Sparing: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0 (ZDJĘCIA)

jac
W sparingowym meczu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim Lech Poznań gładko pokonał Lechię Gdańsk wygrywając 3:0 (1:0). Jedną z bramek zdobył dla niego nowy nabytek Darko Jevtić.

Sztab szkoleniowy poznańskiego klubu zapowiadał, że w sparingu z Lechią da szansę pokazania się piłkarzom, którzy podczas całego zgrupowania w Opalanicy prezentowali się z jak najlepszej strony. Najlepszy w starciu w Grodzisku Wielkopolskim był Szymon Pawłowski. Były piłkarz Zagłębia pokazał, że jest w jeszcze lepszej dyspozycji niż w rundzie wiosennej sezonu 2013/14.

Wynik meczu w 30. minucie otworzył Darko Jevtić. Drugiego gola lechici strzelili po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Gergo Lovrencsics, a piłkę do siatki skierował głową Tomasz Kędziora. Trzecią bramkę zdobył Vojo Ubiparib, który po otrzymaniu idealnego podania od Szymona Pawłowskiego, pewnym strzałem pokonał Damiana Podleśnego.

Lechia, do której w letniej przerwie trafiło wielu nowych zawodników, na tle poznańskiego klubu prezentowała się słabo. Szczególnie w drugiej połowie, kiedy to trener Joaquim Machado zmienił niemal całą jedenastkę, gra toczyła się pod dyktando Kolejorza.

Najlbliższy mecz kontrolny Lech zagra 9 lipca w Legnicy. Przeciwnikiem poznaniaków będzie występujący w czeskiej Gambrinus Lidze – FK Teplice.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
Darko Jevtić 30' Tomasz Kędziora 57' Vojo Ubiparip 81'

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski (46' Maciej Gostomski)- Tomasz Kędziora (87' Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (81' Paulus Arajuuri), Maciej Wilusz (46' Marcin Kamiński), Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty (69' Dariusz Formella) - Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski - Kasper Hamalainen (64' Vojo Ubiparip).

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela (46' Damian Podleśny) - Marcin Pietrowski (46' Paweł Stolarski), Rafał Janicki, Piotr Polczak, Nikola Leković - Daniel Łukasik (46' Ariel Borysiuk), Stojan Vranjes (46' Adam Dźwigała) - Maciej Makuszewski (46' Przemysław Frankowski), Diogo Ribeiro (46' Piotr Wiśniewski), Piotr Grzelczak (46' Bartłomiej Pawłowski) - Danijel Aleksić (46' Adam Buksa).