Legia Warszawa

2

Lech Poznań

2

• Świetne widowisko na Łazienkowskiej! Lech wydawał się już witać z gąską przyprowadzeniu 2:0 na kwadrans przed końcem, ale Legia zdołała rzutem na taśmę odrobić straty! Remis jest z pewnością zasłużony. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Jeszcze Saganowski zablokowany w polu karnym, a centrę Brozia łapie Gostomski! KONIEC! REMIS NA ŁAZIENKOWSKIEJ!

• Jeszcze na koniec kontrowersja, bo wydaje się, że Dossa Junior został teraz staranowany w polu karnym rywala. Karnego jednak nie ma.

• Niewiarygodny mecz, w reszcie na miarę spotkania dwóch najlepszych drużyn naszej ligi. Sekundy do końca, czy jeszcze padnie jakaś bramka?

• Jeszcze żółta kartka dla Juniora.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Brzyskiego, a Dossa Junior głową z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Dossa Junior!!!

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Vrdoljaka, a Gostomski ogląda kartkę za grę na czas.

• Legia bije głową w mur, kilka minut do końca. Czy Lech zdoła wybronić przewagę?

• Zmiana w Lechu. Schodzi Kownacki, wchodzi Henriquez.

• Kownacki utykając wraca na plac gry, a Lech bardzo ofiarnie i głęboko się broni, jednak mizerną próbę Brozia łapie Gostomski.

• Będzie chyba kolejna wymuszona zmiana w Lechu, bo tym razem poważniejszego urazu doznał Kownacki.

• Żółta kartka dla Brozia za protesty.

• Keita zdecydował się na strzał z dystansu - odbija piłkę Kuciak! Po chwili tylko dobra interwencja Brozia zapobiegła bramce głową Douglasa! Dzieje się!

• Legia Warszawa - Lech Poznań

• Krótka przerwa w grze, ponieważ leżakowanie urządził sobie Kownacki. Chwilę później zmiana w Lechu. Drewniak za Hamalainena.

• Saganowski!!! Po rzucie rożnym bitym przez Brzyskiego piłka spadła na nogę Saganowskiego, ale ten efektownym wolejem posłał piłkę minimalnie obok bramki!

• Brzyski chciał chyba dośrodkować z linii bocznej pola boiska, ale wyszedł mu iście fenomenalny, genialny strzał, który wpadł za kołnierz Gostomskiemu!!! 1:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Tomasz Brzyski!!! CO ZA BRAMKA!!!

• Marek Saganowski zmienia Ondreja Dudę.

• Duda starał się ograć Kamińskiego i wejść w pole karne, ale bez skutku. Stoper Lecha świetnie sobie poradził z rywalem.

• Legia wydaje się tracić wiarę. Lech jest bardzo bliski zwycięstwa na Łazienkowskiej!

• Muhamed Keita pojawia się na boisku w miejsce Formelli.

• Potrzebne nosze i to chyba koniec meczu dla wychowanka Arki Gdynia. A jednak nie, Formella przy asyście lekarzy sam opuszcza plac gry.

• Gostomski spokojnie łapie złą centrę autorstwa Brzyskiego. Tymczasem znowu będzie przerwa w grze i raz jeszcze z powodu urazu Formelli.

• Rzut rożny dla gości nie przyniósł zagrożenia dla bramki mistrzów Polski. Po chwilę długą piłkę do Żyry wybiciem na korner przerywa Douglas. 25934 widzów dzisiaj na Łazienkowskiej.

• Drobne zamieszanie w polu karnym Lecha wyjaśnia Gostomski, 'zdejmując' piłkę z głowy Jodłowca.

• Lech miał rzut wolny 35 metrów od bramki Kuciaka, ale po centrze Douglasa jeden z gości faulował w ofensywie.

• Żółta kartka dla Douglasa za faul na Żyrze.

• Szansa dla Legii! Po świetnej centrze Radovicia, Orlando Sa nie zdołał oddać strzału głową, piłka jeszcze przeleciała między nogami Dudy, a po chwili trafiła przed szesnastkę do Jodłowca! Ten mocno uderzył z dystansu, piłka przeleciała między rękami Gostomskiemu, ale bramkarz Lecha zdołał naprawić błąd!

• Po zagraniu Brzyskiego, Orlando Sa opanował piłkę na 16. metrze i zostawił ją Vrdoljakowi, który oddał jednak niecelny strzał zewnętrzną częścią stopy!

• Godzina gry za nami, a ataki Legii przypominają tylko walenie głową w mur. Lech dobrze się broni i wyprowadza groźne kontry. To się nie zmienia od pierwszej minuty tego widowiska.

• Z rzutem rożnym lechici sobie poradzili, ale piłka po chwili trafiła w pole karne do Żyry, ale ten pogubił się w dryblingu.

• Składna akcja Legii zakończona płaskim dośrodkowaniem rozpędzonego Brzyskiego. Kamiński uprzedza w polu karnym Sa i wybija na korner.

• Pawłowski marnuje teraz dobrą okazję do kontry dla Lecha, zagrywając piłkę prosto w ręce Kuciaka.

• Brzyski wywalczył rzut rożny dla gospodarzy, a następnie z niego dobrze dośrodkował na głowę Jodłowca, jednak ten posłał piłkę nad poprzeczką!

• Kownacki!!! Młody napastnik Lecha poradził sobie z Broziem, a następnie w polu karnym przy bierności Juniora uderzył bardzo groźnie na bramkę Kuciaka, ale trafił tylko w boczną siatkę!

• Znakomita indywidualna akcja Radovicia, który w polu karnym zwiódł zarówno Douglasa, jak i Wilusza, ale przy oddaniu strzału zablokował go Kamiński! Mogło być 1:2!

• Po akcji Pawłowskiego, Formella nie opanował piłki w polu karnym rywala i ta padła łupem Kuciaka.

• Żyro otrzymał piłkę od Vrdoljaka na boku pola karnego, ale został tam skutecznie zatrzymany przez Gostomskiego.

• Tymczasem na sektorze Lecha pojawiają się race. Pojawia się też dym, który przesuwa się w kierunku boiska.

• Radović długą piłką znalazł w polu karnym Żyrę, ten zdołał zwieść Wilusza, po czym jednak uderzył bardzo niecelnie!

• Lech też już na murawie, więc rozpoczynamy drugą część gry!

• Legia wraca na plac gry. Będzie jedna zmiana. Orlando Sa zastąpi Michała Kucharczyka.

• Lech efektownie punktuje Legię na jej terenie. Tego mało kto się spodziewał, ale ekipa Skorży broni konsekwentnie i zafundowała swojemu rywalowi dwa potężne ciosy. Czy zabójcze? Przekonamy się po przerwie. Kolejorz jest bardzo blisko zwycięstwa!

• Kucharczyk zdołał się przedrzeć lewą stroną w pole karne, ale zagrał już niedokładnie. Koniec pierwszej połowy!

• Jakiś uraz Formelli. Lechita poza boiskiem, tymczasem po rzucie rożnym dla Lecha w znakomitej sytuacji został zablokowany Kędziora!

• Dossa Junior po własnym błędzie musiał gonić wychodzącego sam na sam z Kuciakiem Hamalainena, ale zdążył i wybił Finowi piłkę wślizgiem!

• Długa piłka w pole karne do Radovicia, ale ten był na spalonym, co dostrzegł sędzia asystent. Wszystko toczy się po myśli Lecha.

• Po fatalnym kiksie w polu karnym rywala Pawłowskiego piłka spadła nieoczekiwanie do ustawionego w szesnastce Formelli, który przed bramką 'zaczarował' Juniora i uderzył obok niego tak, że zupełnie zaskoczył Kuciaka! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Dariusz Formella!

• Wydawało się, że ucierpiał w jednym ze starć w polu karnym zdobywca bramki, Kamiński, ale stoper Lecha szybko się pozbierał.

• Bardzo prosta strata Żyry, ruszył z kontrą zespół gości, ale Pawłowskiego zdołał powstrzymać Vrdoljak, po czym 'upomniał' młodszego kolegę za błąd.

• Lech poczuł się pewnie po zdobyciu gola. Zobaczymy jednak, jak zareaguje Legia, która już nie raz udowodniła, że straty potrafi odrabiać.

• Przy tym rzucie rożnym dla Lecha, bardzo wielu piłkarzy było zgromadzonych w polu bramkowym Legii i to właśnie tam 'ugrzęzła' piłka po dośrodkowaniu Douglasa, zanim najprzytomniejszy w tym zamieszaniu Kamiński skierował ją do siatki! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Marcin Kamiński!

• Słabiutki płaski strzał Hamalainena zza pola karnego, Kuciak odprowadza piłkę wzrokiem, po czym okazuje się, że jest rzut rożny dla Lecha.

• Żyro z rzutu wolnego uderzył mocno, ale i niecelnie. Wciąż 0:0 na Łazienkowskiej.

• Żółta kartka dla Wilusza, za ostre wejście na nogi Radovicia. Rzut wolny dla Legii, do bramki Gostomskiego około 25 metrów.

• Pawłowski w swojej szarży wzdłuż lewej linii pola karnego nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego dla swojego zespołu.

• Doszedł do strzału głową teraz Kamiński, ale główkował lekko i w środek bramki Kuciaka. Słowak bez trudu złapał piłkę.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne Legii zagrał Douglas, a po interwencji obrońców gospodarzy będzie korner.

• Znowu niewiele zabrakło Kucharczykowi, aby dojść do bezpańskiej piłki w polu karnym Lecha. Tę jednak przejął Gostomski.

• Pierwsza centra Brzyskiego nie stworzyła zagrożenia pod bramką Lecha, ale jeszcze poprawić próbował Radović. Do piłki w polu karnym jednak nie w tempo skoczył Junior i ta spadła na zaskoczonego Rzeźniczaka, a następnie poleciała poza boisko.

• Po akcji Brozia Radović oddał niezbyt czysty strzał z narożnika pola karnego, ale piłka mogła jeszcze trafić do Kucharczyka, w związku z czym Kędziora posłał ją na rzut rożny.

• W kontrataku Lecha Pawłowski starał się uruchomić pędzącego na lewej stronie Formellę, ale zagrał zbyt mocno i piłka trafiła do Kuciaka.

• Broź posłał płaskie dośrodkowanie w szesnastkę Lecha w poszukiwaniu Kucharczyka, ale piłkę spokojnie przejął Gostomski.

• Wydawało się teraz, że Duda w pojedynku z Trałką zdołał wywalczyć korner dla Legii, ale jednak sędzia nakazał grać od bramki.

• Beznadziejne dośrodkowanie Kędziory wychodzi poza plac gry.

• Rzeźniczak nie zrozumiał się teraz z Żyrą. Moment niedokładnej gry z obu stron.

• Kwadrans gry w bardzo dobrym tempie za nami. Oby obie drużyny potrafiły tak grać przez 90 minut, choć osobiście bardzo w to wątpię.

• Szansa dla Legii! Długa piłka nieoczekiwanie, po błędzie Douglasa, trafiła na prawą stronę pola karnego do Żyry, a ten już próbował wyłożyć ją rozpędzonemu Kucharczykowi, ale zagrał minimalnie zbyt mocno!

• Lech pod polem karnym rywala. Dośrodkowanie Pawłowskiego blokuje Dossa Junior, a próbę Kędziory należy pominąć w milczeniu.

• Ondrej Duda uderza prosto w mur Kolejorza. Zaprzepaszczona szansa gospodarzy, po chwili goście próbują wyjść z kontrą, ale Broź na pełnej szybkości zatrzymuje Pawłowskiego.

• Złe dośrodkowanie Brzyskiego i lechici wybijają piłkę. Po chwili ta wraca na skraj pola karnego, gdzie zdaniem arbitra Kędziora fauluje Rzeźniczaka. Rzut wolny dla Legii i żółta kartka dla zawodnika Lecha.

• Wołąkiewicz bardzo ostro potraktował Radovicia, ale sędzia zastosował przywilej korzyści. Akcja Legii kończy się jednak tylko na zdobyciu rzutu rożnego.

• Kuciak ładną interwencją przed polem karnym zatrzymał Kownackiego.

• Długie podanie do rozpędzonego Pawłowskiego, zdrzemnął się Rzeźniczak i lechita pokonuje Dusana Kuciaka, jednak już po gwizdku. Sędzia dopatrzył się spalonego!

• Ważna rzecz dotycząca ustawienia Lecha. Maciej Wilusz z Marcinem Kamińskim tworzą duet stoperów, a obok Łukasza Trałki w pomocy gra Hubert Wołąkiewicz.

• Ostra centra Pawłowskiego z prawego skrzydła, na którą nabiegał w polu karnym Kownacki, ale nastoletniemu napastnikowi Lecha trochę zabrakło do szczęścia.

• Długa piłka w poszukiwaniu rozpędzonego Michała Kucharczyka trafia ponownie do Gostomskiego.

• Michał Żyro miał teraz szansę wyjść sam na sam z Maciejem Gostomskim, ale nie opanował piłki i ta padła łupem bramkarza Lecha.

• Znakomita atmosfera przy Łazienkowskiej, kibice obu drużyn od początku meczu prezentują świetny, niezwykle głośny doping.

• Pierwsza akcja Legii przerwana przez sędziego liniowego, który dopatrzył się pozycji spalonej Michała Żyry.

• Rozpoczynamy to spotkanie!

• Efektowna oprawa kibiców Legii, wszystko już przygotowane do pierwszego gwizdka sędziego.

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Ivica Vrdoljak (Legia) oraz Łukasz Trałka (Lech).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę, a wyprowadza je sędzia Bartosz Frankowski z Torunia.

• Około 1000 kibiców przyjechało dzisiaj z Poznania. Głośna grupa Lecha została jednak teraz zagłuszona przez miejscowych fanów, śpiewających właśnie 'Sen o Warszawie'.

• Dwadzieścia minut do rozpoczęcia spotkania. Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania.

• Uwaga, bo jest zmiana wymuszona w składzie Lecha! Na rozgrzewce urazu doznał Lovrencsics, a w jego miejsce zagra Formella!

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Legii nie zagra kontuzjowany Bartosz Bereszyński, a w osiemnastce miejsca nie znaleźli Guilherme, Bielik, Piech, Szwoch, Wieteska czy Ryczkowski. W Lechu brakuje kontuzjowanych Jevticia, Ubiparipa, Sadajewa czy Linettego.

• Rezerwowi Lecha Poznań: Krzysztof Kotorowski, Szymon Drewniak, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez, Dariusz Formella, Jan Bednarek, Muhamed Keita.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Marek Saganowski, Inaki Astiz, Jakub Kosecki, Helio Pinto, Orlando Sa.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Legia w absolutnie podstawowej jedenastce, natomiast Lech zagra dziś nieoczekiwanie z Wiluszem w linii pomocy i Kownackim w roli wysuniętego napastnika.

• - Zwycięstwo w Warszawie byłoby niebagatelną sprawą. Zarówno patrząc na naszą stratę do Legii, ale także na aspekt poza sportowy. Wygrana mogłaby jeszcze bardziej podbudować zespół (...) Nie wiem jeszcze, czy postawię na Dawida Kownackiego, bo przypomnę, że on też jest po kontuzji. Mamy kłopoty kadrowe, ale na pewno nie będę w ten sposób szukał ewentualnego usprawiedliwienia. To by było niepoważne i nawet w głowie mi się nie mieści takie myślenie. Biorę do Warszawy 18 zawodników prezentujących wysoki poziom (...) W Legii wiele zależy od Radovicia, szczególnie w grze ofensywnej. Dobra skuteczna gra przeciwko niemu jest kluczem do tego, by Legię zneutralizować. Postaramy się wykonać takie manewry, by uprzykrzyć mu życie - mówił z kolei szkoleniowiec Lecha, Maciej Skorża.

• Co mówili trenerzy obu drużyn? Oto opinia Henninga Berga: - Graliśmy dwa mecze z Lechem wiosną, być może były to najcięższe spotkania w tamtej rundzie. To dobry zespół i musimy zagrać naprawdę dobrze, żeby zwyciężyć. Ostatnio jednak prezentujemy wysoką formę. Spotykają się dwie najlepsze polskie drużyny ostatnich lat, przyjdzie dużo kibiców (...) Z fizycznego i psychicznego punktu widzenia każdy w naszej drużynie jest w pełni gotowy na sobotni mecz z Lechem. Ostatnio bardzo ważne spotkania gramy co trzy dni, z czego bardzo się cieszymy. Próbujemy znaleźć odpowiedni balans i stosować rotację w taki sposób, aby zwyciężać w każdym meczu. W sobotę pewnie też będą jakieś zmiany w składzie i bardzo się cieszę, że mamy tylu bardzo dobrych piłkarzy. (...) Plan na mecz? Mamy tylko dwie minuty... Plan to po prostu zagrać najlepiej jak potrafimy i nie popełniać błędów.

• W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się w lidze trzykrotnie. W jedynym spotkaniu na Bułgarskiej w Poznaniu padł remis 1:1, a na Łazienkowskiej w Warszawie dwukrotnie zwyciężała Legia. W rundzie zasadniczej Legia wygrała 1:0 po bramce Radovicia, w rundzie dodatkowej 2:0 po trafieniach Vrdoljaka i Bereszyńskiego.

• Jak już wspomnieliśmy o Macieju Skorży, tak warto trochę pociągnąć ten wątek. 42-letni szkoleniowiec pracował w Warszawie w latach 2010-12, ale ani razu nie był w stanie wywalczyć tytułu mistrza Polski, kończąc rozgrywki dwukrotnie na rozczarowującym trzecim miejscu. Znacznie lepiej szło temu szkoleniowcowi w pucharach, bowiem Legia Skorży dwa razy zdobyła Puchar Polski, a także zaszła do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

• Dzisiejsi goście, czyli Lech Poznań, w sezon weszli w kiepskim stylu. Odpadnięcie z europejskich pucharów po walce z islandzkimi studentami ze Stjarnan i siódme miejsce z 13 punktami na koncie w lidze, to na pewno wynik daleki od oczekiwanego w Wielkopolsce. Słaby start nowego sezonu kosztował posadę Mariusza Rumaka, którego zastąpił bardzo dobrze znany w Warszawie Maciej Skorża. Czy były trener Legii będzie w stanie zaskoczyć swój były zespół?

• Chyba już dawno polskie 'El Clasico' nie miało tak wyraźnego faworyta, jak dzisiaj. Jest nim oczywiście mistrz Polski i aktualny lider naszej Ekstraklasy, Legia Warszawa. Warszawianie, którzy w kilku spotkaniach grali w mocno zmienionym składzie, i tak zdołali w 9 spotkaniach zgromadzić 19 punktów, dzięki czemu już z powrotem są na szczycie naszej ligi. Co więcej, drużyna Henninga Berga sprawia wrażenie takiej, którą pokonać w tym sezonie będzie niezwykle ciężko.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Lechem Poznań!