie!

• Jaga na ten moment bez pomysłu na rozmontowanie spokojnie grającego Kolejorza.

• Teraz zagotowało się pod bramką Lecha. Dźwigała strzelał zza pola karnego, do bloku rzucił się Arajuuri lecz piłka zwalniając niemal dostała się pod nogi Balaja. Szybszy w tej sytuacji Kotorowski.

• Popkhadze teraz zagrał podobnie do Możdżenia tylko, że z lewej strony. Balaj tylko własnemu niezdecydowaniu może podziękować, że nie doszedł do piłki.

• Lovrencics za krótko. Wybijają obrońcy.

• Teodorczyk wywalczył rożnego dla Lecha.

• Pierwszy strzał gości. Głową do Balaja zgrywał Dźwigała. Napastnik Jagi uderzył z linii pola karnego lecz futbolówkę spokojnie wyłapał Krzysztof Kotorowski.

• Teraz Możdżeń zagrał w uliczkę do Lovrencicsa. Węgier nie zdołał dogonić piłki.

• Żółta kartka dla Tosika za nieregulaminowe zatrzymanie Linettego w środku boiska.

• Kapitalną wrzutką popisał się Możdżeń. Mając dużo miejsca dośrodkował z głębi pola wprost na nogę Teodorczyka, który pewnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. Asysta palce lizać!

• 2:0!! Kolejna kapitalna akcja Lecha!

• Akcja lewą stroną Jagi. Wrzucał Gajos, ale nikt nie przeciął piłki. Po chwili faul zawodnika gości i akcję rozpoczyna Lech.

• Prawą stroną próbował Tosik, ale wrzutkę wybili obrońcy. Po chwili ponowił Popkhadze lecz piłka powędrowała gdzieś w trybuny.

• Lech imponuje dziś w odbiorze. Zaraz po stracie podopieczni Mariusza Rumaka szybko i agresywnie doskakują do rywali. To się może podobać.

• LechLechLech

• Teraz skrzydłem próbował urwać Lovrencics, ale nie dogonił wypuszczonej za mocno piłki.

• Kapitalna akcja Lecha. Lewą flanką obiegał Wołąkiewicz, który w pełnym biegu dośrodkował wprost na głowę nabiegającego Hamalainena. Fin silnym strzałem z pięciu metrów nie dał szans Baranowi!

• Goooooool!!! Hamalainen i 1:0!

• Dośrodkowanie Lovrencicsa wybite przed pole karne przez obrońców. Lech szybko jednak odzyskuje futbolówkę.

• Teraz korner dla gospodarzy. Trzeba przyznać, że lepiej weszli w mecz.

• Ajj pierwszy w Ekstraklasie strzał Arajuuriego niecelny. Fin musiał się nieco cofnąć, był odchylony więc ta główka nie miała prawa zaskoczyć Barana.

• Faul Martina Barana na Możdżeniu. Z prawej strony wrzucał będzie Lovrencics.

• Tymczasem na trybunach efektowne racowisko.

• Ależ kontra Lecha! Hamalainen prostopadle do Teodorczyka, ten wyszedł sam na sam z Baranem ale posyła piłkę minimalnie obok słupka!

• Wolny dla Jagi. Wrzucał Quintana, ale Trałka spokojnie za pole karne.

• Z trybun odgłosy lokomotywy. Intrygujące.

• Rozpoczyna Jagiellonia.

• Pamiątkowe zegarki dla Wołąkiewicza i Kamińskiego za 100 występ w barwach Lecha oraz dla Możdżenia za 100 meczów w lidze dla Kolejorza. Gratulacje!

• Sędzia Krzysztof Jakubik wyprowadza piłkarzy na boisko.

• Przedstawienie składów. Za moment hymn Lecha i zaczynamy!

• Lech

• Piłkarze zeszli na moment do szatni. Teraz czas na występ Kolejorz Girls. Miejmy nadzieję, że zawodnicy rozgrzeją nas niemniej niż dziewczyny.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Powoli przybywa kibiców na INEA Stadionie. Na Kotle pojawiła się flaga "Kolejorz w końcu". Trudno nam rozszyfrować o co chodzi. Kibice Lecha, macie jakieś pomysły?

• Trener Rumak przed meczem zapewniał, że Lech nie będzie grał na przeczekanie. Kolejorz od początku ma pokazać kto tu rządzi. Znamy jednak zabójczą momentami grę z kontry Jagiellonii. Która taktyka okaże się dziś lepsza?

• Mamy także piłkarzy. Jako pierwsza na murawie pokazała się Jaga. Po nich wyszedł Kolejorz.

• Na boisku rozgrzewają się już bramkarze obu zespołów.

• Spotkanie rozegrane w rundzie jesiennej zakończyło się wygraną Jagiellonii 2:0. Również na korzyść białostocczan, tym samym rezultatem, rozstrzygnięty został ostatni mecz między tymi drużynami w Poznaniu.

• W Lechu dwie zmiany godne odnotowania. Po raz pierwszy w barwach Kolejorza zagra fiński stoper, Paulus Arajuuri. Do składu wraca również sympatyczny golkiper, Krzysztof Kotorowski.

• Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Mam przyjemność poprowadzić dla Państwa relację z meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok. Sezon zasadniczy zmierza ku końcowi więc emocje gwarantowane. Dość powiedzieć, że gospodarze dzięki reformie ligi nadal liczą na mistrzostwo kraju. Goście zaś zrobią wszystko by zmieścić się w strefie mistrzowskiej. Zapowiada się niezłe widowisko!