2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 2:1.

• Powinno być 2:2!!! Najpierw sam na sam z Bąkiem był David Abwo, ale bramkarz Lechii znów górą w pojedynku z zawodnikiem Zagłębia. Później goście byli bliscy wyrównania po dośrodkowaniu z prawej strony, ale i tym razem lepszy okazał się Mateusz Bąk.

• Znakomite uderzenie zawodnika Lechii z dystansu! Silvio Rodić bez szans!

• GOOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!!!!!!!!!!! MACIEJ MAKUSZEWSKI!!!!!!!!!!!!

• Szybka akcja Zagłębia zakończona wybiciem Rafała Janickiego za linię końcową. Rzut rożny dla gości.

• Strzał Łukasza Piątka wprost w boczną siatkę. Od bramki rozpocznie Mateusz Bąk.

• Dośrodkowanie Frankowskiego wyłapane przez Rodicia.

• Bardzo niecelne uderzenie Piotra Grzelczaka z dystansu.

• Bartosz Rymaniak ładnie ograł Stojana Vranjesa, a następnie został przez niego sfaulowany.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Papadopulos, a wchodzi na nie Bertilsson.

• Niecelne uderzenie Bartosza Rymaniaka lewą nogą po ataku pozycyjnym gości.

• Tym razem niepewna interwencja Lechii i Leković zmuszony wybić piłkę na aut.

• Dobra akcja Zagłębia, ale strzał Cotry pewnie obroniony przez Mateusza Bąka.

• Strzał Vranjesa z rzutu wolnego prosto w mur.

• Kolejny apel spikera do kibiców gości o kulturalny doping. Najwidoczniej wywołał u nich głęboką refleksję, bo zaraz po tym sektor Zagłębia zamilkł.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Maciej Kostrzewa, a wchodzi Paweł Stolarski.

• Żółta kartka dla Piotra Grzelczaka za faul na Bartoszu Rymaniaku.

• Kolejna wymiana serdeczności na trybunach. Czujemy się trochę jak na imieninach cioci Basi.

• Było groźnie, ale uderzenie zawodnika Zagłębia z dystansu wysoko nad bramką Mateusza Bąka.

• Teraz atak pozycyjny Zagłębia. Ogłuszające gwizdy na PGE Arenie, szczególnie jak przy piłce jest David Abwo.

• Kolejna akcja Lechii. Tym razem strzał z woleja Piotra Grzelczaka zablokowany przez Davida Abwo.

• ZNOWU POPRZECZKA! Znakomita akcja indywidualna Stojana Vranjesa zakończona strzałem wprost w poprzeczkę bramki Rodicia! Ataki gospodarzy coraz groźniejsze!

• Znów fantastyczna akcja Lechii! Tym razem zakończona strzałem głową Frankowskiego w poprzeczkę bramki Zagłębia! Lechia w natarciu!

• Bardzo dobra akcja Lechii zakończona strzałem Frankowskiego i obroną Rodicia! To mogła być bramka!

• Dynamiczna kontra Lechii po przejęciu piłki przez Makuszewskiego, ale zakończyła się ona nieudanym zwodem Frankowskiego.

• Żółta kartka dla Michala Papadopulosa za faul na Macieju Kostrzewie.

• Strzał Dorde Cotry z dystansu na tyle fatalny, że piłka ląduje za linią boczną. Aut dla biało-zielonych.

• Znowu Piech wyszedł sam na sam z Bąkiem i znowu górą bramkarz Lechii! Znakomita obrona Mateusza Bąka!

• Mocne i celne uderzenie Stojana Vranjesa z rzutu wolnego! Czujny jednak Silvio Rodić w bramce gości.

• ARKADIUSZ PIECH!! Powinno być 1:2, ale napastnik Zagłębia uderzył zbyt lekko z bardzo bliskiej odległości. Piłka w rękach Mateusza Bąka.

• Początek drugiej połowy!

• Nie zobaczymy również Adama Banasia, którego zastępuje Łukasz Piątek.

• Zmiany również w zespole też Oresta Lenczyka. Boisko opuścił Łukasz Janoszka, a zastąpił go David Abwo.

• Nie zagra już również Paweł Dawidowicz. Za niego na boisku Krzysztof Bąk.

• W drugiej połowie na boisku nie zobaczymy Piotra Wiśniewskiego, którego zastąpi Przemysław Frankowski.

• Oficjalna frekwencja dzisiejszego meczu to 11695 widzów.

• Fatalne zachowanie kibiców Zagłębia, którzy w przerwie chcieli przedostać się do sektora kibiców Lechii. Grupa pseudokibiców chciała zabrać flagę gospodarzy, ale ostatecznie nie udało im się wydostać ze swojego sektora.

• Gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę meczu. Do przerwy Lechia Gdańsk remisuje u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1.

• Kolejny żółty kartonik w ekipie gości. Tym razem ukarany Arkadiusz Piech za nadepnięcie na nogę Rafała Janickiego. Zawodnik Lechii jest opatrywany na murawie.

• Bardzo niecelny strzał Stojana Vranjesa z rzutu wolnego.

• Faul Adama Banasia na 30. metrze. Zawodnik Zagłębia ukarany żółtą kartką.

• Festiwal niedokładnych podań na środku boiska.

• Piłka po dośrodkowaniu Piotra Wiśniewskiego z rzutu wolnego ląduje wprost w rękach Silvio Rodicia.

• Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

• Faul Banasia na Tuszyńskim. Będzie rzut wolny dla Lechii z około 35 metrów.

• Bardzo dobra akcja lewą stroną Piotra Grzelczaka! Okazja została jednak zmarnowana przez wybicie piłki przez jednego z obrońców gości.

• Leży na murawie Nikola Leković. Będzie potrzebna pomoc medyczna dla zawodnika Lechii.

• Bomba Piotra Grzelczaka z półobrotu zablokowana przez jednego z obrońców Zagłębia!

• Atak pozycyjny gości.

• Próba prostopadłego podania do Piotra Grzelczaka, ale piłka przechwycona przez bramkarza Zagłębia.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu Marcina Pietrowskiego z prawej strony. Ostatecznie piłka wybita przez obrońców gości.

• Za mocne podanie prostopadłe do Arkadiusza Piecha. Piłka w rękach bramkarza Lechii.

• Na murawie leży Dorde Cotra. Gra przerwana.

• Akcja Lechii lewą stroną przerwana przez Bartosza Rymaniaka.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Patryka Tuszyńskiego, ale strzał napastnika Lechii bardzo niecelny.

• Bardzo dobra akcja Patryka Tuszyńskiego. Piłka wybita jednak przez obrońców gości.

• Znowu Stojan Vranjes! Tym razem bomba Serba po ziemi, ale i tym razem górą bramkarz Zagłębia.

• Bardzo dobre uderzenie Stojana Vranjesa z dystansu z wielkim trudem wybite przez bramkarza gości! Gdyby nie Silvio Rodić byłoby 2:1!

• "Fiesta fiesta fiesta americana!" z sektoru gospodarzy. Kibice obu zespołów non-stop się "pozdrawiają".

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Gdańszczanie przed chwilą mogli podwyższyć prowadzenie, a tymczasem to goście zdobywają wyrównującą bramkę! Sam na sam z Bąkiem wyszedł Arkadiusz Kwiek, po czym z łatwością przelobował piłkę nad bramkarzem Lechii. Mamy remis!

• GOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!!!!!!!!!!!!!! ALEKSANDER KWIEK!!!!!

• "Lechia, biało zieloni!" i mnóstwo flag w sektorze kibiców gospodarzy. Atmosfera naprawdę gorąca!

• Piotr Wiśniewski!!! Powinno być 2:0 dla gospodarzy! Zawodnik Lechii wyszedł sam na sam z bramkarzem Zagłębia, ale z bliskiej odległości uderzył obok bramki. To była "setka"!

• Długie podanie do Papadopulosa, ale i tym razem czujnie bramkarz Lechii.

• Nieudana akcja gości, piłka w rękach Mateusza Bąka.

• Na trybunach niecałe 20 tysięcy kibiców.

• Ależ kiks Kostrzewy! Zawodnik Lechii Gdańsk był bliski wpakowania piłki do własnej siatki. Na szczęście dla gospodarzy piłka minęła bramkę Mateusza Bąka.

• Przy linii końcowej leży Maciej Makuszewski, ale sędzia nie przerywa gry.

• Nieudana wymiana podań Zagłębia, piłka gospodarzy.

• Znowu atakuje Lechia. Tym razem głową uderzał Patryk Tuszyński, ale jego strzał został obroniony przez Rodicia.

• Nieudana akcja prawym skrzydłem Makuszewskiego. Aut dla gości.

• Po podaniu Piotra Wiśniewskiego znakomitym wolejem z lewej nogi popisał się Piotr Grzelczak! 1:0 dla Lechii!

• GOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!!! PIOTR GRZELCZAK!!!!!!!!!!!!

• Atak pozycyjny gospodarzy.

• Rozpoczęli!

• "Arka Gdynia!" z sektoru gości. Natychmiast zostali oni jednak zagłuszeni przez fanów gospodarzy.

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• W sektorze gości kilkaset kibiców Zagłębia. Właśnie wywiesili prowokacyjną flagę z napisem "Arka Gdynia". Oj, będzie gorąco! ;)

• W ostatniej chwili zmiana w składzie Lechii Gdańsk! Nie wystąpi jednak Sebastian Madera, a za niego zagra Paweł Dawidowicz. Głośno było ostatnio o młodym zawodniku biało-zielonych, który jest bardzo bliski transferu do Benfiki Lizbona.

• W ostatniej chwili zmiana w składzie Lechii Gdańsk! Nie wystąpi jednak Nikola Leković, a za niego zagra Paweł Dawidowicz. Głośno było ostatnio o młodym zawodniku biało-zielonych, który jest bardzo bliski transferu do Benfiki Lizbona.

• Na ostatnim meczu w Gdańsku zanotowano najniższą frekwencję w historii występów Lechii na PGE Arenie (7705 widzów). Dziś zanosi się na zdecydowaną większą liczbę kibiców na stadionie - w Gdańsku słonecznie, a mecz z Zagłębiem może okazać się decydującym dla Lechii.

• Ze względu na kontuzję Deleu i Oualembo, w zespole gospodarzy na prawej obronie wystąpi Marcin Pietrowski. Z lewej strony natomiast zagra Nikola Leković, który zdążył się "wykurować" po lekkim urazie. W ataku zabraknie Zaura Sadajewa, który jest zawieszony po czerwonej kartce z meczu z Piastem.

• W poprzedniej kolejce biało-zieloni wygrali u siebie z Piastem Gliwice 3:1, zaś "Miedzowi" takim samym stosunkiem pokonali w Lubinie Wisłę Kraków.

• Lechia zajmuje obecnie dziesiąte, a Zagłębie czternaste miejsce w tabeli T-Mobile ekstraklasy. Oba zespoły dzieli osiem punktów.

• Dzisiejsze spotkanie będzie niezwykle ważne w kontekście układu tabeli po rundzie zasadniczej tego sezonu ekstraklasy. Gospodarze bowiem w przypadku zwycięstwa "wskoczą" do czołowej ósemki kosztem Cracovii i Jagiellonii Białystok (jutro białostoczanie zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań). Goście natomiast nie mają już żadnych szans na awans do grupy mistrzowskiej i w rundzie finałowej będą walczyć o utrzymanie w lidze.

• Rezerwowi Zagłębia: Tomasz Ptak, Pavel Vidanov, Miłosz Przybecki, David Abwo, Elvedim Dzinić, Łukasz Piątek, Johan Bertilsson

• Rezerwowi Lechii: Kacper Rosa, Paweł Stolarski, Krzysztof Bąk, Przemysław Frankowski, Wojciech Zyska, Paweł Dawidowicz, Damian Garbacik

• Już za niecałą godzinę początek meczu 29. kolejki T-Mobile ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin. Na relację bezpośrednio z PGE Areny zaprasza Janek Jaźwiński!