Maciej Skorża: Wciąż nie ma kto u nas strzelać goli

Bartłomiej Stachnik
Maciej Skorża nie jest zadowolony ze swojego zespołu
Maciej Skorża nie jest zadowolony ze swojego zespołu Grzegorz Dembiński
Lech Poznań odniósł piątą porażkę w sezonie. Przegrał w Mielcu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 1:3. - Moi zawodnicy muszą zrozumieć, że walczymy o wygrane - powiedział po spotkaniu trener mistrzów Polski, Maciej Skorża.

Maciej Skorża: - Mecz wyraźnie nam nie wyszedł. W pierwszej połowie zbyt łatwo straciliśmy gole. W drugiej zaprezentowaliśmy się lepiej. Wykazaliśmy więcej determinacji, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Niestety wciąż u nas nie ma kto strzelać bramek. Dziś widzieliśmy dwa oblicza zespołu. Gdybyśmy przez całe spotkanie grali tak jak w drugiej połowie to byśmy nie przegrali. Po raz kolejny na wyjeździe szybko straciliśmy bramkę. Nie powiem, ile poświęciłem czasu na przedmeczowych odprawach na ten temat. Do zawodników musi to dotrzeć. Oni od pierwszej minuty muszą walczyć o zwycięstwo. Nie każdy u nas w szatni potrafi to zrozumieć. To też jest dla mnie cios. Musimy nauczyć się grać co trzy dni. W czwartek potrafiliśmy zagrać dobrze. Dziś drużyna wyszła na boisko i widzieliśmy, to co widzieliśmy. W drugiej połowie zawodnicy biegali ile mogli. W końcówce ambitnie próbowaliśmy zmienić losy meczu. Nie mieliśmy z czego strzelić. Nie jesteśmy drużyną skuteczną. To wiemy od dawna. Potrzebujemy dużo sytuacji żeby zdobyć bramkę.

Źródło: Termalica