Lechia Gdańsk 1 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE!, ze spotkania Lechia Gdańsk - Termalica Bruk-Bet Nieciecza żegna się z Państwem Maciej Dąbrowski. Dziękuję za spędzony z nami czas.

• Koniec meczu w Gdańsku! Powiedzmy sobie szczerze, Lechia traci dziś dwa punkty, Termalica można powiedzieć, że powinna być bardzo zadowolona z jednego oczka.

• Koniec meczu!

• 4 minuty doliczył arbiter.

• Juhar ukarany żółtą kartką. To już 7 w tym meczu.

• Smuczyński chciał teraz nabrać sędziego na rzut karny, ale arbiter bardzo dobrze dostrzegł symulkę gracza Niecieczy. Żółta kartka.

• Janicki otrzymuje kartkę za faul na Misaku.

• Kovacević! Ależ bomba! Ale gola nie ma!

• Martin Juhar zmienia Jakuba Biskupa.

• Jeszcze Dalibor Pleva, który zaliczył asystę przy golu, otrzymał żółtą kartkę.

• Dobrą wrzutkę Plevy świetnie wykorzystać "JOKER" w talii Mandrysza - Bartłomiej Smuczyński! Ależ odwraca się ten mecz dla Lechii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BARTŁOMIEJ SMUCZYŃSKI!

• Paweł Stolarski zmienia teraz Michała Chrapka.

• Grzegorz Wojtkowiak ukarany żółtą kartką.

• A Bartłomiej Smuczyński wchodzi za Dawida Plizgę.

• Daniel Łukasik zmienia Sebastiana Milę.

• Kuświk nie opanował piłki i reklamował zagranie ręką obrońcy, ale arbiter pokazał tylko: gramy dalej!

• Flavio przeprowadził rajd przez całą szerokość boiska, ale dograł źle, znowu strata piłki.

• Trafiony Mila leży na placu gry, winowajcą Pleva.

• Słabo ogląda się to spotkanie, dużo przerw w grze, atakuje praktycznie tylko Lechia, nie jest to porywające widowisko.

• Krótko rozgrywa dziś "piątki" Sebastian Nowak, ale ciężko powiedzieć co to ma na celu, bo piłka po podaniu od razu wybijana jest do przodu.

• Na trybunach obecny m.in. Piotr Wiśniewski.

• Misak szybko zaznacza swoją obecność na boisku żółtym kartonikiem za faul.

• Rzuty rożne nie są dziś zbyt mocną stroną oby ekip, kolejny raz nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

• Rzut rożny dla Lechii.

• Dużo chaosu teraz na boisku, ale w takich sytuacjach dziś prawie zawsze górą są gracze Lechii.

• Zaczynamy 2 połowę meczu!

• Pierwsza zmiana już w przewie. Patrik Misak zmienia Elvisa Bratanovicia, który nie zagrał dziś zbyt dobrze.

• Nie porwała nas szczególnie pierwsza część meczu. Poza golem Chrapka i 2-3 okazjami Lechii oglądaliśmy nieudolne wybijanie piłki gości i średnio intensywne forsowanie tempa przy rozgrywaniu piłki przez Lechię. Miejmy nadzieję, że druga część meczu będzie ciekawsza. Wracamy za około 15 minut, zostańcie z nami!

• Koniec pierwszej połowy meczu.

• Plizga wrzucił piłkę, ale Lechia nie miała problemów z opanowaniem piłki, była też dobra okazja do kontry, ale źle zagrał Michał Mak.

• Tuż przed przerwą Termalica będzie wykonywać jeszcze rzut wolny z niezłej odległości.

• Ależ ładnie Mila podał do Wawrzyniaka, który wrzucił piłkę w pole karne, ale tam poradzili sobie obrońcy Niecieczy, konkretnie Pavol Stano.

• Misak właśnie wyruszył na rozgrzewkę, ciekawe czy zmieni Bratanovicia już w przerwie.

• Bardzo słabo gra Elvis Bratanović, na prawdę nie radzi sobie na lewym skrzydle.

• W końcu dobra akcja gości, z prawej strony płasko dośrodkował Pleva, ale Marić bardzo dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę.

• Mila przed szansą! Dostał świetne podanie od Wojtkowiaka, ale odskoczyła mu piłka przy przyjęciu i musiał oddać futbolówkę do Maka. Dalej już nic z tej akcji nie wynikło.

• Przewrotką próbował strzelać Kuświk, ale wyszła z tego świeca.

• Wspaniałe uderzenie Chrapka! Przejął piłkę przed polem karnym rywala i huknął prosto w lewy róg bramki Nowaka! Piękny gol!

• GOOOOOOOOOOOOOL! MICHAŁ CHRAPEK!

• Putiwcew blisko samobója! Piłka po wrzutce Chrapka prześlizgnęła się po głowie obrońcy Termalicy i minimalnie minęła bramkę.

• Żółtą kartką ukarany Mila, za dyskusję z sędzią.

• A teraz rzut wolny ma Lechia, faulowany Wawrzyniak. Może być ciekawie.

• Błąd Chrapka, który podał niecelnie wykorzystał Bratanović, ale w starciu z Janickim nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

• Rzut wolny miała Termalica, dośrodkował Plizga, ale wprost na głowę Malocy. Przy piłce nadal gospodarze.

• Ani Sebastian Mila, ani Sławomir Peszko nie dostali powołania do reprezentacji Polski na mecze z Serbią i Finlandią, dodatkowo Peszko nie znalazł się dziś w pierwszym składzie Lechii. Czyżby jakieś załamanie formy byłego gracza m.in. Wisły Płock? Może zobaczymy go na placu gry w dalszej części meczu.

• Ładna akcja Lechii, Chrapek zagrał do Wojtkowiaka, ale ten dośrodkował za wysoko i piłka zamiast na głowę Kuświka wyszła na aut.

• Coraz lepiej wygląda gra gości, atakują już śmielej.

• Teraz rzut rożny dla ekipy gości, wrzucać będzie Plizga, ale Marić dobrze wychodzi i piąstkuje piłkę.

• Mamy pierwszy dziś rzut rożny. Do narożnika zmierza oczywiście Sebastian Mila, ale radzą sobie obrońcy Termalicy.

• Termalica ma spory problem żeby wyjść z własnej połowy, Lechia bardzo wysoko podchodzi pressingiem wobec czego goście są zmuszeni do grania długich piłek. Z tymi bez kłopotów radzą sobie stoperzy Lechii.

• Teraz Mila do Paixao, który wspaniale obrócił się z Sołdeckim na plecach, ale piłka zagrana minimalnie za mocno. Łapie Nowak, ale to było groźne ostrzeżenie Gdańszczan.

• Dobra akcja Chrapka, który chciał zagrać z pierwszej piłki z Kuświkiem, ale napastnik Lechii niepotrzebnie podniósł piłkę. Strata Lechii.

• Lechia rozpoczęła mecz i od razu poszła mocno do przodu. Tam dobrze powalczył Wawrzyniak i Lechia utrzymuje się przy piłce.

• Zaczynamy mecz!

• Przed rozpoczęciem spotkania w Gdańsku jeszcze minuta ciszy.

• Sędzia Krzysztof Jakubik wyprowadza oba zespoły na murawę, jeszcze tylko przywitanie i można zaczynać spotkanie!

• Jeszcze chwila do rozpoczęcia spotkania, piłkarze czekają już na wyjście z tunelu prowadzącym na murawę.

• Większa presja ciąży chyba jednak na zespole z Gdańska - powiedział przed chwilą Piotr Mandrysz i chyba ma wiele racji, bo od Lechii trzeba wymagać o wiele więcej, niż tylko walka o czołową ósemkę ligi.

• W pojedynku obu drużyn w rundzie jesiennej lepsza okazała się Lechia, która pokonała Termalicę jeszcze na stadionie w Mielcu 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył dopiero w doliczonym czasie gry, z rzutu karnego, Grzegorz Kuświk.

• Oba zespoły znajdują się jak na razie w strefie spadkowej - Lechia zajmuje 9 pozycję z dorobkiem 33 punktów, a gracze z Niecieczy zgromadzili jedno "oczko" mniej i okupują 11 miejsce.

• W ostatniej kolejce żadnej z drużyn nie udało się wygrać, Lechia zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze, a Termalica uległa 2:4 Wiśle Kraków.

• Rezerwowi w drużynie z Niecieczy to: Andrzej Witan, Tomasz Foszmańczyk, Patryk Fryc, Bartłomiej Smuczyński, Patrik Miśak, Vladislavs Gutkovskis oraz Martin Juhar.

• Na ławce rezerwowych Lechii usiądą: Vanja Milinković-Savić, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin, Adam Buksa, Sławomir Peszko, Gerson i Paweł Stolarski.

• Znamy już również wyjściową jedenastkę zespołu gości oraz graczy, którzy zasiądą dziś na ławkach rezerwowych obu zespołów.

• Serdecznie witamy na relacji LIVE! ze spotkania 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w którym Lechia Gdańsk podejmie Termalicę Bruk-Bet Niecieczę. Za godzinę rozpocznie się to spotkanie, a już teraz możecie Państwo zapoznać się ze składem Lechii Gdańsk. Niebawem pojawi się również wyjściowa jedenastka drużyny z Niecieczy.