0

Śląsk Wrocław

3

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Do zobaczenia w rundzie wiosennej!

• W ostatnim meczu przed własną publicznością Lech przegrał ze Śląskiem 0:3. Zwycięstwo wrocławian jak najbardziej zasłużone, natomiast Kolejorz nie dość, że stracił punkty, to jeszcze będzie musiał zapłacić spore kary za zachowanie kibiców.

• Voskamp nie zdążył, sędzia kończy mecz!

• Przygotowany do wejścia Voskamp. Zdąży przed końcem meczu?

• I jeszcze jedna, tym razem dla Mozdżenia.

• Żółta kartka dla Mili

• A teraz wybuchła bójka między zawodnikami obu drużyn! Dzieje się dzisiaj mnóstwo, szkoda tylko, że niewiele ma związek z grą w piłkę.

• O sześć minut przedłużona została druga połowa. Piłkarze znów grają, ale ciekawe czy obędzie się bez kolejnych przerw, bo na drugiej trybunie odpalane są kolejne race.

• Marcin Kamiński znoszony z murawy prosto do szatni. Niestety, przez dym nie widzieliśmy dokładnie co się stało, ale wygląda na to, że obrońca Lecha zasłabł, na co na pewno wpłynęło zadymienie boiska. Przerwa w meczu trwa.

• I znów przerwa w meczu... Nie wiem, co w tym meczu tak podoba się kibicom Lecha, ze usiłują go jak najbardziej przedłużyć.

• Stanislav Levy wrócił już na ławkę trenerską, widać szkoleniowca gości ocuciły petardy hukowe, odpalane cały czas przez kiboli Lecha.

• Zmiana w drużynie Śląska: Garyga zastępuje Ćwielonga.

• Piłkarze wrócili już do gry, ale Lecha z pewnością czekają ogromne kary.

• Przerwa w meczu, dym rac na tyle ogranicza widoczność, że gra nie jest możliwa.

• Murawski pudłuje z czternastu metrów! Piłkarze Lecha chyba nie wiedzą, gdzie mają strzelać.

• A kibice Lecha wciąż odpalają race, przed chwilą ganiali się ze stewardami po górnym pietrze trybuny. No cóż, Kolejorza oprócz straty punktów czekają jeszcze spore kary finansowe.

• A teraz Kaźmierczak wszedł jak w masło w pole karne Lecha i nieatakowany przez nikogo oddał strzał w słupek. Robią co chcą gracze Śląska pod bramką rywala.

• Niewiele brakowało, by Ćwielong po raz drugi wpisał się na listę strzelców! Jego strzał głową obronił jednak Kotorowski.

• Za faul na Ćwielongu żółtą kartką ukarany został Djurdjević.

• Mamy ostatnią zmianę w zespole Lecha - Djurdjević zastępuje Wołąkiewicza.

• Żółta kartka dla Ćwielonga.

• Groźny strzał Murawskiego broni Kelemen, a chwilę później z dystansu niecelnie uderzał Możdżeń.

• Lech Poznań - Śląsk Wrocław</p><p>

• Trener Rumak ma tajną broń na zespół Śląska - jego asem będzie... Ivan Djurdjević, który za chwilę pojawi się na boisku. Lech przegrywa 0:3, a na murawę wprowadzany jest obrońca? O co chodzi?

• Jakiś postęp w grze Lecha jest - zaczęli stwarzać sytuacje. A to, że poznaniacy seryjnie je marnują to już inna sprawa...

• Piłkarze Sląska blokują strzał Mozdżenia.

• Spore wrażenie poczynania piłkarzy Śląska zrobiły na trenerze tego zespołu. Stanislav Levy zasłabł i w tej chwili zajmują się nim lekarze.

• Mamy bardzo niepokojącą informację. Trener Śląska Wrocław - Stanislav Levy przed chwilą źle się poczuł i zasłabł. Jest teraz pod opieką lekarzy. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

• Mamy oficjalny komunikat co do frekwencji - na stadionie jest 18 794 widzów.

• Bereszyński zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Możdżenia, a ten przegrał pojedynek sam na sam z Kelemenem. Piłka trafiła do Ślusarskiego, który wywalił ją w niebo. Takie sytuacje nie są stuprocentowe, to są pewne bramki! No chyba, że piłkę na nodze ma Bartosz Ślusarski.

• Murawski zagrał świetną prostopadłą piłkę do Ślusarskiego, a ten zamiast strzelić gola przewrócił się w starciu z Kowalczykiem. Później próbował jeszcze strzelać przewrotką - niecelnie.

• Najpierw Sobota znalazł sobie pozycję w narożniku pola karnego i strzałem w długi słupek pokonał Kotorowskiego, a później Ćwielong huknął z szesnastu metrów nie do obrony. Gdzie byli wtedy obrońcy Lecha? Na pewno nie tam, gdzie być powinni.

• GOOOL!!! PIOTR ĆWIELONG!

• GOOOOL!!! Dymna zasłona pomogła graczom Śląska! Waldemar Sobota podwyższa prowadzenie wrocławian!

• Ale trzeba przyznać, że oprawa imponująca.

• W tej chwili nie widać za bardzo co dzieje się na boisku, bowiem przesłonione jest dymem z rac, odpalonych przez fanów Lecha,

• Ślusarski fatalnie odgrywa do Bereszyńskiego. To znaczy do Bereszyńskiego to on chciał zagrać, a piłka trafiła w aut.

• Z dystansu niecelnie uderzał Mateusz Możdżeń.

• Po dośrodkowaniu Henriqueza piłka trafiła do Lovrencsicsa, a ten strzelił Panu Bogu w okno.

• ... natomiast Bereszyński wchodzi w miejsce Drewniaka.

• Zapowiadane zmiany w Lechu: Tonewa zastępuje Możdżeń...

• Zaczynamy drugą połowę!

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Gotowy do wejścia jest również Mateusz Możdżeń. Nowi zawodnicy odmienią grę Lecha?

• Przygotowany do wejścia jest Bartosz Bereszyński, zobaczymy za chwilę kogo zmieni ten zawodnik.

• Prowadzenie Śląska do przerwy jak najbardziej zasłużone. Kolejorz nie potrafił stworzyć chociażby jednej dobrej sytuacji, w związku z czym nie ma mowy o zdobyciu bramki przez poznaniaków. Ciekawe, czy coś zmieni się w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Było trochę zamieszania w polu karnym Śląska, do piłki nie zdołał jednak dojść żaden z lechitów.

• Błąd Gergo Lovrencsicsa, który podał piłkę wprost pod nogi Kaźmierczaka, na szczęście dla Lecha chwilę później stratę zaliczył Pawelec.

• Sprytny strzał Sebastiana Mili sprzed pola karnego, Kotorowski nie dał się jednak zaskoczyć.

• Trałka dobrze zauważył wychodzącego lewą stroną Tonewa, ten jednak dośrodkował akutat tam, gdzie nie było żadnego lechity.

• Mila zbyt mocno zagrywał do Elsnera, piłka wyszła poza boisko.

• Henriquez faulował na lewej stronie boiska jednego z zawodników Śląska.,

• Ceesay zbyt długo holował piłkę w środku pola, w końcu sfaulował go Pawelec. A na dobre pozycje wychodzili Ślusarski i Drewniak, trzeba było podać!

• Po straconym przez Lecha golu tempo meczu nieco spadło, przede wszystkim dlatego, że Śląsk gra spokojniej niż wcześniej.

• Ślusarski wyłożył piłkę stojącemu przed polem karnym Drewniak, ten oddał strzał w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie ustawiony był Marian Kelemen.

• Fatalny w skutkach okazał się dla Lecha rzut wolny po faulu na Diazie w środku boiska. Piłka trafiła na lewo do Soboty, ten dośrodkował na głowę Diaza, który wpisał się na listę strzelców. Po raz kolejny niepewnie zachował się wychodzący z bramki Kotorowski, tym razem miało to już przykre konsekwencje.

• GOOOOL! Cristian Diaz trafia po raz drugi w tym sezonie! Śląsk prowadzi 1:0!

• Lovrencsics i Wołąkiewicz wzięli w kleszcze Diaza, sędzia uznał, że był to faul lechitów.

• Z rożnego dośrodkowywał Mila, niepewnie z bramki wyszedł Kotorowski, ale piłkarze Śląska nie potrafili tego wykorzystać.

• Po dośrodkowaniu Ćwielonga piłkę na rzut rożny wybił Ceesay.

• Szybka kontra poznaniaków, Ślusarski odegrał do Murawskiego, ten natomiast próbował wywalczyć rzut rożny. Nie udało się, od bramki rozpocznie Kelemen.

• Mila dośrodkowuje z rzutu wolnego, na szczęście dla Lecha wprost na głowę Ślusarskiego.

• Było groźnie pod bramką Kotorowskiego! Sobota wszedł w pole karne Lecha, zwodem minął Henriqueza i minimalnie przestrzelił! Pierwszy sygnał ostrzegawczy dla gospodarzy.

• Drobne nieporozumienie Kotorowskiego z Henriquezem, na szczęście dla Lecha obyło się bez konsekwencji.

• Mila zagrał z lewej strony do Ćwielonga, a ten w swoim stylu... nie trafił w piłkę.

• Podanie Henriqueza do Tonewa bardzo mądrze przerywa Tadeusz Socha.

• Prostopadłe podanie Mili do Diaza zbyt mocne i piłkę przechwycił Kotorowski.

• Kiks Jodłowca, który zamiast wybić piłkę do przodu, skierował ją za linię boczną. Sporo nerwowości jak na razie w poczynaniach obu zespołów.

• Prosty techniczny błąd Lovrencsicsa, któremu piłka uciekła na aut.

• Dośrodkowanie Tonewa zbyt głębokie, piłkę spokojnie łapie Kelemen.

• Pierwszy strzał w tym meczu. W zasadzie niegroźna próba Ceesaya mogła skończyć się bramką - niepewnie interweniował Kelemen, który odbił piłkę przed siebie, na szczęście dla niego nie zdążył dopaść do niej Drewniak.

• Rozpoczęli goście.

• Przypomnijmy, że Siejewicz prowadził ostatni mecz w Poznaniu, czyli przegrany przez Lecha pojedynek z Legią. Dzisiejszy arbiter główny, czyli Paweł Gil, gwizdał natomiast w Gdańsku podczas meczu z Lechią. Kolejorz przegrał wtedy 0:2, a arbiter nie uznał prawidłowej bramki Bartosza Ślusarskiego. Oby dzisiaj był bardziej sprawiedliwy.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Paweł Gil, jego asystentami będą Krzysztof Myrmus i Marcin Borkowski. Ponadto wyznaczono arbitrów bramkowych, którymi będą sędziowie międzynarodowi: Hubert Siejewicz i Robert Małek.

• Oba zespoły wychodzą już na boisko, wyprowadzane przez szóstkę arbitrów.

• Jak pewnie zauważyliście, od pewnego czasu nie ma możliwości dodawania komentarzy do relacji LIVE, można natomiast uczynić to na Facebooku. Zapraszamy na nasz profil!

• Na stadionie Lecha zdecydowanie mniej osób niż podczas ostatniego ligowego pojedynku z Legią Warszawa.

• "Andrzejkowe lanie Śląska" - takim hasłem zapraszały na mecz plakaty i banery reklamowe w Poznaniu, Czy rzeczywiście podopieczni Mariusza Rumaka zleją dzisiaj rywala? Przekonamy się za dwie godziny.

• Trzy roszady w swoim zespole wykonał z kolei szkoleniowiec wrocławian Stanislav Levy. Pauzującego za czerwoną kartkę Amira Spahicia na boku obrony zastąpi Tadeusz Socha, w środku defensywy miejsce Rafała Grodzickiego zajmie Marcin Kowalczyk, natomiast Rok Elsner zajął pozycję Dalibora Stevanovicia.

• Znamy już składy obu zespołów, można się z nimi zapoznać w okienku obok. Trener Lecha Mariusz Rumak zdecydował się na cztery zmiany w zespole w porównaniu do ostatniego spotkania: między słupkami w miejscu Jasmina Buricia zagra Krzysztof Kotorowski, do środka obrony wrócił duet Marcin Kamiński - Hubert Wołąkiewicz, a jako ofensywny pomocnik zamiast Karola Linettiego zagra Szymon Drewniak.

• Do rozpoczęcia meczu zostało jeszcze nieco ponad pół godziny, zapraszam zatem do przeczytania w tym czasie zapowiedzi spotkania. Lech - Śląsk LIVE! Zespoły z problemami zmierzą się w Poznaniu

• Przed nami ostatni mecz na Stadionie Miejskim w tym roku. Podopieczni Mariusza Rumaka podejmować będą aktualnego mistrza Polski - zespół Śląska Wrocław. Z pewnością będą chcieli pożegnać się z własną publicznością zwycięstwem, czy im się uda - zobaczymy.

• Dobry wieczór państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.