0

Wisła Kraków

1

• Lech Poznań - Wisła KrakówMistrz Polski ma prawo do zasłużonego świętowania.

• Mistrz Polski okazał się lepszy w starciu gigantów polskiej piłki. Wisła zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo, które pozwala mieć nadzieję, że krakowianie mają kryzys za sobą. Natomiast dla Lecha to druga porażka z rzędu. Czyżby poznaniaków złapała zadyszka? Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu!

• Żółta kartka dla Pareiki za przedłużanie gry.

• Mecz przedłużony o cztery minuty.

• Strzela Murawski, a piłka ląduje na bramce.

• Groźnie pod bramką Wisły, ale piłkę łapie Pareiko.

• Starcie Tonewa z Gargułą na linii pola karnego Wisły. Sędzia nie przerwał gry, stwierdzając że wszystko odbyło się w ramach przepisów.

• Po przerwaniu gry przez sędziego piłkę odrzucił Chavez. Niesportowe zachowanie Honduranina pozostawiono jednak bez konsekwencji.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Kirm, który rozegrał dzisiaj całkiem dobre spotkanie, a w jego miejsce wszedł Cezary Wilk.

• Zbyt lekki strzał z dystansu Murawskiego i piłkę spokojnie łapie Pareiko. Chwilę później takim samym skutkiem kończy się uderzenie Injaca.

• W ostatnich minutach odważniej zaatakował Lech. Zawodnicy Wisły cofnęli się do obrony i mają sporo problemów z powstrzymaniem rywala.

• Błyskotliwa akcja Tonewa lewą stroną boiska, dośrodkowanie i piłka wybita przez jednego z rywali. Trzeba przyznać jednak, że zawodnik Lecha wykazuje dziś sporą ochotę do gry i swoimi poczynaniami próbuje poderwać do walki również resztę zespołu.

• Trener Maaskant bardzo nerwowo wykrzykiwał coś w kierunku arbitra. Czy chodziło o poprzednią sytuację? Nie wiem, ale moim zdaniem żółta kartka była wystarczającą karą dla Injaca.

• Melikson brzydko faulowany przez Injaca. Za to zagranie zawodnik Lecha obejrzał żółtą kartkę.

• Krzysztof Kotorowski miał w meczu z Wisłą dużo pracyKrzysztof Kotorowski ma dzisiaj sporo pracy

• Melikson próbował zagrać do Kirma, ale piłka trafiła w ręce Krzysztofa Kotorowskiego. Słoweniec nie zrozumiał chyba intencji kolegi.

• Ostatnia zmiana w Lechu: miejsce Ślusarskiego zajął Tonew.

• Boisko opuszcza Ivica Iliev, a zastępuje go Łukasz Garguła.

• Od momentu strzelenia bramki Wisła jest stroną przeważającą i pewnie kroczy do zwycięstwa. Czy Lech zdoła jeszcze pokrzyżować szyki ekipie Roberta Maaskanta? Na to liczą fani "Kolejorza", głośno dupingujący swoich piłkarzy.

• Po strzale Rudneva piłka wychodzi na aut. To chyba wystarczający symbol niemocy "Kolejorza" w drugiej połowie.

• Żółtą kartką ukarany Paljić.

• Kibice Lecha zdjęli czarne koszulki i już w klubowych barwach zaczynają doping!

• Po raz kolejny próbował Iliev! Ten zawodnik jest dzisiaj bardzo aktywny i wyraźnie pracuje na drugą bramkę dla swojego zespołu.

• Do wejścia na boisko przygotowany Tonew. Murawę już opuszczał Ślusarski, ale okazało się, że na boisku leży kontuzjowany Bruma. Bakero czeka więc z decyzją o ostatniej zmianie.

• Było blisko drugiej bramki dla Wisły! Kirm zagrał mocno w kierunku Bitona, na szczęście dla Lecha do piłki dopadł Bruma. "Co wy robicie, Kolejorz, co wy robicie?" zaśpiewali po tej akcji kibice Lecha.

• Rafał Murawski dośrodkowuje z prawej strony... wprost w ręce Pareiki.

• Na spalonym Andraż Kirm.

• Murawski przejął bezpańską piłkę na przedopolu Wisły, podał do Rudneva, a Łotysza w ostatniej chwili powstrzymał Paljić.

• Wydawało się, że w dogodnej sytacji będzie Ślusarski, sędzia odgwizdał jednak faul w ataku.

• Iliew i Melikson efektownie rozgrywali piłkę na prawej stronie boiska. Nie przełożyło się to na efektywność akcji, bo po dośrodkowaniu tego drugiego piłkę spokojnie złapał Kotorowski.

• Kamiński niespecjalnie radzi dziś sobie na lewej stronie defensywy. Po raz kolejny zostawił bez opieki Iliewa, na szczęście jego dośrodkowanie okazało się niezbyt udane.

• Mamy drugą zmianę w Lechu. Swój udział w dzisiejszym spotkaniu zakończył Wilk, a w jego miejsce wszedł Rafał Murawski.

• Do wejścia na boisko przygotowany Rafał Murawski.

• Przerzut na prawą stronę do kompletnie niepilnowanego Iliewa, ten zagrywa do Jovanovicia, ale akcja kończy się skuteczną interwencją obrońcy.

• Drugi w tym meczu fantastyczny strzał Iliewa i jeszcze piękniejsza interwencja Kotorowskiego. Bramkarz "Kolejorza" wyciągnął się niczym struna i wybił na rzut rożny piłkę, zmierzającą pod poprzeczkę.

• Na boisku toczyła się zacięta walkaGra momentami się zaostrza

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany został kapitan zespołu Wisły, Radosław Sobolewski. To pierwsze tego typu upomnienie dla gracza gości.

• Po raz kolejny Bruma w akcji ofensywnej. Prawy obrońca Lecha zszedł do środka i uderzył niecelnie z około trzydziestu metrów.

• Rajd Meliksona prawą stroną boiska bardzo dobrze powstrzymany przez duet Wołąkiewicz - Wojtkowiak.

• Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie mecz tych zespołów w Poznaniu również rozpoczął się od strzelenia bramki przez Wisłę. Wtedy w 49. minucie trafił Paweł Brożek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha 4:1.

• Początek drugiej połowy.

• Do przerwy Wisła zasłużenie prowadzi w Poznaniu. Zawodnicy ofensywni krakowskiego zespołu nie mogli nie wykorzystać ogromnej swobody, jaką przed własnym polem karnym zostawiają im gospodarze. Lecha czeka teraz ciężkie zadanie, bowiem nie będzie łatwo odrobić straty.

• Koniec pierwszej połowy. Schodzących do szatni zawodników pożegnały gwizdy.

• Powinno być 2:0! Dwukrotnie próbował Biton, ale za pierwszym razem piłkę z linii bramkowej wybił Wołąkiewicz, a za drugim bardzo dobrze interweniował Kotorowski.

• Pierwsza połowa zostaje przedłużona przez sędziego Borskiego o minutę.

• Iliev strzela z 25 metrów i piłka minimalnie mija spojenie bramki Lecha. Serb był bliski zdobycia bardzo ładnej bramki, która z pewością byłaby ozdobą dzisiejszego meczu. Lechici muszą mieć się na baczności, pozostawiają rywalom za dużo swobody!

• Nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Jovanovicia.

• Bardzo dobra interwencja Kotorowskiego ratuje Lecha przed utratą bramki. Obrońcom gospodarzy uciekał Kirm, ale "Kotor" był na posterunku.

• Po podaniu Kriwca z 25 metrów tuż obok bramki uderzał Stilić.

• Za faul na Meliksonie żółtą kartką ukarany Semir Stilić.

• Zagranie ze środka boiska i strzał głową Kriwca. Było blisko!

• I kolejna skuteczna interwencja byłego obrońcy Lechii Gdańsk, tym razem futbolówka wybita w kierunku środka boiska.

• Dośrodkowanie Meliksona przerywa Wołąkiewicz, wybijajćy piłkę na rzut rożny.

• Po zdobyciu gola Wisła wyraźnie nabrała wiatr w żagle. Teraz gospodarzom może być bardzo trudno.

• Dośrodkowanie Kriwca z rzutu rożnego zakończone bardzo niecelnym strzałem Wojtkowiaka.

• W pole karne Wisły wpadł Rudnev, już składal się do strzału, ale bardzo dobrym wślizgiem popisał się Jaliens.

• Nunez dostrzegł w polu karnym Lecha Bitona. Próbował zagrać w kierunku kolegi z zespołu, ale dośrodkowanie zdecydowanie za głębokie i od bramki zaczyna Kotorowski.

• Przed szansą na drugie trafienie Biton, ale zawodnik gości pomagał sobie ręką.

• Wspaniałe zachowanie Sobolewskiego, który dostrzegając wychodzącego na czystą pozycję Meliksona przerzucił piłkę nad obrońcami i zagrał wprost do kolegi z zespołu. Reprezentant Izraela uderzył jednak tylko... w bandy reklamowe.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie "Kolejorza". Z boiska schodzi Djurdjević, w jego miejsce na placu gry pojawia się Kamiński.

• Akcja Rudneva lewą stroną powstrzymana przez Jaliensa.

• David Biton ma monopol na bramki dla WisłyDavid Biton zebrał gratulacje od kolegów

• Biton podtrzymuje w ten sposób swój monopol w Wiśle na strzelanie ligowych bramek. Było to czwarte trafienie tego zawodnika w aktualnym sezonie.

• GOOOL DLA WISŁY!!! Strzelcem bramki David Biton! Kirm uderzał z piętnastu mertów w poprzeczkę, a napastnik z Izraela skutecznie dobił ten strzał. Mistrz Polski prowadzi w Poznaniu!

• Melikson zagrywa głową do Bitona, Wołąkiewicz szybko jednak przerywa akcję rywala.

• Początek meczu niezły w wykonaniu obu zespołów. Na boisku dzieje się wiele, akcja co chwilę przenosi się spod jednej do drugiej bramki. Więcej sytuacji stworzył sobie Lech, tyle że nie potrafił ich skutecznie wykończyć.

• Ślusarski dobrze zauważył oskrzydlającego go Wojtkowiaka, ale obrońca Lecha wchodząc w pole karne nie potrafił ani skutecznie podać, ani strzelić.

• Po raz kolejny dobrze w akcję ofensywną włączył się Bruma. Po jego dośrodkowaniu Rudneva uprzedził Chavez.

• Pod polem karnym Lecha piłkę rozgrywali wiślacy, ale wszystko skończyło się na nieudanym podaniu Meliksona.

• Było blisko bramki dla Wisły! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową tuż obok słupka strzelał Melikson, uderzenie próbował poprawić Iliev, ale uczynił to nieskutecznie.

• Bruma blokuje dośrodkowanie Kirma, będzie rzut rożny dla gości.

• Z rzutu wolnego Injac zagrał po ziemii do Wilka, ten wrzucił piłkę na głowę Djurdjevicia, ale wszystko zakończyło się interwencją Pareiki.

• Rudnev faulowany przez Chaveza w środkowej strefie boiska.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu: za Genkowa wszedł Biton.

• Ponownie zakotłowało się w polu karnym Wisły i ponownie blisko zdobycia bramki Injac. Zawodnik Lecha ucierpiał w tym starciu, konieczna była pomoc masażystów.

• Fantastyczna okazja dla Lecha! Rudnev odegrał na prawo do Brumy, ten zagrał w pole karne w kierunku Ślusarskiego. Były gracz Cracovii wycofał piłkę do Injaca, ten uderzył bez zastanowienia wprost w Pareikę, dobitka również trafiła w estońskiego bramkarza gści.

• Po lewej stronie boiska Ślusarski zmusił do błędu Jovanovicia i wywalczył aut na wysokości pola karnego. Piłka wrzucona w okolicę 11. metra padła łupem Chaveza.

• Długa piłka Jaliensa do Genkowa, ale Bułgara powstrzymał Wołąkiewicz.

• Rzut rożny dla Lecha i niecelny strzał głową Rudneva.

• Po rozegraniu stałego fragmentu gry goście stracili piłkę, ta w ekspresowym tempie trafiła w pole karne Wisły do Rudneva. Łotysz strzelił jednak w środek bramki i piłkę spokojnie złapał Pareiko.

• Niezła akcja Wisły lewą stroną boiska. Kirm zagrywał do Nuneza, a Argentyńczykowi piłkę spod nóg wybił Wilk. Rzut rożny dla Wisły.

• Zaczynamy!

• Na stadionie Lecha pozostało jeszcze sporo wolnych miejsc.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko, prowadzeni przez kapitanów - Grzegorza Wojtkowiaka i Radosława Sobolewskiego.

• Na stadionie odgrywany jest właśnie hymn Lecha Poznań.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Marcin Borski z Warszawy, na liniach pomagać mu będą Rafał Rostkowski oraz Tomasz Listkiewicz (syn Michała, byłego prezesa PZPN). Arbitrem technicznym jest dzisiaj Radosław Trochimiuk.

• W meczowym składzie Lecha zabrakło dziś Luisa Henriqueza, który dopiero wczoraj wieczorem wrócił ze zgrupowania reprezentacji Panamy. Na ławce rezerwowych inny kadrowicz, Rafał Murawski.

• W araku trener Robert Maaskant konsekwentnie stawia na Genkowa, mimo ze Bułgar nie zdobył jeszcze bramki w tym sezonie. Po raz kolejny na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczyna Biton, strzelec wszystkich trzech goli Wisły w dotychczasowych meczach ligowych.

• Na murawie pokaz taneczny dziewcząt z grupy "Kolejorz Girls".

• W zespole Wisły natomiast na ławce rezerwowych zasiądą dzisiaj: Milan Jovanić, Łukasz Garguła, Junior Diaz, Tomas Jirsak, Dudu Biton, Cezary Wilk i Michael Lamey.

• Zawodnicy rezerwowi Lecha to: Jasmin Burić, Rafał Murawski, Kamil Drygas, Aleksandar Tonev, Vojo Ubiparip, Mateusz Możdżeń i Marcin Kamiński.

• W okienku obok mogą państwo zapoznać się z wyjściowymi "jedenastkami" obu drużyn.

• W podstawowym składzie Wisły znalazł się dziś Marko Jovanović, czeka go więc debiut w Ekstraklasie. 23-letni obrońca do końca sierpnia nie mógł występować w spotkaniach ligowych, co było pokłosiem kary, nałożonej na niego przez serbski związek piłkarski.

• Pod znakiem zapytania w dzisiejszym meczu stał występ dwóch obrońców Lecha: Grzegorza Wojtkowiaka i Huberta Wołąkiewicza. Ostatecznie obaj znaleźli się w podstawowym składzie poznańskiego zespołu. Od pierwszej minuty zagra dziś również Maor Melikson, który wrócił do zdrowia po kontuzji, odniesionej na zgrupowaniu reprezentacji Izraela.

• Na murawie pojawili się również gracze z Krakowa, których wejściu towarzyszyły głośne gwizdy z trybun.

• Na rozgrzewkę wyszli gracze Lecha, przywitani gromkimi brawami przez swoich kibiców.

• Na poznańskim obiekcie zaczynają gromadzić się już fani "Kolejorza". Sporo kibiców zajęło już miejsca na II trybunie, większość z nich w ramach protestu założyło czarne koszulki.

• Przed nami spotkanie byłego i obecnego mistrza Polski, czyli Lecha Poznań i Wisły Kraków. Liczymy na wspaniałe widowisko!

• Czterdzieści pięć minut pozostało do rozpoczęcia hitu 6. kolejki ekstraklasy. Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej wita państwa Wojciech Maćczak.