2

Lechia Gdańsk

1

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

• Lech wygrywa 2:1 i zajmuje pozycję wicelidera. Zwycięstwo poznaniaków wydaje się zasłużone, gdyż przez większą część meczu mieli przewagę i udokumentowali ją dwoma bramkami. Lechia odpowiedziała dopiero w doliczonym czasie gry, ale zdobyła tylko honorowego gola.

• Nie zdążyli! Koniec meczu, Lech wygrywa 2:1!

• Bodajże Kamiński głupio stracił piłkę na rzecz Grzelczaka, ten oddał strzał, który Gostomski zbił do boku prosto pod nogi Tuszyńskiego. Ten zdobył bramkę i dał Lechii iskierkę nadziei. Czy goście jeszcze zdążą?

• GOOOOL!!! PATRYK TUSZYŃSKI ZDOBYWA BRAMKĘ!!!

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu: Formella zastępuje Lovrencsicsa.

• Druga część meczu przedłużona o 5 minut.

• Zmiana w Lechu: Kędziora zastępuje Pawłowskiego.

• Podanie Pawłowskiego, strzał Teo i kapitalna obrona Bąka!

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa piłka trafiła do Teo, ale ten źle przyjął. A mogło być groźnie!

• Kąśliwy strzał Pawłowskiego broni Bąk. Bardzo niepewnie, ale skutecznie.

• Dym po racach już w miarę przeszedł, deszcz przestał padać, a więc warunki wróciły do stanu wyjściowego.

• Ależ okazja dla Lechii, w słupek trafia Grzelczak!

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa po nogach obrońcy Lechii trafia w ręce Bąka.

• Po krótkiej przerwie wracamy do gry, choć widoczność nadal słaba.

• A kibice Lechii odpalają kolejne race.

• Sędzia Musiał przerywa grę, bo na boisku niewiele widać.

• Gostomski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Przy tej zasłonie dymnej to niezły wyczyn.

• Pawłowski! Doskonały strzał świetnie broni Bąk!

• Kibice Lechii odpalili race i petardy hukowe. Głośno i jasno zrobiło się na sektorze gości.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa prosto w ręce Bąka.

• Pierwsza zmiana w Lechu: Karol Linetty opuszcza murawę, a w jego miejsce Daylon Claasen.

• Od kilku minut solidnie leje nad stadionem w Poznaniu, ostatnie minuty meczu będą toczone w trudnych warunkach.

• Niezłe uderzenie Linettego mija bramkę Bąka.

• Ostatnia zmiana w Lechii - Grzelczak w miejsce Wiśniewskiego.

• Sadajew dostał dobrą piłkę, ruszył w stronę bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Leković skutecznym wślizgiem zatrzymuje Gergo.

• Przypominam o głosowaniu w plebiscycie na zawodnika meczu. Na razie prowadzi Łukasz Teodorczyk, a za nim Szymon Pawłowski i Christopher Oualembo.

• Dzisiejszy mecz z trybun ogląda 22 497 kibiców. Niezła frekwencja.

• Druga zmiana w zespole Lechii: Stolarski zastępuje Oualembo.

• Lovrencsics dośrodkował z rożnego na głowę Barry'ego Douglasa, ten odegrał do Teodorczyka, który dwa razy próbował pokonać Bąka. Pierwszy strzał bramkarz Lechii obronił, ale przy dobitce był już bezradny. Lech prowadzi 2:0!

• GOOOOOL!!! ŁUKASZ TEODORCZYK!!!

• Dawidowicz powstrzymał wchodzącego w pole karne Linettego, wybijając piłkę na róg.

• Gergo Lovrencsics był faulowany przed narożnikiem pola karnego Lechii, gwizdek sędziego Musiała milczy.

• Douglas wytrącił piłkę szykującemu się do wykonania wrzutu z autu Tuszyńskiemu, żółta kartka dla obrońcy Lecha.

• Pawłowski za mocno do Gergo. Fakt, Szymon strzelił dzisiaj bramkę, ale jego występ póki co do najlepszych nie należy. Za dużo niedokładności, za dużo złych wyborów i strat.

• Tuszyński przewrócił się po starciu z Możdżeniem. Musiał odgwizdał faul, a ja powiem szczerze, że mam spore wątpliwości, czy rzeczywiście trzeba było przerwać grę.

• Dośrodkowanie lechitów z rożnego pada łupem obrońców gości.

• Zakotłowało się przy linii bocznej, zawodnicy obu drużyn ruszyli do siebie z pretensjami, a sytuację wyjaśnił sędzia Musiał.

• Odpowiedź Lechii, strzał Sadajewa broni Gostomski.

• Hamalainen wyłożył piłkę Teo, a ten z kilku metrów trafił w słupek, napinający siatkę. To powinien być gol!

• Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wybija Kamiński.

• Pawłowski interweniował we własnym polu karnym, rożny dla Lechii.

• W przerwie mamy zmianę w Lechii - Zaur Sadajew zastąpił Marcina Pietrowskiego.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Na murawie pierwsi zameldowali się gracze Lechii, zaraz za nimi wyszli lechici.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Pierwsze 25 minut meczu było dość ospałe, później przycisnął Lech i udokumentował to zdobytym golem. Mógł strzelić więcej, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali Hamalainen i Teodorczyk. W przekroju pierwszej połowy Lech był zespołem lepszym i zasłużył na prowadzenie, zobaczymy, jak będzie dalej.

• Równo po upływie 45 minut sędzia Musiał zakończył pierwszą połowę meczu. Do przerwy Lech prowadzi 1:0.

• Sędzia Musiał przerywa akcję Lecha - Pawłowski na spalonym.

• Douglas dobrze zagrał do Teodorczyka, ten musiał wycofać piłkę do Pawłowskiego, który oddał taki strzał... że piłka wyszła za linię boczną.

• Lech Poznań - Lechia GdańskLech Poznań - Lechia Gdańsk

• Bąk dobrze wyszedł z bramki i zdążył do piłki przed Teodorczykiem.

• Hamalainen zagrał na środek do Lovrencsicsa, ten oddał płaski strzał z szesnastu metrów wprost w ręce Bąka. Trzeba było walić po rogu!

• Oualembo nie dał się zwieść Pawłowskiemu i zatrzymał rajd skrzydłowego Lecha.

• Oualembo przechwycił dogranie Kamińskiego do Pawłowskiego.

• Bieniuk naciskany przez Linettego wybija piłkę w aut.

• Lech szybko mógł podwyższyć, ale po podaniu Linettego nie trafił Teodorczyk!

• Pawłowski świetnie minął Oualembo i świetnie uwolnił się na lewej stronie pola karnego, przy strzale poślizgnął się, ale nie przeszkodziło mu to pokonać Bąka! Świetna akcja, piękny strzał i Lech prowadzi 1:0!

• GOOOOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!! KAPITALNA AKCJA!!!

• Linetty świetnie ruszył środkiem boiska, odegrał do Hamalainena na prawo, ale ten nie trafił do bramki!

• Gergo świetnie uruchomił wychodzącego prawą stroną Pawłowskiego, ten przerzucił do Teodorczyka, który miał mnóstwo miejsca, strzelił w długi słupek obok interweniującego Bąka i obok bramki! Najlepsza okazja w tym meczu!

• Podanie Hamalainena blokuje Janicki. Hamalainen domagał się odgwizdania zagrania ręką, ale sędzia Musiał nie przerwał gry. Z naszej perspektywy ciężko to ocenić.

• Wiśniewski pogubił się we własnej akcji i wyszedł z piłką w aut.

• Strzał Pawłowskiego zablokowany. Trochę nieprzemyślana była ta próba skrzydłowego Lecha.

• Dośrodkowanie Oualembo, zablokowane przez Douglasa, ostatecznie trafia w ręce Gostomskiego. Lewy obrońca Lecha interweniował ręką, ale sędzia zakwalifikował to jako nieumyślne zagranie i nie odgwizdał przewinienia.

• Dobra interwencja Wołąkiewicza, który przecina dogranie Vranjesa do Tuszyńskiego.

• Dawidowicz faulował wychodzącego z akcją Linettego, żółta kartka dla gracza Lechii.

• Trochę zakotłowało się w polu karnym Lecha, Linetty uwolnił się, ale nie dał rady dograć do Teodorczyka.

• Douglas ładnie popracował w defensywie, odbierając piłkę dwóm lechistom.

• Hamalainen zmarnował nieźle zapowiadającą się akcję, podając pod nogi rywala.

• Pawłowski zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Za lekko i zbyt czytelnie, trzeba było chyba szukać podaniem Trałki, który był w polu karnym.

• Tuszyński próbował ograć Douglasa na boku boiska, ale ten świetnie wyczekał rywala, nie dał się zwieść i odebrał mu piłkę.

• Dobry przechwyt Trałki w środku pola, wybił piłkę spod nóg Tuszyńskiego.

• Gergo źle zagrywał w kierunku Teodorczyka. W zasadzie zamiast do napastnika Lecha, podał do Oualembo.

• Wiśniewski dobrze odebrał piłkę Lovrencsicsowi, przerywając akcję Lecha.

• Linetty przeszkadzał Pietrowskiemu w rozegraniu rzutu wolnego, żółta kartka dla zawodnika Lecha.

• Kaminski uprzedza Tuszyńskiego zagrywa piłkę w ręce Gostomskiego. Przytomnie zachował się obrońca Lecha.

• Pawłowski do Lovrencsicsa, jego płaski strzał mija bramkę Bąka.

• Makuszewski strzelał z dwudziestu metrów i mógł zaskoczyć Gostomskiego, gdyby tylko lepiej wycelował. Piłka tuż obok słupka, pierwszy sygnał ostrzegawczy dla poznaniaków.

• Wrzutka ze stałego fragmentu gry prosto w ręce Gostomskiego, którego wraz z piłką do bramki wepchnął Janicki. Sędzia Musiał słusznie odgwizdał faul na bramkarzu Lecha.

• Jeden z graczy Lechii faulowany na boku boiska, będzie okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego.

• Vranjes do Tuszyńskiego i zaczynamy!

• Poznaniacy grają o drugą pozycję w tabeli. Uda się osiągnąć cel?

• Z okazji rocznicy Lecha Poznań piłkarze wykopują w trybuny jedenaście podpisanych piłek. Przypomnijmy, że kilka dni temu "Kolejorz" obchodził 92-lecie istnienia.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na boisko. Za kilka minut początek spotkania!

• W pierwszym starciu obu zespołów w tym sezonie wysoko wygrał Lech, chociaż to Lechia strzeliła pierwszego gola. Gdańszczanie prowadzili od 24. minucie po strzale Deleu, jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Łukasz Teodorczyk. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Gergo Lovrencsics i Kasper Hamalainen, a siedem minut przed końcem spotkania zwycięstwo 4:1 przypieczętował swoim drugim trafieniem Teodorczyk.

• Wczorajsza porażka Wisły Kraków z Zawiszą Bydgoszcz sprawiła, że poznaniacy muszą tylko wygrać z Lechią, by zakończyć 27. kolejkę spotkań na pozycji wicelidera.

• Poznaliśmy już składy obu zespołów. Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Tomasz Kędziora, Manuel Arboleda, Paulus Ajauuri, Dimitrije Injac, Daylon Claasen, Dariusz Formella. Rezerwowi Lechii: Kacper Rosa, Paweł Stolarski, Damian Garbacik, Wojciech Zyska, Przemysław Frankowski, Piotr Grzelczak, Zaur Sadajew

• Witamy w relacji na żywo prosto z INEA Stadionu przy ulicy Bułgarskiej, gdzie Lech Poznań podejmować będzie Lechię Gdańsk.