Stal Stalowa Wola

2

Lechia Gdańsk

1

• KONIEC! Sensacja w Stalowej Woli! Lechia przegrała 2:1 z drugoligową Stalą i pożegnała się z Pucharem Polski!

• Damian Łanucha ukarany żółtą kartką.

• Michał Michałek uderza prosto na bramkę Lechii, ale Mateusz Bąk broni.

• Lechia jeszcze prze cztery minuty może zmienić wynik spotkania.

• Michał Mistrzyk złapany na spalonym.

• Ależ szansa Lechii! Ariel Borysiuk uderzał piłkę zza pola karnego, ale ta powędrowała dosłownie kilka milimetrów od bramki gospodarzy!

• To mogła być świetna akcja Stali, ale Mikołajczak źle dograł piłkę do kolegów.

• Radosław Mikołajczak ukarany żółtą kartką.

• Zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka spotkania. Lechii wystarczy tylko jedna bramka, by doprowadzić do dogrywki.

• Maciej Makuszewski ukarany żółtą kartką.

• Przemysław Żmuda ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Stali, z boiska schodzi Sekulski, zastąpi go Michałek.

• Goooool! Piotr Grzelczak!!

• Znów niecelny strzał, tym razem w wykonaniu Damiana Łanucha.

• Bardzo niecelny strzał Marcina Pietrowskiego.

• Piłka znów w bramce Lechii, strzelał Łukasz Sekulski, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Ostatnia zmiana z Lechii, Marcin Pietrowski zastąpi Vranjesa.

• Przemysław Żmuda niecelnie strzela na bramkę Lechii.

• Zmiana także w Stali, plac gry opuści Wrona, zastąpi go Bartkiewicz.

• Zmiana w Lechii, z boiska schodzi Możdżeń, w jego miejsce pojawia się Aleksić.

• Michał Mistrzyk z łatwością minął trzech zawodników Lechii, ale koniec końców za słabo dośrodkował.

• Gra jest zacięta, obie strony atakują raz po raz. Na razie jednak lepszą skutecznością odznaczyli się gospodarze.

• Mateusz Możdżeń ukarany żółtą kartką.

• Nikola Leković strzela, ale piłka trafia tylko w słupek bramki Stali!

• Popis nieskuteczności obu drużyn, tym razem niecelny strzał oddał Maciej Makuszewski.

• "Piłeczka" jest teraz po drugiej stronie, Łukasz Sekulski strzelał na bramkę Lechii, ale Mateusz Bąk pewnie broni.

• Piotr Grzelczak oddał strzał, jednak niecelny. Piłkarze Lechii mają dziś problem z celnością.

• Bartłomiej Pawłowski opuści plac gry, zastąpi go Maciej Makuszewski.

• Drugoligowa Stal prowadzi z Lechią już 2:0! Tym razem po dośrodkowaniu w pole karne do piłki dopadł Tomasz Płonka, który pięknym strzałem z woleja pokonał Bąka nie dając mu nawet szansy na obronę.

• Goooooool! Tomasz Płonka!!!

• Michał Mistrzyk pędził lewą stroną, ale jego podanie zmarnował jeden z piłkarzy Stali i nawet nie trafił w światło bramki Lechii.

• Ariel Borysiuk został sfaulowany, sędzia dyktuje rzut wolny, który wykonuje Mateusz Możdżeń. Były piłkarz Lecha Poznań trafił jednak prosto w golkipera Stali.

• Lechia rozpoczęła drugą połowę z rozmachem, groźne uderzenie Grzelczaka powędrowało obok lewego słupka bramki Wietechy.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lechia Gdańsk sensacyjnie przegrywa ze Stalą 0:1.

• Po dośrodkowaniu Vranjesa Bartłomiej Pawłowski głową trafił tuż obok słupka.

• Antonio Colak ucierpiał w starciu z rywalem i sztab medyczny Lechii musiał interweniować. Po kilku chwilach zawodnik z opatrunkiem na głowie wrócił na plac gry.

• Antonio Colak znów strzela, ale znów niecelnie.

• Tomasz Płonka pędził na bramkę Lechii, ale tym razem został zatrzymany przez obrońców gdańskiej drużyny.

• Lechia mogła szybko doprowadzić do wyrównania, ale Antonio Colak uderzał zbyt lekko, aby jego strzał zaskoczył golkipera Stali.

• Stal Stalowa Wola niespodziewanie obejmuje prowadzenie! Po uderzeniu z rzutu wolnego Adrian Płonka podawał do Dawida Kałata, a ten z bliskiej odległości pokonał Bąka.

• Goooooool!! Dawid Kałat!!

• Dośrodkowanie Mateusza Możdżenia powędrowała prosto na bramkę Stali, ale piłkę głową odbił Tomasz Wietecha.

• Lechia miała szansę na przeprowadzenie niezłej akcji, ale sędzia odgwizdał faul na Michale Czarnym.

• Piotr Wiśniewski wykonuje rzut wolny.

• Strzał Radosława Mikołajczaka, ale Mateusz Bąk pewnie broni.

• Dośrodkowanie Vranjesa wpada prosto w ręce Wietechy.

• Piłkarze Lechii stracili piłkę jeszcze na połowie Stli, dlatego też Tomasz Płonka zdołał wyprowadzić kontratak zakończony uderzeniem na bramkę Lechii. Mateusz Bąk popisał się jednak udaną interwencją.

• Seria stałych fragmentów dla Stali, tym razem Mateusz Kantor uderzał z rzutu rożnego, ale nie przyniosło to zagrożenie pod bramką Bąka.

• Mateusz Kantor dośrodkowywał z rzutu wolnego, defensorzy Lechii wybijają piłkę.

• Piotr Wiśniewski strzelał z rzutu wolnego, Piotr Grzelczak uderzał głową, broni Tomasz Wietecha.

• Po dwudziestu minutach gry większą inicjatywę widać po stronie Lechii, jednak piłkarze Stali bronią się na własnej połowie i czekają na moment, w którym będą mogli wyprowadzić kontratak.

• Strzał głową Antonio Colaka, ale świetną interwencją popisuje się Tomasz Wietecha.

• Vranjes uderzał z rzutu wolnego, najwyżej do piłki wyskoczył Dźwigała, ale nie sprawił zagrożenia golkiperowi Stali.

• Ależ zamieszanie pod bramką Lechii! Mikołajczak posłał prostopadłe podanie w kierunku Płonki i znalazł się w sytuacji sam na sam z Bąkiem, ale ostatecznie trafił tylko ponad poprzeczkę.

• Stojan Vranjes wykonał rzut rożny, niecelnie.

• Tomasz Płonka pędził prawą flanką, minął jeszcze po drodze Adama Dźwigałę, ale po próbie dośrodkowania piłkę złapał Mateusz Bąk.

• Piotr Wiśniewski uderzał, jednak tuż obok słupka.

• Kolejny rzut wolny dla Lechii, z odległości około czterdziestu metrów uderzał Ariel Borysiuk, ale trafił w jednego z piłkarzy Stali.

• Jak na razie żadna ze stron nie stworzyła sobie groźnej sytuacji strzeleckiej.

• Pawłowski dwukrotnie próbował dograć piłkę do swoich kolegów w okolice pola karnego Stali, ale dwa razy z rzędu futbolówkę przechwycili gospodarze.

• Nikola Leković sfaulowany, sędzia wskazuje na rzut wolny z odległości około 30 metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Mateusz Możdżeń, ale uderza mocno niecelnie.

• Grzelczak zagrywał w kierunku Lekovica, ale całą tę akcję przerwał jeden z defensorów Stali.

• Piłkę ze stałego fragmentu gry uderzył Mateusz Kantor, ale defensorzy gdańskiej drużyny oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

• Rzut wolny dla Stali z prawej strony boiska.

• Faul w ataku Antonio Colaka, sędzia nie odgwizduje jednak przewinienia.

• Akcja gospodarzy wrzutka z lewej strony nie zagroziła jednak bramce Bąka i pewnie rozprawili się z nią obrońcy Lechii.

• Murawa nadaje się już do gry, z autu wznowili goście.

• Kibice Stali wrzucili na boisko serpentyny, nastąpiła krótka przerwa w grze by je uporządkować.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment zaczniemy mecz.

• W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Stal pokonała Olimpię Grudziądz 2:0.

• Rezerwowi Lechii: Trela, Valente, Aleksić, Łukasik, Makuszewski, Pietrowski, Kacajew.

• Rezerwowi Stali: Wołoszyn, Michałek, Łanucha, Bartkiewicz, Tur, Argasiński, Giel.

• - Fajnie, że wylosowaliśmy takiego przeciwnika, będzie okazja sprawdzić się na tle jednej z czołowych drużyn ekstraklasy. A może i sprawić niespodziankę, bo pucharowe mecze rządzą się swoimi prawami – zauważa Jaromir Wieprzęć cytowany przez oficjalną stronę Stali.

• Po dziewięciu kolejkach T-Mobile Ekstraklasy Lechia zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Z kolei drugoligowa Stal zajmuje siódme miejsce, ale do podium traci zaledwie jeden punkt.

• - Wygrana z zespołem z drugiej ligi jest naszym obowiązkiem, jednak w pucharze czyha wiele niespodzianek, o czym sami mogliśmy się również przekonać. Przecież trzy lata temu przegraliśmy w tej samej fazie z trzecioligową Limanovią Limanowa 0:1 – przypomina Tomasz Unton.

• Po zwolnieniu Joaquima Machado Lechia jak na razie nie znalazła jeszcze jego następcy. Tymczasowo w dzisiejszym meczu gdańszczan poprowadzą Tomasz Unton i Maciej Kalkowski.

• Przed rozpoczęciem spotkania zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią.

• Serdecznie witamy w relacji na żywo z meczu 1/16 finału Pucharu Polski. W Stalowej Woli miejscowa Stal podejmie przedstawiciela Ekstraklasy, Lechię Gdańsk.