Lechia Gdańsk

1

Legia Warszawa

0

• Koniec spotkania! Po bardzo żywym i dynamicznym spotkaniu, Lechia Gdańsk niesiona dopingiem ponad 20 tys. publiczności, wygrywa zasłużenie z Legią Warszawa, po bramce, którą zdobył Jakub Wilk. Biało-zieloni zapewnili sobie już byt na przyszły sezon, a Legii mistrzowski tytuł wymyka się spod kontroli, bo bezpośredni kontrkandydaci odnieśli zwycięstwa! Za uwagę dziękuje Jacek Czaplewski.

• Jeszcze kartka dla Tuszyńskiego.

• Świetny doping na PGE Arenie! Mija trzecia minuta doliczonego czasu gry. Arbiter doliczył pięć.

• Stuprocentowa sytuacja dla Tuszyńskiego na dobicie rywala! Marnuje okazję sam na sam z Kuciakiem!

• Strasznie muli nam internet, ale staramy się na bieżąco dodawać to, co dzieje się na boisku i na trybunach. Ostatnia roszada w Lechii. Debiutant Tuszyński za Deleu.

• W momencie, gdy zjechała sektorówka, pojawił się młyn dopingujący bez koszulek:)

• Novo za Zewlakowa

• Pojawiła się druga część oprawy, czyli sektorówka ze śmięrcią, która w jednej dłoni ma kosę, a w drugiej krwawą czaszkę. Tuż pod nią znajduje się grób.

• Za Wilka wchodzi Machaj

• Kolejna znakomita akcja Lechii! Nowak mija się o centymetry z piłką!

• Mnóstwo rac, świec dymnych na PGE Arenie! Za Janickiego wchodzi Pietrowski.

• Pojawia się sektorówka w asyście pirotechniki!. "Wasze miasto brutalności jest niczym przy gdańskiej bezwględności".

• Świetnie wygląda na boisku Wilk, który biega za dwóch.

• Ogromne gwizdy chyba speszyły Ljuboję, który uderzył z wolnego wysoko ponad poprzeczką. Druga zmiana w Legii: Za Vrdolajka wszedł Wolski.

• Słowne przepychanki między Bajiciem a Golem, jednak sędzia panuje nad boiskowymi wydarzeniami.

• Kartka dla Wawrzyniaka.

• Przerwa w grze. Na murawie leży dwóch zawodników.

• Kartka dla Gola za ciągnięcie przeciwnika za koszulkę.

• Legia jak na razie bez stylu i bez większego zaangażowania, czego nie można powiedzieć Lechii.

• To powinna być druga bramka dla gospodarzy! Wpadł w pole karne Traore, a bliski skierowania piłki do własne bramki był jeden z przeciwników!

• Lechiści wymienili kilka podań, po czym na strzał zdecydował się Deleu. Wprost w dobrze ustawionego Kuciaka.

• Zupełnie bezsensowne wybicie piłki na oślep przez Jędrzejczyka, a zapowiadał się całkiem groźny kontratak Legii.

• Popędził do kontrataku Airapetian, lecz źle odegrał w kierunku Nowaka. Chwilę przedtem równie niedokładnie dośrodkowywał Radović.

• Ostro potraktowany Żyro, jednak arbiter główny nie sięgnął po kartkę.

• Druga część właśnie się rozpoczęła. Od środka gospodarze. Legia musi za wszelką cenę gonić wynik, bo patrząc na rezultat meczu Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok - sprzed nosa ucieka jej mistrzowski tytuł!

• Piłkarze wracają na boisku. Na boisku pojawi się Blanco, który zastąpi Kucharczyka.

• Dzisiejsze spotkanie ogląda 21 359 widzów.

• Koniec pierwszej połowy! Lechia w pełni zasłużenie prowadzi z Legią 1:0 po przepięknym uderzeniu Wilka! Czujemy, że to nie koniec emocji. Wracamy za kwadrans.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części. Na spalonym złapany Traore, a w młynie znowu pojawiają się flagi!

• Bramka należała się gospodarzom! Rzut wolny z okolicy dwudziestego piątego metra, do piłki podchodzi Wilk i mocnym uderzeniem z lewej nogi pakuje ją do siatki!

• GOOOOOOL! WILK!

• Kolejny raz główkował Żyro i kolejny raz bardzo niecelnie.

• Młyn próbuje włączyć sektor rodzinny do dopingu :)

• Dośrodkowanie w kierunku Żyro, ale piłka zamiast do niego, trafia do rywala.

• Na szczęście to chyba nic groźnego, bo bramkarz Lechii kontynuuje grę. Trzeba przyznać, że doping stoi dzisiaj na wysokim poziomie.

• Chwila przerwy w grze. Małkowski opatrywany przez sztab medyczny.

• Surma ukarany kartką za faul taktyczny.

• Kuciak ratuje swój zespół przed utratą gola! Ależ kapitalna piłka posłana w szesnastkę Legii i tylko sam Deleu wie, jak mógł nie strzelić z kilku metrów!

• Żółta kartka dla Vrdoljaka.

• Strzelał Nowak, ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę legionistów.

• Sporo problemów z upilnowaniem Traore mają obrońcy Legii. Piłkarz z Burkina Faso co rusz nęka ich odważnymi wejściami w pole karne.

• Na ogrodzeniu zawisły dzisiaj dwa patriotyczne płótna. "Bóg, Honor, Ojczyzna" i biało-czerwona "Lechia".

• Surma! Robi nam się świetny mecz! Kapitan biało-zielonych strzela z okolicy szesnastki, ale pewnie interweniuje Kuciak.

• Akcja szybko przeniosła się pod drugie pole bramkowe! Gol z ostrego kąta, jednak na posterunku Małkowski!

• I znowu groźnie po stałym fragmencie gry, który wykonywała Lechia. Z rożnego na głowę Bąka dogrywał Nowak. Strzał obok lewego słupka.

• Goście od kilkunastu minut nie stworzyli zagrożenia pod szesnastką przeciwnika. Jak na razie nie mają pomysłu na rozmontowanie obrony.

• Traore! Wrzutka na głowę napastnika biało-zielonych, ale piłka po jego strzale mija bramkę!

• Cały czas w natarciu są lechiści. Tym razem na ofsajdzie złapany Wilk.

• Rozpędzają się podopieczni Pawła Janasa, ale brakuje im dokładności w przyjęciu piłki. Gdyby nie ten mankament, to Wilk i Traore znaleźliby się w dogodnych sytuacjach strzeleckich.

• Kilkadziesiąt (?), kilkaset (?) biało-zielonych flag pojawia się w młynie Lechii.

• "Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie" - skanduje młyn.

• Kolejna świetna akcja gdańszczan! Nowak na prawą stronę do Traore, który długo holował futbolówkę, aż w końcu dośrodkował w kierunku Wilka. Niedokładnie.

• ŁKS stracił bramkę w meczu z Bełchatowem. To bardzo korzystny wynik dla Lechii.

• Jęk zawodu na trybunach! Przepiękny strzał Traore i piłka przelatuje tuż nad poprzeczką! Powinien być gol dla Lechii!

• W natarciu Lechia. Po rzucie rożnym najpierw główkował Bajić, a potem dobijał z lewej nogi Wilk. Niecelnie.

• Obaj trenerzy na stojąco, cały czas instruują swoich podopiecznych.

• Groźny kontratak Lechii. Rozpędził się na prawym skrzydle Traore, lecz podał do Deleu, który znalazł się na pozycji spalonej. Przy piłce Legia, która stara się rozgrywać atak pozycyjny.

• Ze stałego fragmentu nic nie wyszło, bo dobrze interweniowali defensorzy Legii. Chwila przerwy w grze. W jednym ze starć ucierpiał Traore.

• Ścigał się z Jędrzejczykiem Wilk, jednak prawego obrońcę Legii w porę zaasekurował Kucika. Tymczasem korner dla gospodarzy.

• Kolejna okazja dla gości! Uderzał Vrdoljak, ale znowu górą bramkarz Lechii!

• Uwaga! Pierwsza, groźna akcja Legii zakończona strzałem Gola! Bramki jednak nie ma, bo piłkę po strzale z bliskiej odległości zdołał zbić do boku Małkowski!

• Długa piłka w kierunku Ljuboji, jednak przytomnie interweniował Bąk.

• "Lechia gol!" - skandują fani biało-zielonych. Doping prowadzony jest na dwie trybuny.

• Pierwszy gwizdek w meczu, a więc zaczynamy! Od środka rozpoczęli goście. Młyn Lechii od początku prowadzi bardzo głośny doping.

• Przed chwilą odśpiewano hymn narodowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Piłkarze wychodzą właśnie na boisko. Lechia w jednolitych białych strojach, Legia na zielono-czarno.

• Za niecały kwadrans pierwszy gwizdek w meczu. Zawody poprowadzi Tomasz Musiał, a na liniach pomagać mu będą Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski (Kraków). Sędzią technicznym wyznaczono Daniela Stefańskiego (Bydgoszcz).

• Mecz Lechii z Legią awizowano również jako pojedynek ojca z synem, czyli pierwszego trenera gdańszczan, Pawła Janasa z asystentem Macieja Skorży, Rafałem Janasem.

• Bramkarz Lechii, Wojciech Pawłowski otrzymuje właśnie nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" na Piłkarza Sezonu 2011/12. - Jestem bardzo mile zaskoczony, że mogłem otrzymać tak wspaniałe wyróżnienie. Dziękuję kibicom, sztabowi szkoleniowemu, zarządowi i kolegom z drużyny - powiedział Pawłowski, który dzisiejszym meczem żegna się z gdańską publicznością, gdyż po sezonie odchodzi do włoskiego Udinese.

• Dzisiejszy mecz to także ostatni test przed EURO. Od czwartku kursują pociągi, które zatrzymują się na nowo wybudowanym peronie przy PGE Arenie. Tuż przed samym stadionem stanął z kolei specjalny namiot dla VIP-ów, a jutro pełną parą ruszają prace nad położeniem nowej murawy.

• W Lechii natomiast dwie roszady w porównaniu do spotkania z Widzewem Łódź. Od pierwszych minut na placu gry zobaczymy Deleu i Marko Bajicia.

• Legia zagra w identycznym zestawieniu, jak w zremisowanym meczu z Jagiellonią Białystok. W pierwszym składzie są Jakub Wawrzyniak i Michał Kucharczyk, którzy znaleźli się w kadrze na EURO. Na ławce pozostał inny kadrowicz, Rafał Wolski.

• Piłkarze Lechii i Śląska rozgrzewają się na murawie. W Gdańsku bardzo przyjemna pogoda do gry w piłkę. Co rusz zza chmur wyłania się słońce, jest kilkanaście stopni na plusie, wieje lekki wiaterek... Na warunki atmosferyczne nikt nie powinien narzekać.

• Mistrzostwo może zapewnić sobie dzisiaj Legia, ale warunków do spełnienia prócz wygranej jest całe mnóstwo. Przegrać musi bowiem Śląsk Wrocław, ale i Ruch Chorzów, Lech Poznań oraz Korona Kielce. W przypadku trzech ostatnich drużyn, dla Legii korzystne mogą być również remisy.

• Lechia potrzebuje zaledwie punktu do utrzymania się w lidze. Nad piętnastym w tabeli ŁKS-em ma bowiem pięć punktów przewagi. Jednego spadkowicza już poznaliśmy w minionej kolejce. Cracovia przegrywając w derbach z Wisłą, pogrzebała swoje szanse na utrzymanie.

• Bramkarze Legii przed chwilą wyszli na rozgrzewkę. Znamy już wyjściowe składy obu zespołów.

• Ultrasi Lechii przygotowali specjalną oprawę. Szkoda, że zabraknie kibiców Legii, na których nałożono zakaz wyjazdowy.

• Dawno nie widzieliśmy takiego ścisku w kasach biletowych. Kolejki są długie i śmiemy twierdzić, że nie każdy zdąży zakupić wejściówkę tuż przed pierwszym gwizdkiem. Powinien paść wiosenny rekord frekwencji na gdańskim stadionie. Organizatorzy spodziewają się około 25 tys. widzów.

• Witamy serdecznie prosto z PGE Areny! Już za niespełna godzinę rozpocznie się najważniejszy dla układu tabeli - mecz 29 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lechia Gdańsk podejmie Legię Warszawa. Już dzisiaj gospodarze mogą zapewnić sobie ligowy byt, a goście przybliżyć się do mistrzowskiego tytułu. Na relację zaprasza Jacek Czaplewski.