Lechia Gdańsk

3

Zagłębie Lubin

1

• Koniec spotkania. Lechia chyba wychodzi powoli z kryzysu! Pewnie pokonała Zagłębie, choć do przerwy przegrywała.

• Jeszcze trzy minuty potrwa ten mecz.

• Spokojnie Lechia już rozgrywa, żeby nie stracić drugiej bramki.

• Sobków za Todorovskiego. Więcej zmian już nie będzie.

• WOW! Nawet Łukasik zagraża! Kopnął z dystansu w poprzeczkę.

• GOOOOOOOOOOOL! A więc tak jak napisaliśmy!
    Do siatki trafił Mak. Zagłębie na kolanach

• Nie umie na razie odpowiedzieć Zagłębie. Zapowiada się bardziej na kolejnego gola Lechii niż na wyrównanie.

• Peszko wszedł za Krasicia. Na ostatni kwadrans.

• Tosik uderzył w Maricia.

• Krasić marnuje kontratak jeden na jeden. Cóż, szybkość to on przez te ostatnie lata stracił...

• Ależ groźna akcja Zagłębia! Papadopulos uderza głową! Minimalnie nad bramką.

• Maloca za kontuzjowanego Wojtkowiaka.

• GOOOOOOL! Kuświk pewnie! Piłka nim wpadła do siatki, to jeszcze odbiła się od poprzeczki. Lechia na prowadzeniu!

• Vlasko za Janoszkę. Caly czas opatrywany jest Wojtkowiak, który to ucierpiał po faulu w polu karnym. Winowajcą Dąbrowski. Kopnął z kolana w plecy.

• Karny dla Lechii!

• Trybuny mobiluzują dalej: Lechia grać, Lechia grać, k... mać!

• A jednak Lechię na coś stać! Ładna akcja zakończona strzałem w okienko Kuświka. To jego pierwszy gol w biało-zielonych barwach!

• GOOOOOOOOOOL! Wyrównanie. KUŚWIK!

• Kopnął z dystanu Kovacević. No bomba a'la Borysiuk to nie była...

• W Lechii też doszło do zmiany. Mak wszedl za Nazario. Na stadionie jest 10796 widzów.

• Gramy dalej! Od środka zaczęło Zaglębie.

• Jach zmienił Piątka.

• Koniec pierwszej części spotkania. Na razie prowadzi Zagłębie po golu Papadopulosa. Nie jest to porywające widowisko. Wracamy za kwadrans.

• Jeszcze minutę potrwa pierwsza połowa.

• Nazario! Chyba nie na darmo kibice zmienili mu nazwisko na Łajzario. Właśnie zmarnował fantastyczną akcję, którą wypracował mu duet Wojtkowiak - Makuszewski.

• ŁUKASIK! Co za gość! Chciał zastawić piłkę i zrobił to tak nieudolnie, że mu odjechała na parę metrów. Śmiech trybun dźwiękiem bezcennym.

• Chciał odpowiedzieć Krasić. Uderzył celnie, lecz w bramkarza.

• No i mamy 1:0 dla Zaglębia! Jak do tego doszło? Zaczęło się od straty Wawrzyniaka. Piłka szybko zawędrowała pod nogi Janusa. Ten fantastycznie minął innego lechistę, dogral w pole karne, a tam już Papadopulos tylko dołożył dobrze nogę.

• GOOOOOOOOL! PAPADOPULOS!

• Krasić! Lechia wychodziła do kontrataku trzech na trzech. Serb postanowił holować przez środek. Gdy zbliżył się do pierwszego obrońcy to upadl i stracił piłkę. Sędzia orzekł, że faulu nie było.

• Nie na Dąbrowskiego a na Tosika - tak rozegrali to lubinianie. Uderzenie było niecelne.

• Kolejny rzut wolny dla gości. Tym razem z dalszej odległości. Będzie próba wrzutki na głowę Dąbrowskiego?

• Janus uderzył jednak w mur.

• Będzie okazja dla Zagłębia. Wolny na 18 metrze.

• Kolejna próba Nazario. Mocniejsza od poprzedniej. Forenc mimo to dał radę.

• Strasznie nudny jest to mecz. Tempo senne, akcji żadnych. Za to kartki są. Teraz dla Cotry.

• Peszko z Milą na ławce. Wstają co rusz, żeby sobie podyskutować z technicznym na temat decyzji głównego arbitra.

• Z kibicami Zagłębia są sympatycy Zawiszy Bydgoszcz odesparowani na sektorze od kibiców Arki, z którymi się nie lubią.

• W młynie Lechii wisi transparent "Stop islamizacji Polski".

• Papadopulos ukarany żóltą kartką. Brzydko sfaulował.

• Celny strzał Nazario. Celny, ale słaby. Forencowi nie sprawił żadnych trudności.

• A teraz Nazario starał się przejść przez środek. Też bez powodzenia.

• Wawrzyniak zawędrował pod pole karne Zagłębia. Jeden z obrońców dał radę odebrać mu jednak piłkę.

• Mecz Lechia - Zagłębie

• Nic jednak po stałym fragmencie gry gospodarze nie wskórali. Dalej są za to przy piłce.

• Próbowała Lechia prawą stroną. Będzie róg.

• Od środka rozpoczęli gospodarze. Grają w podstawowym komplecie strojów (białe z zielonymi paskami). Goście na pomarańczowo (miedziowo?) z czarnymi wstawkami.

• Są pierwsze wymiany uprzejmości. Arka jest taka, a Lechia taka. Znacie to.

• Zaraz na boisku pojawią się piłkarze.

• Choć od paru dni mamy jesień, to jednak pogoda jest całkiem znośna. Świeci słońce. Temperatura wynosi 15 stopni Celsjusza.

• Na trybunach zasiądzie około 10 tys. widzów. Są już na swoim sektorze kibice Zagłębia. Wspierają ich fani Arki Gdynia. Cała grupa liczy kilkaset osób.

• Znamy już składy na dzisiejszy mecz. Gospodarze będą musieli sobie radzić bez swojego najlepszego zawodnika Ariela Borysiuka. Goście wystąpią w zasadzie w optymalnym zestawieniu.

• W tygodniu oba zespoły walczyły o ćwierćfinał Pucharu Polski. Tylko Zagłębie dało radę wygrywając na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:0. Lechia przegrała z Legią w Warszawie aż 1:4 i zakończyła swój udział na 1/8 finału.

• Za kwadrans usłyszymy pierwszy gwizdek w Gdańsku, gdzie Lechia zagra z Zagłębiem Lubin. Nieznacznym faworytem wydają sie być właśnie goście, którzy po dziewięciu meczach zajmują czwarte miejsce. Lechia jest dopiero czternasta.