• 77′ Łukasz Janoszka Pavel Sultes

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

96′ Zwykły wpis

Za uwagę dziękuje Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net.Do następnego razu!

93′ Zakończenie meczu

Koniec meczu! Na inaugurację nowego sezonu Lech wygrywa z Ruchem 4:0. Zasłużone zwycięstwo poznaniaków!

93′ Ważne zdarzenie

Była okazja dla Ruchu, po dograniu Jankowskiego strzelał Piech, ale w bramce świetnie spisał się Burić!

90′ Zwykły wpis

Opłaciła się walka Bereszyńskiego o rzut rożny. Ze stałego fragmentu wprost na głowę Ubiparipa dośrodkował Lovrencsics, a Serb w końcu trafił do bramki rywala. Kto by się spodziewał takiego pogromu?

90′ Gol

GOOOL!!! Vojo Ubiparip chyba już ustalił wynik meczu!!!

89′ Zwykły wpis

Bereszyński ambitnie walczył na lewej stronie i wywalczył rzut rożny.

88′ Ważne zdarzenie

Idealną sytuację marnuje Vojo Ubiparip - uderzał niecelnie z prawej strony pola karnego.

88′ Zwykły wpis

15 683 - tyle osób ogląda z trybun dzisiejsze spotkanie.

87′ Zwykły wpis

Lewczuk wpadł w pole karne Lecha i przewrócił się po starciu z Arboledą, pokazując arbitrowi, że był faulowany. Sędzia jednak nie odgwizdał przewinienia.

86′ Zwykły wpis

Ubiparip zagrywał w kierunku Drewniaka i Bereszyńskiego. Szkoda, że piłkę przejął ten pierwszy, bo akurat on był na spalonym, co wychwycił sędzia Borski.

84′ Zwykły wpis

Wejście nakładką Murawskiego i sędzia przerywa grę.

83′ Zwykły wpis

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z prawej strony Djokić wygrał pojedynek w powietrzu z Ubiparipem.

81′ Zmiana zawodnika

I to była ostatnia akcja Ślusarskiego w tym meczu, zastępuje go Bereszyński.

80′ Zwykły wpis

Perdijić dostał piłkę od jednego z obrońców, naciskany przez Drewniaka wybił wprost pod nogi Ślusarskiego, ten uderzył minimalnie niecelnie.

79′ Zwykły wpis

Ślusarski wychodził z kontratakiem po rzucie rożnym dla Ruchu, ale stracił piłkę na rzecz Szyndrowskiego.

77′ Zmiana zawodnika

Ostatnia zmiana w Ruchu: Sultes zastępuje Janoszkę.

76′ Ważne zdarzenie

Powinna być bramka dla Ruchu! Jankowski zagrał do wchodzącego w pole karne Kuświka, a ten w wiadomy tylko sobie sposób przestrzelił. Takie akcje muszą kończyć się zdobyciem gola!

75′ Zwykły wpis

Po dośrodkowaniu Henriqueza Szyndrowski wolał nie ryzykować i wybił piłkę w aut.

74′ Zmiana zawodnika

Zmiana w Lechu: Szymon Drewniak zastępuje Mateusza Możdżenia.

72′ Zwykły wpis

Zaatakowali chorzowianie, jednak cała akcja skończyła się niegroźnym strzałem Lewczuka. Wcześniej okazję na lepsze uderzenie miał Lisowski, ale nie zdołał opanować zagranej przez Piecha piłki.

70′ Zwykły wpis

Chwila przerwy w grze, na boisku opatrywany Lovrencsics.

69′ Zwykły wpis

Z rzutu wolnego z 20 metrów niecelnie uderzał Marcin Malinowski.

68′ Żółta kartka

Wołąkiewicz podciął wychodzącego na czystą pozycję Lisowskiego, za co obejrzał żółtą kartkę.

67′ Zwykły wpis

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry niecelnie uderzył Jankowski. Niewiele brakowało, by piłka zatrzepotała w siatce poznańskiej bramki.

66′ Zwykły wpis

Ni to strzał, ni dośrodkowanie Jankowskiego sprawiło sporo problemów Buriciowi, który nie zdołał złapać piłki. Będzie rzut rożny dla Ruchu.

65′ Zwykły wpis

Sporo niedokładności teraz w poczynaniach gospodarzy, ale trudno się dziwić temu rozluźnieniu, skoro prowadzą trzema bramkami.

63′ Zwykły wpis

Na własnej połowie faulowany Wołąkiewicz.

61′ Ważne zdarzenie

Kolejna sytuacja dla Lecha! Lovrencsics zagrał do wychodzącego z własnej połowy Ubiparipa, ten podał do Możdżenia, a strzał najlepszego snajpera Lecha w meczach Ligi Europejskiej zdołał odbić Perdijić. Było groźnie!

60′ Zwykły wpis

Groźne dośrodkowanie Jankowskiego z prawej strony dobrze wyłapał Burić.

59′ Zwykły wpis

Ależ było teraz groźnie pod bramką Ruchu, tyle że na spalonym był Lovrencsics. Po dośrodkowaniu Ceesaya piłka trafiła do Węgra, którego strzał z trudem odbił Perdijić. Była okazja do dobitki, ale w tym momencie grę przerwał arbiter.

57′ Zmiana zawodnika

Mamy pierwszą zmianę w Lechu: Ubiparip w miejsce Tonewa. Na skrzydło zejdzie teraz zapewne Lovrencsics, a nowy zawodnik utworzy atak wraz z Bartoszem Ślusarskim.

56′ Zwykły wpis

Ceesay wszedł w pole karne Ruchu i chyba był zaskoczony, z jaką łatwością udało mu się to uczynić, bo za bardzo nie wiedział, co zrobić z piłką i zamiast strzelać, próbował podawać do równie zaskoczonego Tonewa. Niecelnie.

55′ Zwykły wpis

Murawski próbował zagrać prostopadle do wchodzącego w pole karne Możdżenia. Mogło być groźnie, gdyby nie połapali się w tym chorzowscy obrońcy.

Długie dośrodkowanie Janoszki, piłka leciała, leciała i wylądowała w rękach Buricia.

54′ Zwykły wpis

Jankowski faulowany przez Trałkę, będzie rzut wolny dla Ruchu około 25 metrów od bramki Buricia.

52′ Zwykły wpis

Jankowski próbował zagrać do wchodzącego w pole karne Lisowskiego, tego jednak dobrze zatrzymał Wołąkiewicz, w związku z czym bezpańską piłkę złapał Burić.

51′ Zwykły wpis

Piech próbował strzelać z dystansu i uderzył tak, że znokautował Tonewa.

50′ Zwykły wpis

Od początku drugiej połowy to Ruch przejął inicjatywę.

49′ Zwykły wpis

Lisowski miał okazję by zagrać prostopadłą piłkę do Kuświka, ale zdecydował się na podanie do... Buricia.

48′ Zwykły wpis

Lovrencsics dobrze wyprzedził Malinowskiego i odebrał mu piłkę, doświadczony zawodnik nie dał za wygraną i chwilę później zmusił do błędu Ślusarskiego.

47′ Zwykły wpis

Nieco przemeblowana została chorzowska obrona. Miejsce Sadloka w środku zajął Szyndrowski, tego z kolei na prawej stronie zastąpił Lewczuk.

46′ Zmiana zawodnika

...a bezproduktywnego w ofensywie Zieńczuka Kuświk. Mamy więc trzech nominalnych napastników w składzie Ruchu.

Dwie zmiany w Ruchu: niepewnego w obronie Sadloka zastąpił Lewczuk...

46′ Rozpoczęcie II połowy

Zaczynamy drugą połowę!

19:03 Zwykły wpis

Pierwsi na boisko wyszli gracze Ruchu, zaraz po nich na murawie pojawili się lechici.

19:02 Zwykły wpis

Wymarzony debiut zaliczają dziś Ceesay i Lovrencsics. Pierwszy bardzo dobrze włącza się w akcje ofensywne, częściej niż na własnej połowie jest chyba w polu karnym rywala. Natomiast Lovrencsics to motor napędowy akcji ofensywnych "Kolejorza", na tle rywala imponuje spokojem i techniką. Obaj zdobyli po bramce, Węgier zaliczył do tego asystę, a to przecież dopiero połowa meczu.

19:01 Zdjęcie

Lech Poznań - Ruch ChorzówLech Poznań - Ruch ChorzówLech Poznań - Ruch Chorzów

19:00 Zwykły wpis

Do przerwy bardzo dobrze prezentuje się Bartosz Ślusarski. Nie dość, że strzelił bramkę i zaliczył asystę, to jeszcze często rozgrywa piłkę, przytrzymuje ją w odpowiednim momencie. Czyli robi to, czego oczekiwano od niego od dawna.

18:59 Zwykły wpis

Zasłużone wysokie prowadzenie Lecha do przerwy. Oglądałem na żywo dwa mecze pucharowe "Kolejorza" - z Żetysu Tałdykorgan oraz z AIK-iem Solna i muszę stwierdzić, że dziś nie poznaję poznaniaków. Dominują na boisku, grają widowiskowo, a co ważniejsze bardzo skutecznie.

45′ Zakończenie I połowy

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lech prowadzi 3:0.

45′ Ważne zdarzenie

Było blisko kolejnej bramki! Murawski huknął tuż obok słupka z 30 metrów!

45′ Komentarz

Lovrencsics zagrał do wychodzącego na pozycję Ślusarskiego, ten zwolnił akcję, poczekał, aż Węgier wejdzie w pole karne i oddał mu piłkę. Lovrencsics zwiódł obrońcę i mierzonym strzałem z 10 metrów pokonał Perdijicia.

44′ Gol

GOOOL!!! GERGO LOVRENCSICS!!! POGROM NA BUŁGARSKIEJ!!!

43′ Zwykły wpis

Mogło być groźnie pod bramką Lecha, mimo asysty Wołąkiewicza długie podanie zdołał przejąć Piech, ale w porę z bramki wyszedł Burić.

41′ Zwykły wpis

Lovrencsics wykorzystał teraz błąd Sadloka, który był przekonany, że wybił piłkę w aut, przejął ją w powietrzu i popędził w kierunku bramki, na szczęście dla chorzowian zdążył za nim Szyndrowski.

40′ Zwykły wpis

Dośrodkowywał Henriquez, a w polu karnym Arboleda i Ceesay chyba wzajemnie przeszkodzili sobie w zdobyciu gola.

39′ Zwykły wpis

Możdżeń w narożniku boiska naciskany przez Malinowskiego i Janoszkę, zdołał jednak wywalczyć rzut rożny.

38′ Zwykły wpis

Okazja dla Ruchu, dośrodkowanie Djokicia i strzał głową Piecha, jednak wprost w ręce Buricia.

35′ Komentarz

Piękne, mierzone dośrodkowanie Lovrencsicsa wprost na głowę Bartosza Ślusarskiego i ten strzela swoją drugą bramkę w tym sezonie, pierwszą w meczu ligowym. Kto wie, może teraz odblokuje się ten zawodnik, bo ostatnio był głownie krytykowany przez trenerów, kibiców no i dziennikarzy.

34′ Gol

GOOOOL!!! Bartosz Ślusarski!!! Lech prowadzi już 2:0!!!

34′ Zwykły wpis

A Murawski wrócił do gry, Lech znów w komplecie.

33′ Komentarz

Pierwsze pół godziny za nami, póki co miażdżąca przewagę ma Lech. Chorzowianie skonstruowali w zasadzie tylko jedną groźną akcję pod bramką rywala. Powiem szczerze, że spodziewałem się dzisiaj bardziej wyrównanego pojedynku.

32′ Kontuzja

Na boisku leży Murawski, chwila przerwy w grze.

31′ Zwykły wpis

Po stałym fragmencie z narożnika pola karnego strzelał Lovrencsics. piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z chorzowian i przeleciała nad poprzeczką bramki Perdijicia.

30′ Zwykły wpis

Niepewna interwencja Perdijicia po wydawałoby się niegroźnym strzale jednego z lechitów, będzie rzut rożny dla "Kolejorza".

29′ Zwykły wpis

A teraz Tonew dostał podanie z prawej strony i próbował zagrać piętką w polu karnym do jednego z partnerów, tyle że podał rywalowi.

Z rzutu rożnego dośrodkował Henriquez, piłka wybita z pola karnego trafiła do Tonewa który z jakiś 20 metrów przymierzył w nogi rywala.

28′ Zwykły wpis

Głupia strata Malinowskiego w środku pola na rzecz Trałki, z tego poszła dość groźna akcja Lecha. Ostatecznie dośrodkowanie Możdżenia zablokował Szyndrowski.

27′ Zwykły wpis

Burić wrócił do gry, mecz zatem znów się toczy.

26′ Zwykły wpis

A obaj trenerzy przywołują kolejnych zawodników do siebie i przekazują swoje uwagi na temat gry.

25′ Zwykły wpis

Przerwę w grze na wymianę butów wykorzystał Wojciech Lisowski.

24′ Kontuzja

Burić ucierpiał w tym starciu, w tej chwili jest opatrywany przez masażystów, a rozgrzewkę rozpoczął Kotorowski.

23′ Ważne zdarzenie

Było groźnie pod bramką Lecha. Wychodząc do długiej piłki Burić zdołał ją odbić, niestety pod nogi Jankowskiego. Ten strzelał do pustej bramki, piłkę wybił Hubert Wołąkiewicz. Bardzo ważna interwencja środkowego obrońcy Lecha.

22′ Zwykły wpis

Długie dośrodkowanie Lovrencsicsa i strzał głową Ceesaya. Niecelny, ale prawy obrońca jest póki co najgroźniejszą bronią Lecha pod bramką rywala.

21′ Żółta kartka

Malinowski za faul na Możdżeniu ukarany żółtą kartką.

20′ Komentarz

Wróćmy jeszcze na chwilę do gola, strzelonego przez Lecha, bo w związku z kolejną sytuacją dla Kolejorza umknął mi jej opis. Ceesay wślisgiem wykończył dośrodkowanie Henriqueza i nie dał szans na obronę Perdijiciowi. A więc to obrońca zdobywa pierwszą bramkę dla Lecha w nowym sezonie.

18′ Zwykły wpis

Kolejny rzut rożny dla Lecha i kolejny wariant rozegrania. Zakończyło się podaniem Lovrencsicsa sprzed pola karnego i za lekkim strzałem Henriqueza.

16′ Zwykły wpis

Od mocnego uderzenia rozpoczęli ten mecz poznaniacy. Po kwadransie gry prowadzą 1:0, a powinni zdobyć jeszcze jednego gola.

14′ Ważne zdarzenie

A teraz była znakomita okazja na podwyższenie! Sytuację sam na sam z Możdżeniem wygrał jednak Matko Perdijić! Ależ ważna interwencja bramkarza Ruchu!

11′ Gol

GOOOOL!!! Lech obejmuje prowadzenie! Kebba Ceesay wspaniale rozpoczyna swój debiut w Poznaniu!

11′ Zwykły wpis

Dośrodkowanie Węgra zmierzało na głowę Łukasza Trałki, wyżej wyskoczył jednak Stawarczyk, który zażegnał niebezpieczeństwo.

10′ Zwykły wpis

Będzie rzut rożny dla Lecha, do piłki zmierza Lovrencsics.

9′ Zwykły wpis

Na razie na boisku dosyć spokojnie, piłkę głównie rozgrywa Lech, Ruch póki co dobrze się broni.

7′ Komentarz użytkownika

Steffen - dziękuję za informację. Rzeczywiście, na murawie znajduje się Lisowski, z powodu urazu nie wyszedł awizowany w pierwszym składzie Straka. Niestety nikt nas o tym nie poinformował, oczywiście oprócz czujnego użytkownika. Dzięki!

5′ Zwykły wpis

Lovrencsics próbował teraz ograć Sadloka, ten jednak dobrze się zastawił i poczekał, aż piłkę złapie wychodzący z bramki Perdijić.

4′ Zwykły wpis

Sprytnie rozegrali stały fragment gry gospodarze. Henriquez zagrał na krótki słupek, tam zza pleców obrońcy wyskoczył Lovrencsics, wywalczył piłkę i oddał strzał. Co prawda w boczną siatkę, ale należą się brawa dla Węgra za tą sytuację.

3′ Zwykły wpis

Ale wróćmy na boisko, bo tam pierwszą akcję przeprowadzili gospodarze. Zakończyła się zablokowanym dośrodkowaniem Ceesaya, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

2′ Zwykły wpis

Ogromna flaga przykryła teraz drugą trybunę, na której zasiadają najwierniejsi fani "Kolejorza".

Piech faulował Wołąkiewicza, pierwszy rzut wolny w tym meczu na własnej połowie mają lechici.

1′ Zwykły wpis

Pierwsza akcja chorzowian, Janoszka zagrywał w pole karne w kierunku Jankowskiego, ale zamiast do swojego napastnika, podał do Arboledy.

1′ Rozpoczęcie meczu (oraz I połowy)

Zaczynamy! Rozpoczęli gracze Ruchu!

18:00 Zwykły wpis

Ogółem na trzech nowych zawodników postawił od pierwszej minuty - obok wymienionych zagra jeszcze Łukasz Trałka. W składzie Ruchu tylko jeden nowy nabytek - Maciej Sadlok.

17:59 Zwykły wpis

Dwóch zawodników za chwilę zadebiutuje w Ekstraklasie, obydwaj w barwach Lecha: Kebba Ceesay i Gergo Lovrencsics. Jak waszym zdaniem spiszą się nowe nabytki "Kolejorza"?

17:58 Zwykły wpis

Sędzia Marcin Borski złapał już meczową piłkę i podąża na murawę, za nim z szatni wychodzą oba zespoły. Lech zagra dziś na niebiesko, Ruch na biało.

17:56 Zwykły wpis

Jakim wynikiem waszym zdaniem zakończy się dzisiejszy mecz? Macie jakieś zastrzeżenia co do składów? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

17:54 Zwykły wpis

Hymn Lecha Poznań przy Bułgarskiej, czyli znak, że za chwilę zaczynamy!

17:53 Zwykły wpis

Trener Rumak mówił wczoraj sporo o taktyce, wadach i zaletach systemów 4-4-2 i 4-3-3. Dziś zdecydował się na tą pierwszą opcję, dwójkę napastników stworzą Bartosz Ślusarski i operujący za nim Gergo Lovrencsics. Według szkoleniowca Lecha w tym ustawieniu co prawda trudniej wyprowadza się piłkę, ale za to więcej zawodników bierze udział w akcjach zespołu w polu karnym.

17:48 Zwykły wpis

Z boiska schodzą piłkarze, a pojawiają się na nim "Kolejorz Girls". Czas na występ dziewczyn z poznańskiego Lecha!

17:39 Zwykły wpis

Tych z państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili, zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego meczu.

17:35 Zwykły wpis

Ławka rezerwowych Ruchu: Pesković, Kuświk, Panka, Lewczuk, Niedzielan, Sultes, Lisowski.

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Wilk, Ubiparip, Drewniak, Bereszyński, Kamiński.

17:34 Zwykły wpis

Znamy już składy obu zespołów, można się z nimi zapoznać w okienku obok.

17:26 Zwykły wpis

Teraz z szatni wyszli chorzowianie, oba zespoły rozgrzewają się więc na murawie. Do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad pół godziny.

17:22 Zwykły wpis

A wracając jeszcze do wczorajszej konferencji prasowej, był na niej obecny również Rafał Murawski. Pomocnik Lecha stwierdził, że zwycięstwo w dzisiejszym meczu ma być lekarstwem na ostatnie kłopoty poznańskiej drużyny. Cały tekst na ten temat można przeczytać tutaj:

17:19 Zwykły wpis

Od dłuższego czasu rozgrzewają się bramkarze obu drużyn, w tej chwili na murawę wyszedł zespół "Kolejorza".

17:18 Zwykły wpis

Kibice obu drużyn już zaczęli wymieniać się wyzwiskami. No cóż, wiadomo, że fani Lecha i Ruchu delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą.

17:17 Zwykły wpis

- Chciałbym dać przekaz poprzez grę mojego zespołu. Ten przekaz będzie jutro i mam nadzieję, że zagramy tak, żeby zaufanie do nas wróciło. Słowa nic nie zmienią, teraz musimy zacząć działać. My już mówiliśmy, teraz zacznijmy pokazywać, że warto nas oglądać, warto z nami być i że zasługujemy na takich kibiców, jacy tutaj są - mówił na wczorajszej konferencji prasowej trener Mariusz Rumak. Szkoleniowiec Lecha przedstawił dziennikarzom obszerną analizę problemów poznańskiego klubu, która z pewnością zainteresuje wszystkich kibiców "Kolejorza". Cały tekst można znaleźć tutaj:

17:10 Zwykły wpis

Na stadionie jest już grupa około 500 kibiców z Chorzowa, jakieś cztery-pięć razy więcej fanów zgromadziło się na drugiej trybunie w kotle kibiców Lecha. Oczywiście liczba poznaniaków jeszcze wzrośnie, bo do pierwszego gwizdka sędziego pozostało mnóstwo czasu.

17:07 Zwykły wpis

Oba zespoły w kompromitującym stylu pożegnały się z Ligą Europejską, oba mają coś do udowodnienia swoim kibicom i chcą walczyć o najwyższe pozycje w lidze. Zapraszamy na relację LIVE prosto ze stadionu przy Bułgarskiej!

Już niespełna godzina pozostała do rozpoczęcia meczu Lech Poznań - Ruch Chorzów.

17:05 Zwykły wpis

Dzień dobry państwu! Ze Stadiony Miejskiego w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.

T-Mobile Ekstraklasa, 1. kolejka, mecz Lech Poznań – Ruch Chorzów!