3 1 połowa

Ruch Chorzów

0

• Za uwagę dziękuje Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net.Do następnego razu!

• Koniec meczu! Na inaugurację nowego sezonu Lech wygrywa z Ruchem 4:0. Zasłużone zwycięstwo poznaniaków!

• Była okazja dla Ruchu, po dograniu Jankowskiego strzelał Piech, ale w bramce świetnie spisał się Burić!

• Opłaciła się walka Bereszyńskiego o rzut rożny. Ze stałego fragmentu wprost na głowę Ubiparipa dośrodkował Lovrencsics, a Serb w końcu trafił do bramki rywala. Kto by się spodziewał takiego pogromu?

• GOOOL!!! Vojo Ubiparip chyba już ustalił wynik meczu!!!

• Bereszyński ambitnie walczył na lewej stronie i wywalczył rzut rożny.

• Idealną sytuację marnuje Vojo Ubiparip - uderzał niecelnie z prawej strony pola karnego.

• 15 683 - tyle osób ogląda z trybun dzisiejsze spotkanie.

• Lewczuk wpadł w pole karne Lecha i przewrócił się po starciu z Arboledą, pokazując arbitrowi, że był faulowany. Sędzia jednak nie odgwizdał przewinienia.

• Ubiparip zagrywał w kierunku Drewniaka i Bereszyńskiego. Szkoda, że piłkę przejął ten pierwszy, bo akurat on był na spalonym, co wychwycił sędzia Borski.

• Wejście nakładką Murawskiego i sędzia przerywa grę.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z prawej strony Djokić wygrał pojedynek w powietrzu z Ubiparipem.

• I to była ostatnia akcja Ślusarskiego w tym meczu, zastępuje go Bereszyński.

• Perdijić dostał piłkę od jednego z obrońców, naciskany przez Drewniaka wybił wprost pod nogi Ślusarskiego, ten uderzył minimalnie niecelnie.

• Ślusarski wychodził z kontratakiem po rzucie rożnym dla Ruchu, ale stracił piłkę na rzecz Szyndrowskiego.

• Ostatnia zmiana w Ruchu: Sultes zastępuje Janoszkę.

• Powinna być bramka dla Ruchu! Jankowski zagrał do wchodzącego w pole karne Kuświka, a ten w wiadomy tylko sobie sposób przestrzelił. Takie akcje muszą kończyć się zdobyciem gola!

• Po dośrodkowaniu Henriqueza Szyndrowski wolał nie ryzykować i wybił piłkę w aut.

• Zmiana w Lechu: Szymon Drewniak zastępuje Mateusza Możdżenia.

• Zaatakowali chorzowianie, jednak cała akcja skończyła się niegroźnym strzałem Lewczuka. Wcześniej okazję na lepsze uderzenie miał Lisowski, ale nie zdołał opanować zagranej przez Piecha piłki.

• Chwila przerwy w grze, na boisku opatrywany Lovrencsics.

• Z rzutu wolnego z 20 metrów niecelnie uderzał Marcin Malinowski.

• Wołąkiewicz podciął wychodzącego na czystą pozycję Lisowskiego, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry niecelnie uderzył Jankowski. Niewiele brakowało, by piłka zatrzepotała w siatce poznańskiej bramki.

• Ni to strzał, ni dośrodkowanie Jankowskiego sprawiło sporo problemów Buriciowi, który nie zdołał złapać piłki. Będzie rzut rożny dla Ruchu.

• Sporo niedokładności teraz w poczynaniach gospodarzy, ale trudno się dziwić temu rozluźnieniu, skoro prowadzą trzema bramkami.

• Na własnej połowie faulowany Wołąkiewicz.

• Kolejna sytuacja dla Lecha! Lovrencsics zagrał do wychodzącego z własnej połowy Ubiparipa, ten podał do Możdżenia, a strzał najlepszego snajpera Lecha w meczach Ligi Europejskiej zdołał odbić Perdijić. Było groźnie!

• Groźne dośrodkowanie Jankowskiego z prawej strony dobrze wyłapał Burić.

• Ależ było teraz groźnie pod bramką Ruchu, tyle że na spalonym był Lovrencsics. Po dośrodkowaniu Ceesaya piłka trafiła do Węgra, którego strzał z trudem odbił Perdijić. Była okazja do dobitki, ale w tym momencie grę przerwał arbiter.

• Mamy pierwszą zmianę w Lechu: Ubiparip w miejsce Tonewa. Na skrzydło zejdzie teraz zapewne Lovrencsics, a nowy zawodnik utworzy atak wraz z Bartoszem Ślusarskim.

• Ceesay wszedł w pole karne Ruchu i chyba był zaskoczony, z jaką łatwością udało mu się to uczynić, bo za bardzo nie wiedział, co zrobić z piłką i zamiast strzelać, próbował podawać do równie zaskoczonego Tonewa. Niecelnie.

• Murawski próbował zagrać prostopadle do wchodzącego w pole karne Możdżenia. Mogło być groźnie, gdyby nie połapali się w tym chorzowscy obrońcy.

• Długie dośrodkowanie Janoszki, piłka leciała, leciała i wylądowała w rękach Buricia.

• Jankowski faulowany przez Trałkę, będzie rzut wolny dla Ruchu około 25 metrów od bramki Buricia.

• Jankowski próbował zagrać do wchodzącego w pole karne Lisowskiego, tego jednak dobrze zatrzymał Wołąkiewicz, w związku z czym bezpańską piłkę złapał Burić.

• Piech próbował strzelać z dystansu i uderzył tak, że znokautował Tonewa.

• Od początku drugiej połowy to Ruch przejął inicjatywę.

• Lisowski miał okazję by zagrać prostopadłą piłkę do Kuświka, ale zdecydował się na podanie do... Buricia.

• Lovrencsics dobrze wyprzedził Malinowskiego i odebrał mu piłkę, doświadczony zawodnik nie dał za wygraną i chwilę później zmusił do błędu Ślusarskiego.

• Nieco przemeblowana została chorzowska obrona. Miejsce Sadloka w środku zajął Szyndrowski, tego z kolei na prawej stronie zastąpił Lewczuk.

• ...a bezproduktywnego w ofensywie Zieńczuka Kuświk. Mamy więc trzech nominalnych napastników w składzie Ruchu.

• Dwie zmiany w Ruchu: niepewnego w obronie Sadloka zastąpił Lewczuk...

• Zaczynamy drugą połowę!

• Pierwsi na boisko wyszli gracze Ruchu, zaraz po nich na murawie pojawili się lechici.

• Wymarzony debiut zaliczają dziś Ceesay i Lovrencsics. Pierwszy bardzo dobrze włącza się w akcje ofensywne, częściej niż na własnej połowie jest chyba w polu karnym rywala. Natomiast Lovrencsics to motor napędowy akcji ofensywnych "Kolejorza", na tle rywala imponuje spokojem i techniką. Obaj zdobyli po bramce, Węgier zaliczył do tego asystę, a to przecież dopiero połowa meczu.

• Lech Poznań - Ruch ChorzówLech Poznań - Ruch ChorzówLech Poznań - Ruch Chorzów

• Do przerwy bardzo dobrze prezentuje się Bartosz Ślusarski. Nie dość, że strzelił bramkę i zaliczył asystę, to jeszcze często rozgrywa piłkę, przytrzymuje ją w odpowiednim momencie. Czyli robi to, czego oczekiwano od niego od dawna.

• Zasłużone wysokie prowadzenie Lecha do przerwy. Oglądałem na żywo dwa mecze pucharowe "Kolejorza" - z Żetysu Tałdykorgan oraz z AIK-iem Solna i muszę stwierdzić, że dziś nie poznaję poznaniaków. Dominują na boisku, grają widowiskowo, a co ważniejsze bardzo skutecznie.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lech prowadzi 3:0.

• Było blisko kolejnej bramki! Murawski huknął tuż obok słupka z 30 metrów!

• Lovrencsics zagrał do wychodzącego na pozycję Ślusarskiego, ten zwolnił akcję, poczekał, aż Węgier wejdzie w pole karne i oddał mu piłkę. Lovrencsics zwiódł obrońcę i mierzonym strzałem z 10 metrów pokonał Perdijicia.

• GOOOL!!! GERGO LOVRENCSICS!!! POGROM NA BUŁGARSKIEJ!!!

• Mogło być groźnie pod bramką Lecha, mimo asysty Wołąkiewicza długie podanie zdołał przejąć Piech, ale w porę z bramki wyszedł Burić.

• Lovrencsics wykorzystał teraz błąd Sadloka, który był przekonany, że wybił piłkę w aut, przejął ją w powietrzu i popędził w kierunku bramki, na szczęście dla chorzowian zdążył za nim Szyndrowski.

• Dośrodkowywał Henriquez, a w polu karnym Arboleda i Ceesay chyba wzajemnie przeszkodzili sobie w zdobyciu gola.

• Możdżeń w narożniku boiska naciskany przez Malinowskiego i Janoszkę, zdołał jednak wywalczyć rzut rożny.

• Okazja dla Ruchu, dośrodkowanie Djokicia i strzał głową Piecha, jednak wprost w ręce Buricia.

• Piękne, mierzone dośrodkowanie Lovrencsicsa wprost na głowę Bartosza Ślusarskiego i ten strzela swoją drugą bramkę w tym sezonie, pierwszą w meczu ligowym. Kto wie, może teraz odblokuje się ten zawodnik, bo ostatnio był głownie krytykowany przez trenerów, kibiców no i dziennikarzy.

• GOOOOL!!! Bartosz Ślusarski!!! Lech prowadzi już 2:0!!!

• A Murawski wrócił do gry, Lech znów w komplecie.

• Pierwsze pół godziny za nami, póki co miażdżąca przewagę ma Lech. Chorzowianie skonstruowali w zasadzie tylko jedną groźną akcję pod bramką rywala. Powiem szczerze, że spodziewałem się dzisiaj bardziej wyrównanego pojedynku.

• Na boisku leży Murawski, chwila przerwy w grze.

• Po stałym fragmencie z narożnika pola karnego strzelał Lovrencsics. piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z chorzowian i przeleciała nad poprzeczką bramki Perdijicia.

• Niepewna interwencja Perdijicia po wydawałoby się niegroźnym strzale jednego z lechitów, będzie rzut rożny dla "Kolejorza".

• A teraz Tonew dostał podanie z prawej strony i próbował zagrać piętką w polu karnym do jednego z partnerów, tyle że podał rywalowi.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Henriquez, piłka wybita z pola karnego trafiła do Tonewa który z jakiś 20 metrów przymierzył w nogi rywala.

• Głupia strata Malinowskiego w środku pola na rzecz Trałki, z tego poszła dość groźna akcja Lecha. Ostatecznie dośrodkowanie Możdżenia zablokował Szyndrowski.

• Burić wrócił do gry, mecz zatem znów się toczy.

• A obaj trenerzy przywołują kolejnych zawodników do siebie i przekazują swoje uwagi na temat gry.

• Przerwę w grze na wymianę butów wykorzystał Wojciech Lisowski.

• Burić ucierpiał w tym starciu, w tej chwili jest opatrywany przez masażystów, a rozgrzewkę rozpoczął Kotorowski.

• Było groźnie pod bramką Lecha. Wychodząc do długiej piłki Burić zdołał ją odbić, niestety pod nogi Jankowskiego. Ten strzelał do pustej bramki, piłkę wybił Hubert Wołąkiewicz. Bardzo ważna interwencja środkowego obrońcy Lecha.

• Długie dośrodkowanie Lovrencsicsa i strzał głową Ceesaya. Niecelny, ale prawy obrońca jest póki co najgroźniejszą bronią Lecha pod bramką rywala.

• Malinowski za faul na Możdżeniu ukarany żółtą kartką.

• Wróćmy jeszcze na chwilę do gola, strzelonego przez Lecha, bo w związku z kolejną sytuacją dla Kolejorza umknął mi jej opis. Ceesay wślisgiem wykończył dośrodkowanie Henriqueza i nie dał szans na obronę Perdijiciowi. A więc to obrońca zdobywa pierwszą bramkę dla Lecha w nowym sezonie.

• Kolejny rzut rożny dla Lecha i kolejny wariant rozegrania. Zakończyło się podaniem Lovrencsicsa sprzed pola karnego i za lekkim strzałem Henriqueza.

• Od mocnego uderzenia rozpoczęli ten mecz poznaniacy. Po kwadransie gry prowadzą 1:0, a powinni zdobyć jeszcze jednego gola.

• A teraz była znakomita okazja na podwyższenie! Sytuację sam na sam z Możdżeniem wygrał jednak Matko Perdijić! Ależ ważna interwencja bramkarza Ruchu!

• GOOOOL!!! Lech obejmuje prowadzenie! Kebba Ceesay wspaniale rozpoczyna swój debiut w Poznaniu!

• Dośrodkowanie Węgra zmierzało na głowę Łukasza Trałki, wyżej wyskoczył jednak Stawarczyk, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Będzie rzut rożny dla Lecha, do piłki zmierza Lovrencsics.

• Na razie na boisku dosyć spokojnie, piłkę głównie rozgrywa Lech, Ruch póki co dobrze się broni.

• Steffen - dziękuję za informację. Rzeczywiście, na murawie znajduje się Lisowski, z powodu urazu nie wyszedł awizowany w pierwszym składzie Straka. Niestety nikt nas o tym nie poinformował, oczywiście oprócz czujnego użytkownika. Dzięki!

• Lovrencsics próbował teraz ograć Sadloka, ten jednak dobrze się zastawił i poczekał, aż piłkę złapie wychodzący z bramki Perdijić.

• Sprytnie rozegrali stały fragment gry gospodarze. Henriquez zagrał na krótki słupek, tam zza pleców obrońcy wyskoczył Lovrencsics, wywalczył piłkę i oddał strzał. Co prawda w boczną siatkę, ale należą się brawa dla Węgra za tą sytuację.

• Ale wróćmy na boisko, bo tam pierwszą akcję przeprowadzili gospodarze. Zakończyła się zablokowanym dośrodkowaniem Ceesaya, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Ogromna flaga przykryła teraz drugą trybunę, na której zasiadają najwierniejsi fani "Kolejorza".

• Piech faulował Wołąkiewicza, pierwszy rzut wolny w tym meczu na własnej połowie mają lechici.

• Pierwsza akcja chorzowian, Janoszka zagrywał w pole karne w kierunku Jankowskiego, ale zamiast do swojego napastnika, podał do Arboledy.

• Zaczynamy! Rozpoczęli gracze Ruchu!

• Ogółem na trzech nowych zawodników postawił od pierwszej minuty - obok wymienionych zagra jeszcze Łukasz Trałka. W składzie Ruchu tylko jeden nowy nabytek - Maciej Sadlok.

• Dwóch zawodników za chwilę zadebiutuje w Ekstraklasie, obydwaj w barwach Lecha: Kebba Ceesay i Gergo Lovrencsics. Jak waszym zdaniem spiszą się nowe nabytki "Kolejorza"?

• Sędzia Marcin Borski złapał już meczową piłkę i podąża na murawę, za nim z szatni wychodzą oba zespoły. Lech zagra dziś na niebiesko, Ruch na biało.

• Jakim wynikiem waszym zdaniem zakończy się dzisiejszy mecz? Macie jakieś zastrzeżenia co do składów? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

• Hymn Lecha Poznań przy Bułgarskiej, czyli znak, że za chwilę zaczynamy!

• Trener Rumak mówił wczoraj sporo o taktyce, wadach i zaletach systemów 4-4-2 i 4-3-3. Dziś zdecydował się na tą pierwszą opcję, dwójkę napastników stworzą Bartosz Ślusarski i operujący za nim Gergo Lovrencsics. Według szkoleniowca Lecha w tym ustawieniu co prawda trudniej wyprowadza się piłkę, ale za to więcej zawodników bierze udział w akcjach zespołu w polu karnym.

• Z boiska schodzą piłkarze, a pojawiają się na nim "Kolejorz Girls". Czas na występ dziewczyn z poznańskiego Lecha!

• Tych z państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili, zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego meczu.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Pesković, Kuświk, Panka, Lewczuk, Niedzielan, Sultes, Lisowski.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Wilk, Ubiparip, Drewniak, Bereszyński, Kamiński.

• Znamy już składy obu zespołów, można się z nimi zapoznać w okienku obok.

• Teraz z szatni wyszli chorzowianie, oba zespoły rozgrzewają się więc na murawie. Do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad pół godziny.

• A wracając jeszcze do wczorajszej konferencji prasowej, był na niej obecny również Rafał Murawski. Pomocnik Lecha stwierdził, że zwycięstwo w dzisiejszym meczu ma być lekarstwem na ostatnie kłopoty poznańskiej drużyny. Cały tekst na ten temat można przeczytać tutaj:

• Od dłuższego czasu rozgrzewają się bramkarze obu drużyn, w tej chwili na murawę wyszedł zespół "Kolejorza".

• Kibice obu drużyn już zaczęli wymieniać się wyzwiskami. No cóż, wiadomo, że fani Lecha i Ruchu delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą.

• - Chciałbym dać przekaz poprzez grę mojego zespołu. Ten przekaz będzie jutro i mam nadzieję, że zagramy tak, żeby zaufanie do nas wróciło. Słowa nic nie zmienią, teraz musimy zacząć działać. My już mówiliśmy, teraz zacznijmy pokazywać, że warto nas oglądać, warto z nami być i że zasługujemy na takich kibiców, jacy tutaj są - mówił na wczorajszej konferencji prasowej trener Mariusz Rumak. Szkoleniowiec Lecha przedstawił dziennikarzom obszerną analizę problemów poznańskiego klubu, która z pewnością zainteresuje wszystkich kibiców "Kolejorza". Cały tekst można znaleźć tutaj:

• Na stadionie jest już grupa około 500 kibiców z Chorzowa, jakieś cztery-pięć razy więcej fanów zgromadziło się na drugiej trybunie w kotle kibiców Lecha. Oczywiście liczba poznaniaków jeszcze wzrośnie, bo do pierwszego gwizdka sędziego pozostało mnóstwo czasu.

• Oba zespoły w kompromitującym stylu pożegnały się z Ligą Europejską, oba mają coś do udowodnienia swoim kibicom i chcą walczyć o najwyższe pozycje w lidze. Zapraszamy na relację LIVE prosto ze stadionu przy Bułgarskiej!

• Już niespełna godzina pozostała do rozpoczęcia meczu Lech Poznań - Ruch Chorzów.

• Dzień dobry państwu! Ze Stadiony Miejskiego w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.