Lech Poznań

2

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec meczu! To nie było porywające widowisko, ale końcówka trochę nam to wynagrodziła. Lech zasłużenie wygrywa 2:0. Za uwagę dziękuje Państwu Bartosz Grzelak!

• Jaga nieporadnie próbuje skonstruować akcję dającą jej bramkę honorową, ale chyba na niewiele zdadzą się te wysiłki.

• Dwie minuty doliczone przez arbitra.

• Tomasz Kędziora i 2:0. Pewny strzał prawego obrońcy Lecha!

• Pawłowski faulowany w polu karnym! Jedenastka dla Lecha!

• Ależ akcja Kownackiego! Świetnie przedryblował obrońcę i znalazł się oko w oko z bramkarzem. Młody lechita przegrął jednak pojedynek z Baranem!

• Pawłowski zszedł z piłką przy nodze do środka. Nie mając pomysłu na dalsze rozegranie akcji podał na lewo do Douglasa. Szkot nie namyślając się zbyt długo huknął płasko po długim rogu zaskakując Krzysztofa Barana!

• I w końcu gooool! Barry Douglas na 1:0!

• Strzał Keity zza pola karnego zablokowany.

• Dynamiczna akcja Keity zatrzymana w polu karnym.

• Łukasz Trałka obejrzał żółtą kartkę za faul na Pazdanie.

• Z małą pomocą sędziego Lech dostał się pod bramkę Jagi. Ostatecznie centra została wybita przez Tymińskiego.

• Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką białostcczan.

• Keita świtnie wystawił piłkę Formelli! Ten uderzył, ale piłka po rykoszecie ląduje za linią końcową!

• Na meczu 18 523 widzów.

• Cały zestaw błędów Lecha! Najpierw Arajuuri, potem Gostomski a na koniec Kamiński. Jak Jaga mogła tego nie wykorzystać?! Ostatecznie strzał Grzyba ląduje w rękach bramkarza.

• Świetna wrzutka Douglasa. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Arajuuri, którego strzał głową o centymetry minął prawy słupek bramki Barana.

• Kownacki faulowany z boku boiska przez Tymińskiego.

• Optyczna przewaga po stronie Lecha, ale niewiele z tego wynika.

• Tak jak myśleliśmy. Kownacki za Sadajewa.

• Faul Sadajewa na Gajosie.

• W polu karnym z Maderą przepychał się Formella. Młody lechita siłą rzeczy skazany był na porażkę w tym starciu.

• Problemy mięśniowe Sadajewa. Prawdopodobnie to on będzie kolejny do zmiany w Lechu.

• Keita w miejsce Hamalainena.

• Po krótkim rozegraniu rogu piłkę powrotną otrzymał Formella, który zdecydował się na strzał. Piłka jednak dobry metr obok bramki.

• Co za szansa Gajosa! Dostał idealną piłkę na głowę, ale fenomenalnie strzał obronił Gostomski!

• Sadajew pada w polu karnym, ale nie ma mowy o faulu. Po chwili kontr Jagi niezakończona strzałem.

• Formella z Kędziorą próbowali akcji prawą stroną. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi stojącego na linii szesnastki Trałki, którego strzał lepiej pozostawić bez komentarza.

• Modelski wybija dośrodkowanie Kędziory na aut.

• Pierwsze tak ofensywne wejście Tymińskiego. Na obieg z nim zagrał Mackiewicz jednak jego centra pozostawiała wiele do życzenia.

• Niezła kontra Jagi. Prostopadła piłka doszła do Mackiewicza. Ten jednak zamiast wbiec w pole karne zdecydował się na szybki strzał. Futbolówka powędrowała daleeeeeko obok bramki.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Piątkowski zmienia Dzalamidze.

• Róg krótko rozegrał Hamalainen z Formellą. Ten drugi zacentrował do Kamińskiego. Zakotłowało się pod bramką, ale ostatecznie Jaga zażegnała niebezpieczeństwo.

• Z rzutu wolnego Sadajew prosto w mur.

• Ładna akcja Pawłowskiego z Sadajewem. Skrzydłowy Lecha faulowany tuż przed polem karnym za co żółtą kartkę ogląda Pazdan.

• W drugiej części gra toczy się głównie na połowie Jagiellonii.

• Mackiewicz znów w akcji ofensywnej lecz tym razem wyszedł z piłką poza plac gry.

• Centra Mackiewicza za głęboka. Pewnie łapie Gostomski.

• Ładnie klepką wychodzili goście, ale zakończył to Grzyb niecelnym podaniem.

• Z kontrą ruszył Pawłowski. Przebiegł pół boiska i chciał zagrywać do Sadajewa lecz w tym zamiarze w porę połapał się Tarasovs.

• Zaczęła Jaga.

• Oba zespoły są już na boisku. Za moment rozpoczynamy drugą połowę.

• Do przerwy z boiska wiało nudą. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie obie drużyny zaprezentują dużo lepszy futbol.

• Koniec pierwszej połowy.

• Piękna akcja Lecha zakończona podaniem Linettego do Sadajewa. Napastnik gospodarzy uderzył jednak zbyt lekko i w dodatku prosto w bramkarza Jagi.

• Teraz niedokładnie Trałka.

• Znów arbiter odgwizduje faul Sadajewa.

• Piłka pod bramką Jagi, ale nic z tego nie wyniknęło. Znów z piątego metra zacznie golkiper gości.

• Żółta kartka dla Modelskiego.

• Siedem minut doliczone przez arbitra.

• Do wybitej przed pole karne piłki dopadł Trałka i bez zastanowienia huknął jak z armaty, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Hamalainen sbyt długo czekał z centrą i ostatecznie zablokowany.

• Po centrze Dzalamidze piłka wybita przez poznaniaków.

• Teraz z kolei korner dla Jagiellonii. Goście pierwszy raz od dłuższego czasu goszczą pod bramką rywali.

• Po rzucie rożnym nie było zagrożenia dla bramki gości.

• Teraz piękna akcja Lecha na jeden kontakt zakończona strzałem Linettego i piękną paradą Barana.

• Strzał Linettego z dystansu. Kozłującą piłkę pewnie chwyta Baran.

• Po chwili obrońców ubiegł Sadajew, ale nie zdołał dogonić muśniętej przez siebie piłki.

• Douglas nieźle chciał wypuścić Pawłowskiego, ale ten nie opanował piłki co pozwoliło na skuteczną interwencję Modelskiemu.

• Nika wstał już i za moment będzie gotów do gry.

• Na murawie przy akompaniamencie gwizdów leży Dzalamidze. Gruzin nie był jednak faulowany.

• Pazdan długim podaniem próbował uruchomić kontrę Jagiellonii, ale w pogotowiu był Kamiński.

• Jagiellonia dłuższy czas zepchnięta na własną połowę.

• Przycisnął teraz Lech. Piłkarze z Poznania poczuli, że można zdobyć tu gola. Świadczy o tym bardzo odważna, choć kompletnie nieudana, próba Szymona Pawłowskiego.

• Uśpili nas piłkarze! Świetna akcja Lecha. Po zgraniu piłki w polu karnym w dogodnej sytuacji znalazł się Sadajew, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. Oby więcej takich akcji Panowie piłkarze!

• Z boiska wieje nudą. Kompletny brak pomysłu na atak z obu stron.

• Michał Pazdan do końca asekurował lot piłki i pozwolił jej opuścić plac gry. Karol Linetty mocno niepocieszony, że od bramki wznowi Krzysztof Baran.

• A teraz Arajuuri ogląda żółty kartonik za faul na Gajosie.

• Pawłowski najpierw stracił piłkę w środku boiska a następnie faulował Pazdana za co ogląda żółtą kartkę.

• Tak jak zapowiadaliśmy, za Lovrencicsa wchodzi Formella.

• A jednak to Formella zmieni Węgra.

• Potrzebna będzie zmiana. Mocno rozgrzewa się Keita. Dla Lovrencicsa to koniec tego meczu.

• Po tym dośrodkowaniu w walce o piłkę mocno ucierpieli Lovrencics oraz Mackiewicz. Węgier na noszach opuszcza boisko.

• Świetna współpraca po lewej stronie Douglasa i Pawłowskiego zakończona centrą Szkota. Ostatecznie obrońcy Jagi zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

• Linetty zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję Kolejorza podając na pamięć do... no właśnie, do kogo?

• Centra Mackiewicza wyłapana przez Gostomskiego.

• Douglas zagrał długą piłkę w pole karne do Sadajewa. Obok niego na murawę padł Tarasovs co arbiter odgwizdał jako faul. Można mieć spore wątpliwości.

• Ojj większa awantura w okolicy faulowanego Grzyba. Sędzia uspokoił rozgrzane głowy piłkarzy i już gramy dalej.

• Groźne starcie Modelskiego z Douglasem pod bramką Jagiellonii. Arbiter zinterpretował to jako faul lechity.

• Z boku boiska przepychał się Linetty, ale został sprytnie nabity przez rywala. Od bramki zacznie Baran.

• Indywidualnie Lovrencics, ale zatrzymany na prawej stronie.

• Walka w środku boiska. Grzyb faulował Trałkę.

• Agresywny atak Sadajewa i na boisku leży Tarasovs. Potrzebna interwencja medyków.

• Jagiellonia stara się zagęszczać pole gry od własnej połowy co na razie przynosi efekt.

• Pierwsza centra w pole karne Lecha wybita przez Kamińskiego.

• Rzut sędziowski i gramy dalej. Przy piłce lechici.

• Za bramką Macieja Gostomskiego biało. Jednak nie z uwagi na śnieg, który byłby o tej porze roku zjawiskiem dość normalnym lecz na wspomniane serpentyny.

• I znów przerwany mecz. Tym razem już morze serpentyn na murawie!

• Od środka boiska rozpoczęli podopieczni Macieja Skorży. Mieliśmy chwilę opóźnienia z uwagi na serpentyny, które wylądowały na boisku.

• Pan Tomasz Musiał wyprowadza oba zespoły na plac gry.

• Pierwsze jedenastki obu drużyn zeszły już do szatni by przywdziać meczowe trykoty i ponownie pojawić się na murawie.

• Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało około 20 minut. Warto więc napisać kto dziś będzie boiskowym rozjemcą. Na arbitra głównego wyznaczono Pana Tomasza Musiała, któremu asystować będą Pan Sebastian Mucha oraz Jakub Ślusarski . Sędzią technicznym jest z kolei Pan Adam Lyczmański.

• INEA Stadion w Poznaniu powoli się wypełnia. Na chwilę obecną na obiekcie przy Bułgarskiej jest około 7 tysięcy osób, ale kibice nadal zapełniają poznańską arenę.

• Dzisiejszy pojedynek bez wątpienia można nazwać pojedynkiem na szczycie. Zmierzą się ze sobą bowiem drugi i trzeci zespół tabeli. Obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt.

• Jeżeli chodzi o mecze w Poznaniu to na 12 rozegranych spotkań 11 padło łupem Lecha natomiast Jagiellonia zaledwie raz wracała z Wielkopolski zwycięska. Fakt taki miał miejsce w sezonie 2012/2013 kiedy to białostocczanie wygrali 2:0.

• Nie boimy się Jagiellonii. Mamy bardzo dużo szacunku do tej drużyny. Ostatnio pokazują dobrą skuteczność w meczach wyjazdowych. Bylibyśmy nierozsądni, gdybyśmy nie zwrócili na to uwagi. Jednak gramy u siebie, dlatego będziemy chcieli wygrać i zdobyć trzy punkty

przekonuje szkoleniowiec Lecha, Maciej Skorża.

• Jeśli chodzi o mecze w Warszawie i we Wrocławiu to na pewno nie byliśmy faworytem w tych spotkaniach. Byliśmy jednak dobrze przygotowani i dlatego udało nam się osiągnąć takie wyniki. W ostatnim spotkaniu, było chyba trochę tak, że już przed jego rozpoczęciem wielu dopisało nam trzy punkty, a nam się nie udało go wygrać. Taka jest piłka, niczego nie można być nigdy pewnym. Teraz wybieramy się na mecz do Poznania. Mamy tam swoją robotę do zrobienia. Mamy swoje cele i jeśli uda nam się je zrealizować, to o wynik jestem spokojny

mówi przed meczem z Kolejorzem obrońca drużyny gości, Filip Modelski.

• Rzut oka na formę obu zespołów. Jagiellonia w tym roku wygrała dwa spotkania na wyjazdach pokonując Śląsk Wrocław i Legię Warszawa. Dość niespodziewanie uległa za to Koronie Kielce. Lech z kolei remisował z Pogonią oraz Cracovią natomiast przed własną publicznością podopieczni Macieja Skorży pokonali Ruch Chorzów.

• Są również goście z Białegostoku.

• Na murawie pojawili się lechici owacyjnie witani przez poznańską publiczność.

• Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Lech w świetnym humorze, "Jaga" w nieco gorszym

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 4:2 pd.

Starcie drugiej z trzecią ekipą w tabeli Ekstraklasy zapowiada się niezwykle emocjonująco. Lech Poznań do spotkania podchodzi w znakomitych nastrojach, po zwycięstwie 5:1 ze Zniczem Pruszków w Pucharze Polski. Dodatkowo w tym roku "Kolejorz" nie przegrał jeszcze spotkania, chociaż w lidze zaliczył dwa remisy. Do poprzedniej kolejki w jeszcze lepszych nastrojach byli piłkarze Jagiellonii, ktorom humoru popsuła jednak porażka 1:2 z Koroną Kielce.

Jesienią lepsi okazali się piłkarze "Jagi", którzy zwyciężyli 1:0, po golu Mateusza Piątkowskiego. Napastnik białostoczan na wiosnę stracił jednak miejsce w wyjściowej jedenastce i zagrał jedynie końcówkę meczu ze Śląskiem, wygranego 1:0. W meczu z Koroną juz na boisku się nie pojawił.

Porażkę z kielczanami mocno przeżył szkoleniowiec Jagiellonii, Michał Probierz. - Musimy cały czas kształtować ten zespół. Ci zawodnicy cały czas muszą jeszcze nabierać doświadczenia i to dziś robili. Zabrakło nam dziś doświadczenia. Zadebiutował Sawicki, dobre zmiany dał Mackiewicz i Mystkowski. Zabrakło nam dziś jednak instynktu killera, a to jest potrzebne, żeby zdobywać bramki. Nikt nie może nam jednak zarzucić, że przeszliśmy obok meczu - stwierdził po ostatniej porażce. W piątkowym starciu jego zespół nie zamierza popełnić tych samych błędów.