1

GKS Bełchatów

0

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Dzięki tej wygranej Lechia zbliża się do grupy mistrzowskiej i do GKSu na zaledwie 1 punkt! Będzie ciekawie w dalszej części sezonu!

• Podopieczni Jerzego Brzęczka wyszarpali te 3 punkty po bardzo kontrowersyjnej bramce! Niemniej jednak, mecz nie zachwycił i ciężko powiedzieć, czy zwycięstwo to jest zasłużone. Na pewno Lechia stworzyła groźniejsze sytuacje, choć gdyby Arkadiusz Piech wykorzystał swoją niesamowitą sytuację, to wynik mógłby wyglądać nieco inaczej.

• KONIEC MECZU! LECHIA WYGRYWA Z GKSem BEŁCHATÓW 1:0!

• Wiśniewski! Świetne uderzenie z pola karnego, ale dobrze broni Trela!

• Wrzutka Colaka, Baran wybija na korner! Chyba jest już po meczu.

• Świetna szansa Lechii, Colak z Grzelczakiem ruszyli 2x2, ale Chorwat stracił piłkę!

• Jeszcze żółta kartka dla Piotra Wiśniewskiego, przez co zawodnik Lechii nie zagra w następnej kolejce.

• Czy goście zdołają jeszcze wykorzystać grę w przewadze? Sędzia doliczył 4 minuty.

• Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Makuszewskiego! Sędzia uznał, że zawodnik Lechii symulował, ale powtórka pokazuje, że Rachwał ewidentnie faulował!

• Aj, Komolov świetnie zagrał do Wrońskiego, ale równie dobra interwencja Wawrzyniaka!

• Komolov fauluje ruszającego z kontrą Wojtkowiaka.

• Przy akcji bramkowej Colak lekko odpychał Barana, więc to może w pewien sposób tłumaczyć zawodnika GKSu.

• W międzyczasie kartką ukarany Makuszewski.

• ...a za Kamila Wacławczyka wchodzi Pavel Komolov.

• ...za Michała Maka wchodzi Łukasz Wroński...

• Potrójna zmiana w drużynie Bełchatowa - za Arka Piecha na murawie pojawia się Sebastian Olszar...

• Sporo szczęścia miał przy tej sytuacji Antono Colak! Ciekawa wrzutka w stronę Colaka, tam fatalnie zachował się Baran, który w niewytłumaczalny sposób przepuścił piłkę, a Chorwat uderzył bez zastanowienia i dał prowadzenie Lechii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL ANTONO COLAK!! 1:0 dla LECHII!

• Adrian Basta fauluje Colaka, za co otrzymuje kartonik.

• Coraz mniej czasu dla obu zespołów na zdobycie bramki. Czy ktoś zdoła obrócić jeszcze ten mecz na swoją korzyść?

• Colak fauluje Trelę w walce o piłkę, Rachwał mocno niezadowolony z zachowania rywala, ale sędzia w porę ich rozdzielił.

• Zmiana w drużynie Lechii, Stojan Vranjes opuszcza murawę, Piotr Grzelczak na zastępstwo.

• Bruno Nazario! Miał dobrą okazję, dostał piłkę tuż przed polem karnym, zawodnik Lechii mocno uderzył, ale nad bramką!

• Basta fauluje Colaka, coraz więcej przewinień po obu stronach.

• Lepszej szansy Arek Piech już chyba miał nie będzie.

• PIECH! CO ON ZROBIŁ?! TO JEST NIEPRAWDOPODOBNE! Wacławczyk fenomenalnie zagrał do Piecha, ten był sam przed Bąkiem, miał mnóstwo miejsca, nikt go nie atakował, a co zrobił Piech? Uderzył obok bramki! Chyba myślał, że jest spalony, a ofsajdu nie było!

• Sebastian Mila opuszcza plac gry, w jego miejsce pojawia się Piotr Wiśniewski.

• MAKUSZEWSKI! Cóż to była za szansa! Świetna wrzutka Wawrzyniaka na głowę Makuszewskiego, który szczupakiem uderzył na bramkę, ale wprost w Trelę!

• Mila zagrał prostopadle do Colaka, ale przeciął to zagranie Baranowski.

• Janicki ruszył z atakiem, stracił piłkę na rzecz Barana i go sfaulował. Rzut wolny dla gości.

• Ciekawe zagranie do Piecha, ale zbyt mocne i piłkę chwycił Bąk.

• Kontra Bełchatowian, wyprowadzał ją Michał Mak, obrońcy dobrze odcięli od podania Piecha i Mak stracił futbolówkę!

• Strzał Mili, ale piłka powędrowała prosto w mur ustawiony przez piłkarzy z Bełchatowa.

• Nazario faulowany około 20 metrów od bramki Bełchatowian, zawodnik Lechii kopnięty w plecy przez Baranowskiego, jednak zagranie kapitana GKSu nie było celowe.

• NAZARIO! Fatalne zachowanie Basty, który trącił dodatkowo piłkę ręką, Nazario kropnął potężnie, ale wybronił Trela! Rzut rożny dla Lechii i standardowo wrzutka Mili wybita.

• Wrzutka w pole karne Lechii, zamykał akcję Wacławczyk, ale Mateusz Bąk na raty łapie piłkę.

• I ponownie piłka wybita.. Z kontrą ruszył GKS, ale Piech nie poradził sobie z Janickim i Gersonem.

• Kolejny rzut rożny dla Lechii i ponownie Sebastian Mila.

• Wrzutka Mili, był tam Colak, ale dobrze wybija Flis!

• Mak dynamicznie ruszył prawą stroną, ale ręką odepchnął go Gerson. Kartki nie ma.

• Wrzutka Makuszewskiego, ale piąstkuje Trela, przy okazji obijając Mójtę. Oj pecha ma dziś lewy obrońca GKSu. Najpierw przyjął na siebie strzał Vranjesa, teraz dostał "kopa" w głowę od Treli.

• Pierwsza akcja Lechii, Colak zagrał do Mili, który jednak na spalonym.

• Piłkarze już na murawie, sędzia daje znak i drugą odsłonę zaczynają Bełchatowianie.

• Colak zmienia Friesenbichlera od początku drugiej połowy. Słabiutki występ Austriaka.

• Wyrównany mecz w Gdańsku z leciutkim wskazaniem na Lechię. Gospodarze pierwsze minuty meczu zagrali bardzo dobrze, pokazali sporą determinację. Goście natomiast przetrwali nacisk a z czasem ruszyli do ataku. Najlepszą szansę w tej połowie miał Maciej Makuszewski który trafił w poprzeczkę. Druga połowa powinna być bardzo ciekawa!

• Koniec pierwszej połowy, bez bramek na PGE Arenie!

• CÓŻ ZA STRZAŁ! Kapitalna akcja Bełchatowa, Wacławczyk wrzucił w pole karne, piłka została zgrana na prawo do Basty który kropnął potężnie, ale obronił to Bąk!

• Żółta kartka dla Wawrzyniaka za faul na Rachwale. Zasłużona kara.

• Friesenbichler miał sytuację sam na sam z Trelą, ale Austriak nie wiedział co zrobić, dał się dogonić i stracił piłkę! Cóż za klops!

• Uderzenie Mili, ale Baranowski dobrze wyskoczył w murze i odbił piłkę głową.

• Wojtkowiak faulowany tuż przed polem karnym, a Mójta ogląda żółty kartonik.

• Rzut rożny dla Lechii, wrzutka Mili ale bardzo słaba. Kolejna już dzisiaj.

• WOJTKOWIAK! TO była dobra akcja Lechii! Najpierw strzał Vranjesa sprzed pola karnego znokautował Mójtę, a po chwili piłka po uderzeniu Wojtkowiaka minęła słupek bramki Treli!

• Piech faulowany przez Janickiego, który jest wściekły przez taką decyzję sędziego i tak mocno demonstrował swą złość, że dostał żółtą kartkę.

• Mecz się wyrównał. Lechia po dobrym starcie nieco spuściła z tonu, a do głosu zaczynają dochodzić podopieczni Kamila Kieresia.

• Małkowski! Zawodnik Lechii "zebrał" piłkę po wrzutce i oddał mocny strzał, ale broni Bąk!

• Następny faul, tym razem Wawrzyniak. Piłkarze Lechii pracują na kartki..

• Wrzutka Wacławczyka w pole karne Lechii, był tam Baranowski, który do piłki doszedł, ale główkował bardzo źle.

• Kolejny faul Borysiuka i tym razem były gracz Legii nie uniknął kartki. A faulowany znów Baran.

• Ostry faul Borysiuka na Baranie, wyglądało to na złośliwe zagranie, ale sędzia kartki nie pokazał.

• Aj, dobra akcja Lechii, Nazario urwał się Baście na lewej stronie, chciał odegrać futbolówkę na 12 metr gdzie już czyhał Mila, ale wmieszał się w to wszystko Baranowski, który wybił piłkę.

• Mila faulowany przez Rachwała w okolicach linii środkowej. Gospodarze grają dziś bardzo ambitnie, widać sporą determinację.

• W pierwszym dzisiejszym starciu na linii Gdańsk - Bełchatów górą Gdańszczanie - Lotos Trefl pokonał Skrę Bełchatów :-)

• Basta zbyt długo zastanawiał się do kogo zagrać i w końcu stracił piłkę na rzecz Mili.

• Friesenbichler główkuje po dośrodkowaniu Borysiuka, ale wprost w bramkarza gości.

• Gospodarze zepchnęli bełchatowian do głębokiej obrony na własnej połowie, zarysowała się przewaga Lechii.

• Mójta wybija piłkę spod nóg Mili, aut dla Lechii na wysokości pola karnego.

• Leży na murawie Rafał Janicki po zderzeniu głową z Arkiem Piechem.

• POPRZECZKA MAKUSZEWSKIEGO!! Świetna akcja Lechii, dynamiczna kontra wyprowadzona przez Milę, były zawodnik Śląska zagrał na prawo do Makuszewskiego, a ten kropnął potężnie, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce!

• Piech chciał minąć Gersona, jednak stoper Lechii zanotował dobrą interwencję. Na jego szczęście, bowiem gdyby Piech go minął, to stanąłby oko w oko z Bąkiem.

• Vranjes! Celny strzał zawodnika Lechii, ale pewnie łapie piłkę Trela.

• Nazario faulowany około 30 metrów od bramki Treli, będzie okazja dla gospodarzy.

• Wrzutka Wacławczyka z rzutu wolnego, główkuje Piech jednak bardzo niecelnie. Z 5 metrów zacznie Bąk.

• Spokojny początek meczu, nikt nie chce ryzykować już od pierwszych minut.

• Wrzutka Wawrzyniaka ląduje w rękawicach Treli.

• Ładne zagranie do Małkowskiego, zawodnik z Bełchatowa popędził lewą stroną, ale szybszy przy piłce był Bąk, który wyekspediował futbolówkę w aut.

• Pierwszy gwizdek Pawła Gila i zaczynamy! Od środka Lechia.

• Piłkarze już gotowi do rozpoczęcia meczu!

• Ławka rezerwowych GKSu: Zubas - Olszar, Komolov, Zbozień, Wroński, Witasik, Prokić

• Ławka rezerwowych Lechii: Budziłek - Łukasik, Wiśniewski, Colak, Bougaidis, Możdżeń, Grzelczak

• Dla Rafała Janickiego będzie to 100. mecz w Ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk.

• Niecałe 15 minut do rozpoczęcia spotkania. Kto wygra? Jaki typujecie wynik? Piszcie w komentarzach!

• Gerson po raz pierwszy zagra dziś w wyjściowym składzie Lechii.

• Dla GKSu otworzyła się spora szansa na zrównanie się punktami z Wisłą Kraków, która przegrała dziś swój mecz z Zawiszą Bydgoszcz.

• W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis. W Bełchatowie remis Lechii uratował w 90. minucie Piotr Grzelczak. Bramkę dla GKSu zdobył Bartosz Ślusarski.

• Bilans spotkań między Lechią a GKSem: 11 spotkań, 1 wygrana Lechii, 5 wygranych GKSu i 5 remisów. W bramkach 12:8 dla Bełchatowian.

• Lechia od 4 spotkań nie przegrała na własnym obiekcie. Goście z kolei przegrali 3 ostatnie mecze wyjazdowe.

• W wyjściowym ustawieniu gości ponownie widzimy Dariusza Trelę. Golkiper GKSu zagrał z Wisłą świetne spotkanie, co zostało docenione przez trenera.

• Podopieczni Kamila Kieresia zagrali w ubiegły weekend kapitalne spotkanie, ogrywając na własnym obiekcie Wisłę Kraków 3:1. Dwie bramki zanotował wówczas powracający do wysokiej formy Arkadiusz Piech, który na wiosnę zdobył już 4 bramki - co ciekawe, 2 razy więcej niż Lechia.

• Gospodarze w poprzedniej kolejce zaledwie zremisowali z Ruchem Chorzów 1:1. Punkt Lechii zapewnił w Chorzowie Kevin Friesenbichler strzelając gola z rzutu karnego.

• Obie drużyny w tabeli dzielą 4 punkty. Lechia, która okupuje 12. miejsce, w drodze do pierwszej ósemki ma przed sobą jeszcze Górnika Łęczna, Pogoń Szczecin i Piasta Gliwice. GKS z kolei traci jedynie 3 punkty do zajmującej 5. miejsce Wisły Kraków, zatem dla podopiecznych Kamila Kieresia otwiera się szansa na poprawienie swojej sytuacji i przybliżenie się do awansu do grupy mistrzowskiej.

• Bardzo ciekawy mecz szykuje się nam w Gdańsku. Lechia, która nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcia jeśli chce realnie myśleć o awansie do grupy mistrzowskiej podejmie GKS Bełchatów, który...również nie może sobie pozwolić na wpadkę. Bełchatowianie zajmują bowiem 8. lokatę, mając zaledwie 1 punkt przewagi nad Piastem.

• Dzień dobry! Witam wszystkich i zapraszam serdecznie na relację live z meczu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a GKSem Bełchatów! Początek spotkania punktualnie o godzinie 18.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GKS BEŁCHATÓW

Lechia nie może pozwolić sobie na potknięcie

Pięć punktów w trzech wiosennych meczach zdobyli piłkarze Lechii Gdańsk. Biało-zieloni w dalszym ciągu znajdują się w dolnych rejonach tabeli. Do TOP 8 tracą cztery punkty, a od strefy spadkowej dzieli ich tylko pięć oczek. - Sytuacja w tabeli niewiele się zmieniła. Jest w niej tylko ciaśniej. Dlatego najbliższy mecz z Bełchatowem, drużyną prezentującą ciekawy futbol, co potwierdziło ostatnie zwycięstwo z krakowską Wisłą, musimy postarać się za wszelką cenę wygrać, bo nie możemy sobie pozwolić na kolejna stratę punktów - mówił przed potyczką z Brunatnymi szkoleniowiec Lechii.

Bełchatowianie rozpoczęli wiosenne rozgrywki od dwóch porażek. Brunatni okazali się słabsi od Podbeskidzia Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Przed tygodniem ograli Wisłę (3:1). Do wygranej z krakowską drużyną bełchatowian poprowadził niechciany w Legii Arkadiusz Piech, autor dwóch trafień. Czy były snajper Ruchu i Zagłębia Lubin podtrzyma strzelecką formę w starciu z Lechią?

Sobotni mecz na PGE Arenie będzie czternastym ligowym pojedynkiem Lechii z GKS-em Bełchatów. Dotychczas częściej zwyciężali bełchatowianie (bilans 5:3), a pięciokrotnie padał wynik remisowy.