Lechia Gdańsk

0

Zagłębie Lubin

1

• I koniec spotkania. Lechia miała jeszcze rzut rożny, ale ostatecznie to Zagłębie przybliża się do utrzymania!

• Z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką Ptak. Ostatnia szansa dla Lechii.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Za Hodura wchodzi Rymaniak.

• Jeszcze trzy minuty potrwa to spotkanie.

• Znakomita sytuacja dla Sernasa, ale pewnie interweniuje Buchalik!

• Z dystansu Traore, obok bramki. Spotkanie zmierza ku końcowi. Lechia chyba nie zdąży wyrównać. Zagłębie gra już zdecydowanie ostrożniej.

• Kolejna zmiana w drużynie gości. Wilczek w miejsce Rakowskiego.

• UWAGA! Wrzutka Machaja wprost na głowę Traore i poprzeczka ratuje Zagłębie przed utratą gola!

• Ostatnia roszada w Lechii. Machaj za Hairapetiana.

• Melduje się na boisku Woźniak, który zmienia Małkowskiego.

• Trybuny na meczu Lechii z Zagłębiem

• Grzelczak! Świetnie przyjął futbolówkę, po czym uderzył z woleja. Tuż przy lewym słupku!

• Ładnie Pawłowskiego starał się uruchomić Rakowski. Podanie przeciął jednak Bajić.

• "Gdzie te miliony, hej Kuchar gdzie te miliony" - niesie się z młynu.

• Grzelczak po raz kolejny niweczy ciężką pracę Traore...

• Podejrzewamy, że w sektorze gości jest nieco więcej niż półtora tysiąca osób. Przypomnijmy, że na razie tylko Lech wykorzystał pełną pulę, ponad dwóch tys. wejściówek.

• Jeszcze niecałe dwadzieścia minut do końca spotkania, a trener Hapal nie dokonał jeszcze ani jednej roszady.

• Kartka dla Traore.

• "Pozdrowienia" pod adresem Arki Gdynia ze strony lechistów. Biało-zieloni pytają po raz kolejny, dlaczego kibice Arki biją dzieci.

• Niebezpiecznie pod bramką Zagłębia! Błąd przyjęcia piłki przez Costę wykorzystuje Traore. Z kilku metrów uderza jednak obok lewego słupka. Kibice widzieli już futbolówkę w siatce.

• "Lechia Gdańsk k... szajs" - skandują przyjezdni. Na boisku natomiast okres nudnej gry w środku pola.

• Spiker apeluje o zdjęcie transparentu, gdyż "nie ma on nic wspólnego z meczem".

• Tymczasem kolejna próba Hairapetiana. Bardzo mocno, ale też bardzo niecelnie.

• Tego można było się spodziewać. Transparent "K... i śmiecie dlaczego dzieci bijecie" zmienił swoje miejsce. Teraz nie wisi już na trybunie prostej, tylko na drugim piętrze młyna.

• Ważna interwencja Vidanova bowiem na jego błąd czyhał Grzelczak.

• Uwaga! Po rzucie rożnym uderzał z kilku metrów Kozans, jednak został zablokowany! W sektorze gości pojawił się transparent: "Wasz bastion prawicy, to symbol Targowicy".

• Obaj trenerzy na stojąco. Hapal często nagradza brawami swoich zawodników.

• "K..., ruszcie się, panowie!" - mobilizuje młynowy biało-zielonych. Bez wątpienia wsparcie przyda się piłkarzom.

• Costa kontra Traore. Wygrywa skrzydłowy Lechii. Jego dośrodkowanie zostało przecięte przez Banasia.

• Kibice Lechii

• Ładnie z rożnego dokręcał piłkę Traore. Ptak z problemami, ale złapał ją w dłonie. Po chwili spięcie między zawodnikami. Sędzia uspokaja sytuację.

• Ależ rajd Traore! Jak pachołki mijał kolejnych przeciwników!. Jeden, drugi, trzeci, aż w końcu zatrzymał się na czwartym. Po chwili piłka znalazła się znowu pod jego nogami. Był jednak tyłem do bramki i nie zdołał oddać strzału.

• Rozpędził się z piłką Wilk. Miał sporo wolnej przestrzeni, więc zdecydował się na uderzenie. Kiepska próba. Wysoko nad poprzeczką.

• Ofensywnie zaczęło Zagłębie. Jesteśmy ciekaw, który to był już dla nich korner w tym meczu? Główkował Sernas, wprost w Buchalika.

• Lechia - Zagłębie

• Od środka zaczęła Lechia. Czy odwróci losy spotkania? Ma na to tylko 45 minut.

• Druga zmiana w Lechii. Za Bąka wejdzie Kozans. Piłkarze obu zespołów już na murawie.

• 14985 widzów ogląda dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun.

• Drugi raz pada w szesnastce Traore, ale sędzia nie nabiera się na jego grę teatralną. Koniec pierwszej połowy. Są emocje na PGE Arenie, jest i bramka. Lechia przegrywa z Zagłębiem 0:1, choć nie gra najgorzej. Czekamy na drugą odsłonę. Śmiemy twierdzić, że wielkanocny worek z bramkami jeszcze chowa coś w zanadrzu.

• "Forza BKS!" - śpiewają lechiści. Jeden z internautów pytał kto dopinguje głośniej. Gospodarze, ale Zagłębie coraz częściej się przebija.

• Sernas także musiał skorzystać z pomocy medycznej. Wraca już na plac gry z opatrunkiem na głowie.

• Pomyłka. To nie Madera, a Bąk ucierpiał. Na szczęście o własnych siłach opuścił na chwilę boisko. Aż cztery minuty potrwa jeszcze pierwsza część,.

• Pada na boisku Madera. Zderzył się z Sernasem. Nie wyglądało to zbyt dobrze...

• Głośno na PGE Arenie. "Lechia" - niesie się na dwie trybuny. W sumie na trzy, bo goście dodają "K...!" :)

• Jęk zawodu na trybunach! Kapitalna wrzutka Wilka na głowę Grzelczaka. Ten uderza na bramkę, ale wprost w świetnie ustawionego Ptaka! Chwila oddechu, na boisku zwija się z bólu Costa.

• Sektor gości Lechia - Zagłębie

• Żółta kartka także dla Madery, za ostrą reakcję po faulu.

• Ale akurat teraz musiał ukarać zawodnika. Brzydki faul Vidanova, za co otrzymuje żółty kartonik.

• Trzeba przyznać, że sędzia bardzo dobrze prowadzi zawody. Nie sięgnął jeszcze ani razu po kartkę, pozwalając tym samym na nieco ostrzejszą grę.

• Powinna paść wyrównująca bramka! Prawą flanką przedarł się Kosecki. Jego strzał został zablokowany. Dobijali jeszcze Wilk i Grzelczak, jednak nieskutecznie.

• Wilk przecina podanie Hodura do Pawłowskiego. Ważna interwencja lewego obrońcy biało-zielonych.

• Odważniej lechiści. Szybka akcja zwieńczona strzałem Grzelczaka. Kolejny raz niedokładnie.

• Niezły doping z obu stron, ale Zagłębie jakoś nie potrafi wyraźnie przebić się przez gospodarzy.

• Tymczasem w polu karnym gości przewraca się Traore, ale sędzia ignoruje jego protesty. Nie ma mowy o jedenastce.

• Horvath główkuje po dośrodkowaniu Małkowskiego. Nad bramką.

• Wspomniany wcześniej transparent pod adresem Arki zniknął właśnie z trybun.

• Aż cztery flagi Śląska Wrocław na PGE Arenie. Nie ma co się dziwić. Lechia gra przecież z ich największą "kosą".

• Nowak wpada w szesnastkę, ale zatrzymuje go Costa! Po kolejnym rzucie rożnym, sytuację wyjaśnił jeden z zawodników Zagłębia.

• "Trzy k... znam Śląsk, Wisełka i Lechia Gdańsk". Gospodarze nie odpowiadają na zaczepki.

• Uwaga! W polu karnym lubinian znalazł się Grzelczak, ale przeciwnicy nie pozwolili mu obrócić się z futbolówką.

• Mocne uderzenie Pawłowskiego i z trudem broni Buchalik. Kolejny korner dla Zagłębia.

• A na murawie, tuż obok Wilka przechadza się... gołąb. Czyżby sokół na urlopie?:)

• Według nas, na PGE Arenie zasiada dzisiaj około 20 tys. widzów. Poczekamy jednak do przerwy, gdy spiker poda oficjalną liczbę.

• Kolejne podanie z głębi pola do Traore. Znowu za mocno, znowu lepszy Ptak.

• Groźnie pod polem karnym Zagłębia. Banaś zatrzymuje Traore i mamy rzut rożny. A po nim główkował Nowak.

• Transparent mimo apelu spikera nadal wisi. Służby porządkowe nie kwapią się do jego zdjęcia.

• Wróćmy do boiskowych wydarzeń, bo inicjatywę przejmują gdańszczanie. Strzał zza szesnastki Hairapetiana. Słaby i tuż obok lewego słupka.

• "Lechia Gdańsk k... szajs" - skandują przyjezdni, Atmosfera naprawdę gorąca, choć na termometrach zaledwie kilka stopni na plusie.

• A na trybunach Lechii pojawia się transparent: "K... i śmiecie dlaczego dzieci bijecie?". Odnosi się on do pobicia młodych piłkarzy Lechii przez chuliganów mieniących się fanami Arki. Spiker apeluje o zdjęcie transparentu.

• Dogranie z prawej strony, piłka przechodzi przez całą obronę Lechii. Dopada do niej Małkowski, który mocnym uderzeniem pokonuje Buchalika!

• GOOOOOOOOL! Zagłębie wychodzi na prowadzenie!

• Z niezłą akcją wychodzili gospodarze, jednak arbiter dopatrzył się dotknięcia ręki przy przyjęciu piłki przez Airapetiana.

• Kontratak Lechii nieudany. Zbyt mocno w kierunku Traore dogrywał Kosecki.

• "W Wolnym Mieście Gdańsku (...)" - intonuje młyn.

• Z dalszej odległości strzelał Małkowski. Mamy róg, bo piłka otarła się o jednego z lechistów. Tuż po wznowieniu gry, styczność z futbolówką po raz pierwszy miał Buchalik.

• I zmiana w Lechii. Za kontuzjowanego Małkowskiego wchodzi Buchalik, dla którego jest to debiut.

• Tak wyglądał sektor gości na pół godziny przed meczem. Teraz jest znacznie bardziej wypełniony.

• Trybuny na meczu Lechia - Zagłębie

• Długie podanie w kierunku Sernasa. Napastnik Zagłębia został przyblokowany przez rywala i piłka padła łupem wychodzącego z bramki Małkowskiego.

• A tuz po nim, w walce ucierpiał Deleu, który wymaga pomocy medycznej. Chwila przerwy w grze.

• Nie zdążył dogonić piłki Małkowski po błędzie Wilka. Mamy korner dla gości.

• Pierwszy gwizdek w meczu, a więc zaczynamy! Od środka rozpoczęło Zagłębie.

• Piłkarze wychodzą na płytę boiska. Lechia na zielono-biało, Zagłębie w pomarańczowo-czarnych strojach.

• Pojawił się transparent na murawie. "Aram, Maciek - PAMIĘTAMY!". Mowa o Arkadiuszu Rybickim i Macieju Płażyńskim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

• Piłkarze zeszli już do szatni. Za kwadrans pierwszy gwizdek. Zawody poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz). Na liniach pomagać mu będą Rafał Rostkowski i Marcin Boniek (obaj Warszawa). Sędzią technicznym jest Zbigniew Dobrynin (Łódź).

• Kolorowo na sektorze przyjezdnych. Są kibice Zagłębia w pomarańczowych koszulkach, kibice Arki w żółtych i prawdopodobnie fani Zawiszy w czarnych.

• W ostatniej kolejce Lechia wygrała na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 3:1, a Zagłębie pokonało na własnym terenie Jagiellonię Białystok 2:1.

• Młyn biało-zielonych w całości oflagowany. Wiszą już takie flagi jak "Green Gang", "Władcy Północy", czy "Pruszcz Gdański". W sektorze gości z kolei pojawiła się kolejna flaga arkowców - "Kaszebe".

• Znamy już wynik derbów Łodzi. ŁKS zremisował 1:1 z Widzewem. Rezultat połowicznie urządza Lechię, jak i Zagłębie. Na ten moment, gdańszczanie mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, natomiast lubinianie pięć.

• Ciekawa sytuacja z Wojciechem Pawłowski, bramkarzem Lechii, który do Bełchatowa nie pojechał, aby "odpocząć fizycznie i psychicznie". Dzisiaj nie ma go nawet w meczowej osiemnastce. Jest za to na trybunach.

• Znamy już wyjściowe jedenastki. W Lechii jedna zmiana w porównaniu z meczem z GKS-em Bełchatów. Deleu zastąpi Rafała Janickiego. Więcej roszad od Pawła Janasa dokonał Pavel Hapal. Nie ma Patryka Rachwała, Łukasza Hanzela i Eltona Liry.

• Szybka wymiana uprzejmości. "Ch... ma w gębie, ta stara k... Zagłębie". Dzisiaj będzie gorąco na trybunach. Swoją drogą mecz Lechii z Zagłębiem to jeden z ostatnich sprawdzianów dla służb mundurowych przed EURO.

• I pojawiają się główni aktorzy dzisiejszego spotkania. Najpierw na rozgrzewkę wyszli piłkarze Zagłębia przy okrzyku: "Jazda z k..., Zagłębia jazda z k...". Po chwili brawami przez miejscowych witani zawodnicy Lechii.

• Z tego co udało nam się ustalić, to "Miedziowych" wspierać będzie półtora tysiąca gardeł. W sektorze przyjezdnych zawisły już cztery flagi w tym żółto-niebieska: "Arka Gdynia".

• Bramkarze obu zespołów właśnie zameldowali się na murawie i rozpoczęli rozgrzewkę. Znakomicie zapowiada nam się to spotkanie ze względu na aspekt kibicowski. Zagłębie wspierać będą kibice Arki Gdynia, czyli najwięksi wrogowie Lechii. W sektorze gości zjawią się również fani bydgoskiego Zawiszy, którzy... nie przepadają za Arką.

• Witamy serdecznie z PGE Areny i zapraszamy na mecz bezpośrednich kontrkandydatów w walce o utrzymanie. Lechia Gdańsk podejmie Zagłębie Lubin, które wygrało trzy mecze z rzędu.