2

Wisła Kraków

0

• To już wszystko na dziś, dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje! Oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Wisła przegrywa kolejny mecz z rzędu i Lechia, która znajdowała się 3 pozycje niżej od "Białej Gwiazdy" przed meczem teraz ich wyprzedza.

• Uderzenie Stolarskiego z dalekiej odległości i arbiter kończy dzisiejsze spotkanie!

• Rzut rożny w końcówce meczu dla Lechii.

• Ostatnia zmiana w Lechii, za Maka wchodzi Haraslin.

• Za dyskusję z arbitrem żółtym kartonikiem ukarany także Makuszewski.

• Awantura na boisku, przewinienie Cywki na Kovaceviciu, żółta kartka dla gracza "Białej Gwiazdy".

• W związku z przerwaniem gry przez ograniczoną widoczność, którą spowodowało racowisko, arbiter dolicza aż 5 minut.

• W meczu z Pogonią w najbliższy piątek Boguski już nie zagra.

• Brutalny faul Boguskiego na Stolarskim, pomocnik Wisły otrzymuje żółtą kartkę.

• Lechia buduje atak lewym skrzydłem, Mak jednak zagrywa niedokładnie i piłka w rękach Cierzniaka.

• Druga zmiana w Lechii. Za Borysiuka wchodzi Wojtkowiak.

• Głowacki wybija piłkę na aut, ratując tym samym zespół przed rzutem rożnym.

• Był to pierwszy celny strzał Wisły w tym spotkaniu.

• Strzał Bartosza z bliskiej odległości, z trudem broni Marić.

• Frekwencja na dzisiejszym meczu: 9.527.

• Szkoleniowiec Lechii wprowadza Chrapka w miejsce Mili.

• Gra zostaje wznowiona.

• Kmiecik decyduje się na ostatnią zmianę. W miejsce Burligi wpuszcza Kuczaka.

• Kibice użyli środków pirotechnicznych, arbiter przerywa grę.

• Zagranie do Jankowskiego w pole karne Lechii, lecz napastnik Wisły nie dochodzi do piłki.

• Mączyński zagrywa w pole karne, lecz pojedynek powietrzny wygrywa Wawrzyniak.

• Uryga zagrywa do Popovicia przed samym polem karnym, lecz ten źle przyjmuje.

• Rajd Stolarskiego prawym skrzydłem, w polu karnym zabrakło jednak celnego podania do partnera z drużyny.

• Co za akcja Lechii! Peszko piętą zagrywa do Mili w polu karnym Wisły, ten szuka kogoś przed szesnastką, jednak nikt nie potrafił oddać celnego strzału.

• Złe zagranie Burligi w pole karne, Wisła traci piłkę.

• Cywka zatrzymywany w polu karnym Lechii przez Gersona.

• Mak na spalonym.

• Potężne uderzenie Makuszewsiego z wysokości 16. metra po podaniu Mili. Cierzniak w tej sytuacji był bez szans.

• Lechia prowadzi już 2:0! Makuszewski zdobywa bramkę!

• Fatalne wykonanie rzutu rożnego przez Popovicia, kontra Lechii.

• Stolarski ukarany żółtą kartką.

• Druga zmiana w Wiśle. Popović zmienia Crivellaro.

• Cierzniak broni strzał Maka z największym trudem! Golkiper Wisły chroni swój zespół przed stratą bramki!

• Gerson zatrzymuje Boguskiego, który próbował przedrzeć się przez trzech obrońców Lechii stojących obok siebie.

• Stracił piłkę przy linii Cywka, lecz Mak myli się i wyszedł z futbolówką na aut.

• Bartosz świetnie sobie poradził w siłowym pojedynku z Peszką.

• Uryga potknął się w środku pola, dzięki czemu Lechia mogła przedostać się pod pole karne Wisły. W ostatniej chwili defensywa gości wybija piłkę daleko od bramki.

• Pierwsza akcja Wisły, jednak na spalonym Crivellaro.

• Od środka piłkarze Lechii, zaczynamy drugie 45 minut!

• Piłkarze już wychodzą na murawę, za chwilę rozpocznie się druga połowa!

• Koniec pierwszej połowy, zawodnicy obu zespołów udają się na przerwę.

• Blokowane dośrodkowanie Cywki, rzut rożny dla Wisły.

• Pierwsza połowa potrwa dłużej o dwie minuty.

• Arbiter ponownie wzywa sztab medyczny Lechii, na murawie tym razem leży Mila.

• Mączyński pada przed polem karnym Lechii, lecz gwizdek arbitra milczy.

• Bartosz w ofensywnej akcji, lecz jego dośrodkowanie mocno niecelne.

• Pierwsza zmiana w szeregach Wisły. Za Sadloka wchodzi Cywka. Defensor "Białej Gwiazdy" ma problemy z mięśniem.

• Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Peszko, lecz zaczął dryblować w polu karnym Wisły i ostatecznie stracił piłkę.

• Do wejścia szykuje się Cywka.

• Mila powalczył z Guzmicsem pod polem karnym Wisły, wygrał ten pojedynek, dośrodkował w szesnastkę, a w niej na piłkę czaił się Mak, który głową z najbliższej odległości pokonał Cierzniaka.

• Lechia 1:0! Michał Mak!

• Guzmics ubiega Makuszewskiego i oddala zagrożenie od własnego pola karnego dalekim wykopem.

• Podopieczni trenera Banaczka przejęli inicjatywę w spotkaniu, od kilku minut utrzymują się na połowie Wisły.

• Oblężenie bramki Wisły, kolejne groźne strzały ze strony gdańskich zawodników.

• Cierzniak łapie piłkę na raty, dalekim wykopem wznawia grę.

• Żółta kartka dla Sadloka.

• Cierzniak broni kolejny, groźny strzał Maka! Kovacević wypuścił napastnika Lechii przed samym polem karnym, ten znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak piłkę po jego uderzeniu z trudem broni golkiper gości.

• Rzut wolny dla Lechii z dalekiej odległości, dośrodkowanie zatrzymuje jednak Burliga.

• Na boisku leży Makuszewski po starciu z Bartoszem. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

• Crivellaro w decydującej fazie zagrywa z lewego skrzydła wprost w nogi obrońców Lechii. Gdańszczanie ruszają z kontratakiem.

• Mila fauluje Jankowskiego w okolicach koła środkowego.

• Makuszewski zbyt szybko wybiegał do piłki i znalazł się na spalonym.

• Mączyński wślizgiem przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Lechii.

• Cierzniak instynktownie broni strzał Maka, który oddawał go na leżąco z 7. metra!

• Niecelne zagranie Jankowskiego, wprost pod nogi Gersona.

• Strzał Wawrzyniaka mocno obok bramki. Cierzniak wznawia grę.

• Jankowski na spalonym.

• Wisła czujnie w obronie, defensorzy "Białej Gwiazdy" przerywają akcję Lechii.

• Wycofanie do Maricia, który kiksuje przy wybiciu i piłka wychodzi na aut.

• Mocny wyrzut z autu w pole karne Lechii, zamieszanie z którego nic nie wyniknęło.

• Peszko faulowany, rzut wolny z wysokości 25. metra.

• Dobra postawa defensorów Wisły, Janicki gubi się i oddaje piłkę Wiśle.

• Lechia ma problemy ze skonstruowaniem akcji, nie może przedostać się w okolice pola karnego Wisły.

• Strzał z dystansu Sadloka, jednak mocno niecelny.

• Głowacki niecelnie zagrywa, piłka wychodzi na aut.

• Uryga nie sięga piłki po dośrodkowaniu Sadloka, Marić wznowi od bramki.

• Pierwsza akcja Wisły, rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

• Zaczynamy spotkanie!

• Minuta ciszy dla Zygmunta Kamińskiego, kibica Lechii Gdańsk.

• Oba zespoły wychodzą na murawę!

• Zawodnicy są już gotowi i czekają w tunelu na sygnał sędziego. Za niecałe 5 minut zaczynamy!

• Garść statystyk przed dzisiejszym spotkaniem.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostał kwadrans!

• W tym tygodniu do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu dołączył Kazimierz Kmiecik.

• Przy okazji meczu warto przypomnieć bramkę, którą zdobył Jean Barrientos.

• Ostatnie starcie między tymi zespołami było obfite w bramki. 16 sierpnia padł remis 3:3 na stadionie w Krakowie przy ul. Reymonta.

• Wisła ostatnio ma problemy ze zdobywaniem punktów. Od 3 meczów nie dodali do swojego konta ani jednego oczka, lecz krakowski trener przyznaje, że tego meczu łatwo nie poddadzą. - Nasz zespół jest podrażniony porażkami, a sytuacja nie jest ciekawa. Wisła nie przywykła do porażek, ma mnóstwo piłkarzy, którzy pamiętają piękne czasy. Tkwi w nich sportowa złość i będą chcieli udowodnić swoją wartość – twierdzi Broniszewski.

• Gdański szkoleniowiec jest zdania, że starcie z "Białą Gwiazdą" będzie trudniejsze, niż ostatnie przeciwko Śląskowi Wrocław. - Ze Śląskiem nasza gra nie była zła, ale do perfekcji jednak trochę brakowało. Wisła to lepsza drużyna, dlatego trzeba być bardziej skoncentrowanym - przyznaje Banaczek.

• Na ławkach trenerskich obu zespołów zasiądą tymczasowi szkoleniowcy. W Wiśle - Marcin Broniszewski, w Lechii - Dawid Banaczek.

• Ławka rezerwowych Lechii: Łukasz Budziłek, Milos Krasić, Piotr Wiśniewski, Lukas Haraslin, Michał Chrapek, Mario Maloca, Grzegorz Wojtkowiak.

• Ławka rezerwowych Wisły: Michał Buchalik, Michał Czekaj, Denis Popović, Tomasz Cywka, Kamil Kuczak, Jakub Mordec, Grzegorz Marszalik

• W pierwszym składzie Wisły wybiegnie dziś młody obrońca - Jakub Bartosz. Zastąpi on kontuzjowanego Bobana Jovicia, który nie zagra już do końca miesiąca.

• Serdecznie witamy Państwa na relacji z meczu Lechii Gdańsk, która zmierzy się z Wisłą Kraków! Pierwszy gwizdek już za niecałą godzinę.