Friesenbichler bardziej ziębił niż grzał. Ale nie ma co bić na alarm [ANALIZA]

jac
Analizujemy grę Kevina Friesenbichlera
Analizujemy grę Kevina Friesenbichlera Dariusz Śmigielski/Polskapresse
Mecz z GKS-em Bełchatów (1:1) sprowadził Kevina Friesenbichlera z Lechii Gdańsk na ziemię, o ile ten bujał w obłokach po udanym debiucie. Na tle beniaminka Austriak wypadł wyjątkowo blado.

Pierwsze wrażenie Friesenbichler zrobił dobre. W debiucie z Ruchem Chorzów (3:3) zdobył bramkę, choć na boisko wszedł dopiero po przerwie. Nic dziwnego, że w ramach podzięki trener Joaquim Machado desygnował go do podstawowego składu na Bełchatów. Teoretycznie decyzja wydawała się być słuszna, ale praktyka zrewidowała ją dość surowo. Austriak zagrał słabo. Można domniemać, że po zejściu z murawy, a stało się tak w 71. minucie, przełykał ślinę jak klej stolarski. Bo ze swojej gry nie mógł być zadowolony.

Dla Friesenbichlera szczególnie nieudana była pierwsza połowa. Dość powiedzieć, że tylko 30% jego podań znalazło właściwego adresata. Pozostałe padły łupem przeciwnika. Ale nie tylko dlatego, że Bełchatów był dobrze ustawiony. Przede wszystkim to właśnie Friesenbichler ułatwiał im przechwycenie piłki. Raz podawał za krótko, innym razem kopał po autach. Dośrodkowania? Żadnego celnego. A trzeba pamiętać, że często zbiegał do lewego boku. W drugiej części przeszedł nawet na skrzydło. Marnym pocieszeniem dla byłego gracza rezerw Bayernu Monachium jest to, że oddał celny strzał. Główkował bowiem po koźle, w środek bramki. Bramkarz Bełchatowa Arkadiusz Malarz nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

Friesenbichler szybko powinien zapomnieć o tym meczu. Cały zespół – także. Gra była taka, że kibicom pozostało rwać włosy z głowy, o ile jakieś się ostały, o co mogło być trudno, jeśli oglądało się poprzednie spotkanie. Z drugiej strony Lechia tych meczów jednak nie przegrała. Pomimo niesubordynacji, dwa razy skutecznie goniła wynik.