Lech Poznań

0

Piast Gliwice

1

• Piast wygrywa kolejny meczu, a jeśli Legia dziś nie wygra, to powiększy przewagę nad ligowymi rywalami. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak. Zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net, miłego wieczoru!

• Spalone: 0-7
  • Lech żegnany gwizdami, poznaniacy przegrywają po raz czwarty w sezonie.

• Koniec meczu!!!! Lider z Gliwic wygrywa w Poznaniu!!! Latal wykonuje świetną robotę!

• Zivec szybko stracił piłkę, trzeba wracać.

• Arbiter doliczył 2 minuty, a Vacek wywalczył korner.

• Badia opuszcza murawę, a za niego pojawi się Paweł Moskwik.

• Pawłowski uderzył, ale broni Szmatuła.

• Lech stara się atakować, ale jak an razie bez efektu bramkowego, a czasu coraz mniej.

• Pawłowski tym razem zablokowany, ale "Kolejorz" dalej przy piłce.

• Pawłowski! Pomocnik Lecha uderzył z 10. metra, pięknie broni Szmatuła!

• Kolejny raz z rzutu wolnego zagrywa Douglasa, piłkę odbija Pawłowski, ale nic z tego nie wynika.

• Piast dosyć szybko pozbywa się piłki. Podopieczni Latala powinni dłużej szanować futbolówkę.

• Korner dla "Kolejorza", ale po chwili od bramki grę rozpoczyna Szmatuła.

• Josip Barisić zmienia Nespora.

• taka sytuacja:

• Ale zepsuli kontrę gliwiczanie. Murawski źle zagrał do Badii,

• Kolejne dośrodkowanie Douglasa wybite.

• Douglas, troszeczkę za krótko zagrywa, ale Lech dalej przy piłce.

• To musi być kartka, Osyra nieprzepisowo powstrzymywał Pawłowskiego.

• Teraz Holman za mocno wypuścił sobie futbolówkę, coraz mniej czasu ma mistrz Polski na odrobienie strat.

• Kto by się spodziewał, ale takie są fakty.

• Gliwiczanie zepchnięci do defensywy, ale jak na razie Szmatuła dalej bezrobotny.

• Hamalainen oddał bardzo kiepski strzał.

• Thomalla zagrał do Pawłowskiego, ten ściął do środka i uderzył z 13. metra obok bramki.

• Holman za Lovrencsicsa, może on odmieni losy spotkania?!

• Douglas ukarany przez Bartosza Frankowskiego.

• Pierwsze gwizdy na INEA Stadionie.

• Mraz przebijał się lewą stroną stroną, ale Tetteh dobrze blokował piłkę.

• Oj bramkarze w drugiej odsłonie są bezrobotni, czekamy na bramki.

• Roszada w ekipie "Kolejorza". Schodzi Arajuuri, a za niego pojawi się Tamas Kadar.

• Pawłowski zagrał krótko do Douglasa, a ten dwukrotnie próbował dogrywać do kolegów, ale niecelnie.

• Sasa Zivec łapie żółtą kartkę zupełnie niepotrzebnie.

• Piast w tej chwili umocni się na pozycji lidera, ciekawe co na to Legia.

• Posiadanie piłki: 57% do 43% na korzyść "Kolejorza"

• Lech wybity z rytmu, a Piast gra na INEA Stadionie świetne zawody.

• Leniwa kontra Lecha, ostatecznie Lovrencsics źle zagrywa w pole karne.

• Badia minął jednego z defensorów Lecha, zagrał w pole karne, ale Nespor nie zdołał przejąć piłki!

• Czech wrócił już do gry.

• Vacek leży na murawie, potrzebna pomoc medyków.

• Po drugiej stronie świetna interwencja Koruna!

• Nespor zagrywał prostopadle do Badii, ale Kamiński był szybszy.

• Znowu Fin wypracował akcję dla Lecha, ale Thomalla słabo przyjął piłkę i jeszcze gorzej uderzył.

• Piast przejął inicjatywę, świetnie w odbiorze Mraz. Gliwiczanie dalej utrzymują się przy piłce.

• Pawłowski podał do Hamlainena, ten odegrał na prawo do Ceesay`a, ale prawy defensor słabo zagrał w pole karne.

• Zaczyna "Kolejorz", gramy!

• Szymon Pawłowski zmienia Dariusza Formellę.

• Piłkarze wracają na murawę!

• Dobre spotkanie w Poznaniu. Obydwa zespoły stwarzają sytuacje bramkowe. Piast prowadzi jedną bramką, między innymi dzięki fenomenalnej postawie Szmatuły w bramce gliwiczan.

• Celne podania (%): 71-66
  • Bartosz Frankowski kończy pierwszą odsłonę, do przerwy: Lech 0:1 Piast.

• Arbiter doliczył 2 minuty.

• Zagranie z prawej strony boiska Pietrowskiego wzdłuż bramki,a tam Vacek dopadł do piłki i lider Ekstraklasy prowadzi w Poznaniu!

• 0:1! Vacek!

• Douglas chciał zaskoczyć bramkarza gości, ale nie trafił w światło bramki.

• Kolejny rzut wolny Douglasa, Mraz wybija piłkę na korner.

• Teraz na murawie mamy więcej walki w środku pola. Nadal czekamy na bramki.

• 4:1 w strzałach celnych dla "Kolejorza"

• Gergo Lovrencsics uderzył beznadziejnie...

• Piłka zagrywana z narożnika trafiła po pewnej chwili przed pole karne do Radosława Murawskiego, a ten mocno uderzył, ale broni bramkarz gospodarzy.

• Vacek wrzuca w pole karne, a tam Arajuuri uprzedza Gostomskiego wybijając piłkę poza boisko.

• Lech lepiej wygląda od Piasta w kolejnych minutach, nadal jednak czekamy na bramki.

• Douglas zagrywa z rzutu wolnego, a Thomalla podobnie, jak Hamalainen nie potrafi pokonać Szmatuły!!!

• Z drugiej strony boiska od autu rozpocznie Piast.

• Douglas zacentorwał a z kilku metrów nie potrafił pokonać bramkarza Piasta Hamalainen, po chwili dobija Formella, będzie rzut rożny!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Gostomskiego, ale bez zagrożenia pod poznańską bramką.

• Szybka odpowiedź Piasta, Nespor uderzył mocno, ale piłka odbija się po raz kolejny od jednego z rywali, będzie korner.

• Hamalainen zakończył kąśliwym uderzeniem dobrą akcję "Kolejorza", po drodze Trałka wślizgiem próbował skierować piłkę do siatki, ale ta ląduje w rękawicach Szmatuły!

• Ciekawa akcja gości, ale Badia został złapany na spalonym.

• Piast wygląda lepiej, niż Videoton.

• Ciekawy mecz na INEA Stadionie, odrobinkę lepiej wyglądają na murawie goście.

• Vacek fenomenalnie przerwał akcję Hamalainena, w przeciwnym wypadku Fin wyszedłby sam na sam ze Szmatułą!

• Pierwszy korner dla poznaniaków, ale po chwili futbolówkę łapie Szmatuła.

• Wrzutka Lovrencsicsa w pole karne, a tam Formella uderzył głową w kierunku bramki Szmatuły, piłkę odbił Hebert.

• Kontra podopiecznych Latala, jednak w ostatniej chwili Nespor zagrał za mocno do Ziveca.

• Pierwszy celny strzał gospodarzy. Thomalla wycofał do Hamalainena, a Fin trafił w sam środek bramki.

• Odskrzydlająca akcja gości, a piłkę do siatki pakuje Vacek, ale złapany na spalonym!

• Defensywa Lecha oddala zagrożenie.

• Patrick Mraz zdecydował się uderzyć, piłka odbija się od jednego z Lechitów, będzie kolejny rzut rożny.

• Po chwili Piast wywalczył rzut wolny po zagraniu ręką Douglasa.

• Zivec zdecydował się na uderzenie z za pola karnego, futbolówka odbija się od Arajuuriego i opuszcza boisko, będzie korner.

• Posiadanie piłki: 58% do 42% na korzyść Lecha.

• Gerard Badia pojawił się w miejsce Szeligi.

• Poznaniacy długo rozgrywali piłkę, ale bez większych efektów. Będzie wymuszona zmiana w Piaście.

• Piast w dziesiątkę.

• Zawodnik gości ucierpiał podczas upadania po strzale. Będzie potrzebna zmiana.

• Barry Douglas zagrywał ze stałego fragmentu gry, piłka zostaje wybita, a poprawka Hamalainena również zostaje oddalona od pola karnego gliwiczan.

• Thomalla faulowany przez Koruna w okolicach środka boiska.

• Lech dziś na niebiesko-biało, a "Piastunki" na czerwono.

• Nespor złapany na spalonym, zacznie Gostomski od rzutu wolnego.

• Pierwsza akcja Piasta, po prawej stronie jednak Szeliga stracił futbolówkę na rzecz Kamińskiego.

• Od środka zaczynają goście, gramy!

• Tak jest, już za chwilkę hit 6. kolejki! Obie ekipy wychodzą na murawę! Na INEA Stadionie rozbrzmiewa hymn "Kolejorza"!

• Obie drużyny zeszły już do tunelu, za kilka minut arbiter wyprowadzi obie jedenastki na murawę poznańskiej areny.

• Dziś świetna pogoda do gry w Poznaniu. Obyśmy byli świadkami dobrego widowiska, Takiego, jak chociażby wczorajszy mecz "Pasów" z "Jagą".

• Gerard Badia
  • Znamy już zestawienie Radoslava Latala. Czech dokonał jednej roszady, za Barisicia widzimy Koruna.

• Trener mistrzów Polski dokonał aż pięciu zmian w porównaniu z zestawieniem wyjściowej jedenastki, która wybiegła na mecz z Videotonem.

• Ponad podziałami!

• Tak prezentuje się ławka rezerwowych mistrza Polski:

• Znamy już skład gospodarzy. Maciej Skorża dokonał kilku roszad w wyjściowym zestawieniu poznaniaków.

• Witamy serdecznie, za 90 minut mistrz Polski, Lech Poznań podejmie u siebie lidera Ekstraklasy, zespół Piasta Gliwice. Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego o 15:30.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - PIAST GLIWICE

Angel Perez Garcia zanotował kolejne historyczne zwycięstwo.

Jednym z najciekawszych meczów 6. kolejki Ekstraklasy będzie starcie mistrza Polski, Lecha z obecnym liderem rozgrywek, Piastem Gliwice. Jeszcze kilka tygodni temu zdecydowanym faworytem konfrontacji byłby "Kolejorz", jednak na dziś to podopieczni Radoslava Latala "odprawiają z kwitkiem" kolejnych rywali.

Pięć z ostatnich sześciu pojedynków Lecha z Piastem padło łupem poznaniaków, a jeden mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli gliwiczanie. W poprzednim sezonie na INEA Stadionie podopieczni Skorży pewnie pokonali Piastunki 4:0, jednak na Górnym Śląsku tryumfował Piast ogrywając 3:2 ekipę z Wielkopolski.