• Koniec meczu! Po ciekawym spotkaniu Górnik remisuje z Lechem 1-1!

• Gwaze zmienia Madeja.

• Faul taktyczny Dancha.

• Madej zagrywa przed bramkę, ale piłka mija Plizgę.

• Sędzia dolicza 4 minuty.

• Kosznik zmienił stronę i dośrodkował w pole karne, ale nie w miejsce gdzie stał Dawid Plizga.

• Pawłowski ucieka obrońcom i uderza na bramkę, ale wprost w Steinborsa.

• Nienajlepsze dośrodkowanie Lovrencsicsa, Lech utrzymał się przy piłce, ale nie stworzył zagrożenia.

• Pawłowski faulowany na lewej stronie i może być dobra okazja dla Lecha.

• Zmiana w Górniku. Plizga zastępuje Zacharę.

• Lovrencsics dogrywał piłkę w pole karne, ale fantastycznie piąstkował piłkę Steinbors.

• To powinna być bramka! Madej przerzuca piłkę do Gergela, ale strzał Słowaka z woleja trafia w bramkarza Lecha!

• Ostatnia zmiana w Lechu. Wołąkiewicz zmienia Kędziorę.

• Płaskie uderzenie Gergela, ale ten uderza w Łuczaka.

• Niepewnie Sadzawicki i mogło się to źle skończyć. Hamalainen nie zdołał jednak dojść do piłki, częściowo swój błąd naprawił obrońca Górnika, wybijając piłkę poza boisko.

• Augustyn odpuścił Henriqueza, ale ten dośrodkował fatalnie.

• Zmiana w Górniku. Łuczak za Jeża.

• Było groźnie pod bramką Burica, ale Lech wyprowadził szybką kontrę. Do decydującego podania nie doszedł Kownacki.

• Madej urywa się Trałce, ale zawodnik Lecha fauluje. Żółta kartka.

• Gramy dalej.

• Na boisku leży Kownacki. Piłkarze obu drużyn wykorzystali to na uzupełnienie płynów.

• To Górnik dominuje spotkanie, ale to Lech mógł wyjść ponownie na prowadzenie. Lovrencsics uderza obok bramki.

• Górnik ruszył z kontrą, ale Gergel za daleko wypuścił sobie piłkę.

• Górnik Zabrze - Lech Poznań

• Przerzucenie piłki na lewą stronę, ale nie zdołał dojść do niej Kosznik.

• Zmiana w Lechu. Keite zmienia Lovrencsics.

• To powinna być bramka dla Górnika! Koronkowa akcja gospodarzy, ale Jeż fatalnie uderza.

• Jak padła bramka dla Górnika? Piłka trafiła do Kosznika, który zdecydował się na uderzenie, piłka nie zmierzała do bramki, tylko odbiła się od Zachary. Tego nie spodziewał się Burić i piłka znalazła się w siatce.

• Zmiana w Lechu. Teodorczyka zmienia Hamalainen.

• Gol dla Górnika! Zachara!

• Kosznik ładnie minął Kędziorę, ale obrońca Lecha go fauluje. Żółta kartka.

• W Lechu Marcin Kamiński.

• W Górniku Błażej Augustyn.

• Awantura pomiędzy piłkarzami Górnika i Lecha. Sędzia postanowił ukarać zawodników obu drużyn.

• Akcja Gergela na prawej stronie, ale traci piłkę.

• Kosznik dał sobie odebrać piłkę, ale na posterunku był Gancarczyk.

• Sadzawicki zmuszony faulować Pawłowskiego. Faul taktyczny.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• W drugiej części spotkania czeka nas ponownie ciekawe widowisko, bo Górnik pod koniec pierwszej połowy był bliski wyrównania i zapewne tak będzie także po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy prowadzi Lech 1:0!

• Teodorczyk w polu karnym, ale Augustyn w ostatniej chwili zablokował piłkę.

• Jevtic uderza zza pola karnego, ale wprost w Steinborsa.

• Sędzia dolicza dwie minuty.

• Keita dośrodkowuje z lewej strony, ale piłkę poza boisko wybija Augustyn.

• Niepewne podanie fińskiego defensora Lecha do bramkarza, ale Kosznik nie zdołał dojść do piłki.

• Kolejna dobra akcja Górnika, ale tym razem uciekła piłka Kosznikowi.

• Górnik nadal w natarciu. Tym razem z daleka zdecydował się uderzać Jeż, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Sobolewski był już z piłką w polu karnym, ale w ostatnim momencie, któryś z defensorów ofiarnie zablokował uderzenie. To powinno być wyrównanie!

• Górnik zaczyna coraz groźniej atakować, dośrodkowanie Gergela z prawej strony, ale do piłki nie zdołał dojść Zachara.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego, uderza Gancarczyk, ale minimalnie obok bramki!

• Goły kibic na murawie boiska! Po kilkunastu sekundach można kontynuować spotkanie!

• W starciu z Danchem Burić padł na boisko, po kilkunastu sekundach się podniósł i możemy kontynuować spotkanie.

• Kosznik dośrodkowuje w pole karne, ale Sobolewskiego uprzedza defensor Lecha.

• Przerwa na uzupełnienie płynów dla piłkarzy obu drużyn.

• Dośrodkowanie Henruiqueza po podaniu Keity, ale piłkę na rzut rożny wybił Gancarczyk.

• Górnik chciał powtórzyć wyczyn z meczu z Cracovią. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Gancarczyk, a uderzał Augustyn. Piłka po koźle poleciała ponad poprzeczką.

• Dobre dośrodkowanie Kosznika w kierunku Sobolewskiego, ale uprzedził go Henriquez.

• Prostopadła piłka do Teodorczyka, ale początkowo napastnik Lecha nie najlepiej przyjął piłkę. Utrzymał się przy niej i szukał miejsca do oddania strzału. Obrońcy Górnika nie potrafili mu ją odebrać, a Teodorczyk uderzył i pokonał Steinborsa.

• Gol! Teodorczyk!

• I mamy pierwsze uderzenie zawodnika Górnika. Gergel dośrodkował za głęboko w pole karne, ale stał tam Kosznik. Jego uderzenie powędrowało ponad poprzeczką.

• Po dominacji Lecha, Górnik powoli dochodzi do głosu. Nie stworzył jednak jeszcze bramkowej sytuacji.

• Po lekkim zamieszaniu w polu karnym uderza Pawłowski, ale zbyt słabo i nie miał problemów z interwencją Steinbors.

• Wreszcie ciekawie zapowiadająca się akcja Górnika. Niestety dla gospodarzy Madej zagrał zbyt mocno do Gergela.

• Górnik na razie nie istnieje na boisku. Lech osiągnął dużą przewagę.

• Po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie i piłka trafiła przed pole karne do Jevtica, jego uderzenie powędrowało wysoko ponad bramką.

• Dośrodkowanie Jevtica z rzutu wolnego, ale na posterunku stoi Augustyn, który wybił piłkę poza boisko.

• I już mogło być 1:0 dla Lecha! Piłka minęła dwójkę obrońców i wpadła na głowę Teodorczyka! Świetnie broni jednak Steinbors!

• Prostopadła piłka w kierunku Teodorczyka, do podania chciał dojść Pawłowski, ale sędzia pokazał pozycję spaloną.

• Początek spotkania należy do Lecha Poznań. Dośrodkowywał Kędziora, ale zbyt mocno i poradziła sobie z tym zagraniem obrona Górnika.

• Mamy pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała. Zaczynamy!

• Piłkarze wyszli już na murawę, za chwile początek spotkania!

• Na trybunach znalazł się komplet sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski czyli Adam Nawałka, Jarosław Tkocz i Bogdan Zając.

• Zaskoczeniem w Lechu może być posadzenie na ławce piłkarzy o takich nazwiskach jak Lovrencsics, Ubiparip, Hamalainen, Wołąkiewicz czy Wilusz.

• Dodatkowe badania będzie musiał przejść Szeweluchin. Jego miejsce zajął więc Gancarczyk. W rezerwie znaleźli się po raz pierwszy w tym sezonie Ćerimagić i Mańka.

• Bilans bezpośrednich starć jest na korzyść Lecha. W poprzednim sezonie, aż trzykrotnie okazali się lepsi od Górnika. Na początku listopada w Poznaniu Górnik prowadził 1:0, po bramce Nakoulmy, ale ostatecznie przegrał 1:3. W Zabrzu było 0:3, a w rundzie finałowej na INEA stadionie 2:1, po dwóch golach Gergo Lovrencsicsa.

• W niedzielnym spotkaniu nie będzie mógł wystąpić Szymon Drewniak, bowiem w umowie jego wypożyczenia znajduje się zapis, że nie może grać w bezpośrednich pojedynkach obu zespołów. Drewniak próbował uzyskać zgodę od Lecha na występ, ale klub z Poznania takowej nie wyraził.

• Trzy punkty w pierwszej kolejce T-Mobile Ekstraklasy zdobyli także piłkarze Górnika Zabrze. Na Roosevelta pokonali Cracovię 2:0. Piękną bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Błażej Augustyn. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Mateusz Zachara. Był to pierwszy oficjalny mecz, w którym zabrzanie zagrali ustawieniem z trzema obrońcami.

• - Pierwszy mecz, wygrana z Cracovią, to bardzo ważna sprawa. To zwycięstwo to było także podziękowanie dla nas samych, trenerów, kibiców, że w trudnej sytuacji jesteśmy w stanie wygrać mecz. I to jest powód do dumy. Gramy przede wszystkim dla siebie i kibiców - powiedział Łukasz Madej

• Górnik zdecydował się na zmianę ustawienia. Teraz zabrzanie grają systemem z trójką środkowych obrońców, wspieranych przez dwóch defensywnych pomocników w osobach Adama Dancha i Radosława Sobolewskiego. Jeszcze nie miałem okazji zagrać przeciwko drużynie stosującej taką formację. Jedynie Piotr Stokowiec z Polonią Warszawa przyjechał do Poznania w podobnym ustawieniu, ale wówczas to było bardziej 5-3-2 niż 3-5-2. W ekstraklasie ten system to novum, ale takie są tendencje po Mistrzostwach Świata. - powiedział Mariusz Rumak o nowym ustawieniu Górnika Zabrze

• Na inaugurację ligi podopieczni Mariusza Rumaka rozgromili Piasta Gliwice 4:0. Była to rehabilitacja za przegraną w Estonii z Nomme Kalju w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Mimo początkowego falstartu w rewanżu Lech nie miał już większych problemów i wygrał 3:0, co dało mu przepustkę do fazy rozgrywek. Teraz rywalem "Kolejorza" będzie Stjarnan Gardabaer z Islandii.

• Po ośmiu miesiącach przerwy, wznowione mają zostać prace przy modernizacji stadionu w Zabrzu. To dobra wiadomość dla kibiców. Jest także zła. Dochodzą informacje, że piłkarze nie dostali pieniędzy od kilku miesięcy, a Górnikowi grozi odłączenie prądu na stadionie, za nieopłacanie rachunków.

• Na rozgrzewce pojawili się już piłkarze obu drużyn.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Gostomski, Lovrencsics, Ubiparip, Hamalainen, Wołąkiewicz, Wilusz, Formella

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kuchta, Plizga, Mańka, Ćerimagić, Małkowski, Gwaze, Łuczak

• Za kilka chwil wyświetlimy wyjściowe składy obu zespołów.

• Witamy podczas relacji LIVE z najciekawiej zapowiadającego się spotkania 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmie Lecha Poznań.